Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

arsenal

Moderator
VIP
Do telewizora nie dają żadnych kabli. Oprócz sznura zasilającego i łacznika dla tunera DVB-T. O resztę musisz zatroszczyć się sam. Do Kody proponuje component. Będzie lepiej niż po Euro.
 

pibull

New member
Dzięki.
Koda ma taką funkcję jak progresiv scan - to jest coś polepszające obraz.
Przepraszam za niefachowość.
Component jaki kupić ( ma znaczenie firma i cena, czy wystarczy standard)
Dzięki. Pozdro.
 

RNAcid

New member
pibull napisał:
dzisiaj składam zamówienie na sony kdf 50 e2010 za jedyne 5000 w moim miasteczku u prywaciarza i z dowozem do domu ( obiecał na piątek).
pozdro.

Gratulacje :)
W moim miasteczku [ponad 200tys. mieszkańców] żaden sklep nie ma ani nie wyraża ochoty by sprowadzić KDF... Jakieś pół roku temu była jedna sztuka 50A11E w Avansie ale cena była nieludzka a sprzedawcy niereformowalni więc...
Na całe szczęście kiki z ekipą odwiedzą dziś mojego kumpla i obejrzymy tak KDF jak i Panasa PV60E :] Już się nie mogę doczekać :) Żeby tylko jeszcze żona nie upierała się, że trzeba poczekać z zakupem... ^^ ;)
 

helcik

New member
RNAcid napisał:
Na całe szczęście kiki z ekipą odwiedzą dziś mojego kumpla i obejrzymy tak KDF jak i Panasa PV60E :] Już się nie mogę doczekać :) Żeby tylko jeszcze żona nie upierała się, że trzeba poczekać z zakupem... ^^ ;)
No to daj znać jak KDF wypadł w starciu z tą (z tego co wiem dobrą) plazmą, jaki padł wybór i dlaczego.

pozdrawiam,
helcik
 

RNAcid

New member
helcik napisał:
No to daj znać jak KDF wypadł w starciu z tą (z tego co wiem dobrą) plazmą, jaki padł wybór i dlaczego.

Nie omieszkam :) ale to pewnie już jutro albo późnym wieczorem dzisiaj, bo podejrzewam, że mogę mieć problemy z pozbieraniem się po testach ;)
 

arsenal

Moderator
VIP
pibull napisał:
Dzięki.
Koda ma taką funkcję jak progresiv scan - to jest coś polepszające obraz.
Przepraszam za niefachowość.
Component jaki kupić ( ma znaczenie firma i cena, czy wystarczy standard)
Dzięki. Pozdro.
Jak masz możliwość wypożyczyć pare kabli( tańszych i droższych) by porównać obraz to polecam. Jeśli nie, myślę, że w przedziale 40-80 złotych znajdziesz na Allegro w miarę dobre kable component.
 

pibull

New member
Dzięki.
Jutro odbieram tv a dopiero teraz zmierzyłem meblościankę i tv się nie zmieści.:(
Muszę sobie jakiś stolik wykombinować.
Tylko gdzie i za ile?
Musi się na nim zmieścić tv, ampli, dvd, x-box 360, tuner nki, hd-dvd(do xboxa 360 - ratunku??!!!
 

RNAcid

New member
helcik napisał:
no to nie zapomnij sprawdzić upscallingu DVD na X360 ;-)

Sprawdzę, sprawdzę - spokojna głowa ;) Chyba, że chłopaki już dziś nie dojadą, bo na razie przełożyli wizytę z 17-tej na 22-gą :/ Jasna cholera...

W każdym razie na component'cie KDF-E50A11E pokazywał 576p, po VGA to się jeszcze zobaczy ;)

Boszszsz... przyjadą, nie przyjadą? :/

@pibull
Odnośnie stolika to ja osobiście przymierzam się do czegoś w tym stylu:
http://brw.pl/sklep/product_info.php?cPath=10_125&products_id=2417
Może warto rozważyć taki zakup? Albo przejrzyj modele Black-Red-White z systemów modułowych i poszukaj czegoś, co Ci będzie pasować do wystroju :)
 

RNAcid

New member
Zamów prezentację w domu... jasssne :>

No i nie potestuję dzisiaj. W chwili kiedy to piszę ekipa z e-panasonic jest jeszcze w Koninie, generalnie wtopa. Kumpel zdrowo się zdenerwował ale zależy mu więc mimo wszystko poprosił żeby go dziś w nocy odwiedzili "bo on chce wydać pieniądze"...

