Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

tatu

New member
nie wiemy gdzie kupiłeś ale jeśli powiesz ze chcesz wymienic na inny model a nie zwrot pieniedzy to powinno się udać porozumieć. Natomiast co do podświetlenia krawędziowego to jednak na tym forum jest mnóstwo postów informujących ze nie jest ono doskonałe nawet w dziale testy jest chyba NX700 test. Ale nie ma co dobijać rannego, próbuj dogadywać sie ze sklepem na wymianę na inny model w końcu raptem tylko go odpaliłęś wiec nawet sladu uzytkowania nie ma
 

Tomisior

New member
Nie wydaję mi się w Sony Centre zakupiłem. Jest już rozpakowany więc dupa. Obraz ogólnie fenomenalny, ale kiedy nic się nie dzieje na ekranie, jest zwykła czerń - widać lampy, zwłaszcza jedną, która jest wyjątkowo widoczna. Ehh tak się wściekłem że aż się trzęsę. Myślicie że można wybrać niższy model, pomimo tego że wszelkie papiery ratalne są juz wypisane, podpisane?
 

eksces

New member
jeśli nie możesz tego znieść to spróbuj. mi w saturnie mówili jak pytałem o ewentualne wymiany po ratach, że nie będzie problemu... co prawda nie sprawdziłem ale nie ma rzeczy niemożliwych :) trzymam kciuki!
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Nie wydaję mi się w Sony Centre zakupiłem. Jest już rozpakowany więc dupa. Obraz ogólnie fenomenalny, ale kiedy nic się nie dzieje na ekranie, jest zwykła czerń - widać lampy, zwłaszcza jedną, która jest wyjątkowo widoczna. Ehh tak się wściekłem że aż się trzęsę. Myślicie że można wybrać niższy model, pomimo tego że wszelkie papiery ratalne są juz wypisane, podpisane?
Co prawda kupilem ostatnio inna rzecz i duzo tansza, ktora po paru dniach chcialem zwrocic, ale nic z tego. Jedyna opcja byla wymiana na cos innego z tego samego dzialu i ewentulanie troche tansza - te pare zlotych roznicy oddaliby.
 

Tomisior

New member
Huh, ogólnie wszystko mi w tym tym tiviku odpowiada. z boku np w ogóle tych diod nie widać. Nie wiem jak sprawdzić czy poprostu mój model ma tak widoczne te diody od frontu, czy jest sens wymieniać na ten sam, czy na tańszy ex 500. Jutro pójdę spytać co z formularzem rat. Najgorsze że nie mam im jak tego udowodnić, wezmą mnie za debila. Powiedzą pewnie że skoro nei widać tego podczasz grania oglądania to tv jest dobry. Trzymajcie kciuki, mam nadzieję że będzie się coś dało zrobić.

Wiem że w ex500 efekt nierównomiernego podświetlenia nei występuje - ale powiedzcie szczerze czy jest szansa że inny model będzie miał mniej widoczne diody?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Huh, ogólnie wszystko mi w tym tym tiviku odpowiada. z boku np w ogóle tych diod nie widać. Nie wiem jak sprawdzić czy poprostu mój model ma tak widoczne te diody od frontu, czy jest sens wymieniać na ten sam, czy na tańszy ex 500. Jutro pójdę spytać co z formularzem rat. Najgorsze że nie mam im jak tego udowodnić, wezmą mnie za debila. Powiedzą pewnie że skoro nei widać tego podczasz grania oglądania to tv jest dobry. Trzymajcie kciuki, mam nadzieję że będzie się coś dało zrobić.

Wiem że w ex500 efekt nierównomiernego podświetlenia nei występuje - ale powiedzcie szczerze czy jest szansa że inny model będzie miał mniej widoczne diody?
Zrob odpowiednie fotki i wydrukuj.
 

