Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

mumu

New member
jtd napisał:
toska ma 100hz wiec pod kazdym wzgledem nie jest nizej
fajnie tylko co z tego. idac ta droga mozna powiedziec, ze kazdy tv ze 100Hz jaki by on nie byl jest wyzej w hierarchii co nie jest prawda. w4000 daje rade bez 100Hz, nie wiem jak im udalo sie to osiagnac. nie rzecz w tym, aby naszpikowac tv chipami, ktore sztucznie beda polepszaly obraz, a idealnie i tak nie bedzie, ale zrobic taki tv, ktory poradzi sobie bez nich.
dochodzi jeszcze czynnik ceny, ktory jest bardzo na korzysc w4000.
 

ProSiaczek

New member
Jeżeli model W4000 tak świetnie daje sobie radę bez 100hz to po co bedą wypuszczać model W4500 ze 100hz'ami?
Jakie to ma uzasadnienie?
 

ortax360

New member
Witam

Konkurencja , jednak 100hz daje rade i polepsza płynnosc sygnału np: SD , zawsze to nowy model . Dla kazdego cos innego .

Ciekawostka w USA wyszedł model W4100 odpowiednik naszego ( Europa ) modelu W4000 i ma wszystko 120hz (USA) 4 wejscia HDMI napakowany innymi bajerami .

A model V4000 w USA to odpowiednik naszego W4000 .

Bardzo ładnie prezentuje sie seria nie dostepna w Europie Z4100 120hz (Ntsc )

Pozdrawiam
 

ProSiaczek

New member
a możesz sprecyzować te inne bajery?

ortax360 coś nie zadużo tych odpowiedników?

Model W4100 to dopowiednik naszego w4000, a model V4000 to odpowiednik też naszego W4000. Czy ja coś źle rozumuje, czy jest źle napisane?
 
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
Liptonosz piszesz, że 100hz w SD wygląda śmiesznie a ortax360, że daje radę i polepsza płynność w SD.
To jak to jest.
Jest lepiej czy gorzej?
 

pener77

New member
Toshiba ma napewno większą naturalną płynność, lepiej tez napewno gra SD, ma napewno lepsze kąty więc nie zgadzam się z opinią że Sony deklasuje Toshibe. Sony ma przewage jesli chodzi o czerń i cene, a tak to są porówywalne telewizory jednak z niewielką przewagą w strone Toshiby. Również chciałem zakupić Sony jednak w bezpośredniej konfrotacji zwyciężyła Tosia, głównie dzięki skalowaniu obrazu SD, płynności oraz dokładnemu skalowaniu. Każdy ma swoje gusta. Ja na szczęscie mam znajomego który pracuje w sklepie sprzedającym TV i miałem możliwość dogłębnego zbadania tych dwóch modeli. A i nie rozumiem stwierdzenia ze 100hz wygląda smiesznie w SD, byc moze Liptonosz widziałes tylko Samsungi bo tam to wygląda nie śmiesznie tylko żałośnie, Tosia radzi sobie z tym naprawde znakomicie. Acha i jeszcze jedno spostrzezenie odnośnie W4000 - otóż porównywałem ją do starszego troszke modelu V3000, i obraz jest bardzo podobny, V3000 odstaje jedynie jesli chodzi o czern i detale w ciemniejszych miejscach, a tak różnica jest naprawde niewielka na korzyść W4000. Różnicy w kolorach tez nie ba duzej, co prawda 10bitów przy W4000 powinno dac sporo wiecej tonacji ale nie rzuca sie to tak bardzo w oczy.

Pozdrawiam.
 

ortax360

New member
Dla mnie Polepsza jakosc w SD ,ale w grach nie wszystkich tez jest widoczne działanie układu 100hz na plus w por do lcd 50hz . W4000 daje sobie rade doskonale bez 100hz .

Zalezy jeszce jaki układ 100hz .Za najlepszy jaki widziałem uwazam ten stosowany w lcd Pnasonica .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Ja uważam że 100hz wygląda źle przy sd, poprawia płynność ale wygląda to dla mnie sztucznie, są zwolennicy i przeciwnicy ja należe do tych drugich.
 

ortax360

New member
Ciekawostka a moze nie ?

W Angielskim miesięczniku na Maj jest najnowszy test lcd do 40 cali .
Wygrał SONY KDL-40W4000 .

Lista lcd bioracych udział w review :

Panasonic TH-37PX80B
Panasonic TX-37LZD85
Samsung LE40A558
Samsung LE40A656
Sony KDL-40W4000
Sony KDL-40X3500
Toshiba 37CV505D
Toshiba 40ZF355D

To tak dla wiadomosci dla kogos kto lubi testy w prasie .

