Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

ewasz57

New member
Ja w grach na PS3 nie zauważyłem braku płynności. Przyjrzę się temu dokładniej, szczególnie w FIFA i wyścigach.

Natomiast faktem jest, że oglądając filmy, gdy kamera porusza się poziomo z większą prędkością, to obraz nie jest płynny. To co Tommy nazwał klatkowaniem ja widzę w tych scenach wyraźnie i jest to wkurzające ale na szczęście jedyne do czego ja w swoim 40W4000 mogę się przyczepić.
Czy można jakoś zmniejszyć tą niedogodność.
Mało na ten temat na forum. Skupiacie się często na nierównomiernym podświetleniu matrycy, słabych kątach, co jest moim zdaniem mniej istotne i mniej widoczne w normalnej eksploatacji.
 

cyber78

Member
Bez reklam
ewasz57 napisał:
Ja w grach na PS3 nie zauważyłem braku płynności. Przyjrzę się temu dokładniej, szczególnie w FIFA i wyścigach.

Natomiast faktem jest, że oglądając filmy, gdy kamera porusza się poziomo z większą prędkością, to obraz nie jest płynny. To co Tommy nazwał klatkowaniem ja widzę w tych scenach wyraźnie i jest to wkurzające ale na szczęście jedyne do czego ja w swoim 40W4000 mogę się przyczepić.
Czy można jakoś zmniejszyć tą niedogodność.
Mało na ten temat na forum. Skupiacie się często na nierównomiernym podświetleniu matrycy, słabych kątach, co jest moim zdaniem mniej istotne i mniej widoczne w normalnej eksploatacji.

Wyłącz ulepszacze , i ostrość ustaw na 2.
 

Ares78

New member
Tommy_M ograniczy, ale całkowicie niestety nie wyeliminuje od czegoś w końcu wynaleźli te 100hz i nie bez powodu. Przejdzie się do MM czy innego dużego sklepu ustaw tak jak pisze cyber78 (nie robią problemów) i zobacz czy Cię to zadowala... bo na dobrą sprawę brak 100hz to jedyna bolączka tego TV.
 
Ostatnia edycja:

Tommy_M

New member
Ares78 napisał:
Tommy_M ograniczy, ale całkowicie niestety nie wyeliminuje od czegoś w końcu wynaleźli te 100hz i nie bez powodu. Przejdzie się do MM czy innego dużego sklepu ustaw tak jak pisze cyber78 (nie robią problemów) i zobacz czy Cię to zadowala... bo na dobrą sprawę brak 100hz to jedyna bolączka tego TV.

No MM to jedyna rada, bo powiem Ci, że np. w euro rtv agd gość niechętnie w ogóle włączył kanał HD a co do zmian, podłączenia czegokolwiek etc. - nie ma mowy!!!

Włączę i pooglądam, gdyby ten TV miał 100Hz to kupiłbym go już parę tygodni temu, a tak to się zastanawiałem i kombinowałem. Niestety nowe modele Sony są dla mnie za drogie, z chęcią połączyłbym nawet HD Ready z Sony ale jednak to 100Hz by się przydało.
 

Sych

New member
Nie można generalizować. Zależy na kogo trafisz. Czytałem gdzieś, że ktoś poszedł do euro... i pozwolili mu podłączyć własnego PS3.. Też się zdziwiłem, ale na pewno jak trafisz na kogoś kto lubi tę robotę, to pomoże. A jak na kogoś kto pracuje- bo musi.. Wiadomo...
 

Ares78

New member
Sych dokładnie kolega robił tak w MM podpięli bez problemu konsole kolegi, tyle, że musiał mieć jeszcze własny przewód... zależy na kogo trafisz i czy zaczniesz żądać, czy ładnie poprosisz o taką możliwość- nie ma reguły. Tommy_M lepiej zobaczyć na własne oczy bo każdy ma inne wymagania ja mam dość dobre zestawienie bo mam oba tv w domu (w4000 w sypialni i w4500 w salonie) dla mnie widać różnice jeśli chodzi o płynność w obu przypadkach, ale de facto filmy na blu ray oglądam na w4000, a do wyższego modelu mam podpiętą Nkę. Więc ilu forumowiczów tyle będzie opinii ;)
 

Tommy_M

New member
Ares78 napisał:
nie ma reguły. Tommy_M lepiej zobaczyć na własne oczy bo każdy ma inne wymagania ja mam dość dobre zestawienie bo mam oba tv w domu (w4000 w sypialni i w4500 w salonie) dla mnie widać różnice jeśli chodzi o płynność w obu przypadkach,

No dokładnie od wczoraj zacząłem męczenie Panów w lokalnych MM ;)

I już wczoraj np. odrzuciłem zupełnie Sony 32S5500 (najpiękniejsza czerń jaką widziałem w życiu w materiale HD, ale całościowo wygląd z sygnału N'ka i kanał SD ..... makabra) To nie są TV robione pod nasze polskie warunki ......
 

