Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Leszczu

New member
kiki napisał:
Z dalszych info z serwisow powiem ze czesto padaja nowe sharpy dlatego jak moge cos doradzic kupcie z gwarancja realizowana w PL - tzn. jak często ?

Tzn ze oststanie dostawy sa jakies felerne bo sprzetry po zakupie dzialaja pare dni i wracaja do serwisu niewiem czym to jest spowodowane
Rozmawiałem z sprzedawca i bardzo był wkurzony bo pare sztuk mu lezy do wymiany ktore zwrocili klienci np na samsungi nic nie mowil jedynie to ze seria 656 super mu sie sprzedaje.A sony 40 cali W4000 sprzedali juz mase i zaden nie wrocil ani nikt nie dzwonil jedynie moj 52cale mial\ jakies problemy.
Ja mysle ze bylo to chwilowe jakies niedomoganie w elektronice ,czasami zdarza sie tak .

Dlatego im wiecej gwarancji tym lepiej myśle ze miałem pecha na ten egzemplarz Sony bo moglo to byc chwilowe uszkodzenie ,tak jak pisalem
po 3 godzinach juz sie paski nie pokazały ale wolałem miec nowy egzemplarz .
Narazie chodzi non stop i wszystko odpukac jest ok .
Nioe wchodziłem jeszcze w menu serwisowe bo nie miałem takiej potrzeby
ktos tu na forum gdzies podawał link do strony gdzie było po Angielsku
opisane jak wejsc w MS.
Kiki co powiesz o katach w tym Tv ? idzie je zmniejszyc??
ustawiłem tv tak jak ktos tu mi podał i zmniejszyły sie katy ale ciekawi mnie czy kalibracja by je zmniejszyła do minimum.
Ale tak jak mowie ja je widze znajomi nie .
Wspolpraca z PS3 to poezja obraz bardzo dobry nie ma dzwieku anynchro tak jak ma np moj kolega w Filipie musielismy zrezygnowac wczoraj z ampli bo nie dalo sie ogladac.
Co jescze , na 37cali malo widac roznice w obrazie HD a zwyklym ale o dobrym sygnale u mnie jest bardzo wyrazna roznicva na 52 cale na korzysc HD to chyba przez wielkosc matrycy.

znalazlem taki link
http://www.lyris-lite.net/bravia_tips_wb.html
 
Ostatnia edycja:

jerry07

New member
W4000 - balance bieli i podświetlenie matrycy.

Kolego Ortax nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Gdybyś był użtkownikiem któregoś z TV z serii W4000 to na pewno byś wiedział , że jest tam regulacja zarówno podświetlenia matrycy jak i bardzo dokładna regulacja balansu bieli.
To pierwsze jest w Menu użytkownika , a to drugie w Menu serwisowym.
Nie wszystko jest opisane w instrukcjach na których sie opierasz.
Nie pisz więc bzdur jak nie wiesz dokładnie.

quote=ortax360]Niestety ,ale tak traktowana jest Europa . USA, Jap itd . dostaje wszystko i na dodatek taniej !

Odpowiedniki W4000 czyli W4100 (USA), V1 (Azja): mają inne menu (ładniejsze , bardziej rozb.) jest układ 120 hz i wszystkie bajery . :( . np: odtwarzanie muzyki przez port usb , podkładanie własnej tapety w menu .

Inne Firmy np : Panasonic tez maja takie podejscie do rynku Europejskiego . Dokładnie tak jak u Sony . Wystarczy sciagnac manual do lcd , plazmy Panas. i zobaczyc co jest w opcjach a jest wiele rzeczy ktorych brak w modelach na nasz rynek np; własnie balansu bieli czy regulacji podswietlenia lampy (lcd)
Pozdrawaim[/quote]
 

Vilmark

New member
Ja mam podłączone TV do kompa , DVI-HDMI..... z HDCP. Karta go GF8800GT , mi normalnie wykrywa jako TV Full HD , nie ma żadnych problemów , sygnał 1080p i prawidłowa rozdzielczosć...... Nawet kabel widzi jako HDMI.

Co do ustawienia to normalnie , prawy na pulpicie , właściwości , dual viev , i ustawiamy rozdziałke obu monitorów.
 

