Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

rufus1988

New member
Witam ponownie:) Ostatnio zakupiłem telewizję N z recorderem. Oczywiście występuje błąd HDCP przy nie odpowiedniej kolejności włączania sprzętu ale pomijam to bo o tym już w tym temacie czytałem:) Mam pytanie za to innego rodzaju, mianowicie kanały HD - weźmy na poczatek Nsport - mam LCD 46 ' W4000 i jak podejdę na odległość już około 1,5 metra to obraz no już nie jest taki ostry jak z 4 metrów, czy to jest normalne?? jakość w Nce mam na 100%, kabel HDMI też odpada bo mimo że nie najwyższa pułka to 120zł dałem za niego. Jak to wygląda u was bo większość tu pisała że ŻYLETA, ale nie wiem do jakiego stopnia mogę się na tym opierać, może znów wymagam cudów?? czy jednak obraz nawet z odległości metra powinien być mega ostry?? Mówię odrazu że kontrast dynamiczny wyłączaony i wszelkie wspomagacze też, jedynie opcja wsyzstkie piksele jest włączona. . .proszę o pomoc osób posiadających Nkę + TV w podobnym rozmiarze:) pozdrawiam.
 

approx

New member
rufus1988 napisał:
Witam ponownie:) Ostatnio zakupiłem telewizję N z recorderem. Oczywiście występuje błąd HDCP przy nie odpowiedniej kolejności włączania sprzętu ale pomijam to bo o tym już w tym temacie czytałem:) Mam pytanie za to innego rodzaju, mianowicie kanały HD - weźmy na poczatek Nsport - mam LCD 46 ' W4000 i jak podejdę na odległość już około 1,5 metra to obraz no już nie jest taki ostry jak z 4 metrów, czy to jest normalne?? jakość w Nce mam na 100%, kabel HDMI też odpada bo mimo że nie najwyższa pułka to 120zł dałem za niego. Jak to wygląda u was bo większość tu pisała że ŻYLETA, ale nie wiem do jakiego stopnia mogę się na tym opierać, może znów wymagam cudów?? czy jednak obraz nawet z odległości metra powinien być mega ostry?? Mówię odrazu że kontrast dynamiczny wyłączaony i wszelkie wspomagacze też, jedynie opcja wsyzstkie piksele jest włączona. . .proszę o pomoc osób posiadających Nkę + TV w podobnym rozmiarze:) pozdrawiam.

według mnie wymagasz cudów dla kazdego ostrosc obrazu jest inna ktos powie ze 1,5 m jest zyleta a drugi ze brak ostrosci wiec pojecie wzgledne
takie jest moje zdanie, z drugiej strony z tego co wiem to N-ka ma niskie bitrate i to na jakosc na naczacy wpływ jezeli sie myle to niech ktos mnie poprawi, miłego weekendu
 

dlugigl

New member
Problemy z 40 W4000 - dwa pytania

Witam.
Posiadam 40 calowy telewizor W4000.
Mam dwa pytania
Czasami zmieniajac kanaly, jesli trafie na jakis bez przypisanego programu telewizor sie "zawiesza", nie moge nic dalej zrobic pilotem, musze przeskoczyc na inny kanal z panelu na telewizorze. Tak samo jest np, jesli telewizor wlaczy sie na component a konsola Xbox jest aktualnie wylaczona, to tez potrafi sie zawiesic, chociaz nie zawsze. Czy taki jego urok, czy cos jest nie tak?

Inne pytanie jest odnosnie jasnosci telewizora. Jesli ustawie go wedlug zalecanych ustawien z roznych stron, to obraz jest tak ciemny, ze praktycznie nic nie widac. Czern jest tak "gleboka" jakby zlewala sie z tlem i jesli jakis obraz jest wtedy ciemniejszy, niekoniecznie czarny, to nic nie widac. Gdy zwieksze jasnosc o okolo 40 w stosunku do zalecanych ustawien to jest lepiej. Jednakze ogladajac ojca chrzestnego, mialem wrazenie, jakby telewizor "mrugal" jesli byly ciemne sceny, raz robilo sie jasniej raz ciemniej, mimo ze ujecie sie nie zmienialo.