Sych

New member
snoopdogg_tg napisał:
Witam :) Mógłby mi ktoś dać jakiś link do dobrego componenta dla PS2? I od razu, gdyby był tak miły i wytłumaczył mi co i jak podłączyć :p

Ile chcesz przeznaczyć na kabel? Jaki masz tv? Podłączenie jest banalne, podłączasz kabel odpowiedniego koloru, do gniazdka o tym samym kolorze, np zielony do zielonego:grin: I tak postępujesz z resztą. Dźwięk puszczacz osobnym kablem.
Piszesz o dobrym componencie, a takie potrafią kosztować do 1 tys zł:D Tu masz za 699, wygląda porządnie:

http://allegro.pl/item598480396_kabel_3xrca_3xrca_component_monster_127173_2m.html

A tak poważnie, jak szukasz kabla do podłączenia PS2, to nie potrzebujesz jakiegoś super. Wystarczy tańszy, PS2 nie jest wymagającym sprzętem. Chyba, że chcesz kupić z myślą o podłączeniu czegoś w przyszłości...
Jak narazie z takiego pewnie będziesz zadowolony:

http://allegro.pl/item591501637_przewod_3xrca_component_video_techlink_wires_1_5m.html

Proponuje takie pytania zadawać w odpowiednim dziale...
 

Sych

New member
Tommy_M napisał:
To nie są TV robione pod nasze polskie warunki ......

Polskie platformy cyfrowe nie wypadają wcale tak źle. Problem jest w tam w górze. Jest za mało miejsca na satelitach, platformy nie mogą nadawać wszystkich kanałów świetnych jakościowo, bo im lepszy tym więcej zajmuje miejsca. A tego miejsca nie ma...
 

jarql

Member
Sych napisał:
Ile chcesz przeznaczyć na kabel? Jaki masz tv? Podłączenie jest banalne, podłączasz kabel odpowiedniego koloru, do gniazdka o tym samym kolorze, np zielony do zielonego:grin: I tak postępujesz z resztą. Dźwięk puszczacz osobnym kablem.
Piszesz o dobrym componencie, a takie potrafią kosztować do 1 tys zł:D Tu masz za 699, wygląda porządnie:

http://allegro.pl/item598480396_kabel_3xrca_3xrca_component_monster_127173_2m.html

A tak poważnie, jak szukasz kabla do podłączenia PS2, to nie potrzebujesz jakiegoś super. Wystarczy tańszy, PS2 nie jest wymagającym sprzętem. Chyba, że chcesz kupić z myślą o podłączeniu czegoś w przyszłości...
Jak narazie z takiego pewnie będziesz zadowolony:

http://allegro.pl/item591501637_przewod_3xrca_component_video_techlink_wires_1_5m.html

Proponuje takie pytania zadawać w odpowiednim dziale...

Chyba mała pomyłka bo te kable to mozesz użyć do podłaczenia n-ki,dvd itp. urządzeń ale raczej ps2 nie podłączysz,chyba że czegoś niewiem:)
Ja bym polecił taki,sam go używam i jest ok
http://www.allegro.pl/item585827602_24k_component_do_plazmy_lcd_projektora_robson.html
 

jarql

Member
No jak to dlaczego, przecież to kable do których linki podałes mają po obu stronach 3xRCA, a do konsoli chyba musi być wtyczka playstation,chyba że znasz jakiś inny sposób podłaczenia? :)
 

Sych

New member
Kurcze, myślałem, że o coś innego chodzi. Miałem PS2 z GB, używana, "przerobiona", w zestawie była przejściówka, taki adapter. Myślałem, że to jest w zestawie... Do niego normalnie podłączałeś konsole kablami 3xRCA. Stąd moje zdziwienie.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Dzisiaj odpalilem gierke i mam ustawienia
1920x1080 i
24 Hz 32 bit
50 HZ
60 HZ

w nizszych rozdzielczosciach wybor jest
np
1280X1024 60 HZ 32 bit tylko 60Hz w rozych rozdzialkach tych nizszych

wiec co do 1920x1080 jakie odswiezanie powinno byc bo kurcze nie widze rozncy?

nastepne ja odpalam filmy HD z kompa ile ustawic Hz?
 

jarql

Member
snoopdogg_tg napisał:
Jak podłaczyc component do 40w4000? Z tylu nie mam żółtego wejscia "video" ;/
Przy kablu componentowym nie ma zółtej wtyczki tylko ,niebieska,zielona i czerwona plus ewentualnie dźwięk (czerwona i biała) więc niewiem co tym masz za kabel:)

Moja wtopa:) jest zółta,jest to zwykłe video, tego nie podłanczamy

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry