Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Seba_Fan

New member
Bez reklam
przyszlosci nikt nie zna, co bedzie to bedzie, na ropie ktos trzyma reke, tak jak alkohol i fajki a przeciez niezdrowe

na teraz obraz dla mnie jak pisalem z VGA jest lepszy na TV niz z DVI na TV i kropka.
 

ewasz57

New member
Może to już wcześniej było, ale
pomierzyłem pobór mocy mojego Sony 40W4220 i wygląda to tak:

1 Obraz wyłączony - 23 - 25 W

2 Tryb oszczędzania energii:

Kinowy - podświetlenie minimum - 61W
Standardowy - podświetlenie 6 - 133W
Żywy - podświetlenie max - 185W

3 Tryb standardowy:

Kinowy - podświetlenie minimum - 92W
Standardowy - podświetlenie 6 - 168W
Żywy - podświetlenie max - 228W

Jak widać przedział jest olbrzymi od 61 do 228 wat.
Oglądając wieczorem w trybie kinowym przy podświetleniu minimum lub np 2 można nieźle zaoszczędzić :))

Pobór mocy zależy ewidentnie i proporcjonalnie od stopnia podświetlenia matrycy. dla trybu oszczędnego każdy stopień podświetlenia to około 12W
a dla trybu normalnego 14 - 15W.
Pomijam tu wpływ ustawienia głośności. To kwestia kilku watów.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dodam do tego co napisalem, sa to otoczki dookola czcionki, widac to dobrze, w analogu tego nie ma, probowalem teraz zmieniac ustawienia i nic sie nie zmienilo.
Ktos ma i testowal, nie chce sluchac od tych co swoje teorie wyglaszajac, jak ktos ma taki TV i podlaczyl po DVI i VGA chetnie wyslucham jak ma to u siebie.
 
@promil
z niecierpliwością czekam na te fotki
zależy mi bardzo na dobrej współpracy kompa z TV, a z tego co czytam po dsubie nie da się osiągnąć FullHD

waham się między tym W4000 a szajsungiem B650 i nie wiem, którego wziąć.
Za szajsungiem przemawia 100hz, lepsza współpraca po dsubie,
natomiast za sony matowa matryca oraz marka
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no to szkoda ze czytac nie umiesz, kurcze pisalem przeciez o VGA ze u mnie smiga 1920x1080


promil
to dobrze zrob i zobaczymy, jeszcze jak mozesz napisz jakie masz ustawienia HDMI (ktore), testowalem sobie troche i zdaje sie ze to chodzi o ostrosc nie mozna dalej juz zjecha bo mam na 0, grzebalem troche w ustawieniach geforce mojego (jaka masz karte), ale nic sie nie udalo zmienic na lepsze, choc mam jedna funkcje nie pamietam jak sie nazywa i tam jest wykres lekko podnioslem i troche lepiej, ale nadal to nie jest to, tak jak pisalem obraz OK, ale czcionka nie jest taka jak powinna byc, jakas delikatna obwodka jest, aparatem chyba nie uda mi sie tego uchwyci moze pozniej sprobuje.
 

promil

New member
Zapraszam do zapoznania się ze zdjęciami.

Myślę ze te zdjęcia rozwieją wszelkie wątpliwości.

Seba_Fan:
Znajdziesz tu również rozwiązanie kwestji "zółtej obwódki" :)

Tu miał być link ale z nieznanych mi powodów nie mogę go dodać bo otrzymuję komunikat "UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi" a przecież mam juz więcej wypowiedzi. Hmm

Dlatego też link w takiej postaci :

!!!toya.net.pl/~adwertus/Sony_w4000.htm!!!

aby zlikwidować obwódkę należy użyć następujących ustawień:

1. Zmniejszyć ostrość dla danego połączenia HDMI do poziomu max. 7
2. Ustawić tryb "wideo/zdjęcia" na zdjęcia
3. ustawić "przestrzeń barw dla zdjęcia" na Adobe RGB
4. obowiązkowo ustawić "pole wyświetlania" na wszystkie pixele

Pozdrawiam

Prosiłbym kogoś kto może dodawać linki o dodanie prawidłowego adresu :)
 
Ostatnia edycja:

