Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

indigo80

New member
Do kiedy jest ta promocja?:D
W Krk do jutra

Z tego co pamiętam można to znacznie przyspieszyć tzn.wyłączyć tryb ECO - tylko nie jestem pewien czy ten model funkcje taką posiada
Można przyspieszyć czas włączania definiując pory dnia, w których tv ma czuwać w wyższym stanie gotowości - wtedy zamiast 0,2W zżera 12W. I wtedy faktycznie obraz jest od razu. Natomiast włączenie ze zwykłego czuwania to koło 10s.

A guziczek z prawej nie działa?
Guziczek po prawej działa identycznie jak Power ON/OFF na pilocie - wyłącza do czuwania. Nie ma guziczka hard power off nigdzie - trzeba z kontaktu wypiąć.


Gdzie? Chodzi mi regulację osobno R, G i B.
 

edi730

New member
indigo80 Nareszcie ktoś jest podobnego zdania, że ten tv nie jest idealny jak niektórzy się tu podniecają. On po prostu jest taki jak jego cena. Na początku czytając opinie z tego forum myślałem że dostałem jakąś podróbkę z CHRL.
 

indigo80

New member
indigo80 Nareszcie ktoś jest podobnego zdania, że ten tv nie jest idealny jak niektórzy się tu podniecają. On po prostu jest taki jak jego cena. Na początku czytając opinie z tego forum myślałem że dostałem jakąś podróbkę z CHRL.
Otwartym pozostaje pytanie czy JAKIKOLWIEK telewizor jest idealny?... Ja kupiłem EX500 po 2 tygodniach czytania forów i uznałem, że będzie to najlepszy wybór dla mnie w cenie ok. 2500zł. I nie jestem zawiedziony, ale też zdawałem sobie od początku sprawę, że jakieś problemy będą. Właściwie ocenić LCD może osoba przez której ręce (oczy?) przeszły dziesiątki modeli - wtedy ma porównanie. Ja takiego porównania nie mam, więc to co oceniam jako np. tragiczne kąty może obiektywnie być bardzo dobrymi kątami w stosunku do innych lcd itd. Oceniam fakty: wstaję i czarne robi się fioletowe. Podobnie pilot - brak podświetlania mi przeszkadza, ale za miesiąc pewnie będę go znał na pamięć. Nierównomierności (clouding - tak to się nazywa?) - ja w ciemnościach je zauważam, ale znowu - możliwe, że inne LCD mają gorzej. Amerykanie mówią : "Grass is not more green on the other side of the street" - dlatego raczej nie będę się wybierał do sklepu i wymieniał na inny model z powodu tego cloudingu - wiadomo co mi się trafi? Nie zapominajmy, że technologia LCD jest archaiczna i ma masę wad - różnice polegają na tym jak dany producent w danym modelu je maskuje. Trzeba czekać na OLED. Gdzieś widziałem reckę Sony (z serii XBR chyba) za 10k i też miał clouding...
 

indigo80

New member
A jak wyłączysz guziczkiem przy TV to możesz włączyć guziczkiem na pilocie?
Tak, mogę.

Dzięki za namiar na menu serwisowe. Wyświetla się coś takiego - ktoś mógłby mi to rozszyfrować?
Jak się po tym poruszać, boję się cokolwiek nacisnąć :cool:
ps.rozmyłem co nieco, bo nie do końca chcę np. ujawniać swój nr seryjny (jeśli np. takowy jest tam wyświetlony) :)
EDIT: spoko, wyczytałem przed chwilą: zamiast Vol+, Vol- i pojawia się menu SelfCheck, na samym dole jest wiersz xxxxx-yyyyy-zzzzz, gdzie xx oznacza ilość przepracowanych godzin, yy - ilość włączeń. Mam teraz przynajmniej pewność, że nie dostałem swojego tv ze zwrotu po kimś :) (6 godzin, 20 włączeń)
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
indigo80 Nareszcie ktoś jest podobnego zdania, że ten tv nie jest idealny jak niektórzy się tu podniecają. On po prostu jest taki jak jego cena. Na początku czytając opinie z tego forum myślałem że dostałem jakąś podróbkę z CHRL.