Tomisior

New member
Tak świeci mój boski telewizor "ledowy" za ponad 3000 zł




Uploaded with ImageShack.us

Przecież to jest jakaś masakra. Taki ekran widze przy zmianie plansz, w oczekiwaniu na nową scenę.itd. Mój samsung sprzed 2,5 roku jest o niebo lepszy. Dawno nie byłem tak wściekly - teraz nie mam pojęcia jak to sie rozwiąże. Chłopaki powiedzą że to norma w ledach pewnie i tv jest boski

przepraszam że w temacie o EX 500 to napisałem.
 
Ostatnia edycja:

tatu

New member
szczerze to moje monitory lepiej świecą a kosztowały oczywiscie trzykrotnie mniej, twoje "nieszczeście" ma jednak wielkie plusy pokazuje innym miedzy innymi mnie , że pogoń za "nowoczesnością" nie zawsze ma sens ledy ledami, oszczędnosć prądu oszczednością ale to jednak TV i ma poprostu wyświetlać obraz ładnie. faktycznie masakrycznie to wygląda.
Powoli (mimo tez niepokojących informacji na temat czerni np. w nowych panasonicach) skłąniam się do technologii plazmowej ale będę jeszcze czytał a w środe jadę z próbkami potestować kilka modeli.
 

bono530d

New member
mam kilka dni 55ex710, czytam na tym forum o jakiejs "masakrze" z podswietlaniem i czernia - z ciekawosci przyjrzalem sie wczoraj czarnemu ekranowi, ktory jest na przy tym, kiedy tv oczekuje na sygnal z hdmi1, widac faktycznie, ze powierzchnia nie jest rownomiernie oswietlona... mi to nie przeszkadza, w czasie ogladania "normalnego programu" nie widze takich zdarzen

to co jest wklejone ponizej, to faktycznie masakra - nie wiem czy to kwestia obserwacji podczas innej fazy pracy tv (ja patrze na stan czerni, gdy tv czeka na sygnal)...

pozdr
 

WojtR

Member
Bez reklam
znajomy ma 46EX700 zobaczę jak wygląda , na marginesie jak wyglada kwestia podświetlenia w EX500 , przecież w serii W45xx były takie same jaja z podświetleniem a miał też zwykłe podświetlenie więc chyba nie można generalizować , że wszystkie edge led tak świecą
 

Tomisior

New member
Co do mojego przypadku - na szczęście mogę tv wymienić na ex 500 lub 501. Bardziej podoba mi się cała czarna obudowa 501ki. Czy to są identyczne telewizory? Chodzi o matryce, elektronikę, input lag itp?
Tym razem chcę dokonać najlepszego wyboru a słyszałem że ten tv jest świetny i ma rewelacyjne opinie.


zraziłem się jednak po tej 711tce. Jak ex 500 wypada w porównaniu do samsunga c650??
 

Ares78

New member
Huh, ogólnie wszystko mi w tym tym tiviku odpowiada. z boku np w ogóle tych diod nie widać. Nie wiem jak sprawdzić czy poprostu mój model ma tak widoczne te diody od frontu, czy jest sens wymieniać na ten sam, czy na tańszy ex 500. Jutro pójdę spytać co z formularzem rat. Najgorsze że nie mam im jak tego udowodnić, wezmą mnie za debila. Powiedzą pewnie że skoro nei widać tego podczasz grania oglądania to tv jest dobry. Trzymajcie kciuki, mam nadzieję że będzie się coś dało zrobić.

Wiem że w ex500 efekt nierównomiernego podświetlenia nei występuje - ale powiedzcie szczerze czy jest szansa że inny model będzie miał mniej widoczne diody?

Nie wiem na ile zdjęcie oddaje realia (regulując czas naświetlania na każdym telewizorze na zdjęciu wyjdzie clouding), ale jeśli tak jest przy normalnym oglądaniu to zdecydowanie coś jest nie tak nawet jak na edge LED... Ale jeśli masz możliwość wymień dla pewności na ex500 (ostatnia cyfra oznacza wersje kolorystyczną wykończenia, technicznie to samo).

Co do ostatniego pytania,wypada słabiej jeśli chodzi o multimedia tzn. odtwarzanie po USB filmów, ma za to matrycą półmatową więc refleksy nie dręczą użytkownika, moim zdaniem lepiej sprawuje układ kompensacji ruchu.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Moim zdaniem zdjecie przejaskrawia. Tak, czy owak, to tylko potwierdza, dlaczego ta seria to powrot do niechlubnej przeszlosci dla tej marki.

