Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

helcik

New member
witam!

całkiem niedawno, bo w niedzielę do KDFa dokupiłem X360 i muszę powiedzieć, że gry wyglądają miodnie. Na starym X-ie się już trochę zakurzyły - przestałem grać po zmianie TV na KDF-a - pikseloza w rozdz. 420p. Ale po odpaleniu Obliviona, Kameo, ściągnięciu demek Lost Planet, Condemned i zobaczeniu filmiku z gameplaya GOW wiem już co będę robić w długie zimowe wieczory ;-)
szykuje się dużo zabawy a dzięki 50" i wyśmienitej jakości obrazu wrażenia są niesamowite.

pozdrawiam,
helcik
 

Milo

New member
Sony

Te TV raczej niezbyt sie nadaja do grania ponieważ lampa stosunkowo szybko przy tym sie wypali wiec raczej nie jest to zbyt ekonomiczne..Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

helcik

New member
Milo napisał:
Te TV raczej niezby sie nadaja do grania ponieważ lampa stosunkowo szybko przy tym sie wypali wiec raczej nie jest to zbyt ekonomiczne..Pozdrawiam

a wypaliła się komuś? jeszcze nie, a telewizory istnieją na rynku w Polsce od ponad roku. zakładając żywotność lampy na kilka tys. godzin, masz kilka lat użytkowania. lampę wtedy już za grosze wymienisz pewnie raz i trzeba będzie zmienić TV na 2HD albo 3D HD ;-)
 

RNAcid

New member
scott napisał:
Gwoli scislosci KDF to dokladnie 1280 x 720.
pozdrawiam
Faktycznie - mój błąd. Za dużo ostatnio piszę o tych rozdzielczościach i zaczynam się mylić czasami :)

helcik napisał:
całkiem niedawno, bo w niedzielę do KDFa dokupiłem X360 i muszę powiedzieć, że gry wyglądają miodnie. Na starym X-ie się już trochę zakurzyły - przestałem grać po zmianie TV na KDF-a - pikseloza w rozdz. 420p. Ale po odpaleniu Obliviona, Kameo, ściągnięciu demek Lost Planet, Condemned i zobaczeniu filmiku z gameplaya GOW wiem już co będę robić w długie zimowe wieczory ;-)
szykuje się dużo zabawy a dzięki 50" i wyśmienitej jakości obrazu wrażenia są niesamowite.
Tak całkiem na marginesie - ze starego Xboxa można też wycisnąć więcej niż to się wydaje. PALowska wersja konsoli miała "obcięte" wyższe tryby wyświetlania ale na konsoli NTSC można było niemal wszystko odpalić w conajmniej 480p a sporo gier w 720p a niektóre nawet w 1080i!
Zresztą zajrzyj sam:
http://tinyurl.com/7e9jh

Żeby nie było tak całkiem OffTopic - znajomy, o którym pisałem używa KDF właśnie z X360, Xbox'em i PS2 - wszystkie podłączone komponentem i naprawdę ale to naprawdę gry wyglądają rewelacyjnie po prostu. To wspaniały telewizor jeśli się robi "nasiadówę" z kumplami we czterech i przy odpowiedniej ilości złocistego trunku ;)

Milo napisał:
Te TV raczej niezbyt sie nadaja do grania ponieważ lampa stosunkowo szybko przy tym sie wypali wiec raczej nie jest to zbyt ekonomiczne..Pozdrawiam
Powiedziałbym, że to bzdura gdyby nie fakt, że mógłbym Cię w ten sposób urazić :>

Teraz poważnie - jaka jest różnica pomiędzy używaniem telewizora do grania przez trzy-cztery godziny dziennie a oglądaniem telewizji przez tyle samo czasu? Czy z jakiegoś powodu lampa bardziej się zużyje? Nawet jeśli dynamiczne obrazy z gier powodują w jakimś stopniu większe niż sygnał telewizyjny zużycie lampy to jest to różnica pomijalna całkowicie.

Znam przypadki czterech conajmniej KDF-ów, które są używane głównie do grania i to conajmniej od marca bieżącego roku i żaden z nich nie wykazuje śladów zużycia.
Nawet jeśli lampa się zużyje to przecież nową lampę można dostać w cenie poniżej 1000PLN i masz niemal fabrycznie nowy telewizor! Nie widzę tutaj jakiegoś problemu szczególnego.
 
Ostatnia edycja:

scott

New member
RNAcid napisał:
Nawet jeśli lampa się zużyje to przecież nową lampę można dostać w cenie poniżej 1000PLN i masz niemal fabrycznie nowy telewizor! Nie widzę tutaj jakiegoś problemu szczególnego.

