Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

RobKow

New member
Witam,
model 32E4000 zakupiłem wczoraj.Podlączyłem jak na razie kablówkę z sygnalem analogowym ,gdyż inne sygnaly nie są mi jeszcze dostępne.
Pierwsze wrażenia - raczej rozczarowujące.Z odległości ok.1 m obraz nie jest ostry tzn. krawędzie postaci/przemiotów nie są idealnie wyrażne.Obraz poprawia się z odległości ok.3 metrów,ale i tak szczerze powiem,że obraz jest gorszy niż na starym kineskopowym Sony sprzed kilkunastu lat,ktory stoi w sąsiednim pokoju.
Telewizor ma kilka opcji ustawienia trybów ekranu (4:3 itd), i 3 tryby obrazu ( żywy,standard,kino).Zmiany w ustawieniach są widoczne. Podobnie szereg funkcji do sterowania obrazem i dżwiękiem. A propos dżwieku, to wbrew niektorym opiniom,które wcześniej czytałem, dżwięk jest jak najbardziej w porządku.
Liczyłem bardzo na funkcję ramki na zdjęcia.I tutaj również rozczarowanie,gdyż telewizor widzi pendriva ,lecz nie wszystkie zdjęcia przyjmuje do wyświetlenia. Nie przyjmuje np. zdjęc panoramicznych.A te które odtwarza , to ustawia samodzielnie w formacie chyba 4:3 tzn,że wyświetlane zdjęcie ma czarne ok.10 cm pasy po stronie lewej i prawej. Co gorsza żadne ustawienia rozmiaru obrazu tutaj nie działają.Próbowalem komputerowo dopasowywac zdjęcia do formatu telewizyjnego (1920x1080) lecz mimo tego telewizor pokazuje je w tym samym trybie ekranu.
Jeszcze jedna sprawa, nie wim czy to przypadek czy nie,ale kilka razy na monitorze pojawiły się migające punkciki ( biale i czarne) ,pewnie piksele.
Dalej testuję telewizor , lecz mój entuzjazm spadł niestety po jego zakupie. NIedługo ,jak dokupię przewody ,to podlącze go do PC, więc zobaczymy dalej.
Pozdrawiam
 

Ares78

New member
RobKow napisał:
Witam,
model 32E4000 zakupiłem wczoraj.Podlączyłem jak na razie kablówkę z sygnalem analogowym ,gdyż inne sygnaly nie są mi jeszcze dostępne.
Pierwsze wrażenia - raczej rozczarowujące.Z odległości ok.1 m obraz nie jest ostry tzn. krawędzie postaci/przemiotów nie są idealnie wyrażne.Obraz poprawia się z odległości ok.3 metrów,ale i tak szczerze powiem,że obraz jest gorszy niż na starym kineskopowym Sony sprzed kilkunastu lat,ktory stoi w sąsiednim pokoju.

Ta , puszczony sygnał analogowy i 1m ma być żyleta, przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać, to sygnał HD z blu ray ogląda się z 2-2,5m! Optymalna odległość dla SD przy tej przekątnej to do 3m. Nie wymagaj cudów, stań przed kineskopowym (który zachwalasz) 1m i powiedz co widzisz :). Sprawdź obraz, chociaż na DVD wtedy będziesz lepiej rozeznany.
 

RobKow

New member
Witam,
opinie na temat gorszej jakości obrazu analogowego z bliższej odległości były mi znane, nie ma to jednak jak przekonac się o tym naocznie. Stąd też ten dość rozcarowujący ton.Muszę z tym na razie pogodzić . Najbardziej ciekaw jestem jednak,jak będzie odbierał sygnał cyfrowy, gdyż docelowo telewizor ma być podlączony pod Canal+ lub N-kę. To dopiero za jakiś czas.
Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Powinieneś być zadowolony (na pewno w przypadku nki, bo cyfry nie miałem u siebie), wtedy jest sens oglądać powiedzmy z tych 2 metrów, z SD ciężko coś super wyciągnąć (wyłączając dvd), cześć kanałów wygląda lepiej część gorzej, a czasem są duże różnice nawet na tym samym programie, ale na różnych filmach, serialach. Wiesz mam nadzieje, że nie uraziłem z komentarzem jeśli chodzi o przyglądanie się z 1 metra :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli przed zakupem skorzystasz z prezentacji w domu to unikniesz rozczarowania. Ale rozczarowanych szacujemy na znacznie większy procent - nie jesteś sam.
Zmień sygnał analogowy na cyfrowy to musi pomóc ale i jak to mówią "przyzwyczajaj" się do
tej jakości :(.
 

ravaillez

New member
Kiki, ale chyba zazwyczaj problem dotyczy wielkości ekranu? Bodajże 60% kupuje za mały LCD po przesiadce ze starego kineskopowego i tutaj się zgodzę, oprócz prezentacji, zawsze można do większego sklepu iść się pobawić i potestować na różnym sygnale, ale też nie ma co wymagać cudów z powiedzmy marnej jakości kablówki... Takie telewizory kupuje się chyba z myślą o czymś lepszym?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie nie da się dobrze ocenić jakości kablówki i sygnałów SD na
odległość :( i w tym jest największy problem.
 

