Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

kokonga

New member
tdx, darecki74, pierotez, bob1969, dzięki! Bardzo mi pomogliście!:eek:k:
Byłem dzisiaj w saturnie w warszawie, ale tam mieli już ostatnią sztukę, tylko że 55 ex 500 za ok. 4300. Ogromna kobyła :D I podłączyli ją do dość słabego sygnału i obraz to była papka. 46 już nie mieli. Ale wiem że jak się poszuka to się znajdzie! Dzięki za pomoc jeszcze raz! Jak kupię telewizorek to zrobię małą recenzję dla innych zainteresowanych :)
 

nilmut

New member
Przy takich ustawieniach ostrość obrazu nie jest za mała? Nie mam jak tego sprawdzić na EX500, ale bardzo ciekawy sposób na korekcję obrazu.

według mnie właśnie za mała, ale może to wynika z tego, że mam 32 cale a nie 55 i używam tv do oglądania kanałów SD i kilkunastu HD. Dla samych HD myślę, że byłoby ok, ale już przy SD ustawienie ostrości na 8 znacznie poprawia obraz, od dłuższego czasu używam takiej wartości.

Tak jak pisze Pierotez co wcześniej też potwierdziłem, ustawienia użytkownika Than są dobre jeśli nie najlepsze z proponowanych na forum w temacie, głównie chodzi tu o temperaturę kolorów i balans bieli, nie wiem czemu ale najbardziej mi odpowiada z dotychczasowych. Natomiast reszta ustawień minimalnie może odbiegać od tych podanych. Np dla mnie najlepszym sensownym ulepszaczem jest polepszenie czerni oczywiście na minimum, tylko to mi przeszkadzało w podanych ustawieniach przez Thana, no i ta ostrość o której wspomniałem wyżej.

Także Pierotez spróbuj zmienić tylko polepszenie czerni na minimum zwłaszcza gdy masz tą gorszą matrycę (w pierwszym egzemplarzu sam ją miałem). Nawet u mnie obecnie przy 32 calach z lepszą matrycą, ten ulepszacz poprawia niektóre mało nasycone kolory na plus, wydają się bardziej nasycone :)
 

IjonTichy

New member
zdubluję taj moją opinię z innego wątku, bo część ludzi trafi tylko tutaj.

Moje opinie o Sony KDL-40EX500:
Po włączeniu, kurcze zawód: słabe nienasycone kolory, wszystko wyblakłe, tragedia! Próby kalibracji nic nie dały, ale zapomniałem że jakiś kretyn wymyślił, że telewizor musi mieć funkcje eko. Po wyłączeniu tego dziadostwa telewizor wygląda rewelacyjnie. Lepiej od mojego samsunga le32c650 i lepiej niż większość ledów do 3000 zł. Kąty nie są złe ale samsung ma troche lepsze.

Obejrzałem kilka filmów hd (wszystko super)
Obraz SD (po włączeniu wspomagaczy bardzo przyzwoicie)
Gry - kilka godzin przy Skyrimie - BAJKA!!!

z wad - fatalne jak na dzisiejsze czasy wsparcie dla odtwarzanych formatów z usb, generalnie nie czyta większości filmów, ale i tak wolałbym dokupić zewnętrzny odtwarzacz.


Mam dostęp do sprzętu i przewinęło się u mnie kilka modeli na ccfl, ledy, plazmy,
a ten soniak robi wrażenie, zwłasza za tą cenę
 
Ostatnia edycja:

darecki74

New member
tdx, darecki74, pierotez, bob1969, dzięki! Bardzo mi pomogliście!:eek:k:
Byłem dzisiaj w saturnie w warszawie, ale tam mieli już ostatnią sztukę, tylko że 55 ex 500 za ok. 4300. Ogromna kobyła :D I podłączyli ją do dość słabego sygnału i obraz to była papka. 46 już nie mieli. Ale wiem że jak się poszuka to się znajdzie! Dzięki za pomoc jeszcze raz! Jak kupię telewizorek to zrobię małą recenzję dla innych zainteresowanych :)
W Tychach w Saturnie nadal mają 46tki coś koło 2800...ale chyba masz daleko..
 

proxopata

New member
Witam,

zastanawiam się nad kupnem tego telewizora i mam kilka pytan:

1. Jak sie sprawuje w grach Playstation 3 ?
2. Jakie są jego wady?

3. Co lepsze do gier PS3 i filmów divx, lub z komputera - Ten Sony EX500 czy Plazma Panasonic 42s30 - odleglosc widza/gracza od telewizora jakies 3 metry
 

darecki74

New member
Witam,

zastanawiam się nad kupnem tego telewizora i mam kilka pytan:

1. Jak sie sprawuje w grach Playstation 3 ?
2. Jakie są jego wady?

3. Co lepsze do gier PS3 i filmów divx, lub z komputera - Ten Sony EX500 czy Plazma Panasonic 42s30 - odleglosc widza/gracza od telewizora jakies 3 metry
plazma serii S ma cudownie odbijającą wszystko szybę..ja się też wachałem i wybrałem ex a miała być g30...nie żałuję..na PS 3 żyleta...
 

