Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

z_marian

New member
Swoją drogą zastanawiam się od czego zależy cena w MM w różnych miastach - przecież to jedna sieć. Ja też skusiłem się na bezwacie i dlatego od ubiegłego piątku posiadam 40ex500, a dałem za niego dokładnie 2376 zł. Dla przykładu rywal tj. Samsung le40c650 kosztował 2370 zł, gdzie w sklepach Internetowych różnica pomiędzy tymi modelami wynosiła co najmniej 100 zł. Co do telewizora to obraz jest niesamowity na kanałach HD (z kablówki), a na SD (również kabel) bardzo dobry. W zasadzie nie widzę różnicy między poprzednim 21' CRT, a obecnym LCD. Posiadam jeszcze 37 calowego LG LH7000 i muszę przyznać, że Sony jakością obrazu go przebija. Brakuje mi tylko lepszego wsparcia dla formatów video odczytywanych przez USB - w porównaniu do LG, który odtwarza praktycznie wszystko co mu się zapoda to Sony wypada kiepściutko, ale wydaje mi się, że jest to tylko kwestia dopracowania softu i dodania kilku kodeków. Nie myślę tu już o matrosce, ale nawet o podstawowym XviD-zie.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Swoją drogą zastanawiam się od czego zależy cena w MM w różnych miastach - przecież to jedna sieć.
MM i Skapiec to jedna siec. W kazdym z tych sklepow sprzedawca moze sprawdzic aktualny stan i cene w danym sklepie sieci w calej polsce. Niestety, nawet gdy kilka tych samych sklepow jest w jednym miescie, ceny tez moga byc rozne - taka polityka.
W skapcu we wroclawiu zawsze maja nizsza cene produktow od tych, ktore w danej chwili sa w cenach promocyjnych w gazetkach innych wroclawskich sklepow i czasami wiekszy TV moze byc tanszy od mniejszego brata ;)
 

Szkodnick

New member
Witam,
Czy mają do Sony ex500 podłączoną zwykłą kablówkę, to dzięki funkcji PIP lub PAP będę mógł oglądać dwa kanały jednocześnie?
 

yaqp

New member
Witam
Za okolo 2 tygodnie kupuje ex500 do tej pory sadzilem ze bedzie to 37 cali lecz gdy zobaczylem w sklepie neo24/pl cene 40 calowego o 40 zł tańszą! od 37' zdecydowalem sie na ta minimlnie wieksza przekątna. Telewizorek bede odbierał osobiście i przed zabraniem go do domu chcialbym go "blizej obadac" na co trzeba zwrocic uwage, co właczyc czego dotknąć :) aby nie kupić czasem "wystawowego" modelu badz to po jakis naprawach.
pozdrawiam
kuba
 

manu_utd

New member
Sony KDL-32EX500 - dobry wybór??

Witam,
Jestem zainteresowany kupnem tego tv i mam kilka pytań??? W media expert jest promocja na ten odbiornik i kosztuje tam 1899 zł. Jaki jest stosunek ceny do jakości??? Telewizor będę oglądał za pośrednictwem platformy cyfrowej (n-ki, bąz cyfry plus), przeważnie w standardowej rozdzielczości (operatorzy nie rozpieszczają nas pod względem ilości dostępnych kanałów w hd:)) Jakie jest skalowanie sugnału sd na tym telewizorze??? Jakie są kąty widzenia??? Jaka jest czerń i ogólnie jakość kolorów??
Jak się sprawdza przy oglądaniu dynamicznych scen (wydarzeń sportowych)??? Jaki jest komfort przeglądania dedykowanych serwisów internetowych za pośrednictwem DLNA??? Jaka jest jakośc filmów via usb??? Jaka jest jakość dzwięku?? Jak się sprawdza telewizor jako monitor???? Czy za tą cene kupię coś lepszego?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedz (szczególnie zależy mi na opni KIKI-ego).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