Ares78

New member
Wiesz Kiki jak to jest, różne anteny, różna odległość od nadajników, inna kablówka niż ma zainteresowany i taka opinia na temat sygnału SD jest nic nie warta, jedynie co może zrobić to sprawić o zgroza na divixie czy jest znośnie (w większych sklepach czasem przechodzi). Jedyne co mogę poradzić to przejście na platformę cyfrową, nie jest to już takie drogie rozwiązanie, a przyjemność z oglądania nieporównywalnie wyższa.
 

raqu

New member
rey023 napisał:
Sorry jesli uznacie to za offtopic :)
Przewoil ktos ten TV w kombi ? Czy lepiej minibusa w korporacji Taxi zamowic ?


moze to brzmiec nieprawdopodobnie ale przewiozlem 40 cali we......fiacie panda :), dodam ze przy zamknietym bagazniku !!!
 

ravaillez

New member
rey023 napisał:
Sorry jesli uznacie to za offtopic :)
Przewoil ktos ten TV w kombi ? Czy lepiej minibusa w korporacji Taxi zamowic ?

Można przewieść tylko w jaki sposób? Jeśli masz fabryczne opakowanie, to zapakować jak był, do tego jak załadujesz to usztywnić jakimiś, linkami czy inny sposób, żeby nie latał nie podskakiwał na wybojach i powinno być dobrze. Połowa sukcesu to odpowiednie zabezpieczenie ładunku, tym bardziej, że masz sporo miejsca (kombi).

A do pierwszego zdania: tak to jest offtopic :>
 

Psyko

New member
Tv ma byc glownie do grania na X 360, filmow w hd i divixow, czasem cos w sd. Dobry wybor? Z drugiej strony mysle o samsungu b650, ale zniecheca mnie potwornz input lag, ale za sa swietne mozliwosci multimedialne. Brac W4000, mocno smuzy?
 

raqu

New member
Psyko napisał:
Tv ma byc glownie do grania na X 360, filmow w hd i divixow, czasem cos w sd. Dobry wybor? Z drugiej strony mysle o samsungu b650, ale zniecheca mnie potwornz input lag, ale za sa swietne mozliwosci multimedialne. Brac W4000, mocno smuzy?
mysle ze bardzo dobry wybor :) ja mam troche inne pytanie bo ten tv ma podobno bardzo maly input lag, co w grach fps jest przydatne, pisalem kiedys o grze bad company ( posiada ona swoista ziarnistosc grafiki ) jak sie wlaczy redukcje zaklocen i mpeg ziarnistosc znika calkowicie i wyglada duzo ladniej, wiecej widac i latwiej kogos zauwazyc z daleka, czy polepszacze znaczaco zwiekszaja input laga?, bo swego czasu gralem na wlaczonych polepszaczach w tv ( gra wygladala przecudnie :) ) ale teraz wylaczylem jak poczytalem o tym input lagu i gram na wszystkim powylaczanym.tak mnie wszyscy wystraszyli :) , dodam ze sam nie zauwazylem wiekszej roznicy. gram na ps3
pozdrawiam
 

Psyko

New member
A jak spisuje sie po podpieciu do lapa (hdmi-hdmi), bo bede chcial puszczac z lapa filmy w hd i ogladac ja na tiviku. Divixy zreszta tez. Jakies opinie?
 

Sych

New member
Mam W4500 i przy podłączeniu laptopa z lcd przez hdmi obraz jest świetny. Gry chodzą świetnie, dźwięk laptop wysyła przez hdmi, to mniej kabli. W4000 to prawie to samo co W4500 z paroma istotnymi różnicami, ale obraz u Ciebie nie będzie dużo inny. Polecam długi kabel hdmi, ja kupiłem 2m i teraz żałuje....
 

Painmaker

New member
witam
mam od 8 miesięcy lcd 40E4030. sygnał mam z cyfrowych kanałów z anteny naziemnej, obraz bardzo dobry, wyraźny przy wyłączonej redukcji zakłóceń i kompresji MPEG. do wczoraj...
pojawiły się dość wyraźne (raz bardziej, raz mniej, zależy co leci w tv) szumy i zakłócenia w postaci pixeli. wygląda to tak jakby sygnał wizyjny był słabej jakości, o niskej kompresji, coś w stylu dość słabego divx'a. widać to także dość dobrze jak mamy w górnym rogu znaczek np. TVP lub kółeczko kolorowe na górze po lewo, a także przy innych napisach np. w menu cyfry+ (litery stały się trochę postrzępione).
na dvd jest podobnie choć trochę lepiej, ale obraz stał się mniej wyraźny.
po włączeniu 'dopalaczy' w stylu redukcji zakłóceń jest lepiej no ale jak wiadomo powoduje to, że obraz się rozmywa...
dzisiaj przyjeżdża serwisant.
jak myślicie, co się mogło stać i ewentualnie jak mam się przygotować do rozmowy z serwisantem żeby mi jakiegoś kitu nie wcisnął?
pozdrawiam!

ps. PRZEPRASZAM że zamieszczam mój post w kolejnym wątku, ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi :(
 

dark972

New member
Dopasowanie formatu zdjęc do ekranu.

Mam , jak wszyscy w temacie W4000 40' i zdjęcia z cyfrówki 2560/ 1920.
Nie wiem jak obrobić te zdjęcia by były wyświetlane na całym ekranie TV.
Nie przeszkadza mi mniejsz jakośc po przerobieniu. Nie potrafię żadnym programem ich przerobić by były jak pisałem.:( Moze ktos próbował ?
 
Do góry