Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Raffels

New member
Moglby ktos skrobnac swoje ustawienia obrazu pod xboxa 360 na component/hdmi?
Btw. gralem dzisiaj w demo fify 10 i troche zaniepokoila mnie lekka smuga za zawodnikami podczas dynamicznych ruchow(glownie w jasnych obszarach). Nie wiem czy to wina gry czy moich ustawien ale dopiero teraz takie cos zauwazylem, pierwszy raz.
 

zalek

New member
Forumowicze, czy nikt nie zna odpowiedzi na żadne z moich pytań? Najważniejsze jest dla mnie pytanie nr 1, bo zarówno w instrukcji drukowanej, jak i tej wbudowanej w TV tryby PC podają max rozdzielczość dla tego TV:
1360 x 768 (WXGA) i 1280 x 1024 (SXGA) dla wejścia PC
1280 x 768 (WXGA) i 1280 x 1024 (SXGA) dla wejścia HDMI
z tym drugim nie próbowałem, bo nie mam komputera z takim wyjściem, ale dla portu PC jak już wspomniałem wyświetla 1920 x 1080 x 60Hz. Tuż przed wyświetleniem wyskakuje na niecałą sekundę jakiś komunikat (coś a'la nieobsługiwana albo nieznana rozdzielczość), ale wydaje mi się, że to kwestia chwilowego braku sygnału jak się karta graficzna przełącza. No i mam dylemat, bo obraz FullHD z komputera wygląda bajecznie (ten WXGA też zresztą bardzo ładnia), ale boję sie go używać, bo nie wiem, czemu nie podali go jako obsługiwanego. Czy ktoś z Was się orientuje w tym temacie (oraz ewentualnie dwóch pozostałych z mojego pierwszego maila)?
 

Ares78

New member
ramirezzz napisał:
Nie mysle ze nie jestem do tej pory mialem jakiesgo LG 37 sprzed 4 lat wiec...

Czyli nie masz czym się tak naprawdę przejmować

raqu generalnie każdy ulepszacz obrazu podbije input lag, z prostej przyczyny- telewizor będzie musiał więcej zrobić z obrazem. Nie mam pojęcia jak to wygląda liczbowo (nie mierzyłem), więc Twoje odczucia raczej nie są "wrażeniem".
 

Ogr

New member
Bez reklam
Witam posiadam ten model 52 calowy , mam lapa z wyjsciem HDMI i wyświetla bez problemu 1920 /1080p.
TV obsługuje tryb 1080p/24 i odbywa się to automatycznie .
Jeżeli chodzi o cyfre to wydaje mi się ze to działanie tunera a nie Tv ,to tylko moje przypuszczenia ;)
Nie zaglądałem do instrukcji :)
Polecam ten model wszystkim graczom konsolowym :krol:
 
Ostatnia edycja:

gildor

Member
synchronizacja na HDMI

witam,
przebrnąłem tą górę informacji tegoż wątku, ale nie zauważyłem, żeby ktoś zainteresował się synchronizacją urządzeń podpiętych po HDMI. generalnie HDMI, to nie tylko obraz i dźwięk, ale wiele innych możliwości, między innymi sterowanie zsynchronizowanymi urządzeniami, a opisywany model taką opcję posiada. niestety, jakoś nie udaje mi się zsynchronizować :|
generalnie prawie dobrze wykrywa mi DVD Recorder Panasonica, prawie, bo nie za każdym razem. przemknęła mi gdzies informacja o kolejności podłączania/uruchamiania urządzeń, ale jakby w kontekście Nki. tunera PVR C+ nigdy mi nie wykrył, podpiętego amplirunera Yamahy też nie (ale generalnie działają).
więc pytanie jest jak to działa? co należy wykonać żeby zabanglało poprawnie? może to kwestia opcji podpiętych urządzeń? ale w DVD-R nic nie kombinuje, a raz spina raz nie.

i tak btw. jak był na PKiN testowy obraz DVB-T to działało EPG, ale w nim nie działała mi polska czcionka. nie wiem jak jest teraz, jak chyba to już bardziej produkcyjnie działa, ale wyłaczyli EPG i nie wiem, ale czy ktoś z Was też zauważył kłopot z czcionką polską w EPG?

