Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

raskol

New member
perc napisał:
Który telewizor jest lepszy do odbioru kablówki (osiedlowa, nie najgorszej jakości),
Sony 32W4000 czy Sharp LC- 32X20?
Różnica jest zauważalna?
(Biorę pod uwagę tylko te dwa modele.)
Mam 40W4000 i 32B20E, i zdecydowanie jakością, wykończeniem, dopracowaniem, tunerem MPEG4 dla tv cyfrowej powala Sharpa.
 

oxygene

New member
Witam serdeczne.Mam nietypowe pytanie do użytkowników W4000.Wczoraj postanowiłem sobie wyczyścic ekran suchą ściereczką i odniosłem dziwne wrażenie że matryca się troche rusza do tyłu.Jest to mój pierwszy tv lcd więc nie mam doświadczenia ale chyba coś jest nie tak.W monitorze nie ma takiego problemu.Matryca chyba powinna byc "przytwierdzona" do obudowy.
 

Piotr919

New member
Noo! witam Panowie,
Pełen szacunek dla wszystkich, duża wiedza i zamiłowanie do tematu,

J jestem zwykłum użytkownikiem i chciałbym się dowiedzieć czy mój lcd tj KDL-40E4030 to KDL40W4000 tylko w innej obudowie. Był tylko jeden post mówiący że W i E to to samo ale chciałbym wiedzieć czego używam

I jeszcze jedno jeśli mogę ją jakieś optymalne ustawienia obrazu dla N,

Dzięki i pozdrawiam
 

hazard

New member
Witam....

Czy ktoś z was, użytkowników w4000 może w skrócie opisać jak wygląda sprawa z podłączeniem i pracą tego TV z PC ?

Posiadam grafikę GF8800 GTS 512MB, która za jakiś czas zmienie na lepszą i nie chciałbym popełnić teraz błedu przy zakupie TV. Chcę uniknąć smużenia, migotania ekranu w czasie grania itp....
Chcę czuć pełen komfort w grach, filmach z PC czy xbox360.
Czy brak 100Mhz nie jest odczuwalny ?
Czy obraz po podłączeniu do PC jest porównywalny do Samsunga A656, który wyposażony jest w tryb gry, 100Mhz i 4ms ?
 

k0val

New member
ludzie czytajcie temat od początku tyczy się to kilku postów wyżej wszystko jest w temacie co tacy ułomni jesteście że szukać nie umiecie a może wolicie żeby ktoś to za was zrobił
 

valnek

New member
przeczytalem ze wystepuje smuzenie w dynamicznych scenach a czy przy 2,20- 2,80 metra tez bedzie widoczne przy 32w4000 ????
 

hazard

New member
Mam pytanie odnośnie montażu TV na ścianie.

W specyfikacji TV napisane jest coś takiego :

"Możliwość montażu na ścianie z użyciem oferowanego oddzielnie uchwytu ściennego SU-WL500"

Czy oprócz tego uchwytu będą pasowały jakieś inne zamienniki ?
Pytam, bo ten SU-WL500 jest bardzo drogi :)
 

Justus

New member
Witam wszystkich

Po wielu przemyśleniach stałem się szczęśliwym posiadaczem 40W4000 i z tego miejsca wszystkim którzy opisywali problemy i spostrzeżenia chciałem bardzo podziękować. To dzięki wam stoi teraz u mnie nowy Sony i wcale tego nie żałuję.


Jest jednak parę kwestii które chciałbym wyjaśnić.

1. oglądanie zdjęć przez port USB zdjęcia owszem fantastyczne ale czy poprawne jest wyświetlanie ? Przykładowo zdjęcia format 800x600 są wyświetlane jako małe obrazki zdjęcia fullhd są już na pełnym ekranie. ponadto zauważyłem że gdy plik zapisany jest jako zdjęcia przez "ę" TV nie chce go otworzyć. "Zdjecia przez e" otwiera bez problemu.

