Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Ares78

New member
:)
no ale gdzie niby? :) chodzi ci o zakładkę "ostatnie testy"? Tam go nie ma...

Przyłączam się do pytania - też nigdzie nie moge znaleźć tego testu serii EX500. Widziałem posty w tym watku, że był zapowiadany... i tyle. Czyżby tzw. "porzucony projekt"? :)

Na to wygląda, niby miał być, ale potem przez długi czas cisza, o samym modelu możesz jeszcze poczytać z polskich portali na niebieskich forum, ewentualnie zawsze pozostają testy na stronach anglojęzycznych...
 

banker_2

New member
Akurat temu dlaczego Kiki nie dokończył testu to się specjalnie nie dziwię - prowadzenie portalu +sklep... tu jest co robić, a nie zawsze wszystko idzie jak po maśle, czasem zwyczajnie brakuje czasu. Może trzeba było wybierać - dowieźć ten test czy zrobić coś bardziej poczytnego, w każdym razie to już historia. Jak go nie ma do tej pory to już go nie będzie. Ja tylko chciałem upewnić się czy aby na pewno dobrze szukam :).
Oczywiście wiem, że można o EX500 poczytać w sieci, robiłem to dzielnie do tej pory, bo... żeby było śmieszniej to kupiłem 46EX500 miesiąc temu. Szukałem testu bo lubię utwierdzać się w przekonaniu, ze podjąłem dobrą decyzję ;-)
 

lukaszmatej

New member
Kaszka przy HD

Witam wszystkich!
Zamierzam kupić Sony KDL 40 EX500 i przyglądam się temu tv w sklepach. Dzisiaj zaobserwowałem, że przy sygnale z bluray widać "kaszkę" na ekranie. Mam w związku z tym pytania do użytkowników:
1. Czy występująca "kaszka" jest kwestią ustawień tv i można ją usunąć?
2. Czy w innych modelach sony lub tv innych marek też występuje taka kaszka?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam wszystkich!
Zamierzam kupić Sony KDL 40 EX500 i przyglądam się temu tv w sklepach. Dzisiaj zaobserwowałem, że przy sygnale z bluray widać "kaszkę" na ekranie. Mam w związku z tym pytania do użytkowników:
1. Czy występująca "kaszka" jest kwestią ustawień tv i można ją usunąć?
2. Czy w innych modelach sony lub tv innych marek też występuje taka kaszka?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Kaszka jest chyba typowa dla filmow BR. Przynajmniej tak stwierdzam po puszczanych demach w sklepach ;)
 

tatu

New member
Akurat temu dlaczego Kiki nie dokończył testu to się specjalnie nie dziwię - prowadzenie portalu +sklep... tu jest co robić, a nie zawsze wszystko idzie jak po maśle, czasem zwyczajnie brakuje czasu. Może trzeba było wybierać - dowieźć ten test czy zrobić coś bardziej poczytnego, w każdym razie to już historia. Jak go nie ma do tej pory to już go nie będzie. Ja tylko chciałem upewnić się czy aby na pewno dobrze szukam :).
Oczywiście wiem, że można o EX500 poczytać w sieci, robiłem to dzielnie do tej pory, bo... żeby było śmieszniej to kupiłem 46EX500 miesiąc temu. Szukałem testu bo lubię utwierdzać się w przekonaniu, ze podjąłem dobrą decyzję ;-)

No stary to powiem że poszedłeś po bandzie :D, kupiłes TV, przez miesiąc oglądasz za jego pośrednictwem obrazy jak mniemam rózne i potrzebujesz jeszcze testu aby się utwierdzać w przekonaniu czy podjałeś dobry wybór :mrgreen: , albo jajcarz, albo za dużo wolnego czasu....
 

