Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

salik

New member
Moze i tak jest - hehe. Zreszta wiekszosc kupcow juz zdecydowala jaki TV w tym przedziale cenowym byl warty grzechu. I na pewno nie byl to EX50X ;)
Taaak.
Mityczna 'większość kupujących'...
I oczywiście ilość sprzedanych egzemplarzy produktu X albo produktu Y rzekomo świadczy o jakości tego produktu albo choćby stosunku jakość/cena?
 

lukaszmatej

New member
1. tv musi byc na standby
2. wciskamy z pilota taka kombinacje guziczkow po kolei:
- DISPLAY(i+)
- 5
- VOL+
- POWER

1,2,3 zmiana informacji

Witam!
Adrian8kx - mam prośbę, czy mógłbyś napisać więcej na temat "1,2,3 zmiana informacji". Czy po wciskaniu klawiszy 1,2,3 ulegają zmianie plansze z informacjami menu service? (nie chciałbym namieszać w menu service ;-) ). Czy wyście z service menu polega na wyłączeniu tv?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

pencil37

New member
witam,
dzięki pomocy kolegów z forum udało mi się dzisiaj wejść do menu serwisowego (sony 40EX500). I co się okazało - że nowy telewizor kupiony w sony center (gliwice) ok 14 dni temu, ma przepracowane już prawie 3300h i ok 400 włączeń!
Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją?
Jaki są możliwość reklamowania tego zakupu?
Z góry dziękuję za pomoc
 

Jaworrr

New member
Moze i tak jest - hehe. Zreszta wiekszosc kupcow juz zdecydowala jaki TV w tym przedziale cenowym byl warty grzechu. I na pewno nie byl to EX50X ;)

a jaki to tv? bo jeszcze nie kupiłem.
oglądałem wczoraj tą 46ex500 i wizualnie nie jest ładna, chociaż może brzydka też nie.
Ale jest strasznie gruba, ma chyba z 15cm.
 

robert828956

New member
Witam

Jestem posiadaczem sony ex500 40 calowego czy jest możliwość aby barwy stały się bardzie naturalne, wyraziste , żywe i głebokie bo w moim tv są bardzo matowe takie zgniłe jak za mgłą. Może to kwestia ustawien. Sygnał do tv jest przesyłany przez kabel hdmi ze złotymi końcówkami z dekodera sagem pvr z cyfrowego polsatu. Prosze o pomoc
 

salik

New member
Sygnał do tv jest przesyłany przez kabel hdmi ze złotymi końcówkami z dekodera sagem pvr z cyfrowego polsatu.
Te końcówki kabla HDMI to pewnie tylko pozłacane, a nie złote, stąd takie a nie inne kolory :D
A tak na serio - kilka stron wcześniej były podane ustawienia telewizora jednego z forumowiczów, w teście na ********** też były podane ustawienia - zerkałeś na nie?
Na dzień dobry obraz będzie taki sobie, trzeba go po prostu ustawić pod siebie.
 

robert828956

New member
Te końcówki kabla HDMI to pewnie tylko pozłacane, a nie złote, stąd takie a nie inne kolory :D
A tak na serio - kilka stron wcześniej były podane ustawienia telewizora jednego z forumowiczów, w teście na ********** też były podane ustawienia - zerkałeś na nie?
Na dzień dobry obraz będzie taki sobie, trzeba go po prostu ustawić pod siebie.

Nie nie zerkałem. Dopiero co dzisiaj się zalogowałem tutaj. I moim zdaniem te barwy są słaby nasycone. Hmm no i też nie mogę wejść do tego trybu serwisowego po prostu tv się włącza
 

salik

New member
Nie nie zerkałem. Dopiero co dzisiaj się zalogowałem tutaj. I moim zdaniem te barwy są słaby nasycone. Hmm no i też nie mogę wejść do tego trybu serwisowego po prostu tv się włącza
To je sobie przestaw!
I nie robi się tego w żadnym menu serwisowym, tylko po prostu w ustawieniach telewizora.
Przeczytałeś instrukcję?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

leinad1

New member
witam, moj pierwszy post... przeczytalem caly watek poniewaz mam zamiar kupic 40ex500, ale poniewaz mam cyfre i dopiero od dzis po glowie mi chodzi zmiana cyfry na N-ke to nie zwrocilem uwagi czy w watku byl poruszony temat wspolpracy ex500 z recorderem fabrycznym N-ki. A dzis na forum wlasnie dowiedzialem sie, ze jakies problemy niektore tv maja z N-ka jesli sa laczone przez hdmi. SZczerze mowiac wolalbym uniknac wydawania kasy na kabel iHDMI. Prosze o opinie kogos posiadajacego ex500 i dekoder z nagrywarka 250gb N-ki. Dzieki.
 

banker_2

New member
Witam

Jestem posiadaczem sony ex500 40 calowego czy jest możliwość aby barwy stały się bardzie naturalne, wyraziste , żywe i głebokie bo w moim tv są bardzo matowe takie zgniłe jak za mgłą. Może to kwestia ustawien. Sygnał do tv jest przesyłany przez kabel hdmi ze złotymi końcówkami z dekodera sagem pvr z cyfrowego polsatu. Prosze o pomoc
Nie wierzę by rodzaj kabla miał tu jakiekolwiek znaczenie. Kabel HDMI może być sprawny albo uszkodzony, wspierać np. standard 1.3b, ale osobiście uważam,ze wiara w "złote styki" jako takie to przy sygnale cyfrowym zwykłe nabijanie w butelkę. Spróbuj pomanipulować opcją regulacji czujnika oświetlenia w TV. Ja u siebie zmieniłem ustawienie ze standardowego na słaby bo też mialem wrażenie, że kolory są przytłumione i teraz jest znacznie lepiej!
 

koncertownik

New member
A ja mam pytanie do tych, którzy podłączali dyski zewnętrzne do tego telewizora. Zanabyłem dzisiaj dysk LG 2,5 cala USB 2.0, no i niby działa elegancko, ale do momentu, kiedy nie zaparkuje głowicy i talerze nie wyhamują, czyli po chwili bezczynności, wtedy przestaje "żyć", lampka dalej się świeci, ale dysk nie startuje, a telewizor pokazuje "Brak elementów do wyświetlenia", czy "cuś" w ten deseń. Ma ktoś pomysł, jak rozruszać dysk? Oczywiście odłączenie i ponowne podłączenie daje efekty, no ale bądźmy poważni, to nie rozwiązanie...

Edit:
No, zapomniałem dodać, że w środku plastikowej obudowy z logiem LG jest dysk WD 500GB, czyli nadmiernie parkujące głowicę dziadostwo...
 
Ostatnia edycja:

voytek20

New member
Witam,

mam od pół roku 40 ex500 i jestem zadowolony z niego.
Od paru dni mam jednak z nim problem. Mianowicie nie widzi mi filmów dvix.
Po aktualizacji firmware tak się stało. W ustawieniach nie ma w ogóle opcji dvix vod.
Co może być przyczyną "zniknięcia" tego z menu i jak to poprawić?

Pozdrawiam :)
 

edi730

New member
Mam najnowsze oprogramowanie i DivX(R)VOD jest w menu (ustawienia systemowe) Format Divx czyta bo sprawdzałem, ale proponuje zakup któregoś z zewnętrznych playerków. Koszt mały a satysfakcja wielka :) Moim zdaniem EX500 nie nadaje się do dvix xvid itd...
 
Do góry