Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

kpr

New member
Mam już ex500 prawie 1.5 roku i jest na stałe wpięty do routera, aktualizacje przechodzi z automatu. Jedyną zmianą jaką zauważyłem jest zmiana nr. softu :) Ewentualnie pojawiały się jakieś nieistotne opcje. A wady zostały i już zostaną chociaż takie jak beznadziejne wpisywanie i potwierdzanie fraz w youtube. Teraz gdy model nie jest flagowy zaprzestanie produkcji idzie w parze w wsparciem. A tego modelu już nie produkują...

Ja też mam wpięty do routera, ale automatyczne aktualizację miałem wyłączone. Czas chyba to przestawić, skoro nie ma drastycznych zmian :)
Jest jakis harmonogram sprawdzania aktualizacji? Czy przy każdym włączaniu sprawdza czy jest dostępny nowszy soft?


Edit:
No i się doigrałem.. Po aktualizacji mam błąd <5006> jak chce odświeżyć zawartość internetową :( Ktoś przez to przechodził? Wujek google podpowiada, zeby zrobić factory reset, ale ludzie piszą, że to nei zawsze pomaga, ale na pewno czyści wszelkie ustawienia.
 
Ostatnia edycja:

Unavailable

New member
Wpisz sobie na youtube ex500 input lag a nie będziesz pisał takich głupot. Bo w gry to chyba nie grasz wcale...

Wcale nie zaprzeczyłem istnieniu input laga tylko napisałem, że ja go nie doświadczam, a to jest różnica. To że występuje delikatne opóźnienie wcale nie przeszkadza w grze i się tego nie zauważa.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jakość SD

Witam wszystkich,interesuje mnie jak EX500 radzi sobie z sygnałem SD bo czytając różne fora i testy jest zwracana uwaga na nie najlepszą jakość obrazu SD.Jak jest naprawdę???
 

BiegiHD

New member
Jakość USB - dekodowanie H.264

Witam,
Szybkie pytanko. czy była na wątku poruszana kwestia jakość dekodowania obrazu na wejściu USB ? Zarówno Divx & H.264

Wczoraj testowałem w sklepie odtwarzanie materiałów nagranych na aparacie (720p) z samsunga (mp4) i panasonica (m2ts). Wszystko ładnie śmigało z tym, że miałem odczucie, że obraz o ile jest ostry to jakby z dużą ilością makrobloków. Ten sam materiał puszczony na kompie lub obok stojącym Samsungu C650 wyglądał jakby inaczej, wygładzony = lepiej.

Dziś ostatecznie przygotuje sobie więcej plików testowych (ciemne sceny) i zdecyduje czy kupić 40EX500 z Euro za 2199.

Nie chciałbym odkrywać ameryki ale chętnie usłyszę Wasze opinie w tym aspekcie. Mam WDTV (moim zdaniem idealnie dekoduje) podłączony pod projektor i może także jego wezmę do sklepu na weryfikację.
 
Ostatnia edycja:

pafcio69

New member
Witam. Juz w 95 % jestem za zakupem tego telewizora, ale boje się o tą nową matryce, która z tego co słyszałem jest troche słaba. Wie ktoś jak rozpoznać rodzaj matrycy lub gdzie dostać ten telewizor z matrycą od Samsunga ( tą starszą ? ) I czy obraz z matrycą AUO jest naprawde aż taki słaby ?

Witam. Dzisiaj nabyłem KDL32EX500 w jednym ze stacjonarnych sklepów Mi... Naklejkę matrycy zobaczyłem tak jak pisano wcześniej, poprzez kratki (patrząc od tyłu TV-prawy górny róg). W trybie serwisowym TV pokazuje to samo. Nie chcę wprowadzać zamieszania ale:
data produkcji TV- 04.2011
kraj składania TV- Hiszpania
matryca Samsunga- Słowacja- LTY(Z)
Pozdrawiam

Ps. Czy telewizor zawsze pozostaje w stanby i można go wyłączyć tylko poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka?
 
Ostatnia edycja:

kpr

New member
Ja uważam, że marnie.

A moim zdaniem radzi sobie nieźle. Owszem, inne może sobie radzą lepiej (a szczególnie nowsze), ale ja jestem zadowolony.

Witam,
Szybkie pytanko. czy była na wątku poruszana kwestia jakość dekodowania obrazu na wejściu USB ? Zarówno Divx & H.264
[...]
Nie chciałbym odkrywać ameryki ale chętnie usłyszę Wasze opinie w tym aspekcie. Mam WDTV (moim zdaniem idealnie dekoduje) podłączony pod projektor i może także jego wezmę do sklepu na weryfikację.