Jericho24

Member
Bez reklam
No stary to powiem że poszedłeś po bandzie :D, kupiłes TV, przez miesiąc oglądasz za jego pośrednictwem obrazy jak mniemam rózne i potrzebujesz jeszcze testu aby się utwierdzać w przekonaniu czy podjałeś dobry wybór :mrgreen: , albo jajcarz, albo za dużo wolnego czasu....
Bo na rozpacz juz za pozno. Termin na zwrocenie TV przepadl ;)
 

banker_2

New member
Bo na rozpacz juz za pozno. Termin na zwrocenie TV przepadl ;)
Rozpaczy nie ma - miałem sony, byłem zadowolony więc zaufałem marce ponownie, telewizor gra i o to chodziło.Ale powiem też szczerze, ze w porównaniu do W4000 który miałem jeszcze niedawno (uprzedzając komentarze - pojawiła się możliwość niedrogiej przesiadki na wiekszy ekran ;)) nie widzę jakichś istotnych plusów w obrazie przy realnym oglądaniu. Wręcz jakby kolory bardziej wyblakłe, ale to pewnie kwestia zmiany pokoju i oswietlenia, działania czujnika oświetlenia - ogólnie kłania se kalibracja i przyzwyczajenia do starego modelu. Jak się człowiek przestawi z "trybu benchmarkowego" (ogladanie detali, wyłapywanie potknięć, opóźnień, filozofowanie na temat taki a może inny TV i związane z tym przejścia z euforii do skrajnej deprechy) na "tryb fascynacji kinem" dochodzi się do wniosku, że te 100 Hz niewiele wnosi, a Motionflow działa dobrze, ale też potrafi się spektakularnie pomylić i to zwraca uwagę, a nie ułamkowe zmiany specyfikacji. W4000 dwa lata temu był rewelacją, EX500 jest "ledwie" solidny. Wieksze korzyści mam z funkcji dodatkowych EX500: sieć z routera i DLNA uwalnia mnie od kabli, USB już nie tylkodo zdjęć, itp.
tatu - przed zakupem kopałem w sieci intensywnie, teraz już tylko lajtowo ciekaw byłe opinii Kikiego;).
Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Tomisior

New member
clouding help

Próbowałem zminimalizować podświetlenie w prawym górnym rogu, które z czasem się powiększyło. Tv ma przepracowane ponad 100 h i stało się wyraźnie większe i bardziej rozlane :/ próbowałem "masować" szmatką ale nie widzę poprawy - może jest ciut gorzej.

Czy leżakowanie 5h na "plecach" obudowy może pomóc? Czytałem rożne opinie i większości ludzi po pewnym czasie clouding się zmniejsza. Ja pierdyle, zawsze mam takiego pecha do sprzętu rtv, kontrolerów itd. 40 zestawów na półce, zawsze wybiorę felerny.

Nie chcę tv oddawać na gwarancję bo wróci w znacznie gorszym stanie (obudowa i pewnie matryca), jeśli w ogóle go przyjmą. Podświetlenie staje się coraz bardziej widoczne i irytujące.
Serwis pewnie się będzie upierał że to norma. Postaram się dzisiaj zrobić fotkę ocenicie czy jest źle.

Pozdrawiam
 

elpolako

New member
KDL czy on ma tak normalnie?

Witam!

Jest to mój pierwszy post :) Witam więc wszystkich Forumowiczów :) Czytam wiele wpisów na tym forum i dzięki temu kupiłem SONY KDL-32EX500. Ale po tygodniu użytkownia zaczął mnie irytować jeden efekt, nie wiem czy ten model ma tak normalnie czy może mój jest jakiś wadliwy. Chodzi mi o problemy z zachowaniem koloru białego na czarnym tle a dokładnie na zachowaniu ostrości, obraz się rozmywa, dziwnie, rozdwaja. Dobrze to widać w przypadku gdy w tle jest jakiś obraz a ja wejdę do menu telewizora wtedy literki cyferki dziwnie się zachowują. Podobnie jest jak podłączam TV do komputera. Wtedy też często widzę jakieś małe rozdwojenia na stronach internetowych Łącze się z kompem przez D-SUB ale kabel Lindy nie najtańszy. Zaś zdjęcia z konsoli przy podłączeniu przez HDMI. Poniżej przesyłam zdjęcia oraz filmik. Niestety nie mogę dodać linku z filmem bo to dopiero po 5 postach na tym forum można linki wrzucać Prosiłbym o informację o co chodzi bo ja rozgryźć tego nie moge. Kombinuje na różne sposoby w ustawieniach ekranu ale ten efekt jak był tak jest :(