yaqp

New member
Dzieki za szybka odpowiedz
Cena w neo jaka maja na 40' jest jedna z najmniejszych jaka wyszukalem w sieci na dzis to 2475.00z ..natomiast 37' u nich kosztuje 2518,00 zl.
Z ciekawosci zadzwonilem na ich infolinie i potwierdzam słowa Adrian8kx , nie ma możliwości podlaczenia TV do pradu... troche to dziwne. Oczywiscie przed wydaniem telewizorek zostanie przy mne rozpakowany i sprawdzony czy nie ma ewentualnych uszkodzen mechanicznych. Ponoc wszystkie TV maja oryginalnie zapakowane od producenta i nie sprzedaja TV powystawowych. (kazdy swoje chwali, wiec innej odpowiedzi napewno bym nie uslyszal)
Mam jeszcze 2 tyg. do zakupu, moze cos sie zmieni na rynku i inny sprzedawca w mojej okolicy bedzie mial lepsza oferte.
Pozdro.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam,
Jestem zainteresowany kupnem tego tv i mam kilka pytań??? W media expert jest promocja na ten odbiornik i kosztuje tam 1899 zł. Jaki jest stosunek ceny do jakości??? Telewizor będę oglądał za pośrednictwem platformy cyfrowej (n-ki, bąz cyfry plus), przeważnie w standardowej rozdzielczości (operatorzy nie rozpieszczają nas pod względem ilości dostępnych kanałów w hd:)) Jakie jest skalowanie sugnału sd na tym telewizorze??? Jakie są kąty widzenia??? Jaka jest czerń i ogólnie jakość kolorów??
Jak się sprawdza przy oglądaniu dynamicznych scen (wydarzeń sportowych)??? Jaki jest komfort przeglądania dedykowanych serwisów internetowych za pośrednictwem DLNA??? Jaka jest jakośc filmów via usb??? Jaka jest jakość dzwięku?? Jak się sprawdza telewizor jako monitor???? Czy za tą cene kupię coś lepszego?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedz (szczególnie zależy mi na opni KIKI-ego).
Pozdrawiam
Wszystkie odpowiedzi masz w tym temacie. Wystarczy go przeczytac.
 

Tomisior

New member
ex 500 clouding

Wczoraj przy oglądania filmu (720p) w kompletnie ciemnym pokoju zauważyłem lekki clouding w dwóch górnych rogach. Jest to dla mnie o tyle irytujące bo odwraca uwagę.

Wiem że clouding w jakimś tam stopniu jest normalny dla telewizorów lcd, i nie jest to wadą jak bad pixel. Co jednak ze sklepami, czy w sony centre będą w stanie wymienić na taki sam tylko inny model? Pewnie spojrzą na mnie jak na debila :) i szczerze boję się że trafię na gorzej podświetlony model, bo takie prawdopodobieństwo jest.
Clouding nie jest jakiś straszny jka w mojej poprzedniej 711tce, ale myślałem że ex 500ki są uwolnione od tego zjawiska.
Jak w waszych modelach? bo nie wiem co robić.

ps. tv kupiłem 7 dni temu, trochę czasu już minęło. W grach tego nie zauważam.
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Wczoraj przy oglądania filmu (720p) w kompletnie ciemnym pokoju zauważyłem lekki clouding w dwóch górnych rogach. Jest to dla mnie o tyle irytujące bo odwraca uwagę.

Wiem że clouding w jakimś tam stopniu jest normalny dla telewizorów lcd, i nie jest to wadą jak bad pixel.
Jesli to jest w samym rogu to moze sprobuj poluzowac sruby z tylu obudowy. A swoja droga to w wiekszosci firm bad pixel tez nie jest wada ;) - tylko powyzej jakiejs tam ilosci i to przypadajacej na dany obszar.
 

