Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Raffels

New member
No wlasnie tez mam problem z podlaczeniem dvd po tv kablem component. Pod dvd jest bankowo dobrze podlaczony natomiast nie wiem jak podlaczyc pod tv(3 kabelki czerwony, bialy i zolty). Zoltego rozumiem nie wpinac wiec zostaja czerwony i bialy. Pierwsze dwa gniazda od dolu to wlasnie bialy(L) i czerwony(R). Podpinam tam kable jednak moje dvd w ogole nie reaguje(nie wlacza sie). Czy na pewno dobrze to robie? Jest tez mozliwosc, ze dvd padlo, chociaz jeszcze wczoraj na starym tv dzialalo...
 

jarql

Member
No ok podłaczyłes dźwięk, a obraz? czyli patrząc od góry na wejścia componentowe z tyłu tv: zielony,niebieski i czerwony są odpowiednio podpięte pod tv?
 

jarql

Member
Twój wybór,ale niewiem czy to dobre rozwiązanie, dobry jakościowy kabel componententowy daje naprawde świetny obraz,nie dużo gorszy niż przez Hdmi, miałem dekoder CP podłaczony przez scarta do W4000 i jak dla mnie obraz był fatalny.
 

osiolek

New member
Mam problem. Odpaliłem menu serwisowe w 32W4000 i zaciekawiła mnie opcja "bravia - 1". Postanowiłem zobaczyć inne cyfry... telewizor się zbuntował pokazał dwie pomarańczowe diody, a teraz mam obraz kontrolny: zielony, potem niebieski, potem czerwony, potem w pasy podłużne niebieski-zielony-czerwony-biały, potem czerń i na nowo od zielonego.
Byłbym wdzięczny za informację jak wrócić do normalnego obrazu (dźwięk jest).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
jarql napisał:
Twój wybór,ale niewiem czy to dobre rozwiązanie, dobry jakościowy kabel componententowy daje naprawde świetny obraz,nie dużo gorszy niż przez Hdmi, miałem dekoder CP podłaczony przez scarta do W4000 i jak dla mnie obraz był fatalny.

Componentem można puścić takiej samej jakości sygnał jak przez HDMI. Jedyna różnica to ilość kabli, brak możliwości sterowania urządzeniami i dźwięk 7.1. SCART to parę klas niżej, nie osiągniesz nim obrazu Full Hd. Po prostu, nie będziesz wykorzystywał tego, co potrafi Twój tv. Chyba to mija się z celem..
 

Sych

New member
osiolek napisał:
Mam problem. Odpaliłem menu serwisowe w 32W4000 i zaciekawiła mnie opcja "bravia - 1". Postanowiłem zobaczyć inne cyfry... telewizor się zbuntował pokazał dwie pomarańczowe diody, a teraz mam obraz kontrolny: zielony, potem niebieski, potem czerwony, potem w pasy podłużne niebieski-zielony-czerwony-biały, potem czerń i na nowo od zielonego.
Byłbym wdzięczny za informację jak wrócić do normalnego obrazu (dźwięk jest).

Pozdrawiam

Nigdy nie zmieniałem w menu serwisowym, bo tego nie warto robić, jeśli nie ma się pojęcia co się zmienia. Prawdopodobnie jedyną opcją jest serwis. Nie wiem, jak to wygląda z gwarancją w takim przypadku, czy ją tracisz, czy nie...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zrobilem sobie test
1. DVI-HDMI
2. VGA-VGA

1. obraz fajny 1920x1080 ale literki jakby troszecze brakowalo ostrosci

2. obraz rewelacja 1920x1080 lepszy od DVI wyrazne literki dobra ostrosc jednym slowem super, tylko musz kupic 5m kabel bo TV bede musial powiesic, ktos stosuje takie dlugie kable VGA-VGA (cenowo okolo 30zl) czy cos sie traci?

czy tez tak macie ze ta ostrosc nie jest za dobra?
 

cyber78

Member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
zrobilem sobie test
1. DVI-HDMI
2. VGA-VGA

1. obraz fajny 1920x1080 ale literki jakby troszecze brakowalo ostrosci

2. obraz rewelacja 1920x1080 lepszy od DVI wyrazne literki dobra ostrosc jednym slowem super, tylko musz kupic 5m kabel bo TV bede musial powiesic, ktos stosuje takie dlugie kable VGA-VGA (cenowo okolo 30zl) czy cos sie traci?

czy tez tak macie ze ta ostrosc nie jest za dobra?
A czy po podłączeniu po HDMI bawiłeś się ustawieniami obrazu, ostrość szczególnie?
 
