Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
stawiam na czerń EX 500 - sprawdziłem . Dla mnie to przełom w tej klasie telewizorów LCD.
Pamiętaj koniecznie o kalibracji obrazu.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
stawiam na czerń EX 500 - sprawdziłem . Dla mnie to przełom w tej klasie telewizorów LCD.
Pamiętaj koniecznie o kalibracji obrazu.

KIKI. Wiem, ze testujesz ten model już jakiś czas. Mam dwa pytania :

1. Piszesz o bardzo dobrej czerni w EX500 i w związku z tym mam pytanie. Czy dotyczy to modelu 40 czy 37 cali ? Czy sprawdzałeś model 37 cali i czy ma porównywalną czerń oraz kąty z wersją 40 cali ?

Ja, oglądając te modele w sklepach, odniosłem wrażenie, że czerń i ogólnie jakosc obrazu jest lepsza w modelu 40 niż 37 cali. Może była to kwestia ustawień ?

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat ?

2. Skalowanie SD. Jak oceniasz skalowanie w EX 500 w porónaniu do TOSHIBY XV635 oraz SHARPA LE 700 ?


Pozdrawiam
 

xgrzesx2

New member
A może pochwalicie się swoimi ustawieniami obrazu w tym telewizorze ? Ja cały czas szukam najlepszych ustawień (dekoder Aster HD) i mam z tym problemy.
 

mac83

Member
witam.

Zastanawiam się właśnie nad Sony 40" EX500 oraz Toshibą 42" zv (no chyba, że ktoś wie gdzie do 3500 PLN można kupić 47" zv :) )

W internecie są atrakcyjne oferty na sony, ale nurtuje mnie jedno. W nazwie na końcu jest skrót AEP. niestety nie mogę podać linka na allegro :(


Co ciekawe ten skrót właśnie się pojawia przy ofertach najbardziej atrakcyjnych cenowo, albo ja sobie coś wymyśliłem.
Ktoś wiem o cho chodzi.

No i oczywiście pytanie zadane tu milion razy, który tv wybrać, bo czytając forum można zgłupieć.
Moje warunki: ok 3 m od tv, głównie kablówka analog aster-jeśli chodzi o tv, ps3, filmy na divix - jak to jest z czytanie z pendriva-czytanie napisów, łącznością z komputera

serdecznie dziękuję za odpowiedzi

maciek
 

Spioch1

New member
Ja oglądam tymczasowo cyfrę na euro i powiem, że 46ex500 skaluje dużo lepiej niż 32v5500 którego też mam
czerń sporo lepsza
ogólnie skalowanie znakomite, nic nie poszarpane, ogólnie bardzo ok
nie wiem czy niektórzy nie umieją skalibrować, w ogóle się nie znają, czy myślą, ze będzie wyglądać jak HD, że TV sam szczegółów doda, niestety Sony nie zatrudnia magików

wg. mnie najważniejsza sprawa to to, aby obraz nie był poszarpany, skwadratyzowany itd, czerń i głębia kolorów
nawet pod względem głębi kolorów 46ex500 wypada duuuużo lepiej od 32v5500
ogólnie polecam
 
Ostatnia edycja:

SweatyMe

New member
Witam!

Jaki model pilota dają do 32EX500? Nie za bardzo mogę znleźć info na ten temat.

Pozdrawiam.

Ślepemu to dobrze:/ Znalazłem na stronie Sony w danych technicznych. Sorki.
 
Ostatnia edycja:

dawid19833

New member
Dokłdnie wczoraj odebrałem Sony 40EX500. Trochę mało czasu na dokładne skalibrowanie ale kilka rzeczy mogę juz powiedziec:
- bardzo dobre kolory
- czarny jest naprawdę czarny
- kąty są ok
- 100 Hz (oczywiście tylko tryb "standard") daje radę ale nawet kiedy jest wyłączone przetwarzanie ruchu ciągle jest dobre
SD to troche dłuższa historia. Wiadomo, jeżeli ktoś naoglądał się HD to będzie niedosyt ale przecież z kiepskiego sygnału nie da się zrobic cudów. Dużo jednak zależy od tego jaki kanał w danym momencie oglądamy a nawet jaki program na danym kanale. Naprawdę byłem zdziwiony jak dobrze wyglądają niektóre teledyski na vivie.
HD - bajka:-D
SPIOCH - mam pytanie: możesz poda jak masz skalibrowany tv, tak dla przykładu no i czy masz właczone jakieś ulepszacze?:-D
 

Spioch1

New member
jak nie zapomnę, to jutro wrzucę fotki
mam włączone ulepszacze
wiem, że zwiększałem nasycenie bo za blady był, kontrast ciut zmniejszyłem i jasność chyba
w zaawansowanych poprawa czerni bieli itd chyba na małe
jutro dam dokładnie