AiBench

New member
Vilmark napisał:
W takim razie po co wejście Jack , przy HDMI 2 ?? Instrukcja wyraznie mówi że służy do wprowadzenia dzwięku przy wejściu HDMI 2 :(
Powinno działać ale nie jestem jasnowidzem żeby zgadnąć czy coś źle ustawiłęś czy jakiś element
sprzętu nie działa.
Sprawdzź w komputerze czy wyjście z którego ma
wychodzić dźwięk nie jest wyciszone za bardzo lub 'mute'
Podłączenie niezależnuch głośników pomoże wykluczyć
PC i jego ustawienia jako przyczynę.
Możliwości braku dźwieku w głośnikach TV jest wiele, jeśli
nie podasz żdnych informacji nie uzyskasz odpowiedzi.

@mumu
Nie uzyskasz rozdzielczości 1920x1080 dając obraz z PC
W podręczniku 3298243411.pdf są tabele możliwych
rozdzielczości.
 

ortax360

New member
Witam

Do jerry07 kolego jestes :D . Faktycz odkryłes Ameryke to cos nowego .

Kolego ty nie masz pojęcia o czym piszesz i lepiej przeczytaj dokładnej to co ja pisze w por do X3500.

TAK to prosze podaj mi menu serwisowe do w4000 czekam i ten dokładny Balans BIELI - ja wiem ,ze jest w menu serwi.. i dalem przykład .W W4100 jest normalnie w opcjach .(zreszta w X3000.3500 tez ) a w W4000 zabrali .

Dałem przykład co jest w tych samych modelach na inny rynek a nie ma w naszych na Europe .

Moze jeszcze mi powiesz ,ze W4000 jest 100hz a W4100 nie ..

PS : biel reg. zar. podswietleniem jak i kontrastem . A skale szrosci przez - a zresztą nie mam zamiaru z toba dyskutowac .

EE szkoda gadac jerry07 .


Pozdarwiam
 
Ostatnia edycja:

mumu

New member
AiBench napisał:
@mumu
Nie uzyskasz rozdzielczości 1920x1080 dając obraz z PC
W podręczniku 3298243411.pdf są tabele możliwych
rozdzielczości.
co jest napisane w podreczniku to ja wiem, tylko ze to nie trzyma sie kupy, bo w takim razie po co komus panel FullHD. zreszta przeczy to co napisal Vilmark. szperalem wczesniej i:

http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies.cfm?t=848692&p=2#r35
http://www.xpmediacentre.com.au/com...6449-1920x1080-1080p-mythical-display-pc.html

nie mam teraz przejsciowki dvi, ale sprobuje jak wroce jeszcze raz przez d-suba podlaczyc, choc nie bede mogl w ten sposob ustawic "full pixel". chyba wiem jednak w czym moze byc problem. z tego co widzialem to nawet przez to domyslne wejscie ludzie otrzymywali pelna rozdzielczosc.

ortax360 napisał:
Dałem przykład co jest w tych samych modelach na inny rynek a nie ma w naszych na Europe .
moze EU kiedys cos z tym zrobi. kwestia czasu. od dawna rynki roznicuje sie pod wzgledem jakosci produktow.
 
Ostatnia edycja:

mumu

New member
ortax360 napisał:
Witam
Przez D-sub nie otrzymasz 1920 * 1080 tylko przez HDMI .
D-Sub VGA 1080P działa idealnie z X3000.3500
Pozdrawiam
to tylko pogratulowac sony bezgranicznej glupoty. gdzie tu logika. kolejny minusik.

ludzie tutaj martwia sie o jakosc obrazu, a tutaj nie ma prawie zadnych powodow do zmartwien. jezeli mialbym narzekac to od strony funkcjonalnej, a troche by sie tego zebralo.
 
Ostatnia edycja:

AiBench

New member
mumu napisał:
to tylko pogratulowac sony bezgranicznej glupoty. gdzie tu logika. kolejny minusik.
...
Dla mnie to jest logiczne (ograniczenie częstotliwości
pozimej podawanej w KHz bo 1080P nie wymaga tak
dużej jak vesa lub VGA 1920x1080)
Nie zgadzam się z minusikami jeśli sprzęt działa z godnie
ze specyfikacją producenta. (może praktycznie da się ją
przekroczyć ale dotycchczas brak w pełni wiarygodnego
potwierdzenia takiej możliwości).
Możliwości wyświetlenia 1920x1080 można szukać tylko
z kartą graficzną HDMI i sterownikami potrafiącymi
wysłać po HDMI 1080P zamiast vesa-vga 1920x1080)

Kupiłem tańszego 32V4500 zamiast 32W4000.
Wydziela mniej ciepła i nie muszę się głowić czy
z PC dostanę natywną rozdzielczość VGA lub cyfrowo.
Chyba że po podłączeniu do PC będzie jakiś problem :)
 

mumu

New member
co jest logiczne? to, ze majac panel 1080p nie moze przyjac na wejsciu takiego sygnalu? to nie ma nic wspolnego z ograniczeniami, ze podajesz przez d-suba. zreszta niektorzy uwazaja, ze obraz nawet jest w tym wypadku bardziej nasycony niz przez hdmi (mowie tylko o sygnale z pc).

