Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

mariusz0082

New member
Darmowe 5 lat gwarancji było do 31.1.09r ja tez wyrobiłem się prawie w ostatniej chwili. A co do rozmiaru to zdecydowanie 40’ mój ojciec ma 32’ i teraz wydaje się mały w porównaniu z moim 40-calowym, na sygnale SD z dobrej anteny z odległości 2,5m ogląda się super.:D
 

marko__k

New member
Czesc. Mam problem z połaczeniem poprzez HDMI mojego 40W4000 z laptopem Sony Vaio serii FZ z Blu Rayem. W ogóle nie pojawia się obraż jakby cos blokowało. Jaka moze byc przyczyna ze nie puszcza mi sygnału z laptopa np filmu odtwarzanego w BluRay na TV? Moze to byc wina złego kabla HDMI bez HDCP czy jak to sie tam nazywa? Prosze pomóżcie. Marek
 

Sych

New member
Przez który port podłączyłeś laptopa do tv? Laptop wykrywa LCD? Może musisz przełączyć przekazywanie obrazu na wyjście HDMI... VAIO jest praktycznie w pełni kompatybilny w tymi tv. Problem powinien tkwić albo w podłączeniu, albo w ustawieniu laptopa. Zerknij do instrukcji LCD, tam jest ładnie narysowane jak to podłączyć. Chyba, że kabel jest walnięty..
 

marko__k

New member
Sych napisał:
Przez który port podłączyłeś laptopa do tv? Laptop wykrywa LCD? Może musisz przełączyć przekazywanie obrazu na wyjście HDMI... VAIO jest praktycznie w pełni kompatybilny w tymi tv. Problem powinien tkwić albo w podłączeniu, albo w ustawieniu laptopa. Zerknij do instrukcji LCD, tam jest ładnie narysowane jak to podłączyć. Chyba, że kabel jest walnięty..

Podłączenie jest HDMI-HDMI. Powoli wyjasnia sie dlaczego nie mozna rzucic obrazu filmu odtwarzanego w laptopowym BluRayu na TV. Podobno wszystkiemu winien jest HDCP który blokuje jako pirata ten obraz mimo ze film jest oryginalny. Spiderman 3 na BR w HD. Ktos mi wyjasnij ze nie da sie tego ominac? Moze ktos zna rozwiazanie
 

Ares78

New member
Nie jestem pewien, ale jest możliwość, że karta graficzna w Twoim laptopie nie obsługuje hdcp jeśli tak jest to zainstalowanie programu AnyDVD HD powinno pomóc, jeśli nie to kończą mi się pomysły...
 

Marek27BB

New member
kalibracja...

witajcie koledzy i kolezanki, właściciele Sony serii W 4000 oraz W 4210, 4220. prosze powiedzcie czy po zakupie czy to w sklepie internetowym czy stacjonarnym konieczna jest jakas fachowa kalibracja tego modelu Sony? na teście KIKIEGO nic nie pisze ze potrzebna kalibracja(w innych testach zawsze zamieszcza taka informację) a jak wy sie do tego ustosukowujecie? proszę o od jesli ktos moze szybko odpisac bo chce kupic ten model na dniach. dzięki pozdrawiam
 

ortax360

New member
Witam

Nie potrzebna . Sam poustawiasz wszystko w domu .

ps: kalibracja jest pod obraz kinowy (ciepły ) sporowadza sie do ustawienia podswietlenia , kontrasu , jasnosci i koloru .

Po zakupie mozesz zadac pytanie odnosnie ustawien . Moze bedą ci pasowac .

Pozdrawiam.
 

Ares78

New member
Szczerze mówiąc nic specjalnie nie kalibrowałem, z czasem tylko zszedłem z dających po oczach ustawień, na bardziej przygaszone (tu już jest sprawa mocno indywidualna) także tu nie powinno być problemów. Telewizor był kupowany w sklepie stacjonarnym...
 

Doopan

New member
XBOX i PC a Soniaczek 40

1.Czy przy odległości 1,5-2,2 m do XBOX 360 i PC (gry full hd, divx, mkv etc) ten telewizor 40 cali bedzie ok ? Mysłałem nad samsung a 656, ale sony ma jeszcze mpeg 4.