Varg66

New member
witam...czy grał ktoś na tej ex 500 w dynamiczne gry typu gran turismo 5? input lag wynosi okolo 60 ms...czy ktos to zauważył i czy ewentualnie przeszkadza? dzieki za pomoc
 

proxopata

New member
witam...czy grał ktoś na tej ex 500 w dynamiczne gry typu gran turismo 5? input lag wynosi okolo 60 ms...czy ktos to zauważył i czy ewentualnie przeszkadza? dzieki za pomoc

podpinam się pod pytanie kolegi, tez chcialbym kupic ten tv i ma on sluzyc glownie do gier konsolowych. zaznaczam ze nie jestem maniakiem trybu multiplayer i gier fpp. bardziej mnie interesuja gry akcji typi devil may cry czy assasin's creed lub bijatyki Tekken oraz gry move. Czy bardzo to przeszkadza w tego typu grach?
 

zbychu555

New member
....

P.S. Tak już zrobiono w tym tv, że dla każdego wejścia / zdjęcia / Bravia internet tv itd. wszystkie ustawienia należy wpisać osobno. (nawet jesli wybierzemy ustawienie 'wspólne').

Niekoniecznie - jeśli różne wejścia mają ustawioną tą samą scenę, to działają ustawienia wspólne :) Jak jest ze zdjęciami / internetem nie wiem, bo nie testowałem tego.

Co do input laga to mam podłączonego xboxa i żadnych lagów nie odczułem (choć przyznam, że nie zwracałem na to uwagi - ale skoro nie zwracałem to pewnie problem nie występuje:)).
 

kokonga

New member
Kurczę tak szukam i szukam tego 46ex500 ale już go prawie nie mają :( Pytałem w paru sklepach i nie ma. W MM w Warszawie (na górczewskiej) nie ma.
Ale to nic, nie poddaje się :wink: Szukam dalej.
Jeśli ktoś z was znajdzie interesującą ofertę 46 albo 55 Ex 500 to proszę o info.
Jak nic nie znajdę to będe musiał inny tv poszukać :(
 

darecki74

New member
Kurczę tak szukam i szukam tego 46ex500 ale już go prawie nie mają :( Pytałem w paru sklepach i nie ma. W MM w Warszawie (na górczewskiej) nie ma.
Ale to nic, nie poddaje się :wink: Szukam dalej.
Jeśli ktoś z was znajdzie interesującą ofertę 46 albo 55 Ex 500 to proszę o info.
Jak nic nie znajdę to będe musiał inny tv poszukać :(
Warszawa - Tychy ok.320 Km
Do Katowic podobnie..
Mogę koledze sprawdzić...
Ostatnio były kilka dni temu.
 

Picek_LBN

New member
Ja kupiłem miesiąc temu w MM Lublin 46 EX500 za 2879zł, produkcja 09/2011 nowy, zapakowany ( od razu zaznaczyłem że nie chcę TV z ekspozycji). Z tego co wiem to jeszcze mieli parę sztuk
 
J

Judash

Guest
Ustawienia kolorów.

Panowie, czy w tym modelu TV, trzeba i można zapisać ustawienia kolorów dla każdego źródła sygnału osobno? Np Sygnał z nadajnika DVB-T swoje ustawienia, a sygnał z SAT. swoje ustawienia?
 

darecki74

New member
Panowie, czy w tym modelu TV, trzeba i można zapisać ustawienia kolorów dla każdego źródła sygnału osobno? Np Sygnał z nadajnika DVB-T swoje ustawienia, a sygnał z SAT. swoje ustawienia?
do każdego z wejść można zastosować ustawienia wspólne lub różne dla poszczególnych wejść - nie tylko kolorów ale i innych parametrów.
 

RANO

New member
hej, zastanawiam sie nad kupnem 32EX500, widzialem go w sklepie za 1600 zł. I pytanie czy z ta matryca AOU warto wykladac kaske? (Nie sprawdzale jeszcze jaka matryca w nim siedzi)

Pozdr
 

$kubi

Member
Kupiłem 3 dni temu. Dostałem model z 09/11 więc całkiem świeży.
Minusów prócz tego, że jeszcze nie bawiłem się ustawieniami obrazu to mam taki problem....

Mam router TP-LINK z Gargoyle (openwrt) z wgranym minidlna + dysk 250GB USB

I tak... JPG / MP3 / VOB - bez problemu odtwarza.

AVI - żadne które skopiowałem :/ jest jakas szansa na odpalenie tego bezposrednio z dysku? W koncu po to zainstalowalem dysk w routerze i odpalilem DLNA zeby dac spokoj laptopowi w trakcie ogladania ( mam HDMI to nie problem... )
 

maro76

New member
Witam szczęśliwych i mniej szczęśliwych posiadaczy TV Sony.
Dziś i ja dołączam do tego elitarnego grona, zmieniając 10 letniego Philipsa CRT. Miałem już kupować Panasonica TX-L37E30E, ale oględziny potwierdziły jasną plamę w dolnym prawym rogu na czarnym tle, czego Sony nie pokazał. A że w sklepie posiadali jeszcze 1 szt. i to nówkę nie otwieraną, pachnącą wrześniem tego roku to się skusiłem i spać nie pójdę póki nie okiełznam potwora.
Aha, matryca w moim to LTU400HF02.
Pozdrowienia.
 
Do góry