2. Rozdzielczość fullhd przez kabel HDMI-DVI od razu napiszę że próbowałem 3 różnych kabli. Sytuacje następujące :

a) Podłączony stary monitor nie LCD (jeszcze takiego uzywam...) + sony jako klon obrazów rozdzielczość nastawiona na 1024x748 (mogę ustawić wyższą) pokazywana jest i tu i tu taka sama w panelu nvidia (karta graf GF 9600 GT) jest opcja "zarządzanie dostosowanymi rozdzielczościami" dostępna osobno jak i dla monitora i TV zmieniam w TV SONY na 1920x1080 przy 50hz i nic sie nie dzieje.... Nie wiem dlaczego ? Dodatkowo obraz wyświetlanego filmu na starym monitorze jest trochę lpszy ostrzejszy od TV Sony (różne ustawienia kolorów nie pomagają).
b) Opcja w panelu Nvidia "zmien obszar sygnału lub obszar HD" zmieniam na 1080p HDTV zmienia się i monitor i TV (na monitorze wszystko jest w miare wyrazne na TV ucina parę pixeli na górze dole+boki) Zmiana formatu na Wide czy Smart nie pomaga litery obraz z komputera w miare ok natomiast w TV litery jakby nierówne poszarpane ...... Nie wiem dlaczego ?
c) Opcja "użyj tylko jednego monitora " wybieram Sony ustawiam rozdzielczość 1080p litery poszarpane obraz nie taki jaki powinien być na tej rozdzielczośći np: na 1024x768 wygląda zdecydowanie lepiej pisze tutaj o pulpicie windows XP Natomiast odtwarzany przez komputer film wygląda bajecznie.Dlaczego ?

Nastepna sprawa czytałem wątki użytkownicy radzili aby poprawnie wszystko działało należy wymusić 50HZ ustawić rozdzielczość na 1080p zrobiłem to jak opisałem w punkcie b) i dodatkowo ustawić opcję wszystkie pixele z tym ostatnim poradzcie gdzie tego szukać ?

Nastepne pytania filmy nagrane w wyzszej rozdzielczośći oglądąć w ustawionej (jak sie uda i będzie ok) rozdzielczości 1080p czy 1024x768 ?

Czytałem także że znowu do gier wysoka rozdzielczość nie jest stosowana ze taki obraz zle wygląda. Czy w takim razie przełączać za każdym razem rozdzielczości jeżeli pracuję na monitorze, oglądam na nim film lub gram ?

Rozpisałem się trochę ale nurtuja mnie te pytania i proszę o rady.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

hazard

New member
Justus napisał:
Witam wszystkich

Po wielu przemyśleniach stałem się szczęśliwym posiadaczem 40W4000 i z tego miejsca wszystkim którzy opisywali problemy i spostrzeżenia chciałem bardzo podziękować. To dzięki wam stoi teraz u mnie nowy Sony i wcale tego nie żałuję.


Jest jednak parę kwestii które chciałbym wyjaśnić.

1. oglądanie zdjęć przez port USB zdjęcia owszem fantastyczne ale czy poprawne jest wyświetlanie ? Przykładowo zdjęcia format 800x600 są wyświetlane jako małe obrazki zdjęcia fullhd są już na pełnym ekranie. ponadto zauważyłem że gdy plik zapisany jest jako zdjęcia przez "ę" TV nie chce go otworzyć. "Zdjecia przez e" otwiera bez problemu.

2. Rozdzielczość fullhd przez kabel HDMI-DVI od razu napiszę że próbowałem 3 różnych kabli. Sytuacje następujące :

a) Podłączony stary monitor nie LCD (jeszcze takiego uzywam...) + sony jako klon obrazów rozdzielczość nastawiona na 1024x748 (mogę ustawić wyższą) pokazywana jest i tu i tu taka sama w panelu nvidia (karta graf GF 9600 GT) jest opcja "zarządzanie dostosowanymi rozdzielczościami" dostępna osobno jak i dla monitora i TV zmieniam w TV SONY na 1920x1080 przy 50hz i nic sie nie dzieje.... Nie wiem dlaczego ? Dodatkowo obraz wyświetlanego filmu na starym monitorze jest trochę lpszy ostrzejszy od TV Sony (różne ustawienia kolorów nie pomagają).
b) Opcja w panelu Nvidia "zmien obszar sygnału lub obszar HD" zmieniam na 1080p HDTV zmienia się i monitor i TV (na monitorze wszystko jest w miare wyrazne na TV ucina parę pixeli na górze dole+boki) Zmiana formatu na Wide czy Smart nie pomaga litery obraz z komputera w miare ok natomiast w TV litery jakby nierówne poszarpane ...... Nie wiem dlaczego ?
c) Opcja "użyj tylko jednego monitora " wybieram Sony ustawiam rozdzielczość 1080p litery poszarpane obraz nie taki jaki powinien być na tej rozdzielczośći np: na 1024x768 wygląda zdecydowanie lepiej pisze tutaj o pulpicie windows XP Natomiast odtwarzany przez komputer film wygląda bajecznie.Dlaczego ?