Doopan

New member
lolekanabolek napisał:
@promil
z niecierpliwością czekam na te fotki
zależy mi bardzo na dobrej współpracy kompa z TV, a z tego co czytam po dsubie nie da się osiągnąć FullHD

waham się między tym W4000 a szajsungiem B650 i nie wiem, którego wziąć.
Za szajsungiem przemawia 100hz, lepsza współpraca po dsubie,
natomiast za sony matowa matryca oraz marka

Bierz samsunga. Swietnie wspolpracuje z PC, ma specjalny tryb, ktorego nie maja inne marki, a odbijajaca matryca nie przeszkadza ( wiem, bo sam sie tego balem).
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
podam ten link

http://toya.net.pl/~adwertus/Sony_w4000.htm

ostatni link cos zle jest

zaraz bede sprawdzal te zdjecia, ale to co napisales raczej nijak sie ma
ostrosc mam na 0, a mysle ze jeszcze powinno byc mniej
"1. Zmniejszyć ostrość dla danego połączenia HDMI do poziomu max. 7
2. Ustawić tryb "wideo/zdjęcia" na zdjęcia
3. ustawić "przestrzeń barw dla zdjęcia" na Adobe RGB
4. obowiązkowo ustawić "pole wyświetlania" na wszystkie pixele"

odp 2 tak zawsze mialem
odp 3 standard bo tak jest
odp 4 oczywiscie inaczej sie nie da, wyglada wtenczas tragicznie

podaj dokladne ustawienia hdmi 2 i jaka masz karte

sciagam nowe sterowniki, po tak rozgrzebalem ze juz mi TV nie widzi

kur.... przestalo mi dzialac HDMI 2 inne dzialaja!
 
Ostatnia edycja:

promil

New member
Ok ostatni link poprawiony

Co do zółtych obwódek to faktycznie tez u mnie były, nie zwracałem na nie uwagi :).

Ok moje ustawienie dla hdmi:
obraz:
tryb obrazu - standardowy
podświetlanie 1
kontrast 75
jasnosc 50
Nasycenie 50
Odcien - niedostępne
Tenperatura barw - neutralne
ostrość 7
redukcja zakłóceń - wył
redukcja zakłóceń MPEG - wył
Zawansowane ustawienia:
zaaw. zwiększ. kontrastu - wył
żywy kolor - niedostepne
Przestrzeń barw standardowa

Funkcje:
Tryb filmu - automat
wideo/zdjęcia - zdjęcia
X.v.colour - niedostepne
Przestrzeń barw dla zdjęć - adobe RGB


i to raczej tyle - przy tych ustawieniach nie ma zółtawych obwódek

karta graficzna to intel 4500.

Aha proponuję nie oglądać tych fotek w przeglądarce internetowej tylko je ściągnąć na dysk i dopiero wtedy przeglądać - jest kolosalna różnica !!!
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
ewasz57 hmm faktycznie rozbieżność kosmiczna, prawie trzykrotna różnica w poborze i o tylko uzależnione trybem. Z drugiej strony jeśli ktoś ogląda umiarkowanie telewizje to te oszczędności wcale nie będą duże i wtedy niema co się zmuszać do oszczędniejszego trybu. Ja lubię wieczorem oglądać na kinowym z innego powodu: po całym dniu pracy nie męczy tak oczu.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Kompletnie zadnych zmina, to jest jakby pod czcionka bialy lekki duszek i powoduje to ze z daleka np w pasku start dokumenty itd byly lekko rozjasnione.
Probowalem robic zmiany z poziomu karty i lekko mozna cos zmienic, ale nadal to nie jest to, moze karta graficzna moze kabel, trudno mi powiedziec.

Zdjecie zrobilem, ale raczej nie da sie tego pokazac.
Zreszta padlo mi hdmi2 wiec klops.
 

promil

New member
czy dla danego połączenia hdmi masz wyłączone wszystkie ulepszacze - łącznie w zaawansowanym kontrastem i czujnikiem światła ?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tak oczywiscie, juz sam nie wiem co robic, inny komputer inny kable
widzisz obraz jest dobry, ale jak rozwine pasek start to lekko jakas powidoka jest, nawet nie wiem jak to okreslic.
 