Czy te telewizory maja taki watpliwy "urok", czy jest z nim cos nie tak i powinienem go reklamowac?

Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
wylacz te wspomagacze i jeszcze jest taka funkcja kurcze zapomnialem nazyw rozjasnianie i sciemnianie, nie pamietam teraz gdzie, dynamiczny kontrast czy cos takiego
 

dlugigl

New member
Wyłączyłem te wspomagacze, ale obraz nadal jest ciemny jak sie właczy ustawienia zalecane :/. A ktos ma pomysl odnosnie tego "wieszania" sie telewizora?
 

rufus1988

New member
APRROX a czy masz TV W4000 46' + N recorder?? Proszę o wypowiedzenie się jeszcze jakiejś osoby, która taki zestaw ma, a wiem że są takie na tym forum:) nawet jeśli macie 52' to please napiszcie:). pozdr.
 

Ares78

New member
A włączyłeś już jakiś film na blu ray? Tylko wtedy można mówić o najwyższej jakości którą da się wyciągnąć i obrazie żyleta. Niestety tak jak approx napisał bitrate z platform cyfrowych jest jeśli się mylę to proszę poprawić 2-2,5 razy mniejszy niż przy BD, także jakość obrazu jest gorsza, chociaż i tak to kosmos w porównaniu z SD czy kablówką (piszę jako użytkownik 40 calowego w4000- większego się niestety nie drobiłem;) )
 

rufus1988

New member
Tak oglądałem film BD, no jest lepiej niby ale nie sprawdzałem z bardzo bliskiej odległości. ARES78 u Ciebie też to wygląda tak że z odległości około powiedzmy 1metra(biorąc pod uwagę że masz mniejszy ekran)obraz jednak się rozmywa?? I na kanałach HD nie zawsze jest ekstra obraz?? chyba zależy to od tego jaką kamerą jest nagrywany materiał??
Co do jakości hd - - -> sd, no zgadza się, na LCD jest duża różnica, ale na zwykłym CRT nie ma takiej pikselozy itd przy sygnale sd. . .
 

Ares78

New member
rufus1988 na kanałach HD nie zawsze jest ekstra obraz pisałem czym jest to spowodowane, ale jak oglądam z 2m to nie razi mnie po oczach :) Blu ray z 1m nie powinno się rozmywać, oglądam sam z 1,7m-1,5m i jest rewelacja, u Ciebie tak samo powinno być mimo większej przekątnej (HD ogląda się z bliska)
CRT jest o tyle dobre, że wszystko jako tako wygląda, nawet przy bardzo słabym sygnale. A i jeszcze jedno kanał HD kanałowi HD nie równy, jeden lepszy drugi gorszy, a jeszcze zależy od jakości samego materiału.
 

meistic

New member
Witam. Byc moze to pytanie bylo juz na forum , ale czy da sie wyswietlic z laptopa po hdmi ( HP DV7 , NVIDIA 9600 GT ) obraz na 40w4000 w rozdzielczosci wyzszej niz 1024x 768. Przy 1280 juz obraz znieksztalcony a w 1920 brak obrazu tylko napis 1080p. Czy FULL HD da sie osiagnac tylko z ps3 lub blu raya ?
 

Sych

New member
I na kanałach HD nie zawsze jest ekstra obraz??

Tak jest na wszystkich platformach. Temat już był miliony razy poruszany na forum. Najbardziej rażące jest, jak leci liga mistrzów i na jednym, góra dwóch kanałach obraz żyleta, a na pozostałych puszczają chłam jak na SD. Pod tym względem cyfra razi sobie lepiej, chociaż też wpadki zdarzają się. Chodzi o miejsce na satelitach i limity wysyłania (związanymi z miejscami). Póki nie powiększą satelit, albo nie skompresują HD, tak będzie.
 

Sych

New member
meistic napisał:
Witam. Byc moze to pytanie bylo juz na forum , ale czy da sie wyswietlic z laptopa po hdmi ( HP DV7 , NVIDIA 9600 GT ) obraz na 40w4000 w rozdzielczosci wyzszej niz 1024x 768. Przy 1280 juz obraz znieksztalcony a w 1920 brak obrazu tylko napis 1080p. Czy FULL HD da sie osiagnac tylko z ps3 lub blu raya ?