Jeżeli ex500 byłby idealny to po co w ogóle miałyby istnieć wyższe modele? Jest to bardzo dobry telewizor, ale w swojej półce cenowej (okolice 2600 za 40 cali) i tutaj nie ma co się oszukiwać.

indigo80 co do cloudingu to jeśli nie przeszkadza przy wieczornych seansach to nie ma czym się przejmować, jeśli jednak utrudnia oglądanie to wtedy można powalczyć z serwisem.
 

indigo80

New member
indigo80 co do cloudingu to jeśli nie przeszkadza przy wieczornych seansach to nie ma czym się przejmować, jeśli jednak utrudnia oglądanie to wtedy można powalczyć z serwisem.

Ja nie wiem czy mi przeszkadza - czy raczej czy powinno przeszkadzać. To trochę tak jak fakt, że mam auto, które do setki wkręca się w 10s - przeszkadza mi to, ale wiem, że w tej kategorii to normalne, więc się z tym godzę. Podobnie jest tu - jeśli w LCD w cenie do 3000zł (40 cali) jakiś tam clouding zawsze występuje to trzeba się z tym pogodzić - taka technologia w tym przedziale cenowym. Subiektywna ocena nie ma tu nic do rzeczy jeśli nie ma się informacji jak sprawują się inne modele - czy ktoś z was widział 40EX500, który na maksymalnym podświetleniu w ciemnym pomieszczeniu nie ma rozjaśnień po rogach? Jeśli faktycznie ktoś ma model EX500, w którym ten efekt nie występuje, wtedy zacznie mi to przeszkadzać i zastanowię się nad wymianą :cool:
 

L.Sniper

New member
U mnie KDL-40EX500 w MM jest za 2450 zł. Jak sądzicie brać czy lepiej dorzucić 200 zł i kupić w Centrum Sony z 5 letnią gwarancją ?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
U mnie KDL-40EX500 w MM jest za 2450 zł. Jak sądzicie brać czy lepiej dorzucić 200 zł i kupić w Centrum Sony z 5 letnią gwarancją ?
W MM 5 letnia gwarancja + dodatkowe 350zl, wiec w centrum taniej wychodzi. Z tym ze przedluzona gwarancja MM wg ich opisu jest bardziej rozbudowana i uwzglednia nawet uszkodzenia mechaniczne.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Z tym że jeżeli raz skorzystasz z naprawy na takiej gwarancji to ta przepada - nigdy nie opłaca się przedłużać tych gwarancji!
Wiem bo sam je kiedyś sprzedawałem:mrgreen:
Tego nie wiedzialem. W warunkach gwarancji tego tez nie widze.
 

Attachments

  • gwarancja_plus_warunki_ogólne_03_03_2010_mm.zip
    111,4 KB · Wyś: 49

Tomisior

New member
Indigo co do cloudingu, w kompletnie czarnym pomieszczeniu na max podswietlenia troszkę widzę jaśniejsze miejsca w rogach, ale kompletnie mi to nie przeszkadza - w porównaniu do tego co miałem w ex 711 :)

opisz jak wrażenia z grania (input lag), i czy ta 1/20 sekund y(50ms) opóźnienia jest tak mordercza do grania ,jak piszą w recenzji na hdtv.co.uk ? :D

Póki co z telewizora jestem bardzo zadowolony, ale fajnie poczytać inne opinie. W dobrej cenie go wyszarpałeś :)

ps. zrób fotkę bez lampy swojego w tv w ciemnym pomieszczeniu. wtedy będzie dobrze widać ew. clouding, ale tak jak mówię - rzuć pare stron wcześniej na mój post, i zobacz jaka 711ka mi się trafiła :) na Twoim miejscu bym nie wymieniał, zawsze możesz trafić na gorszy - a jak wiadomo ta technologia nie jest idealna
 