Ares78

New member
Nie wiem, możesz poprosić jakiegoś kumpla żeby przyszedł z laptopem i sprawdzić jak na drugim komputerze sprawa się przedstawia, bo może to są problemu z kartą graficzną...
 

ewasz57

New member
Ares78 napisał:
ewasz57 hmm faktycznie rozbieżność kosmiczna, prawie trzykrotna różnica w poborze i o tylko uzależnione trybem. Z drugiej strony jeśli ktoś ogląda umiarkowanie telewizje to te oszczędności wcale nie będą duże i wtedy niema co się zmuszać do oszczędniejszego trybu. Ja lubię wieczorem oglądać na kinowym z innego powodu: po całym dniu pracy nie męczy tak oczu.

Nie chodzi tyle o samo oszczędzanie, co o możliwość oszczędzania ;-)

A 60 wat dla telewizora 40 calowego to świetny wynik.
Tu plazmy muszą ustąpić.
I najważniejsze, że przy takim ustawieniu oglądanie sprawia przyjemność i nie męczy oczu.
 

Ares78

New member
ewasz57 rozumiem, że kilka razy mierzyłeś i wynik był identyczny? Ciężko mi sobie wyobrazić, że tylko 60W. Tryb kinowy jest fajny, ale pamiętaj tylko wieczorne oglądanie (albo w dzień dzięki dobrym roletą) i też nie do wszystkiego, grać na konsoli w tym trybie nie sposób (przynajmniej dla mnie)
 

rufus1988

New member
KDL46W4000 + Kamera HDR -SR10e

Witam, po przeczytaniu już około 50 stron tego tematu byłem zdecydowany na zakup tego TV bez dwóch zdań w zestawie z PS3 + kino 5.1. Dziś kiedy miało dojść do transakcji przed nią chciałem sprawdzić jak ten tv poradzi sobie z moją kamerą(jak w temacie) no i tu jestem zawiedziony ZONK, z tego co pamiętam gdy testowałem tą samą kamerę przed zakupem(nie pamiętam na jkim tv ale w podobnym przedziale cenowym) obraz był POWALAJĄCY, na 46W4000 no jak na full hd i opinie o tym TV jest PO PROSTU KIEPSKI;/ zaniepokoiło mnie to dosć poważnie. Sygnał szedł po komponencie, ale kiedy testowałem tą kamerę przed zakupem w listopadzie ubiegłego roku szedł po tym samym kablu, co myślicie?? Kwestja złych ustawień TV w sklepie?? To co widziałem to po prostu ZIARNA na obrazie;/ prosze wyraźcie opinie bo jutro(a właściwie dziś) mam finalizować transakcję;/ i nie wiem co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Nawet jak czytałem opinie osób o tej kamerze no OGROM osób pisał że obraz ŻYLETA, i taki też widziałem przy zakupie, a co w tym przypadku?? ZONK
 

cyber78

Member
Bez reklam
rufus1988 napisał:
Witam, po przeczytaniu już około 50 stron tego tematu byłem zdecydowany na zakup tego TV bez dwóch zdań w zestawie z PS3 + kino 5.1. Dziś kiedy miało dojść do transakcji przed nią chciałem sprawdzić jak ten tv poradzi sobie z moją kamerą(jak w temacie) no i tu jestem zawiedziony ZONK, z tego co pamiętam gdy testowałem tą samą kamerę przed zakupem(nie pamiętam na jkim tv ale w podobnym przedziale cenowym) obraz był POWALAJĄCY, na 46W4000 no jak na full hd i opinie o tym TV jest PO PROSTU KIEPSKI;/ zaniepokoiło mnie to dosć poważnie. Sygnał szedł po komponencie, ale kiedy testowałem tą kamerę przed zakupem w listopadzie ubiegłego roku szedł po tym samym kablu, co myślicie?? Kwestja złych ustawień TV w sklepie?? To co widziałem to po prostu ZIARNA na obrazie;/ prosze wyraźcie opinie bo jutro(a właściwie dziś) mam finalizować transakcję;/ i nie wiem co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Nawet jak czytałem opinie osób o tej kamerze no OGROM osób pisał że obraz ŻYLETA, i taki też widziałem przy zakupie, a co w tym przypadku?? ZONK
Ale nie napisałeś co to za kamera? VHS czy FullHD? Jaki model?
Ten model TV obsługuje x.v.Colour więc jeżeli twoja kamera wspiera ten format to obraz będzie z dodatkową paletą barw.
 

rufus1988

New member
Witam, użytkowniku cyber dziękuję za zainteresowanie, rzecz w tym że napisałem jak w temacie. . .kamera to SONY HDR SR10e czyli model Full HD z systemem x colour vid. . .??
 
Do góry