Seba_Fan napisał:
zrobilem sobie test
[...]
2. VGA-VGA
[...]
2. obraz rewelacja 1920x1080 lepszy od DVI wyrazne literki dobra ostrosc jednym slowem super, tylko musz kupic 5m kabel bo TV bede musial powiesic, ktos stosuje takie dlugie kable VGA-VGA (cenowo okolo 30zl) czy cos sie traci?

czy tez tak macie ze ta ostrosc nie jest za dobra?
powiem, że uradował mnie twój wpis, że udało ci się osiągnąć rozdzielczość 1920x1080 po dsubie, a z tego co czytałem wcześniej w tym topiku, w początkowych postach, W4000 nie chciał przyjmować takiej rozdzielczości po d-subie??

ustawiłeś TV lcd jako główny monitor czy też udało ci się uzyskać taką rozdzielczość podczas klonowania ???

ja mam w domu JVC p80 i używam d-suba 8-metrowego i nie narzekam na ostrość
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Przeciez d-sub mam wieksze mozliwosci od DVI
tyle ze cos tam slyszalem ze producencji TV boja sie zeby ludzie nie kupowali TV jako monitorow.
Powiem tak zero problemow mam z ta rozdzialka po VGA, kurcze teraz nie pamietam, ale robilem to jako sam monitor oraz od karty jeden kable VGA a drugi DVI bo sprawdzalem jak to wyglada, co do klonowania to puszczasz sygnal jeden VGA a drugi DVI i smiga.

Czy tez tak masz ze VGA jest znacznie lepszy obraz u siebie?
 
@Seba_Fan

gdzieś w okolicach 30 strony
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23837&page=29
trwała dyskusja czy po vga pójdzie 1920x1080 i podobno były z tym problemy

ja bym wolał aby rozdziałka 1920x1080 po dsubie się odpaliła ;-)), gdyż tv głównie będzie używany pod mkv

obecnie mam jvc p80 (hd ready tylko niestety) i u mnie po vga jest dużo lepiej niż po hdmi, ale ten model to chyba tak ma, wiele osób pisało, ze lepszy efekt się uzyskuje po dsubie
 

promil

New member
Seba_Fan napisał:
Przeciez d-sub mam wieksze mozliwosci od DVI
Jezu skąd wy bierzecie takie informacje ze d-sub ma większe możliwościod DVI? no chyba ze w pogarszaniu obrazu.

Włączcie sobie opcje "wszystkie pixele" i podłączcie po dvi i zobaczycie jak powinien wyglądać obraz w hd
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
o rany jak ja nie moge czytac czegos takiego, a myslisz ze ja mam 5 lat!

"wszystkie pixele" a co myslisz ze mam wylaczone !

d-sub ma wieksze mozliwosci, moze to dla Ciebie promil za trudne

zobacz aparaty analogowe jaka rozdzielczosc wyciagaja w porownaniu z cyfrowymi, dobra ale nie o tym mowa, wole konkrety a nie przypuszczenia, wiec jak nie wiesz nie pisz.


lolekanabolek zero problemow po VGA swietnie to idzie i sa mozliwosci jeszcze ustawien w TV, ale to najlepiej osobiscie zobaczyc
 
Ostatnia edycja:

promil

New member
Normalnie szok.
Czy Ty masz w ogóle jakiekolwiek pojecie o przetwarzaniu sygnałów analogowo-cyfrowych ??

A porównanie aparatów analogowych z cyfrowymi w kontekście przesyłania sygnałów analogowych i cyfrowych jest delikatnie ujmując nietrafione.

Możesz mieć nawet i 40 lat ale pojęcie masz na ten temat jak 4 latek, czyli żadne.

Poczytaj po co Twoja karta graficzna ze złączem d-sub, posiada przetwornik DAC. i czemu karty tylko ze złączami DVI-D nie posiadaja takowego. Proponuję też lekturę na temat budowy "przelotek" dvi-vga.

W ostateczności oddanie telewizora na gwarancję.

W ramach konstruktywnej dyskusji rozwiń proszę temat "większych możliwości vga".

Pozdrawiam i życze miłej lektury.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dziwne prawda ze mowia ze nie da sie z VGA osiagnac 1920x1080 a jednak

jakos inne osoby z ktorymi rozmawialem tez mowia ze po VGA obraz jest ladniejszy i bardziej czytelny.

Czy patrzyles osobiscie jak to wyglada i strzelasz, jak by bylo inaczej to bym napisale ze jest inaczej, dla mnie w tej chwili obraz z VGA jest lepszy tyczy sie to czcionki.

mam tak i tak podpiete i widze roznice, robilem rozne zmiany w ustawieniach, ale jesli Ty masz wieksza widze i jestes lepszy to czekam na rozwiazanie.
 

promil

New member
Oczywiście ze widziałem różnice. Widać ją gołym okiem już przy matrycy rozmiaru 22'' na znaczną niekorzyść trybu analogowego (vga jak to tu określamy).
Co do rozwiązania to tak serio, sprawdziłbym czy karta graficzna którą podłączasz do TV przez DVI pracuje w trybie DVI-D.

Pozdrawiam
 

cyber78

Member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
o rany jak ja nie moge czytac czegos takiego, a myslisz ze ja mam 5 lat!

(...)

d-sub ma wieksze mozliwosci, moze to dla Ciebie promil za trudne

(...)
Tak, a silniki parowe to przyszłość motoryzacje, zobacz jaki piękny biały dym z komina leci, a taki benzynowy to do dupy jest, już nie mówiąc o elektrycznym - zero dymu, żenada. :p
 
Do góry