Divx wprost z USB wpiętego z do TV moim zdaniem wygląda, ekhm, tragicznie. Ja oglądam wszystko przez O!Playa Asusowego, i tam jest zdecydowanie lepiej (w przypadku Divx nawet bym powiedział, że ładnie)
H.264 z USB nie oglądałem, bo nic mi się nie chciało zmieścić na FATa, jedynie z asusowego playera. I na nim wygląda rewelacyjnie (choć jeden gości pisał (pozdrowienia dla niego;]) ze na 32" to co najwyżej mogę sobie DVD oglądać, bo HD to szmelc, a jedyny słuszny TV do HD to jego;])
 
Ostatnia edycja:

snoopdogg_tg

New member
Ostatnio Sony wprowadziło do naszych TV vod od TVP. W każdym newsie napisane jest, że w ofercie znajdują się programy publicystyczne takie jak Tomasz Lis na żywo i Boso przez świat. Ktoś wie gdzie one zniknęły? :D
 

darkzone

New member
Witam wszystkich, jestem tu nowy więc wypada się przywitać ;) nabyłem niedawno kdl-32ex500 i mam ogromną prośbę o jakąś sensowną kalibrację dla tego modelu, z góry serdecznie dziękuję
 

bogdans1

New member
Podłączę się do wcześniejszego pytania - czy jest możliwość całkowitego wyłączenia TV (bez wyciągania zasilania), czy cały czas musi być na czuwaniu?

Druga sprawa, to czy ktoś w Was używa w EX500 moduł CAM? Szczególnie interesuje mnie TNK (ale opinie innych osób też mile widziane). Zastanawiam się czy lepiej kupić moduł, czy tuner (tu niestety dodatkowe pudełko + pilot :()
 

edi730

New member
Nie ma możliwości całkowitego wyłączenia ex500 z sieci bez wyciągania wtyczki.
Do tego modelu tv moduł CAM TNK nic ci nie da ponieważ ex500 nie posiada dekodera DVB-S który wymagany jest do tej karty. Pozostaje ci zakup tunera...
 
Ostatnia edycja:

manu_utd

New member
Podłączenie tv ex501 do routera za pomocą sieci elektrycznej

Chciałbym podłączyć tv sony do neta bez nie potrzebnej plątaniny kabli. Adapter wifi usb jest za drogi (koszt 289) Alternatywą dla wlan jest dlan. Koszt takiego urządzenia to 150 zł (dLAN® 85 HSmini Starter Kit). Czy jest to możliwe?
 

kpr

New member
Jeśli znanazłeś taki starter za 150 zł to możesz brać od ręki. Znajomy jest dystrybutorem Devolvo i koszt zestawów jest sporo wyższy.
Pamiętaj tylko, że potrzebujesz dwa gniazda.

A z tym jak to jest w praktyce to zależy od tego w jakim stanie masz instalacje elektryczną w domu. Jeśli chcesz streamować materiał HD po sieci to może być problem. W innych przypadkach powinno być ok.
 

morelowy

New member
Witam, jestem posiadaczem Sony Bravia KDL-32EX500 od tygodnia. Jedyne co na razie zwróciło moją uwagę to, to że głośniki nie wyrabiają z dźwiękiem, tzn. słychać buczenie podczas mocniejszych dźwięków, tonów niskich. Staję się to bardzo uciążliwe, szczególnie przy oglądaniu filmów. Zacząłem szukać informacji na ten temat i trafiłem na to forum. Na początku myślałem, że to przez słaby sygnał analogowy, ale to samo mam przy oglądaniu filmów z USB. Nie daje też nic zmiana ustawień dźwięku w telewizorze. Co dodatkowo zauważyłem wczoraj wieczorem to sprawka prawego głośnika, przy zabawie balansem dźwięku ewidentnie lewy gra czysto, prawy trzesczy buczy i pierdzi. Rozumiem, że serwis i niech się oni martwią, czy kogoś to już spotkało? Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 

morelowy

New member
Wczoraj jeszcze sprawdziłem na innych kanałach i o dziwo gra dobrze, a na niektórych (nielicznych) pierdzi i to prawy głośnik? Wina słabego sygnału z kablówki?? Sam nie wiem, dziwne to jest.
 

fls

New member
Świeżo upieczony posiadacz Bravii 40 EX501, po parunastu minutach w miarę ogarnąłem ustawienia, ale to chyba jeszcze nie to :)
Czas testów rozpoczęty!
 
S

SphunaR

Guest
Mam pewien problem: podczas oglądania nagle wyłączył mi się program i pojawił się "brak sygnału". Teraz jest tak cały czas. Mój model to 32ex500.
W TV analogowej programy są zaśnieżone, na cyfrowej nic nie widać jedynie wyświetla się opis programów.
Ktoś coś może poradzić?
 
Do góry