Tomisior

New member
Jesli to jest w samym rogu to moze sprobuj poluzowac sruby z tylu obudowy. A swoja droga to w wiekszosci firm bad pixel tez nie jest wada ;) - tylko powyzej jakiejs tam ilosci i to przypadajacej na dany obszar.


??? Poluzować śruby?? Pierwsze słyszę.Wiesz, trochę boję się robić takie rzeczy - żeby coś bardziej nie spieprzyć i nie stracić gwarancji.
Jest realna szansa że to może pomóc?? i jak mocno poluzować?

Chodzi o śrubę w prawym górnym rogu?
 

Ares78

New member
Wczoraj przy oglądania filmu (720p) w kompletnie ciemnym pokoju zauważyłem lekki clouding w dwóch górnych rogach. Jest to dla mnie o tyle irytujące bo odwraca uwagę.

Wiem że clouding w jakimś tam stopniu jest normalny dla telewizorów lcd, i nie jest to wadą jak bad pixel. Co jednak ze sklepami, czy w sony centre będą w stanie wymienić na taki sam tylko inny model? Pewnie spojrzą na mnie jak na debila :) i szczerze boję się że trafię na gorzej podświetlony model, bo takie prawdopodobieństwo jest.
Clouding nie jest jakiś straszny jka w mojej poprzedniej 711tce, ale myślałem że ex 500ki są uwolnione od tego zjawiska.
Jak w waszych modelach? bo nie wiem co robić.

ps. tv kupiłem 7 dni temu, trochę czasu już minęło. W grach tego nie zauważam.

Nie ma telewizora LCD uwolnionego w 100% id tego zjawiska... Zrób zdjęcie pokaż jak to u Ciebie wygląda, ale niewielkie podświetlenie rogów jest praktycznie w każdym modelu LCD...
 

Jericho24

Member
Bez reklam
??? Poluzować śruby?? Pierwsze słyszę.Wiesz, trochę boję się robić takie rzeczy - żeby coś bardziej nie spieprzyć i nie stracić gwarancji.
Jest realna szansa że to może pomóc?? i jak mocno poluzować?

Chodzi o śrubę w prawym górnym rogu?
Jesli masz mniej wiecej tak jak na zdjeciu to przynajmniej w Samsungu B650 uzytkownicy luzowali delikatnie sruby zeby zmniejszyc docisk matrycy. Nie zawsze pomagalo, ale nie zaszkodzi sprobowac.
 

Attachments

  • DSC01517.JPG
    DSC01517.JPG
    37,2 KB · Wyś: 195

Tomisior

New member
Jesli masz mniej wiecej tak jak na zdjeciu to przynajmniej w Samsungu B650 uzytkownicy luzowali delikatnie sruby zeby zmniejszyc docisk matrycy. Nie zawsze pomagalo, ale nie zaszkodzi sprobowac.


Eee aż tak to nie ma :) są minimalne w górnych rogach. Poluzowałem już i póki co super. Wiem że ta technika nie jest bez wad, ale myślałem że w ex500 występuje to b. sporadycznie. Dzięki za rady, dzisiaj potestuję na poluzowanych śrubkach :) pozdrawiam
 

michal8937

New member
Istotne pytanie: mam jakis zykly dekoder z polsatu i jakos obrazu jest calkiem fajna,lecz torche widac piksele,czy zmiana na lepszy dekoder poprawi jakos obrazu? czy kupujac dekoder hd bez aktywacji kanalow hd bedzie dawal lepsza jakos obrazu?
 

preux

New member
Witam!
Właśnie zamówiłem 40EX501 i tak przeglądam porównywarki i widzę że trochę różni się on z EX500.
W 500 mamy BRAVIA ENGINE 3 a w 501 mamy BRAVIA ENGINE 2, nie wiem o co tu chodzi ,myślałem że to ten sam model i teraz nie wiem czy nie zamawiam słabszego modelu.
Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź, bo jak popełniam błąd to mam jeszcze czas by zmienić zamówienie na EX500.
 
Do góry