w specyfikacje sony nie wierze, popatrz zreszta na wersje amerykanska tego modelu, oprocz systemu 120Hz to taki sam tv, ale wystarczy wejsc w menu. czyli jednak mozna.

to, ze mozna miec 1080p przez hdmi jest potwierdzone. wystarczy w sieci poszperac. ortax tez to zreszta przyklepal i nie musisz miec karty hdmi. wystarczy, ze ma dvi.

wydziela mniej ciepla? a to jakis problem :)? bo nawet 46 jest chlodny.

minusiki sa. naprawde od strony ergonomii i funkcjonalnosci kilka rzeczy jest
totalnie spapranych jak chocby to reczne sortowanie (nie zamienia kanalow, a wstawia), a to tylko jeden z zarzutow. zreszta cale menu sprawia wrazenie wybiedzonego i jest to bardzo widoczne zwlaszcza na takiej matrycy (rozdzielczosc tych bitmap az kluje w oczy), jakby ktos specjalnie postaral sie, aby je okroic (mozliwosci sprzetu tylko to potwierdzaja). rozumiem, ze bylby to znaczy wydatek dla sony, aby je bardziej dopracowac i byl to celowy zabieg, zeby komus nie za bardzo spodobala sie seria w4000 kosztem x3xxx lub nowej x4xxx.

mozna zapomniec o tych przypadlosciach jak popatrzy sie na obraz hdtv, ale zgrzyt jest :p. niestety znajac poityke sony male szanse na poprawe sytuacji przez aktualizacje FW.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Dokładnie .:D własnie o to mi chodziło w poprzednich postach .

Własne tez wczesniej pisalem o jakosci menu ,ze mi nie odpowiada i dodatkowo jest generowane w niskiej rozdzielczosci . Jednak w koncu liczy sie jakosc obrazu a tu W4000 nie zawodzi .




Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

AiBench

New member
mumu napisał:
co jest logiczne? to, ze majac panel 1080p nie moze przyjac na wejsciu takiego sygnalu?
...
w specyfikacje sony nie wierze, popatrz zreszta na wersje amerykanska tego modelu, oprocz systemu 120Hz to taki sam tv, ale wystarczy wejsc w menu. czyli jednak mozna.

to, ze mozna miec 1080p przez hdmi jest potwierdzone. wystarczy w sieci poszperac. ortax tez to zreszta przyklepal i nie musisz miec karty hdmi. wystarczy, ze ma dvi.

wydziela mniej ciepla? a to jakis problem :)? bo nawet 46 jest chlodny.
...
Czegoś nie rozumiesz.
1080p nie determinuje rozdzielczości.
Wejście po HDMI sygnału 1080p mam też w 32V4500
pomimo matrycy 1366x768.
Potwierdzenie (profesjonalne) możliwości uzyskania
natywnej rozdzielczości 1920x1080 z wejścia PC można
uzyskać tylko wyświetlając obraz kontrolny pozwalający
jednoznacznie stwierdzić wyświetlaną rozdzielczość.

1080p jest w specyfikacji i działanie z takim sygnałem
to tylko potwierdzenie specyfikacji (V4500 i W4000).
Wydzielanie mniejszej ilości ciepła uważam za zaletę bo:
Mniejsza awaryjność przy tej samej elektronice
i chłodzeniu.
Mniejszy pobór prądu (symboliczne 10W ale zawsze coś)
 
Ostatnia edycja:

mumu

New member
AiBench napisał:
Czegoś nie rozumiesz.
1080p nie determinuje rozdzielczości.
Wejście po HDMI sygnału 1080p mam też w 32V4500
pomimo matrycy 1366x768.
Potwierdzenie (profesjonalne) możliwości uzyskania
natywnej rozdzielczości 1920x1080 z wejścia PC można
uzyskać tylko wyświetlając obraz kontrolny pozwalający
jednoznacznie stwierdzić wyświetlaną rozdzielczość.

