Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

maro76

New member
Ja podobnie z czasem, doba za krótka, generalnie przy ustawieniu nasycenia na zero, ustawiam kontrast na poziomie (około 70) i jasność (około 50) na prawidłowy czarno-biały obraz. Potem nasycenie żeby twarz miała naturalny w miarę kolor i reszta poprawiaczy z menu na min. Na razie ujdzie, pewnie coś tam jeszcze pozmieniam, ale póki co wystarczy.
Pozdrawiam.
 

$kubi

Member
Jakie głośniki kupić do playstation 3 i oglądania satelity tak by działały z TV?
Myślałem najpierw nad komputerowym zestawem Logitech Z-2300 , ale on pewnie nie będzie działał poprawnie z satelitą np. zgadza się?
 

IjonTichy

New member
może ktoś z was wie czy obecne problemy dostępnością sony 40ex500 to wynik świątecznego szaleństwa, czy sony wycofuje się z produkcji tego modelu i nie będzie już dostępny?
 

Mylagos

New member
Problemy z dostępnością serii EX500, są spowodowane tym, że jest to już stary model. W Sony Center, już ich nie sprzedają i naprawdę ciężko jest o tą serię ( a jest bardzo dobra ).
 

$kubi

Member
Mnie udało się złapać ostatnią sztukę przez internet z kurierem za 2045zł i była to na prawdę okazja bo niedługo już ich wcale nie dostanie... a świeża sztuka 09/11 także nie jakiś tam leżak.
 

maro76

New member
To ja dodam,że łyknąłem też z tą datą w sklepie euro za 2200zł. Zapewne już sony zakończył produkcję modelu, a używając go 3 dzień i porównując z innymi TV w sklepach jakoś nie wiem po co przepłacać.
Z drugiej strony, sprzedawcy patrzyli się na mnie z pod byka, dziwiąc się że kupuję taki stary model. Ja z kolei mam zdanie, że za 2-3 lata znów wejdą jakieś nowości a dzisiejsze topowe modele z wyższych półek będą dostępne za o wiele mniej.
 

elminsterrr

New member
Panowie, czy ktoś z Was ogląda na EX500 piłkę nożną? Jak to się prezentuje, jak z płynnością ruchomego obrazu? Jak ze smużeniem?

Jest to dla mnie najważniejsze kryterium, ponieważ chcę kupić TV głównie do sportu i w przyszłości PS3.
 

darecki74

New member
Panowie, czy ktoś z Was ogląda na EX500 piłkę nożną? Jak to się prezentuje, jak z płynnością ruchomego obrazu? Jak ze smużeniem?

Jest to dla mnie najważniejsze kryterium, ponieważ chcę kupić TV głównie do sportu i w przyszłości PS3.
oglądam okazjonalnie, motionflow robi swoje moim zdaniem i ja tam smużenia nie widziałem.Sam też używam do PS3 i jak na razie żadnych zastrzeżeń.Mam 46ex500.
 

300ton

New member
Klaibracja ... raz jeszcze

Witajcie.

Dlaczego znów? Ano dlatego, że kalibracja dotyczy, tak mniemam, w większości modeli z matrycą S-PVA a ja mam nieszczęście :( mieć 32EX500 z matrycą od AUO. Chociaż (podobno) jak wieść gminna niesie w obrębie jednej przekątnej nie montowano paneli od różnych dostawców.

Tak więc czy ktoś już powalczył z taką matrycą, choćby na 37EX"? Czy dało to coś?

Taka jeszcze prośba (na pocieszenie) czy są jakieś plusy tego panela?:hmm:


pozdr00fka
Paweł.
 

Mylagos

New member
Najlepszym wyjście były zakup modelu EX720, który wypada najlepiej z (jeszcze :D) tegorocznej serii EX. Zaś jeśli chodzi o następce EX500 hmmm nasuwa mi się jedynie model CX520, a to ze względu na podświetlenie CCFL.
 

nilmut

New member
Witajcie.

Dlaczego znów? Ano dlatego, że kalibracja dotyczy, tak mniemam, w większości modeli z matrycą S-PVA a ja mam nieszczęście :( mieć 32EX500 z matrycą od AUO. Chociaż (podobno) jak wieść gminna niesie w obrębie jednej przekątnej nie montowano paneli od różnych dostawców.
Tak więc czy ktoś już powalczył z taką matrycą, choćby na 37EX"? Czy dało to coś?
Taka jeszcze prośba (na pocieszenie) czy są jakieś plusy tego panela?:hmm:
pozdr00fka
Paweł.

podawane ustawienia sprawdzą się na pewno w jakimś stopniu na tej AUO, zanim mi wymienili na S-PVA trochę kalibrowałem na tamtej i było lepiej niż na standardowych ustawieniach oczywiście, m. in. kalibracja od Mike25 na wiele stron wstecz.
co do plusów tego panela ponoć jakieś są. może się mylę i to tylko złudzenie, ale tamten panel AUO wydawał się bardziej matowy.
 
S

SphunaR

Guest
Mam taki problem, że w 32ex500 od wczoraj świeci pomarańczowa dioda (która oznacza chyba tylko jakieś czasowe zaprogramowanie?), sprawdziłem, wszystkie timery są wyłączone. Co innego może to oznaczać?
 

edi730

New member
Jeśli korzystasz z tunera wbudowanego do tv (np. kablówka, zwykły sygnał antenowy itd. ) To z tego co pamiętam zaprogramowanie jakiegoś kanału do oglądania (taka przypominajka) korzystając z EPG powodowało włączenie tej diody. Oczywiście mogę się mylić ;)
 
S

SphunaR

Guest
Napisałem wyżej, że żaden programator nie jest włączony ;)
Wszystkie ustawienia czasowe powyłączane.
 

ebola1972

Member
3 tygodnie użytkuję 40ex500. Nówka sztuka - sprawdzono w menu serwisowym od razu po zakupie, data produkcji 09/2011. Do dnia dzisiejszego 0 problemów. Godzinę temu zauważyłem, że jeden piksel po lewej stronie w odległości z 10 cm od ramki zaczął świecić na biało. Czasem świeci non stop przez kilka minut, czasem przygaśnie, czasami "pulsuje", czasami go nie widać przez kilka minut. Niestety przykuwa uwagę. Na razie poobserwuje "pacjenta", mam nadzieję, że mu się polepszy. Proszę o odpowiedź czy ktoś reklamował telewizor z powodu białego piksela i jaki był efekt reklamacji. Zakup w rtv-euro-agd. Z tego co patrzyłem to ten telewizor już jest praktycznie niedostępny.
 

ebola1972

Member
Od kilku godzin nie widać piksela, mam nadzieje, że taki stan już się utrzyma.
"Pogroziłem" tv, że jak się mu się pogorszy to skończy jak jego poprzednik 40w4000.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
Oby Wasze tv nigdy się nie psuły.
 
Do góry