Ponegocjuj cene za EX500, a jezeli bedziesz mial dalej obiekcje, wez Sama C650.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Tak świeci mój boski telewizor "ledowy" za ponad 3000 zł




Uploaded with ImageShack.us

Przecież to jest jakaś masakra. Taki ekran widze przy zmianie plansz, w oczekiwaniu na nową scenę.itd. Mój samsung sprzed 2,5 roku jest o niebo lepszy. Dawno nie byłem tak wściekly - teraz nie mam pojęcia jak to sie rozwiąże. Chłopaki powiedzą że to norma w ledach pewnie i tv jest boski
przepraszam że w temacie o EX 500 to napisałem.

O ja pier^(*(*%*le, czegoś takiego w życiu nie widziałem,ani tez nie używałem takich określeń.
Tomisior ( nie chcę cię bardziej martwić ) ale gdybyś nawet miał z tym TV pod pachą biec do sklepu,to nie czekaj ani godziny, które-nota bene- i tak już straciłeś. Powinni wymienić. Chociaż ja bym sie zastanowił czy użyć argumentu widoku ekranu. Bierz EX500,jak Ci radzili wyżej i do domu,żeby się nie rozmyślili.Poważnie. Ja dwa miesiące temu , mając 7 tys. na telewizor też przez moment pomyślałem o ledach, jednak ta technologia ma jeszcze więcej do zrobienia niż wynalazek koła ;-) chociaż obawiam się,że z technicznego punktu widzenia, to już niewiele można zrobić. Myślę o Edge LED. PS. Na ile masz ustawione podświetlenie matrycy ?! Podaj skalę.
 
Ostatnia edycja:

Tomisior

New member
Już mówię - jest to 40 cali, podświetlenie standardowe 5. Próbowałem zwiększać, zmniejszać - efekt równie fatalny.
Jak ja to zobaczyłem wczoraj to sie prawie popłakałem ze złości.
Dziś zaniosłem to zdjęcie sprzedawcy - wiecie co powiedział? to norma i 99% użytkowników tego nie zauważa i im nie przeszkadza - czyli jestem jakimś nadludzkim zjebem któremu przeszkadzają białe plamy na tv?
Jutro idę go oddać - do 10 dni można rozwiązać umowę bez podawania przyczyny - ma wszystkie folie itd.

Ale szczerze - zraziłem się do marki i boję się brać ex 500- że znowu będą takie cyrki. Na obecną chwile bardziej skłaniam się ku Samsungowi C650. Wcześniej miałem 2,5 roku samsunga le32A551 i zero problemów.

Znając mojego pecha wezmę ex 501 do domu i będzie miał podobny clouding. Mam tylko nadzieję że w zamian że oddam tego nie każą mi brać pod przymusem 500ki.
Chłopaki jak żyję nie miałem takiego mętliku w głowie co wybrać. tylko te dwa modele wchodzą w grę.

Najlepsze że do sklepu wszedłem z myślą zakupu ex 500 - ale miał strasznie wyblakłe kolory w porównaniu do edge ledów. Wyglądał jak za szarą zasłoną.
Już wiem że miał na maxa przygaszone kolory w ustawieniach żeby wypaść jak najgorzej przy ułomnych edge-ledach.
Ehh, niefajne zagrania.

ps. jak powiedziałem sprzedawcom o input lagu - byli bardzo zdziwieni. pierwszy raz słyszeli to określenie i spojrzeli na mnie jak na debila. podkreślali każdy mój argument i zmienili moje zdanie na 711kę :/
Chłopaki mają premię - a ja spier...y telewizor.
 

tdx

New member
Bez reklam
Bo wiesz ten input lag to takie coś co faktycznie jest :) ale też nie każdy człowiek ma czas reakcji na bodziec zewnętrzny 20ms i na tyle szybki internet by żadnego laga nie było. :)
 
Do góry