Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

nagdob

Member
Bez reklam
Vilmark napisał:
Powiem tak , ja mam 40 cali. Jak kupowałem wydawało mi się to nie wiadomo ile. Z początku TV w dość pustym pokoju około 24 metrów wyglądał na krowę. Teraz wydaje mi się mały :) Co prawda znajomi wchodza i mówią że jest duży... Teraz już wiem że trzeba było brać 46 cali. Moim zdaniem , do oglądania z 3 metrów 46 cali było by idealne.

Co do sygnału SD , wydaje mi się że tak naprawdę jest to kwestia danego programu i dostawcy. Częśc kanałów wygląda bardzo dobrze i tak będzie nawet na 52 calach , część to porażka nawet na 26 calach , więc wszędzie tak będzie.

Masz rację. Wszędzie tak będzie. Ale na telewizorze 46" a 40" to wielka różnica, ta sama ilość pixeli, a obraz większy, czyli większe piksele, czyli jescze bardziej widoczne wszelkie niedoróbki sygnału.
 

oxygene

New member
Mam problem z podłączeniem mojego telewizora z komputerem kablem HDMI-DVI.Karta graficzna to ATI RADEON HD2600.Próbowałem już wszystkiego odinstalowanie sterowników, wymuszanie wykrywania odbiornika TV.Na telewizorze nic się nie wyświetla.
 

nagdob

Member
Bez reklam
oxygene napisał:
Mam problem z podłączeniem mojego telewizora z komputerem kablem HDMI-DVI.Karta graficzna to ATI RADEON HD2600.Próbowałem już wszystkiego odinstalowanie sterowników, wymuszanie wykrywania odbiornika TV.Na telewizorze nic się nie wyświetla.

Sprawdź kabel.
 

Digitalpl

New member
Mam pytanko, posiadam TV Sony 32W4000 i grafę HD4870x2, sterowniki ATI 8.9, czyli najnowsze i połączyłem ten zestaw przez przejściówkę Dvi-HDMI , która byba w pudełku wraz z grafą i odrazu TV wyczaił 1920x1080p, tak było przez całą instalację windowsa, ale jak zainstalowałem sterowniki ATI 8.9 do grafiki to rozdziałka została nie zmieniona czyli 1920x1080p, ale obraz jest tak o 2cm dookoła zmniejszony (2cm czarna ramka i dopiero rama TV), dlaczego tak się dzieje? jak to poprawić? Albo np. jak włączasz-wyłączasz komputer to TV nie włącza-wyłącza się z nim , trzeba robić to osobno?
 

oxygene

New member
Witam ponownie.Pisałem wcześniej o moim problemie z podłączeniem TV do komputera i mam w związku z tym kilka pytań.Nie mam w tej chwili możliwości sprawdzenia czy kabel jest "trafiony" dlatego mam pytanie: Czy po połączeniu komputera z telewizorem bezpośrednio po odpaleniu kompa powinno być coś widać na telewizorze? Myślę że karta graficzna jest OK bo próbowałem podłączać komputer przez wejście PC i wszystko na telewizorze było widoczne.Bardzo proszę o pomoc.Mój kabel to Prolink DVI-HDMI 10M.
 

cyycu

New member
jak podlaczyc Sony40W4000 z kinem domowym

Mam do Was ogromna prosbe. Kupilem Sony40w4000 i zestaw kina sony dz660. po hdmi wszystkio zasuwa dzwiek jest oki obraz glancus.

jednak nie wiem jak zrobic, zeby dzwiek z tv szedl z glosnikow od kina domowego. kupilem taki przewodzik optyczny(chyba)
Inerkonekt optyczny Toslink Bandridge Premium Sal5602,
i on tak jakby siedzial, ale tak delikatnie w wejsciach(nie wiem czy tak ma byc),a a dzwieku nie ma:(.
probowalem w ustawieniach ale nie dalo to zadnego rezultatu.

czyzby to wina kabla??czy w ustawieniach powinienem cos pokombinowac??

Prosze o pomoc

Dziekuje z gory
pozdrawiam
 

BOYAR

New member
oxygene napisał:
Witam ponownie.Pisałem wcześniej o moim problemie z podłączeniem TV do komputera i mam w związku z tym kilka pytań.Nie mam w tej chwili możliwości sprawdzenia czy kabel jest "trafiony" dlatego mam pytanie: Czy po połączeniu komputera z telewizorem bezpośrednio po odpaleniu kompa powinno być coś widać na telewizorze? Myślę że karta graficzna jest OK bo próbowałem podłączać komputer przez wejście PC i wszystko na telewizorze było widoczne.Bardzo proszę o pomoc.Mój kabel to Prolink DVI-HDMI 10M.

Wiem ze to moze wydac sie smieszne ale mialem podobna sytuacje u siebie (fakt faktem ze inny model TV ale wiem ze ten problem wystepuje dosc czesto w roznych modelach)

Ja np musze zrobic zawsze w ten sposob :

Uruchamiam PC, i ok 2-3sek po starcie PC przelaczam sie na SOURCE - HDMI1 (na tym mam podpiety PC)

Jesli odpale PC - zaladuje sie system a ja dopiero wtedy zmienie na HDMI1 - nie ma obrazu
Jesli odpale HDMI1 a pozniej PC - nie ma obrazu. Tak wiec u mnie w wiekszosci przypadkow dziala magiczna kombinacja odpalic PC, poczekac 2 sek i przelaczyc sie na HDMI1

Kto wie, moze u Ciebie to zadziala?
 

