Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

olko52

New member
Mam od października 2010 KDL-46EX500. Do tej pory zmiana programu przyciskami numerycznymi pilota odbywała się następująco: gdy chciałem wybrać kanał 1, wciskałem jedynkę, gdy np 12 szybko przyciski 1 i 2. Od paru dni coś fiksuje i nie umiem sobie z tym poradzić. Wciskam 1 wyświetla 0 i dopiero ponowna 1 zmienia kanał na ten z numerem pierwszym. Zauważyłem, że wyłączenie telewizora i ponowne włączenie powoduje "normalność". Być może takie fiksacje spowodował ostatni firmware, który automatycznie się zainstalował poprzez internet do wersji PKG4.105EUL-0108. Czy ktoś zauważył ten problem u siebie?
 

yaqp

New member
u mnie działa poprawnie pilot przy zmianie kanalow, nic nie fiksuje, przy tym samym sofcie ktory ty masz [tez automatycznie aktualizowny soft]
Mam pytanie co do funkcji PAP.
W większym okienie mam obraz z tunera Cyfry+ (poprzez złącze SCART) w mniejszym okienku cyfrową telewizje naziemną, czy można to zamienić że w dużym bede mógł oglądać DVB a w małym cyfre+?
 
Ostatnia edycja:

DawidekFCB

New member
Witam. Telewizor kupiłem kilka dni temu. Ogólnie wrażenia? Nie żałuję zakupu, hehe. Tylko mam jeden problem, jak podłączyć słuchawki do tego TV? Próbowałem tego wejścia na jack, ale nie działa. Jest inne wyjście?
 

Tomisior

New member
Czy Wy korzystacie z oszczędzania energii podczas użytkowania tego tv? do tej pory miałem włączoną opcję SŁABE oszczędzanie, po wyłączeniu opcji oszczędzania kolory wydają się żywsze.
 

radassz

New member
Może już gdzieś tu to było (szukałem !) ale mam pytanie dot. SONY KDL-40EX500.
Cz ten tv ma możliwość współpracy ze Skype. Wiem ,że nowsze modele , te z ekranem LED mają taką opcję. Super by było gdyby i ten mógł mieć w opcjach taką możliwość !
 

nilmut

New member
Czy Wy korzystacie z oszczędzania energii podczas użytkowania tego tv? do tej pory miałem włączoną opcję SŁABE oszczędzanie, po wyłączeniu opcji oszczędzania kolory wydają się żywsze.

SŁABE to chyba takie maximum oszczędzania, z tego co pamiętam wyłączyłem jednak. należy także pamiętać w szczególności o wyłączeniu automatycznego ograniczenia światła czy jakoś tak, przy tej opcji różnica kolosalna wieczorami.
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Witajcie

Czy jestesmy (posiadacze EX500) skazani jedynie na oryginalne adaptery WIFI? Trochu mnie zniecheca nadal cena ponad 200 zl. Do tunera satelitarnego kupilem za 35 zl z przesylka :p TP-Linka tutaj myslalem ze chociaz ponizej 100 zl sie uda?

Pozdrowka
 

Dig Dug

New member
FredzioPL - normalnie kupujesz TPlinka i podpinasz 1m odcinkiem kabla z routera do TV i działa.

Nic więcej nie zdziałasz. Nie spotkałem się z "uniwersalnym" adapterem, który by działał z Sony, a przeglądam dużo for internetowych i generalnie już nikt o tym nie wspomina, bo sprawa jest jasna. Albo oryginał, albo router.
 
Ostatnia edycja:

infoludek

New member
Witam
Przy próbie zarejestrowania kupionego 2 tygodnie temu 40EX500 na stronie mysony, wyskakuje komunikat: "Przepraszamy, ale podany kod jest niewłaściwy lub został już zarejestrowany". Niewłaściwy być nie może gdyż przepisanie 7 cyfr jest zadaniem w miare prostym. Bardziej zastanawia mnie druga część komunikatu - o zarejestrowaniu. I tu przyznaje się mam dylemat i licze na jakieś suestie, bo tak, prawdopodobieństwo pomylenia się i wklepania dokładnie takich samych 7 cyfr jak na moim telewizorze wcześniej przez kogoś innego jest baaardzo małe. Czyli od razu nasuwa sie podejrzenie, że tv może pochodzić ze zwrotów ale na tabliczce znamionowej data produkcji jest 09.2011. Telewizor i cały osprzęt był zafoliowany i wyglądał na nówkę sztuke. Jak myślicie?
I jeszcze jedno przejrzałem forum ale nie znalazłem takiego oznaczenia matrycy. Mam: LTU400HF02
 

infoludek

New member
A co z gwarancją? Przy ewentualnej tfu tfu naprawie gwarancyjnej mają prawo się przyczepić do wchodzenia w menu serwisowe? I techniczne pytanie jak wejść to widziałem na forum i znajde ale jak wyjść? Po prostu wyłączyć tv?
 

infoludek

New member
OK tv musiał chwile "odpocząć" na stand by. 16 dni u mnie 61 godzin przepracowane 70 razy włączany daj średnio niecałe 4 godziny dziennie czyli tak by wychodziło. Znaczy się że jednak nówka. Tylko dziwna sprawa z tą rejestracją.
A orientujesz się może co to za matryca? LTU400HF02?
 
Do góry