TV 46W4000 mam od prawie 1,5 roku, ale na forum trafiłem wczoraj :)
 

rufus1988

New member
Dołączę się do pytania poprzednika, chciałbym móc obsługiwać PlayStation3 za pomocą pilota od TV, a nie pada;/(mówię tu o odtwarzaniu filmów BD). Wiem ze jest to możliwe, czy ktoś ma synchronizację TV -> PS3? Proszę o podpowiedź jak tego dokonać:) pozdrawiam.
 

k0val

New member
rufus1988 napisał:
Dołączę się do pytania poprzednika, chciałbym móc obsługiwać PlayStation3 za pomocą pilota od TV, a nie pada;/(mówię tu o odtwarzaniu filmów BD). Wiem ze jest to możliwe, czy ktoś ma synchronizację TV -> PS3? Proszę o podpowiedź jak tego dokonać:) pozdrawiam.
ta opcja działa tylko w przypadku ps3 slim...
 

dark972

New member
Mój problem jest taki, że nie potrafię podpiąć po hdmi Sony w4000 z Sony DAV dz 280. a dokładnie nie mogę uzyskać dźwięku z TV na systemie audio, Szlak mnie trafia od kilku godzin. Czy sygnał po hdmi z kina idzie tylko w jedną stronę ? Wszystko chodzi ok. z kierunku KINO > TV. ale dźwięk w TV mam z N/ki i jak go przesłać do kina ?:confused: Bardzo prosze o pomoc.
 

gildor

Member
dark972 napisał:
Mój problem jest taki, że nie potrafię podpiąć po hdmi Sony w4000 z Sony DAV dz 280. a dokładnie nie mogę uzyskać dźwięku z TV na systemie audio, Szlak mnie trafia od kilku godzin. Czy sygnał po hdmi z kina idzie tylko w jedną stronę ? Wszystko chodzi ok. z kierunku KINO > TV. ale dźwięk w TV mam z N/ki i jak go przesłać do kina ?:confused: Bardzo prosze o pomoc.
a nie możesz N podpiąć bezpośrednio do amplitunera? TV nie ma HDMI out, więc nie ściągniesz przez HDMI dźwięku z TV. jak chcesz z TV to SPDIFem
 

dark972

New member
gildor napisał:
a nie możesz N podpiąć bezpośrednio do amplitunera? TV nie ma HDMI out, więc nie ściągniesz przez HDMI dźwięku z TV. jak chcesz z TV to SPDIFem

jedynie pod wejście w ampli. z przodu liniowe audio, bo tył ma tylko hdmi i Sony DMPORT. Hdmi podpięte ma N/kę .

a tym spdif z Tv do amplit. będzie ok. ?
Pytam o dźwięk w sensie DD.

A nie ma jakichś " trójników" do hdmi ? ::rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

gildor

Member
dark972 napisał:
a tym spdif z Tv do amplit. będzie ok. ?
Pytam o dźwięk w sensie DD.

nie jestem pewien, ale TV chyba nie obsługuje DD, więc jak go dostanie to przetworzy na swoje jakieś tam VirtualDolby i wyśle takie do ampli. dlatego dźwięk lepiej podpinać z tunera SAT do amplitunera. ja tak mam C+ i mam DD, jeśli film/program jest w DD

dark972 napisał:
A nie ma jakichś " trójników" do hdmi ? ::rolleyes:

są switche. ale ręcznie trzeba przełączać co ma być w danej chwili obsługiwane.
 

dark972

New member
:x Czy ktoś ma tez takie odczucia ,że Sony DAV dz280 ma słabe soprany, nawet bardzo słabe i zastanawiam sie nad zwrotem zestawu do sklepu.
 