2. Czy dużo stracę, kupując LCD bez 100 Hz (źródło: PC, XBOX 360, kiedyś może BluRay jak filmy bedą 2 razy tańsze, bo póki co kosztują od cholery).
Bo to mnie głównie "zraża" dp tego TV Soniaka.

3.Czy jeśli poprowadzę dzwięk z XBOX via hdmi do tego Soniaka, a później do amplitunera via kabel optyczny (TOSLINK), to czy efekt będzie taki sam jak wtedy, gdy bezpośrednio połączę ampli z xboxem via kabel optyczny?

4.Czy jeśli poprowadzę dzwięk z PC razem z obrazem (ATI 4850) via hdmi do tego Soniaka, a później do amplitunera via kabel optyczny (TOSLINK), to czy efekt będzie taki sam jak wtedy, gdy bezpośrednio połączę ampli z PC (X-Fi Music) via kabel współosiowy?

5. Czy w Wawce miło się na tym ogląda MPEG-4 naziemny ? Jaką rozdzielczość ma ten sygnał?

6.Gdzie w Wawce można go zobaczyć/kupić w sklepie innym niz te dla idiotów (mam na myśli sprzedawców i ludzi ustalających ceny - drogo jak cholera, a sprzedawcy gówno wiedzą)?

7. Czy różnice pomiędzy tym i innymi podobnie nazwanymi Sony 4000 są duże ?Bo jest tego od zatrzęsienia...
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
1.Czy przy odległości 1,5-2,2 m do XBOX 360 i PC (gry full hd, divx, mkv etc) ten telewizor 40 cali bedzie ok ? Mysłałem nad samsung a 656, ale sony ma jeszcze mpeg 4.

Do Full HD dla tv 40” optymalna odległość to 1.6m Dla filmów divix (zależy od jakości) itd. ta odległość powinna być większa. Wiadomo, gorszy obraz, mniej szczegółów żeby nie widzieć niedoskonałości obrazu, trzeba siedzieć dalej.
 

Sych

New member
2. Czy dużo stracę, kupując LCD bez 100 Hz (źródło: PC, XBOX 360, kiedyś może BluRay jak filmy bedą 2 razy tańsze, bo póki co kosztują od cholery).
Bo to mnie głównie "zraża" dp tego TV Soniaka.
Generalnie 100Hz dla gier, „szybkich” filmów przez BR przydaje się. Chociaż na pewnie znajdziesz też głosy, że niektórzy wyłączają 100Hz, bo im przeszkadza. Różnie to bywa. Ja nie wyłączam, mi się podoba ta technologia. Czy dużo stracisz? Zależy od człowieka. Jak nie będziesz miał porównania do tv ze 100Hz, to pewnie przyzwyczaisz się do braku, i nie będzie Ci to przeszkadzało. Osobiście wybrał bym ze 100Hz.
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
3.Czy jeśli poprowadzę dzwięk z XBOX via hdmi do tego Soniaka, a później do amplitunera via kabel optyczny (TOSLINK), to czy efekt będzie taki sam jak wtedy, gdy bezpośrednio połączę ampli z xboxem via kabel optyczny?

4.Czy jeśli poprowadzę dzwięk z PC razem z obrazem (ATI 4850) via hdmi do tego Soniaka, a później do amplitunera via kabel optyczny (TOSLINK), to czy efekt będzie taki sam jak wtedy, gdy bezpośrednio połączę ampli z PC (X-Fi Music) via kabel współosiowy?
Preferuje połączenie bezpośrednio pod amplituner. Tak na zdrowy rozum, im więcej kabli, podłączeń, urządzeń pośredniczących, tym większa strata dla dźwięku. Kabel HDMI też kompresuje dźwięk, potem tv, znowu HDMI, amplituner... Dużo tego.

 

Sych

New member
5. Czy w Wawce miło się na tym ogląda MPEG-4 naziemny ? Jaką rozdzielczość ma ten sygnał?

