Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

WojtR

Member
Bez reklam
thedoctore napisał:
poza tym cieawki mnie ten czas reakcji matrycy, bo jest dosyc dlugi w tym sony- 8ms
pozdrawiam

nie sugeruj się suchymi danymi technicznymi bo różnie się mierzy te ms !

dzisiaj oglądałem jeszcze raz te wszystkich TV :mrgreen: i np. obok stał

Philips 42PFL7962D niby z 5ms i na tym samy sygnale obraz był żenujący

NIe czuję się ani znawcą ani specjalnym specjalistą w dziedzinie LCD swoje opinie opieram wyłącznie na wrażenia wizualnych.

Ale wracając do tematu nie jestem jeszcze posiadaczem 40W4000 ani 40W4500 wątki o nich czytam od samego początku i od samego początku obserwuje zmianę cen tych TV oraz wszelakie komentarze

i na dzień dzisiejszy po wielogodzinnych obserwacjach TV we wszelakich satrunach , MM , RTVEURAGD itd. czytaniu tygodniami różnych forum zdecydowanie będzie 40W4500 !
i to głównie z powodu tych 100hz i MF.

Wszystkim jeszcze niezdecydowanym - różnica w płynności na SD czyli tym co najczęściej oglądamy wcale nie jest taka minimalna i to wyraźnie widać .

Co do fanów innych marek to nie udało mi się bezpośrednio porównać z Tosią ZF nie trafiłem jej nigdzie w sklepie obok 4500 i 4000 więc nie powiem lepiej czy nie lepiej mam jedną Tosię tzw TV sypialniany odpalany na przymknięcie oka - Regeze 32AV501PG i w sumie daje radę :) Ale od zawsze było jakieś KDL i ... nie ma jak soniacz
Obecnie poziom LCD na tyle jakościowo odbił się od jakości CRT , że czas pudeł się pozbyć .

Zresztą na marginesie co do jakości kolorów i czerni i porównywania tych TV serii W czy X to baardzo umiejętnie stawia się je gdzieś z boku ... żeby nie biły czernią po oczach ! Swego czasu pierwsze 40W4000 trafiłem w satrunie akurat pierwsze jakie dostali i chłopaki przy mnie stawiali .. wstawili je na środku całej ściany TV jak się odsuneli to głupio tylko popatrzyli na siebie .... parę dni później stała już gdzie indziej :)

Ale wracając do wyboru jeśli ktoś się zastanawia barać 40W4500 jeśli trochę za mało kasy to poczekać z 2-3 miesiące i wtedy kupić

w sklepach sieciowy moim zdanie powoli widać wyprzedawanie 40W4000 i coraz większe różnicowanie między 4000 a 4500

jeśli teraz kupicie 4500 no to się będziecie wkurzać , że za jakiś czas będzie z 2 tyś tańsza

ale jeśli teraz kupicie 4000 to się będziecie z jednej strony wkurzać to co wyżej + dodatkowo ,że w tych samych pieniądzach mogliście chwilę później kupić 4500 :-D

no ale 4000 też bardzo dobry TV :mrgreen:
 

edyp2003

New member
Witam,

Po przeczytaniu kilkudziesięciu postów przez ostatnie tygodnie postanowiłem kupić Sony 46W4000. Jestem "prawie" bardzo zadowolony. Pisze "prawie" bo od początku mam na matrycy dziwne kolorki w dwóch miejscach. Dokładnie są to przebarwienia w kolorze - fiolet, zielony w dwóch miejscach, symetrycznie oddzielonych, przy dolnych krawędziach. Lecz po telefonie do Sony, LCD zostanie mi wymieniony na nowy model. Także jeszcze czekam na ten właściwy. PS: na wprost obraz jest czarny. Przebarwienia widać z bliższej odległości i tylko na ciemnym tle.
 

edyp2003

New member
Poniżej zamieszczam link do zdjęć problemu. Napiszcie co o tym sądzicie. I czy Wasza matryca z bliska jest równomiernie czarna. Szczególnie ciekaw jestem opinii osób które mają tą samą przekątną ekranu.

picasaweb.google.pl/jankisz/46W4000?authkey=aClx8oK0cLw#

...jak klikniecie na zdjęcie to chwilkę poczekajcie (musi się załadować)
 

WojtR

Member
Bez reklam
edyp2003 napisał:
Poniżej zamieszczam link do zdjęć problemu. Napiszcie co o tym sądzicie. I czy Wasza matryca z bliska jest równomiernie czarna. Szczególnie ciekaw jestem opinii osób które mają tą samą przekątną ekranu.

picasaweb.google.pl/jankisz/46W4000?authkey=aClx8oK0cLw#

...jak klikniecie na zdjęcie to chwilkę poczekajcie (musi się załadować)

oglądałem dokładnie taką matrycę w MM :)w tym samym rozmiarze i tam perfekcyjnie była cała czarna , jak najbardziej do reklamacji , trafiłem tam nawet na trochę kumatego człowieka , która miał pewna wiedzę na temat sony i twierdził , że na kilka jakie sprawdzał wszystkie matryce było ok , nie trafił też na egzemplarz W4500 z "kloudingiem "

a jakie jest źródło pochodzenia twojego TV ?
 