Prawdę mówiąc jestem rozczarowany - rozumiem, że 5 tysięcy za telewizor to już nie jest jakaś kolosalna suma ale wydaje mi się, że klient chcący wydać taką gotówkę został potraktowany trochę po macoszemu :> Można naprawdę zaplanować parę rzeczy tak żeby się wyjazd udał i w sumie umawiać się na siedemnastą, zapowiedzieć o siedemnastej spóźnienie o pięć godzin a potem jeszcze następnych kilka to z mojego punktu widzenia logistyczna porażka.

Nic to, ja chyba jednak przemyślę jeszcze sposób kupowania telewizora, bo ten "najlepszy z najlepszych" jakoś nie do końca działa.
 

pibull

New member
Wczoraj przywieźli mi tv do domu, podłączyłem pod dvd i antenę i zonk - tv nie działa ( pali się kontrolka od lampy - w instrukcji jest napisane, żeby w przzypadku tej kontrolki wymienić lampę ) - w poniedziałek oddaje tv do sklepu - nawet nie wiecie jaki jestem wk...........:(
 

CZIFF@mac

New member
..juz jest..

..witam..to moj pierwszy post..ale sledze juz ten watek od dawna..
..jestem ze szczecina..
..wczoraj przyszedl w koncu KDF..zakupiony w Centrum SONY za 5300..
..po pierwsze dzieki za wszystkie sugestie a props KDF..znaczaco pomogly..
..tv bez zarzutu..wszytko chodzi..wiatrak nie buczy..
..i takie pytanka..
..czy mozna wlaczyc sam zegar z telegazety..
..jaki kabelek do ps2..
..i moze jakies ewentualne sugestie tyczace sie glosnikow..ogolnie chodzi mi o 2 lub 2+1..
..i jak wejsc w ukryte menu producenta..
..poki co tyle..pozdrawiam..
 

RNAcid

New member
pibull napisał:
Wczoraj przywieźli mi tv do domu, podłączyłem pod dvd i antenę i zonk - tv nie działa ( pali się kontrolka od lampy - w instrukcji jest napisane, żeby w przzypadku tej kontrolki wymienić lampę ) - w poniedziałek oddaje tv do sklepu - nawet nie wiecie jaki jestem wk...........:(

No to jeszcze gorzej, ja się "tylko" zawiodłem... :/ współczuję. :(

cziff@mac ->
Do PS2 polecałbym kabel component, uzyskasz wówczas progressive scan co powinno znacząco poprawić jakość obrazu.
Jeśli chodzi o menu serwisowe to w przypadku KDF E50A11E podawano taką kombinację:
[i+]
[5]
[vol up]
[analog]

Cokolwiek to znaczy. Choć - jeśli dobrze pamiętam - były głosy, że komuś ta kombinacja nie działała z 50E2010. Sam nie miałem okazji sprawdzić.
 

czaki

New member
co do menu serwisowego to wylcz tv i naciskaj te pprzyciski :)


dlaczego sie zawiodles??na KDF


i czemu od reki ci nie wymienili tv do 3 dni masz takie sasrane prawo !!!!!!!!!!!

wiesz kiedys znajomy kupił M Vito i przejechal 30 km wal korbowy rozerwal sie na kawaleczki auto wmienili na nowiutkie


"n" do soby daja za free od dzisiaj
 

RNAcid

New member
czaki napisał:
dlaczego sie zawiodles??na KDF

Nie, nie na telewizorze, na ... tym jak może działać prezentacja w domu.
Pisałem wyżej o tym, więc się nie będę powtarzał. Mam nadzieję, że to akcydentalne przypadki są tylko ale faktem jest, że gdy inny znajomy kupował telewizor w marcu też się chłopaki spóźnili zdrowo.
Może Toruń to po prostu taki koniec świata i ciężko tam trafić? :>
 
Do góry