Ares78

New member
Nie wiadomo w jakim zakresie jest to zasługa softu, na dzień dzisiejszy nie słyszałem nic na temat takie aktualizacji. Jeśli chodzi o pilot to widziałem, że dodawano do wersji slim takowy, pewnie są też dostępnie dla FAT... Innego pomysłu nie mam.
 

cyber78

Member
Bez reklam
rufus1988 napisał:
Czy to oznacza że nie będzie update'u softu starszej wersji konsoli ?? przecież to chyba tlyko od oprogramowania zależy. . .pozdrawiam
Niestety żaden upgrade softu nie pomoże :( .
Chipy HDMI (Silicon Image Vastlane SiI9132CBU, Panasonic MN864709) stosowane w konsoli PS3 Fat nie obsługują sterowania HDMI-CEC, chip (Panasonic MN8647091) w PS3 Slim ma kontroler CEC w sobie i wspiera obsługę sterowania HDMI-CEC.
 

eManitou

New member
Witajcie,
jestem posiadaczem KDL-52W4210 z którym mam problem. Otóż w sytuacji gdy jakaś scena znika - przechodzi w czerń (tzw. fade out) to przez chwilę po zniknięciu obrazu jest widoczny zarys np postacji (taki duszek) w kolorze niebieskim. Duszek ten po ułamku sekundy znika. Nie jest to wielki problem jednak coraz bardziej mnie wkurza skupiając na sobie uwagę :twisted: Znalazłem w sieci, że należy dokonać upgrade'u firmware oraz korekcji gamma.
Pytanie 1 - Czy ktoś wykonywał operację opisaną np tu:
avforums.com/forums/lcd-televisions/752061-sony-w-series-firmware-gamma-correction-instructions.html#post6932691


Pytanie 2 - W moim modelu występują dwa typy panela pod które należy dobrać odpowiedni firmware. W/w procedura opisuje na jednym ze screenów tabliczkę na której można odczytać stosowne oznaczenia typu panela. Wszystko pięknie ale u mnie takiej tabliczki nie ma :(

Z góry dzięki.
 

raqu

New member
czesc
mam to samo co ty tylko na w4000, napisz prosze jaka masz wersje firmware w tv, ja sprawdze w domu czy mamy taka sama wersje, dzwonilem do sony i powiedzieli mi ze upgrade softu robia tylko po wymianie matrycy, ta instrukcja dotyczy chyba sony w3000, sam nie wiem do konca czy likwiduje ten efekt ktory opisales, czy jest to urok technologii lcd :).
Mi to nie przeszkadza zbytnio, ale jak by dalo sie to zlikwidowac to juz wogole bylby wypas, prosze o info czy ktos mial taki objaw i go zlikwidowal.
 

mars28

New member
Jeszcze raz o formatowaniu obrazu...

Podpowiedzcie, bo nie wiem gdzie szukać przyczyny: do Sony 32w4000 mam podłączony tuner SAT kablem HDMI i EURO. Na wejściu EURO obraz się ładnie formatuje, ładnie czyli jak mam obraz 4:3 to używam trybu 'Smart', jak włączę kanał 16:9 to format zmienia się na 'Wide', jak wrócę z powrotem na kanał 4:3, format zmienia się na 'Smart'. Czyli wszystko tak jak bym chciał. Niestety wspomniane formatowanie nie występuje w przypadku podłączenia tunera do TV po HDMI lub też Componencie. Czyli jak ustawie tryb 'Smart' to wszystko leci na 'Smart' a jak dam 'Wide' to wszystko mam w trybie 'Wide'. Wszystko oczywiście przy ustawieniu wyjścia w tunerze SAT na 576i. Gdzie leży przyczyna, w TV czy w tunerze SAT?
 

mars28

New member
Hmm, to chyba musiałem nie doczytać. Dzięki w każdym razie za odpowiedź. Ale jest to powszechne przy HDMI czy tylko Sony ma takie idiotyczne podejście?
 
Do góry