edyp2003

New member
Sklep Centrum Sony także zero problemu z wymianą. Tylko czekam do środy bo nie mają na stanie. (Teraz jest na nie promocja w Centrach Sony i wymiotło wszystko - a około 7 osób czeka na dostawę - są zapisy na zeszyt :) )
 

kacper___

New member
roznice miedzy 52V4000 a 52W4000

Witam wszystkich, przejrzalem cale forum i bardzo czesto pojawia sie pytanie na temat roznic miedzy V4000 i W4000, ale niestety nigdzie nie ma konkretnej odpowiedzi. W danych technicznych jedyna roznica jest panel w V 8 bitowy a w W 10 bitowy, czy to jest zauwazalna roznica? Chce kupic Sony 52V4000, jest w tej chwili fajna oferta w euro rtv agd, 6000 zl - 30 rat po 200 zl bez zadnych dodatkowych oplat. 52W4000 kosztuje juz 7500 zl, czy warto dolozyc 1500 zl? Czym poza tymi bitami i wygladem roznia sie te tv? Z gory dzieki za pomoc.
 

nagdob

Member
Bez reklam
kacper___ napisał:
Witam wszystkich, przejrzalem cale forum i bardzo czesto pojawia sie pytanie na temat roznic miedzy V4000 i W4000, ale niestety nigdzie nie ma konkretnej odpowiedzi. W danych technicznych jedyna roznica jest panel w V 8 bitowy a w W 10 bitowy, czy to jest zauwazalna roznica? Chce kupic Sony 52V4000, jest w tej chwili fajna oferta w euro rtv agd, 6000 zl - 30 rat po 200 zl bez zadnych dodatkowych oplat. 52W4000 kosztuje juz 7500 zl, czy warto dolozyc 1500 zl? Czym poza tymi bitami i wygladem roznia sie te tv? Z gory dzieki za pomoc.

Jakbyś dokładnie czytał to byś się doczytał, że róznica to prawdziwa epoka w jakości płynności i kolorów w obrazie. Tyle.
 

p01i

New member
fullhd z PC

mam probelm z uzyskaniem fullhd

karta to ati radeon 9000pro 64Mb podlaczone kablem dvi-hdmi
mozna ustawic rozdzialke 1080p (1920x1080@60hz) ale obraz jest obciety kilka centymetrow :cry:(taksamo dla 720p)
tak jakby nie miescil sie na matrycy. Pozatym obraz z DVI jest gorszej jakosci niz z d-sub (bardzo ladne 720p)jedynie przy 1248x1024 przez dvi obraz wyglada jak powinien (kontrasty,kolory,ostrosc...)

czy to wina karty czy tv????

zalezy mi na porzadnym obrazie przez DVI rowniez z powodu dlugosci kabla
 

mumu

New member
WojtR napisał:
i na dzień dzisiejszy po wielogodzinnych obserwacjach TV we wszelakich satrunach , MM , RTVEURAGD itd. czytaniu tygodniami różnych forum zdecydowanie będzie 40W4500 !
i to głównie z powodu tych 100hz i MF.

Wszystkim jeszcze niezdecydowanym - różnica w płynności na SD czyli tym co najczęściej oglądamy wcale nie jest taka minimalna i to wyraźnie widać .
zalezy co kto ma na mysli mowiac "plynnosc".
 

k0val

New member
icon1.gif
Pilot wielofunkcyjny od kina
witam mam pilota od kina domowego Panasonic universal remote control receiver EUR7722KLO (pewnie wam nic to nie mówi więc wyjaśnię) W instrukcji wyczytałem że można go używać jako uniwersalnego do kontroli dvd,magnetowidów oraz tv.Poniżej przedstawiona była tabelka kodów oraz obrazek jak ustawić pilota aby działał razem z tv.Zrobiłem wszystko według instrukcji ale nie działa.Dodam że posiadam telewizor Sony 40w4000.Poniżej daje scan z instrukcji bardzo proszę o pomoc.Jeżeli macie jakieś uwagi co robię źle proszę śmiało pisać wszelka pomoc się przyda.