Doladnie. Ta technologia (tylna projekcja) wydaje mi sie najlepsza na dzien dzisiejszy ze wszystkich dostepnych na rynku - nie smuzy jak zwykle LCD, nie wypala logo stacji jak niektóre plazmy, daje bardzo dobre kolory i jest tania i duza (raczej ekrany : ). poza tym to co napisales: wypali sie lampa, kupujesz nowa i masz nowy telewizor. Wraz upowszechnieniem LCOS i duzych rozdzielczosci, ceny na wielkie ekrany powinny spasc znacznie, ale i tak KDF za swoja prostote i niezawodnosc bedzie mial rzesze zwolenników.
 

arsenal

Moderator
VIP
No i za wagę 31 kilogramów przy przekątnej 50 cali:krol:
Choć jak sie głębiej zastanowić to nie bez powodu instrukcja proponuje zabezpieczenie KDF'a przed upadkiem ze stolika.
 

Milo

New member
Sony

Panowie troszku zle mnie zrozumieliscie mi nie chodzi o to ze bardziej sie lampa zuzywa przy graniu tylko oto ze jak sie gra i oglada to dziennie wychodzi jakies 10h o ile nie lepiej wiec policzcie sobie na ile wam starczy jedna lampa przy deklarowanych 80000 tys. godzin..
 

RNAcid

New member
Milo napisał:
Panowie troszku zle mnie zrozumieliscie mi nie chodzi o to ze bardziej sie lampa zuzywa przy graniu tylko oto ze jak sie gra i oglada to dziennie wychodzi jakies 10h o ile nie lepiej wiec policzcie sobie na ile wam starczy jedna lampa przy deklarowanych 80000 tys. godzin..

To trzeba już wziąć pod uwagę przy zakupie jakiegokolwiek telewizora. Mój obecny Panas TX-AS10P to istny wół roboczy bo codziennie przepracowuje jakieś 6-8 godzin począwszy od kreskówek oglądanych przez córkę po powrocie ze szkoły, poprzez Fakty, Wiadomości i konieczną dawkę TVN24 mojej żony aż po moje granie wieczorami. Po prostu telewizor dla mnie i tak musi swoje odcierpieć więc wliczam wymianę lampy w koszta użytkowania telewizora, które w przypadku obecnych cen KDF oraz faktu, że zużywa on wedle specyfikacji raptem 175W [mniej niż mój CRT!] nie są wcale bardzo wysokie.

KDF to dobre rozwiązanie a to, że się kiedyś lampa wypali? No cóż, trzeba to brać pod uwagę i tyle. Jak dla mnie kontrkandydatami mogą być tylko plazmy wysokiej rozdzielczości, jednak na taką mnie po prostu nie stać.
 

arsenal

Moderator
VIP
Dopełniając poprzednią wypowiedź. Różnica w cenie KDF'a 50" a dobrej plazmy 50" coali to w większości przypadków dwukrotność lub nawet !!!trzykrotność!!! ceny Soniaka. Przy porównywalnej jakości obrazu.
Jak by nie liczyć to na mnóstwo piwa, czipsów i parę lamp nam zostaje:krol:
 

helcik

New member
wrzuciłem parę fotek na szybko. oczywiście rzeczywistość jest lepsza niż jest to w stanie oddać aparat. zdjęcia były robione z odległości 1,5m od TV.

dash:


żeby nie było, ze literki są niewyraźne, to dałem duuuuuuże powiększenie:


oblivion:



lost planet:




filmiki HD:

gow - to bedzie wypas!


i cos jeszcze:


pozdrawiam,
helcik
 

RNAcid

New member
helcik napisał:
wrzuciłem parę fotek na szybko. oczywiście rzeczywistość jest lepsza niż jest to w stanie oddać aparat. zdjęcia były robione z odległości 1,5m od TV.

Fajny materiał :) Oblivion rzeczywiście imponujący jest a nic nie wygląda tak dobrze w ruchu [na razie] jak Lost Planet - choć już w tym tygodniu Gears of War! :)
Z ciekawości jeszcze - to niebieskie podświetlenie za telewizorem - to jakaś dioda? Własna koncepcja? :)

Ja myślałem nad czymś takim:
http://tinyurl.com/yghbfk
że tak powiem - "zamiast" AmbiLight ;)
 

pibull

New member
Witam, ja w ciągu tygodnia zamierzam łyknąć ten tv i zrobię fototest profesjonalnym sprzętem foto ( pracuje jako fotograf i mam do takiego dostęp ) - wtedy ocenicie czy naprawdę warto kupić kdf-a
Pozdro::cool:
 

pibull

New member
dzisiaj składam zamówienie na sony kdf 50 e2010 za jedyne 5000 w moim miasteczku u prywaciarza i z dowozem do domu ( obiecał na piątek).
pozdro.
 

pibull

New member
Mam pytanie do posiadaczy kdf-a - Jakie kabelki w komplecie ten tv posiada?
Dlatego pytam bo na dzień dzisiejszy mam odtwarzacz koda 504d ( wyjście component, scart i zwykłą antenę tv.
Proszę o poradę, bo zamówiłem tv i nie chcę gafy szczelić nie posiadając jakiegoś kabelka w dzień odebrania tv.
Pozdro.
:cool:
 
Do góry