L.Sniper

New member
Kurcze cena jest tylko do dzisiaj. Co radzicie Panowie ? Brać w Sony drożej czy w MM taniej ? Różnica jakaś zawsze jest w Sony na półce 2999 zł niby. No i ta gwarancja 5 lat... Można jeszcze przez net próbować kupić niektóre CS sprzedają na allegro itp. Szkoda że KDL-46EX500 w MM wstawili w chorej cenie ponad 3500 zł kosztuje a to już w sumie cena normalna na co dzień. Gdyby go obniżyli jak należy czyli ok 3200 zł albo mniej to bym chyba się nawet nie zastanawiał :)
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Kurcze cena jest tylko do dzisiaj. Co radzicie Panowie ? Brać w Sony drożej czy w MM taniej ? Różnica jakaś zawsze jest w Sony na półce 2999 zł niby. No i ta gwarancja 5 lat... Można jeszcze przez net próbować kupić niektóre CS sprzedają na allegro itp. Szkoda że KDL-46EX500 w MM wstawili w chorej cenie ponad 3500 zł kosztuje a to już w sumie cena normalna na co dzień. Gdyby go obniżyli jak należy czyli ok 3200 zł albo mniej to bym chyba się nawet nie zastanawiał :)
Jesli CS wystawia towar przez neta, to zawsze zyskujesz dodatkowa mozliwosc zwrotu towaru w ciagu 10 dni. A jak kupisz w sklepie stacjonarnym to juz ta szansa przepada. Nawet jesli zamowisz TV przez internet, a TV odbierzesz w CS placac przy odbiorze, ktore np. jest w Twoim miescie, to ta transakcje traktuje sie jak przez internet.

http://www.zakupyprzezinternet.info/content/zwrot-towaru-po-10-dniach-od-zakupu
http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=466
 
Ostatnia edycja:

L.Sniper

New member
Sęk w tym że przeważnie przez net nie dają 5 lat gwarancji i słono liczą sobie za przesyłkę. Inaczej w stacjonarnym nikt by nawet nogi nie postawił. Tu jest właśnie ten dylemat. Olać 5 lat gwarancji i kupić jak najtaniej czy też dać się naciągnąć lub może nie bo nie wiem jak ma się sprawa awaryjności telewizorów Sony i kupić w CS i przepłacić.
 

L.Sniper

New member
A da się tak ? Sklep jest do 19ej więc muszę się spinać. Z tego co wiem to dodatkowa gwarancja 5 lat jest do kupienia tylko w Centrum Sony ? Chyba że się mylę i można ją dokupić tak jak do Sony Vaio osobno i w ciągu roku od zakupu komputera.
 

tatu

New member
Proponuje nie demonizowac ceny w MM bez vatu gdyż zakup modelu EX500 jesli już ktoś sie na ten zdecydował w cenie 2500/2600 nie jest żadnym problemem co do gwarancji 5 letniej trzeba jasno pytać w sklepie czy jest mozliwość jej wykupienia (jesli kogoś interesuje)
 

tatu

New member
Sniper akurat obecnie sprawa jest wybitnie prosta i nie ma nad czym się zastanawiać. Jeśli chcesz gwarancję 5 letnią to zzdecydowanie zakup w sony się opłaca bo masz tą gwarancje w cenie TV więc jak policzyć nawet najtańsza cene w necie plus przesyłka plus wykup gwarancji to wychodzi na to samo. Co do samej gwarancji to nic nie przepada telewizor moze być naprawiany 2, 3 czy 7 razy i gwarancja obowiązuje (tak przynajmniej zostałem poinformowany w sony)
Reasumując jak chcesz soniacza to do grudnia spokojnie wybierzesz model i zakupisz z 5 letnią gwarancją
 

L.Sniper

New member
Taka gwarancja nie miała by sensu :) Ale kolega miał na myśli chyba dodatkowe 3 lata w MM. Z jednorazową gwarancją spotkałem się tylko raz przy ubezpieczeniu okularów :)
 
Do góry