Bez kitu, tematów było mnóstwo o tym. Jest taka opcja "szukaj", można sporo ciekawych rzeczy znaleźć. Np. odpowiedzi na takie pytania:D
1. Można, coś źle robisz. Pokombinuj z sygnałem i z ustawieniem na Nvidii
2. Z komputera. Full HD z innego źródła narazie nie ma. Jest pseudo Full HD z satelitarnej i z naziemnej HD, ale nie jest takiej jakości jak BR.
 

Ares78

New member
Sych satelity raczej nie powiększą, mogą dosłać więcej co najwyżej ;) takie małe sprostowanie. Z kolei jak się zacznie mocniejsza kompresje HD (materiał z satelity i tak jest już kompresowany) to i tak będą duże straty na jakości... Na razie pozostaje blu ray który wyciąga maksimum ile się da aktualnie.
 

ravaillez

New member
Hmm ja lubię ciemniejszy obraz, więc nie wiem co oznacza dla Ciebie za ciemny bo to dość subiektywne. A na wyższym podświetleniu jest coś nie tak? Jakieś dziwne zjawiska? Druga sprawa, telewizor nie powinien mrugać, z wieszaniem to nie wiem, mam ps3, ale zjawiska nie zaobserwowałem. Wyłączyłeś automatyczne dopasowywanie podświetlenia? Czy jak to się tam zwało? Jeśli tak, to chyba zadzwonić powinieneś po serwisanta, niech przyjedzie i oceni.
 

senior45

New member
to jest wlasnie ta wielka sciema czerni w telewizorach Sony.Jest tak czarno ze wszystko sie zlewa.Pisalem juz o tym w innym poscie.Dobrze ze sa jeszcze ludzie ktorzy potrafia cos obiektywnie napisac.
 

Ares78

New member
dlugigl jeżeli masz migotanie to nie masz co się bawić tylko zadzwoń do serwisanta, bo ulepszacze nie powinny powodować takiego efektu. Bardziej wygląda to na problem z lampą, występuje przy każdym sygnale czy tylko powiedzmy, przy graniu przez xboxa?

senior45- szkoda nawet komentować...
 

dlugigl

New member
@ravaillez

Jak ustawie telewizor wedlug ustawien zalecanych, to obraz jest tak ciemny, ze praktycznie nic nie widac. Ogladalem kiedys Obcy kontra predator 2 na tych ustawieniach, jak kupilem telewizor, i przez wiekszosc filmu nie wiedzialem, co sie dzieje na ekranie, bo bylo tak ciemno, ze wszystko sie zlewalo. Jak byl jakis czarny element a obok niego troche jasniejszy, to calosc byla czarna. Tak samo bylo na zwiastunie HD Quantum of solace odpalanym z PS3, jak byly te poczatkowe sceny (youtube.com/watch?v=QAYNnFbsO0I) nic praktycznie nie widac, wszystko jest zlane i jedynie jasne elementy byly widoczne, reszta to plama. Na wyzszym podswietleniu niby jest ok, ale wtedy czarny sie robi szary ;).

@Ares78

To mruganie zauwazylem na razie w Ojcu Chrzestnym, jak byly ciemne sceny na poczatku w gabinecie. Wygladalo sie jakby calosc sie podswietlala, potem robila ciemniejsza, i tak co kilka sekund. Wszyscy, ktorzy ogladali ten film ze mna byli bardzo zdziwieni, ze cos takiego sie dzieje. W innych sytuacjach tego nie zauwazylem. W grach jest raczej w porzadku. A ulepszacze mialem wylaczone prawie wszyskie poza tym dynamicznym kontrastem, ale nie mam teraz tego filmu, zeby sprawdzic czy cos sie zmienilo, ale mysle, ze nie.

Odnosnie wieszania, to jest cos takiego, ze mam kanal na ktorym nie ma zadnego programu, kanal 6, i jak przechodze na wyzszy kanal z 5 albo na nizszy z 6 tym guziczkiem od programow na pilocie to sie wiesza i musze przelaczyc kanal na panelu. To sie wiesza prawie zawsze ;). Component albo inne zrodla obrazu czasami tez, ale nie zawsze.
 
Do góry