Nastepna sprawa czytałem wątki użytkownicy radzili aby poprawnie wszystko działało należy wymusić 50HZ ustawić rozdzielczość na 1080p zrobiłem to jak opisałem w punkcie b) i dodatkowo ustawić opcję wszystkie pixele z tym ostatnim poradzcie gdzie tego szukać ?

Nastepne pytania filmy nagrane w wyzszej rozdzielczośći oglądąć w ustawionej (jak sie uda i będzie ok) rozdzielczości 1080p czy 1024x768 ?

Czytałem także że znowu do gier wysoka rozdzielczość nie jest stosowana ze taki obraz zle wygląda. Czy w takim razie przełączać za każdym razem rozdzielczości jeżeli pracuję na monitorze, oglądam na nim film lub gram ?

Rozpisałem się trochę ale nurtuja mnie te pytania i proszę o rady.

Pozdrawiam
Z tego co napisałeś wynika, że Sony współpracując z PC działa tylko na 50hz w fullhd - masakra !, bo jest to mało w porównaniu do takiego Samsunga a656, który wyciąga 75hz.
Dalej jestem przerażony tym co napisałeś o ucinaniu obrazu i rozdzielczości. Jeśli to prawda, to model w4000 źle współpracje z PC, więc za co te pochwały ? :/
 

Justus

New member
hazard napisał:
Z tego co napisałeś wynika, że Sony współpracując z PC działa tylko na 50hz w fullhd - masakra !, bo jest to mało w porównaniu do takiego Samsunga a656, który wyciąga 75hz.
Dalej jestem przerażony tym co napisałeś o ucinaniu obrazu i rozdzielczości. Jeśli to prawda, to model w4000 źle współpracje z PC, więc za co te pochwały ? :/

Troszkę nie tak Sony działa na więcej niż 50 Mhz tylko wymusiłem akurat tą wielkość bo tak radzili użytkownicy forum. (Spokojnie działa 60, więcej nie sprawdzałem-wrócę z pracy wrzucę 75 i zobaczę jak się zachowuje)
Druga sprawa to kwestia ustawień na rozdzielczości 1024x748 nie ucina żadnych rogów na 1080p siedziałem dziś do 2 w nocy i kombinowałem za entym razem przestawiania opcji w karcie i TV obraz był już poprawny (czyt. bez ucięć ale nadal litery poszarpane)
 

hazard

New member
Byłbym Ci bardzo wdzięczny gdybyś informował mnie o swoich postępach :)

W przyszłym tygodniu zamierzam zamówić TV i wciąż się waham.

Podobno Sony nie wyrabia na wyższych rozdzielczościach jak 60hz. Jestem ciekaw, czy to prawda.

Gdybyś mógł jeszcze dorzucić jakieś foty ....

Pozdrawiam.
 

Justus

New member
Telewizor obsługuje maksymalnie 60Hz powyżej tego jest już ciemny ekran jeszcze wyżej około 75 Napis "Format obrazu nieobsługiwany" Nie będę zamieszczał zdjęć z odbioru filmów bo są po prostu bajeczne. Gorzej z odbiorem z komputera. Poniżej tylko screen jak wygląda 1080p (ustawienia pojedynczy monitor w panelu nvidia)

-jednak widać tu te poszarpane litery.

Nie mogę jeszcze zamieszczać linków mam za mało wypowiedzi na forum więc napiszę to tak :

hxxp://justus70.nazwa.pl/obraz.PNG

Proszę zmienić hxxp na format poprawny http


Nadal nie znalazłem gdzie zaznacza się opcję - "wszystkie pixele" jak pisali użytkownicy w tym temacie może ona dużo pomóc.
 

hazard

New member
Dzięki Ci bardzo. Pomogłeś mi w wyborze TV. Ja głównie koncentruje się na połączeniu TV z PC, więc ilość hz i bezproblemowość pracy jest dla mnie sporym atutem. Takie atuty podobno ma mi zapewnić Samsung a656.

Pozdrawiam i thx.
 

MZR

New member
Pomóżcie, nie mam dźwięku w grach na PS3. Jak odpalę DVD wszystko jest ok, ale w grach cisza! Ktoś już miał taki problem?
 

MZR

New member
ortax360 oczywiście HDMI. Marki nie pamiętam, kosztował ok 140 zł. Tym samym kablem miałem PS3 podłączoną do Philipsa 32PFL9632 i nie było żadnego problemu.
 
Do góry