Pikus

New member
Witam

Wczoraj kupilem telewizor Sony 32W4000 do uzytkowania jako monitor i mam z nim pewien problem.
Na poczatku podlaczylem telewizor do pc kablem DVI-HDMI, tak jak zalecano na forach. Rozdzielczosc 1080p chodzila bez problemu, jednak jakosc obrazu byla straszna. Czcionka poszarpana, kolory jak w trybie 256...ogolnie obraz na monitorze 14' CRT jest lepszy... .

Dla porownania podlaczylem komputer do wejscia PC w tym telewizorze przy uzyciu zwyklego analogowego kabla. W tej konfiguracji obraz jest rewelacyjny, jednak 32w4000 obsulguje maksymalnie rozdzielczosc 768P przy uzyciu wejscia PC.

Co powinienem zrobic by uzyskac obraz takiej samej jakosci przy podlaczeniu DVI-HDMI ?
 

oxygene

New member
BOYAR napisał:
Wiem ze to moze wydac sie smieszne ale mialem podobna sytuacje u siebie (fakt faktem ze inny model TV ale wiem ze ten problem wystepuje dosc czesto w roznych modelach)

Ja np musze zrobic zawsze w ten sposob :

Uruchamiam PC, i ok 2-3sek po starcie PC przelaczam sie na SOURCE - HDMI1 (na tym mam podpiety PC)

Jesli odpale PC - zaladuje sie system a ja dopiero wtedy zmienie na HDMI1 - nie ma obrazu
Jesli odpale HDMI1 a pozniej PC - nie ma obrazu. Tak wiec u mnie w wiekszosci przypadkow dziala magiczna kombinacja odpalic PC, poczekac 2 sek i przelaczyc sie na HDMI1

Kto wie, moze u Ciebie to zadziala?


Dzięki za podpowiedź ale niestety nic z tego.A u ciebie jak tv zaskoczy obraz z PC to widac ekran ładowania sie biosa czy dopiero jak system się wgra i pokaże się pulpit? Zaczynam się zastanawiac czy moja karta obsługuje HDMI.
 

BOYAR

New member
oxygene napisał:
Dzięki za podpowiedź ale niestety nic z tego.A u ciebie jak tv zaskoczy obraz z PC to widac ekran ładowania sie biosa czy dopiero jak system się wgra i pokaże się pulpit? Zaczynam się zastanawiac czy moja karta obsługuje HDMI.

Widac ladowanie BIOS`u itp startowe informacje. Moze sprawdz w ustawieniach karty czy ma wlaczone w ogole wysjcie na TV itp rzeczy (wychodze z zalozenia ze wczesniej dzialales na innym wyjsciu na zwyklym monitore do PC)

U mnie sygnal wychodzi z DVI i wchodzi na HDMI (kabel ma 2 rozne koncowki)
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
Witam jestem szczęśliwym posiadaczem 40w4000

mam takie pytanko

posiadam telewizje kablową z multimedi i od niedawna dekoder z telewizją cyfrową.Dekoder podpięty do tv jest przez kabel hdmi.
W telewizorze mam do wyboru zakładkę kanały analogowe i cyfrowe.W zakładce analogowe wszystkie kanały są ale żeby oglądać kanały cyfrowe to musze wybierać kabel hdmi 1 bo w tv nic nie jest zapisane w zakładce do tego przeznaczonej przez co muszę bawić sie pilotami od dekodera i telewizora.Gdy włanczam wyszukiwanie w telewizorze kanałów cyfrowych nic mi nie znajduje.(próbowałem wszystkich opcji wyszukiwania)

Czy ktoś wie jak zrobić żeby miec kanały w zakładce cyrowej w tv a nie przełączać na kabel hdmi? (mozna wogle coś takiego zrobić?)

będę bardzo wdzięczny za pomoc
 

martiso

New member
to się odnosi do tunera cyfrowego DVB-T jeżeli w twoim mieście nadają w tym systemie to podłączasz zwykłą antenę dachową i cieszysz się kanałami cyfrowymi (jest to standardowa paczka prawie taka jak w analogu+polsat sport HD i TVP HD) w warszawie nadają i można to odbierać.
 

raskol

New member
k0val napisał:
Czy ktoś wie jak zrobić żeby miec kanały w zakładce cyfrowej w tv a nie przełączać na kabel hdmi? (mozna wogle coś takiego zrobić?)

będę bardzo wdzięczny za pomoc
Musisz wziąć wyszukiwanie pełne, a reszta ustawień domyślna. Tzn. wchodzisz w programowanie cyfrowe i tam pełne. Nie bierz na szybkie bo nie znajdzie.
Jeżeli multimedia koduje programy, to zapewne znajdzie ci programy lecz obrazu i dźwięku nie obejrzysz. Będziesz mieć czarny ekran, ale teletekst, napisy, wybór dźwięku oraz Guide (EPG) będą działać. Może multimedia ma jakieś niekodowane kanały to je obejrzysz. (u mnie Satra ma 2 niekodowane i działają elegancko, tak samo stacje radiowe).
Aby odbierać poprawnie, w przypadku kodowania, musisz mieć odpowiedni moduł CAM. Jaki? To już pytaj u dostawcy.
 

approx

New member
Witam, na forum wszystkich.

Po przeczytaniu calego watku serii W4000 wywnioskowalem ze chce go kupic konkretnie 46W4000 tylko jeszcze sie zastanawiam i mysle ze mi doradzice rozwazam jeszcze nad modelem 40w4500. Tv kupuje konkretnie pod ps3 (gry, BR) no i raczej sd (obecnie) mam GoldenInterstar Xpeed 780 CRCI w przyszlosci napewno tuner HD bedzie no i oczywiscie jakich filmik z kompa (dvd,divix) , sport to raczej sporadycznie ogladam(sd)..

Na co postawic ,wielkosc czy 100hz bo cena jest podobna.

Z gory dzieki za odpowiedz :)
 
Do góry