 

dr4g0n

New member
Witam,
Mam taki problem. Od 3 dni walczę z podłączeniem w4000 do macbooka pro z 8600GT za pomocą DVI - HDMI. Z panelu sterowania nvidii mogę wybrać odświeżanie 24,29,30,59,60Hz. Dla 24 Hz obraz jest wyświetlany jako 1080/24p. Mam do dyspocyji cały ekran, ale jego jakość jakoś mnie nie powala. To nie to :). Przy 29 i 30 Hz Sony uznaje to jako 1080i. Jakość podobna do tego 1080/24p. Tekst z np Notatnika niezbyt wyraźny. Dalej jadę na 59 i 60 Hz. To już jest 1080p. Super. Obraz też całkiem całkiem bliski ideału bez skalowania (sprawdzam czy rzeczywiście nie ma żadnego skalowania przesuwając tekst po ekranie Sony. Jeśli widzę, że piksel z danej litery nie przesuwa się piksel po pikselu, to znaczy, że występuje skalowanie - przynajmniej wg mnie ;)) A skąd skalowanie tutaj? Bo dookoła całego ekranu mam ~2cm czarną ramkę. I nie mam pojęcia jak się tego cholerstwa pozbyć :( Macie jakieś propozycje?
 

dr4g0n

New member
I tu jest problem. Bo o ile mam do wyboru w panelu nvidii 1080/50p, to po jego wybraniu, ekran miga i po chwili wraca do poprzednich ustawień :(

Zmodyfikałem w panelu nvidii, aby umożliwić wybór 50Hz. Wybrało, działa... i obraz jest za duży :hmm: Ucina po prostu boki i górę.

OK, ROZWIĄZANE. Nie wiedziałem, że po ustawieniu na 50Hz przestawi mi się opcja w Home > Ustawienia > Ustawienia ekranu > Pole wyświetlania z "Wszystkie piksele" na "Normalne"...

Teraz wszysto śmiga :) super. Dzięki :D po prawie tygodniu walk :D
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
k0val napisał:
icon1.gif
Pilot wielofunkcyjny od kina
witam mam pilota od kina domowego Panasonic universal remote control receiver EUR7722KLO (pewnie wam nic to nie mówi więc wyjaśnię) W instrukcji wyczytałem że można go używać jako uniwersalnego do kontroli dvd,magnetowidów oraz tv.Poniżej przedstawiona była tabelka kodów oraz obrazek jak ustawić pilota aby działał razem z tv.Zrobiłem wszystko według instrukcji ale nie działa.Dodam że posiadam telewizor Sony 40w4000.Poniżej daje scan z instrukcji bardzo proszę o pomoc.Jeżeli macie jakieś uwagi co robię źle proszę śmiało pisać wszelka pomoc się przyda.
http://imageshack.us/
http://g.imageshack.us/img147/skanuj0001fy7.jpg/1/

Spróbuj wpisać kod 08. Co prawda mam inny pilot Panasonica (od nagrywarki DMR-EH55), ale w moim przypadku właśnie na kodzie 08 działa.
 

perc

New member
Kablówka: Sony 32W4000 czy Sharp 32X20?

Który telewizor jest lepszy do odbioru kablówki (osiedlowa, nie najgorszej jakości),
Sony 32W4000 czy Sharp LC- 32X20?
Różnica jest zauważalna?
(Biorę pod uwagę tylko te dwa modele.)
 

artim

New member
KDL-W4000 i polsat cyfrowy.

Witam

Zbieram sie do zakupu
KDL-40W4000. Bedzie on glownie wspolpracowal z polsatem cyfrowym. czy jest to dobry wybor?? odleglosc okolo 2m. Prosze o sugestie i doswiadczenia z tym lcd i telewizja cyfrowa bo niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia :(.

Pozdrawiam

 

sonlar

New member
WItam,
Czy szanowne grono szczęśliwych użytkowników Sony 40W4000 może podzielić się doświadczeniami z dzialaniem Telegazety.
Ma takie pytania ?
- czy dziala Telegazeta w funkcji PAP (w podziale ekranu)
- czy są polskie fonty
- czy fonty są wygładzone (typ czcionki, mówiąc oględnie)
- czy w trakcie oglądania danego kanału ładują się podstrony bez wchodzienia do telegazety, tak aby po kilku minutach mieć konfort szybkiego przeglądania ?
- czy po wejsciu do telegazety i ustawieniu strony np. 303, i ponownym wyjsciu,wejsciu wchodzimy na stronę 303 czy tez startową 100 ?
pozdr.
 

raskol

New member
- czy działa Telegazeta w funkcji PAP (w podziale ekranu) - Nie działa
- czy są polskie fonty -
- czy fonty są wygładzone (typ czcionki, mówiąc oględnie) - dla mnie czytelne
- czy w trakcie oglądania danego kanału ładują się podstrony bez wchodzienia do telegazety, tak aby po kilku minutach mieć konfort szybkiego przeglądania ? - Oczywiście
- czy po wejsciu do telegazety i ustawieniu strony np. 303, i ponownym wyjsciu,wejsciu wchodzimy na stronę 303 czy tez startową 100 ?- wchodzimy na tą stronę na której była podczas wyłączenia, no chyba że zmienisz kanał to się skasuje.

Swoją drogą telewizor super, jakoś HD powala na tunerze cyfrowym.
I ta czerń.... bajka !
 
Do góry