Z góry dziękuje!
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    61,2 KB · Wyś: 1540
  • 2.jpg
    2.jpg
    43 KB · Wyś: 1539
  • 3.jpg
    3.jpg
    80,2 KB · Wyś: 1547
  • 4.jpg
    4.jpg
    53,7 KB · Wyś: 1538

Jericho24

Member
Bez reklam
Rozpaczy nie ma - miałem sony, byłem zadowolony więc zaufałem marce ponownie, telewizor gra i o to chodziło.Ale powiem też szczerze, ze w porównaniu do W4000 który miałem jeszcze niedawno (uprzedzając komentarze - pojawiła się możliwość niedrogiej przesiadki na wiekszy ekran ;)) nie widzę jakichś istotnych plusów w obrazie przy realnym oglądaniu. Wręcz jakby kolory bardziej wyblakłe, ale to pewnie kwestia zmiany pokoju i oswietlenia, działania czujnika oświetlenia - ogólnie kłania se kalibracja i przyzwyczajenia do starego modelu. Jak się człowiek przestawi z "trybu benchmarkowego" (ogladanie detali, wyłapywanie potknięć, opóźnień, filozofowanie na temat taki a może inny TV i związane z tym przejścia z euforii do skrajnej deprechy) na "tryb fascynacji kinem" dochodzi się do wniosku, że te 100 Hz niewiele wnosi, a Motionflow działa dobrze, ale też potrafi się spektakularnie pomylić i to zwraca uwagę, a nie ułamkowe zmiany specyfikacji. W4000 dwa lata temu był rewelacją, EX500 jest "ledwie" solidny. Wieksze korzyści mam z funkcji dodatkowych EX500: sieć z routera i DLNA uwalnia mnie od kabli, USB już nie tylkodo zdjęć, itp.
tatu - przed zakupem kopałem w sieci intensywnie, teraz już tylko lajtowo ciekaw byłe opinii Kikiego;).
Pozdrawiam,
Grunt zebys byl zadowolony. Kazdy kupuje pod siebie i kazdy wybierze cos innego. Chyba, ze polega tylko na opiniach innych - to wtedy moze byc zonk ;)
 

Salet

New member
Witam, właśnie przyszedł nasz nowy tv.

Która dokładnie linia w menu serwisowym odpowiada za ilość przepracowanych godzin? Trzeba gdzieś dodatkowo wejść po magicznej kombinacji?

I jeszcze jedno, próbuję zarejestrować Bravkę na mysony, ale po wybraniu modelu i wypełnieniu reszty wywala mi komunikat
"Przepraszamy, ale podany kod jest niewłaściwy lub został już zarejestrowany".
Kod na dołączonej ulotce ma postać x-xxx-xxx-xx. O co chodzi?
 

banker_2

New member
Witam, właśnie przyszedł nasz nowy tv.

Która dokładnie linia w menu serwisowym odpowiada za ilość przepracowanych godzin? Trzeba gdzieś dodatkowo wejść po magicznej kombinacji?

I jeszcze jedno, próbuję zarejestrować Bravkę na mysony, ale po wybraniu modelu i wypełnieniu reszty wywala mi komunikat
"Przepraszamy, ale podany kod jest niewłaściwy lub został już zarejestrowany".
Kod na dołączonej ulotce ma postać x-xxx-xxx-xx. O co chodzi?
A to ciekawe.... rozumiem,ze zastanawiasz się czy aby nie dostałeś egzemplarza używanego, tj. ze zwrotu klienta, reklamacji...
No to ja bym kontaktował się z serwisem Sony z prośbą o wyjaśnienie i sprawdzenie czy numer jest w bazie - to byłby bezwzględny dowód na oszustwo przy sprzedaży i odwrócenie transakcji...
 
Do góry