W Wawce, jak i w innych większych miastach są nadawane kanały w mpeg-4, jakość całkiem dobra. Chociaż z tego co czytałem, to nie wszędzie dobrze odbiera. Wiadomo, nie jest to BR, ale dużo lepsze niż zwykłe sd. TVP HD można już nazwać HD, choć do Full HD troszkę brakuje. Jest gdzieś na forum o tym cały temat.
Tu masz info na ten temat:

http://www.kigeit.org.pl/stirc/pliki/20080403_parametry_techniczne_DTT.htm

http://www.kigeit.org.pl/FTP/kl/stirc/2009-01-14_UKE.pdf
 

Doopan

New member
Sych napisał:
Do Full HD dla tv 40” optymalna odległość to 1.6m Dla filmów divix (zależy od jakości) itd. ta odległość powinna być większa. Wiadomo, gorszy obraz, mniej szczegółów żeby nie widzieć niedoskonałości obrazu, trzeba siedzieć dalej.

No i jak tu dobrać sobie przekątną... Zastanawiam się, czy poza tym, że będę widział te niedoskonałości, to czy nie będzie mnie np. boleć głowa.
 

Doopan

New member
Sych napisał:
Generalnie 100Hz dla gier, „szybkich” filmów przez BR przydaje się. Chociaż na pewnie znajdziesz też głosy, że niektórzy wyłączają 100Hz, bo im przeszkadza. Różnie to bywa. Ja nie wyłączam, mi się podoba ta technologia. Czy dużo stracisz? Zależy od człowieka. Jak nie będziesz miał porównania do tv ze 100Hz, to pewnie przyzwyczaisz się do braku, i nie będzie Ci to przeszkadzało. Osobiście wybrał bym ze 100Hz.

Zauważyłem, że gry na XBOX mają mały framerate (gta IV - masakra, tnie się jak na PC:/) i myślę, czy nie poprawiło by wrażenia płynności właśnie użycie 100 Hz. Cholera, to może jednak ten samsung a656...

Boję się jedynie artefaktów - skąd mam wiedzieć, że tego nie uświadczę ? W wątku o samsung a656 słyszałem, że właściciele się na to skarżyli.
 

Doopan

New member
Sych napisał:
Preferuje połączenie bezpośrednio pod amplituner. Tak na zdrowy rozum, im więcej kabli, podłączeń, urządzeń pośredniczących, tym większa strata dla dźwięku. Kabel HDMI też kompresuje dźwięk, potem tv, znowu HDMI, amplituner... Dużo tego.

Hmm tu się z tobą nie zgodzę. Mogą być co prawda jakieś śladowe opóźnienia, ale to transmisja cyfrowa, a dzwięk IMHO nie powinien być dekodowany, telewizor powinien go przekazywać dalej - choć czy tak faktycznie jest, to nie wiem.
 

Doopan

New member
Sych napisał:
W Wawce, jak i w innych większych miastach są nadawane kanały w mpeg-4, jakość całkiem dobra. Chociaż z tego co czytałem, to nie wszędzie dobrze odbiera. Wiadomo, nie jest to BR, ale dużo lepsze niż zwykłe sd. TVP HD można już nazwać HD, choć do Full HD troszkę brakuje. Jest gdzieś na forum o tym cały temat.
Tu masz info na ten temat:

http://www.kigeit.org.pl/stirc/pliki/20080403_parametry_techniczne_DTT.htm

http://www.kigeit.org.pl/FTP/kl/stirc/2009-01-14_UKE.pdf

Dzięki! Zastanawiam się, czy wygląda to lepiej niż videostrada, która też jest oparta na mpeg 4.
 

Marek27BB

New member
prosba

Witam czy może ktoś wrzucić na ten post zdjęcia sony W 4210 jak ktos ma taki model. jest to to samo co W 4000 z tym ze posiada czarne wykończenie dolnego głośnika oraz przyciemniony plastik miedzy głośnikiem gdzie znajdują się informacje. który ładniejszy na żywo???czy zawsze model W 4210 ma te wstawki srebrne po obu stronach tego tworzywa przezroczystego? czy W 4210 jest cały czarny?
 
Do góry