1080p jest w specyfikacji i działanie z takim sygnałem
to tylko potwierdzenie specyfikacji (V4500 i W4000).
teraz to Ty mieszasz :). sony celowo tak zrobilo. matryce masz 1920x1080. jezeli nie mozesz takiej rozdzielczosci uzyskac przez standardowe wejscie to dziwnie to wyglada, skoro spokojnie to zrobisz nawet na tanszym monitorze 24" z jakas przecietna matryca TN. zreszta w x3000 i x3500 jednak mozna.
 

klata69

New member
zamówiłem dziś w sklepie 32W4000 wraz z uchwytem Barkan31 (bo tak mi telefonicznie doradzono), ale mam małe wątpliwości, czy faktycznie Barkan 31 pasuje do mojego LCD.
W opisach 32W4000 jest podana VESA 30x30, ale po pierwsze nigdzie nie znalazłem uchwytu o takich wymiarach...

Czy posiadacze W4000 mogą jednak potwierdzić , że poniższy model uchwytu będzie pasował do tego telewizora?


fda655c8-9ff0-430c-bf3b-08a7acc807d2_product.jpg
 
Ostatnia edycja:

AiBench

New member
mumu napisał:
... sony celowo tak zrobilo...
Co do tego nie mam wątpliwości że celowo.
Przyczynę postrzegam w kosztach produkcji bezawaryjnego telewizora o niskim poborze prądu
(radiatory, chłodzenie, kondensatory i.t.p.).
Do wyświetlenia rozdzielczości 1920x1080 oraz
60Hz częstotliwości pionowej z PC (vesa)
potrzebna jest dwa razy większa częstotliwość pozioma
niż do wyświetlenia 1080p30.
Przejżyj specyfikację Samsunga 32" (pobór prądu)
który potrafi wyświetlić z PC 1920x1080 60Hz i
porównaj z poborem prądu w 32W4000.
To jest telewizor który ma działać bezawaryjnie i
pokazywać ładny obraz a nie monitor komputerowy
o rozdzielczości 1920x1080 z funkcją TV.
 
Ostatnia edycja:

jerry07

New member
KDL--W4000 Balans bieli

Kolego Ortax360
Rozumiem Twoje zdenerwowanie.
Faktycznie szkoda gadać , bo kto tu czego nie rozumie , to niech czytelnicy tego forum osadzą sami na podstawie Twojej wypowiedzi ze strony 28 na której sie opierałem.
Ponownie wyjaśniem , teraz juz dokładniej , ze w serii KDL--W4000 regulacja balansu bieli występuje w Menu serwisowym jako opcja pt.,,White balance" w ramach której istnieją osobne regulacje dla ,,level" oraz R G B.
Raz piszesz , ze to wiesz, następnie żeby Ci podać jak wejść w Menu serwisowe.
To znaczy - wiesz, czy nie wiesz , czy kręcisz???.
Jeśli myślisz ,ze swoją wypowiedzią sprowokujesz mnie , zeby podać Ci jak wejść w Menu serwisowe , to jesteś w błędzie.
Menu serwisowe nie jest dla poszukiwaczy cukru w cukrze i zapewne dlatego regulacja balansu bieli znalazła sie właśnie tam.
Twoje stwierdzenie, że balans bieli zabrali jest nadużyciem, bo nic nie zabrali tylko umieścili w Menu srwisowym ,a widocznie były ku temu powody.
Jeśli piszesz co jest w tych samych modelach przeznaczonych na inny rynek , dając za przykłady W4000 i W4100 , to już sam sobie zaprzeczasz, bo jak sam napisałeś W4000 różńi się od W4100.
Masz rację - różni się i to znacząco.
Chyba model W4000 , to nie to samo co W4100 i stąd różnica. Jasne???
Dalej , to jak sam napisałeś szkoda gadać.

Pozdrawiam
jerry07
 

ortax360

New member
W kazdyn lcd Sony jest balans bieli (skala szarosci )i to normalne ,ale mi kolego chodziło o to ze niema tego w opcjach a jest w menu serwisowym tak ja w D3000 . A w X3000.3500 jest normalnie bez wchodzenia w serwis. i dalej to samo jest w W4100 i V1 .

Proste Prawda

A i jeszce jedno przeczytaj dokładnie to co napisałem i nie przekrecaj .

Prowakacja HE smieszny jestes nikt nie wie ( na razie)jak wejsc w tryb serwisowy w W4000.

Jej kolego ty nie czytasz Model w4100 jest odpowiednikiem modelu na Eurpoe W4000 ech
. A nasz w4000 jest ogołocony w por do W4100 i V1 .


A i jeszce jedno tak kręce strasznie kręce he a mozna spytac w jakim sesie ?

PS: zacz. czytac od poczatku mojego review (W4000) czyli od strony 13 a nie od konca to bedziesz wiedział o czym pisałem i dlaczego .

Pozdrawiam czytaj ze zrozumieniem .
 
Ostatnia edycja:
Do góry