Pozdrawiam
 

areswow

New member
Panowie Polska - Niemcy za 2 dni, jak Wy mi nie pomożecie to juz chyba koneic...

Co wybrac Sharp 42 XL2e czy Sony 40 W4000

nie moge sie zdecydowac, a czasu coraz mniej

Pozatym malo zarabiam wiec decyzji musze byc tym razem pewny....

Pomocy !!!!!

btw. w niedziele 3 - 1 dla naszych, pzdr.
 

Micz84

New member
W teście hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W4000 (linku nie mogo jeszcze umieszczać :(, mimo że mam 7 postów :/) wersja 40" wypadła dobrze.

Co ciekawe gdy się użyje selektora na stronie, w ustawieniach do 40"-42", bez ustawionej ceny, z konsolą na średnio, i pozostałymi na barzo ważne. wygrywa Sony x3500, następny jest Sony A656, a dopiero za nimi w4000.

W ich teśnie obraz SD uznali za dobry w A656.

Pobawiłem się trochę tymi ustawieniami wyszukiwarki i wychodzi, że o wyższej pozycji A656 decyduje sport. gdy ta opcja ustawiona jest na avarage lub not important, wtedy A656 jest już niżej.
 
Ostatnia edycja:

Tyszan

New member
areswow//Jedyna opcja,musisz je zobaczyć na żywo,ja byłem przekonany do zakupu Sharpa do puki nie zobaczyłem jak gra Sony.Dla mnie w stosunku do Sony w Sharpie kolory nie istnieją,jedyną opcją która przemawia za zakupem X2LE to 100hz.Pozdr POLSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

gmario

New member
Zostałem posiadaczem 40W4000, na razie za wiele nie mogę powiedzieć - bo żona ze szczęścia okupuje TV. Niby nie wykrywa mi urządzeń po HDMI ale działa mi dekoder po HDMI, nie działa mi stare dvd po componecie i denerwuje mnie automatyczny format ekranu - to już wiem, że można wyłączyć - reszte muszę doczytać w instrukcji. Co do samego sygnału to mam Cyfrę przez HDMI z Philipsa - TVP 1, TVP 2, TVN - jest ok, Cyfra HD bardzo ok. Widać, że to nie jest 100Hz po napisach końcowych i tekscie jak leci na dole ekranu ale też nie ma jakiejś klęski. Myślę, że coś więcej w tej kwestii będę mógł powiedzieć po obejrzeniu jakiegoś sportu - Euro 2008 na ARD i ZDF może wygladać lepiej niż na Polsacie, którego nie mam. Czekam aż się zrobi ciemno, żeby sprawdzić podświetlanie matrycy. Ogólnie mogę powiedzieć i potwierdzić to co pisali na tym forum poprzednicy mający ten TV czyli czerń jest czarna (oczywiście na wprost - trochę gorzej z boków ale też spoko), kolory bardzo ok - choć jakby ktoś opublikował jakieś sprawdzone ustawienia, też bym chętnie przetestował je. Kąty są spoko, trochę lepsze niż Toshiba 42X3000 ale raczej słabsze niż Toshiba XF i ZF. Odległość od TV - w moim przypadku od 2,5 m do 3,8 m (najczęściej) 40 cali to minimum. Szkoda, że Sony nie robi 42 cali.
Dziś przed kupnem trochę dowiadywałem się o 5 letnią gwarancję (wolałbym z niej nie korzystać!!!) na Bravie w Sonym i ustaliłem, że sprzęt musi być kupiony w sklepie mającym siedzibę w Polsce oraz to, że Sony nie jest w stanie sprawdzić po numerze seryjnym gdzie został kupiony TV - Polska czy Europa. Wiem, ze mój pochodzi z Niemiec, ale kupiony został w Polsce - tak naprawdę pewnie do momentu rejestracji na stronie będę miał jakąś nutkę niepewności ale mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Przepraszam jeżeli kogoś zanudziłem swoimi wywodami, jak potestuje to coś napiszę jeszcze coś
a sport na Cyfrze - bieg na 110 m przez płotki ok, przy oszczepie lekkie smużenie przy szybkim zmianie tła - z publiczności na zieleń trawy - przy lądowaniu oszczepu - moja żona tego nie widzi:grin:
 

Vilmark

New member
Kurcze a ja mam problem z rejestracją ,wiecznie krzyczy że zły SN , naklejki na pudle świadczą o tym że został sprzedany przez sony polska więc sam juz nie wiem.... Zadzwonię do Sony i zobaczymy co oni na to...
 
Do góry