SweatyMe- trzydziestka piątka
pisze jak byk wszędzie
 

Ares78

New member
Ja oglądam tymczasowo cyfrę na euro i powiem, że 46ex500 skaluje dużo lepiej niż 32v5500 którego też mam
czerń sporo lepsza
ogólnie skalowanie znakomite, nic nie poszarpane, ogólnie bardzo ok
nie wiem czy niektórzy nie umieją skalibrować, w ogóle się nie znają, czy myślą, ze będzie wyglądać jak HD, że TV sam szczegółów doda, niestety Sony nie zatrudnia magików

Ooo dobra wiadomość bo wiadomo, że siłą rzeczy SD na mniejszym odbiorniku zazwyczaj wygląda lepiej, co do narzekań to zapewne wszystkiego po trochu, ewentualnie są bardzo wymagający...

remo179 na co byś się nie zdecydował, weź lepiej wersję 40 calową.
 

xgrzesx2

New member
Pisałem wcześniej o problemie, że na EX500 podłączonym do dekodera HD i ustawionego na 1080i widać cieniutkie poziome linie z bliska. Co dziwne takich linii nie widać na starym LCD HD Ready (JVC32S60) i albo stary telewizor lepiej radzi sobie z przeplotem albo po prostu jest to spowodowane właśnie tym, że EX500 jest FullHD a ten stary jest HD Ready.
 
J

johny860527

Guest
Witam,mógłby któryś z użytkowników podać jak najlepiej skalibrować TV Sony 40EX500 do tv SD,bardzo bym prosił.
pozdrawiam
 

xgrzesx2

New member
To dziwne, bo byłem nawet w MM, podłączyli EX500 do dekodera n i jak się przyglądałem to widziałem podobne "defekty". Fakt, że tych linii nie widać zawsze i na każdym kanale HD. Widać je czasami i tylko z bliskiej odległości.
 

xgrzesx2

New member
Proszę Was wytłumaczcie mi proszę jak to z tym jest. Napisałem o tych czasami widocznych cienkich poziomych liniach. Linie te widać z bliska n jasnych rzeczach np. twarz (szczególnie kontur oczu). Niektóry piszą, że na swoim nic takiego nie mają inni że to normalne (obraz z przeplotem, bliska odległość). I jestem już trochę skołowany. To co mnie jeszcze zastanawia to to, że na starym telewizorze HD Ready takich rzeczy nie widzę na obrazie 1080i.
 

zork10

New member
Witam, mam 40EX500.

Czy ktoś może podzielić się wiedzą jak najlepiej skonfigurować ustawienia 'picture' pod konsole PS3?
ambient sensor - wyłączyć? motionflow - wyłączyć by zmniejszyć input laga? color, brightness itd..
Dziękuję za wszelkie sugestie.

PS. Przy przeglądaniu netu przez PS3 zmniejszenie sharpness gdzieś do 03 zdecydowanie wyostrza fonty -- różnica kolosalna od wartości default.

Panowie, można prosić o jakąs radę w tym temacie? Jaka najlepsza kalibracja pod PS3?
 

kajojek

New member
Proszę Was wytłumaczcie mi proszę jak to z tym jest. Napisałem o tych czasami widocznych cienkich poziomych liniach. Linie te widać z bliska n jasnych rzeczach np. twarz (szczególnie kontur oczu). Niektóry piszą, że na swoim nic takiego nie mają inni że to normalne (obraz z przeplotem, bliska odległość). I jestem już trochę skołowany. To co mnie jeszcze zastanawia to to, że na starym telewizorze HD Ready takich rzeczy nie widzę na obrazie 1080i.

Mam coś takiego czasami (a może ciągle, nie zwracam uwagi) przy oglądaniu TVN w SD. A sygnał idzie z Cyfrowego Polsatu. TV to Sharp 46 X20E. I powiem, że z tymi paskami, które notabene widać dopiero przy podejściu do tv, TVN odbiera najlepiej. Programy TVP i większość FTA chowają się.
 
Ostatnia edycja:

remo179

New member
Witam

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem 37EX500, jestem mile zaskoczony jakością sygnału SD z tunera Cyfry + Mediasat 1430, poza tym połączeniem podpiąłem pod niego jeszcze DVD po HDMI oraz WD TV HD Live po HDMI. Obraz ze źródeł HDMI jest bardzo dobry. Trochę męczył mnie ten kontrast na maxa (we wszystkich standardowych ustawieniach) - ale po kilku kalibracjach udało mi się uzyskać dobrą jakość przy kontraście w granicach 78-80. Oczywiście TV jest podłączony do sieci - wszystko gra i buczy jak się należy :)
 

s@jmon

New member
motionflow

Panowie powiedzcie mi czym sprawdzić tz jakimś softem czy może materiałem wideo czy działa motionflow mam dziwne odczucie że jak dam na wyłączone i maksymalne to nie ma żadnej różnicy a nie sądzę że mam aż tak duża wadę wzroku ;]
 
Do góry