Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

eM!

New member
Nie słyszałem o przypadku zaginięcia rachunku. Jak wiadomo idą dwie paczki. Jedna z rachunkiem a jedna ze sprzętem. Z tego co kojarzę, sprzęt przychodzi najpierw, rachunek po kilku dniach.

Najważniejsze, że znalazły się oba elementy układanki u Ciebie.
 

eM!

New member
Jeśli dobrze się orientuję, ksero jest równie honorowane jak oryginał, choć mogę się mylić, gdyż prawnikiem nie jestem ;).
Na jakimś innym forum był poruszany taki temat związany z dowodami zakupu sprzętu elektronicznego, gdzie ktoś miał kopię, a oryginał zaginął.
 

Mandaryn111

New member
Tak,czytałem na forum Sony,że kopia tak jak mówisz jest honorowana(chociaż z tv nic się nie dzieje,żebym to wykorzystał:),ale miło by było,gdybym jednak odzyskał oryginał:)
Pozdro
 

szakalaka

New member
To ja w kwestii wysyłek z Francji jestem jakiś pechowy :(.
Najpierw czekałem sporo :) 56 dni na tablet (sam czas dostarczenia przez Fedex) paczka została wysłana z Francji 4 stycznia a 28 lutego do mnie dotarła :) KPINA , natomiast rachunek nie dotarł do dzisiaj :(.
 

heis

New member
nie jesteś sam, ja również nie otrzymałem jeszcze swojego org.paragonu a też czekam długo bo tablet mi przysłali pod koniec grudnia. pomoc sony pisze tylko tyle, że powinien przyjść list za parę tygodni.
 

dune2

New member
Bez reklam
Troche odpoczalem od tematu ale po beznadziejnym jesli chodzi o katy hx720 niechec do wspolczesnych tv pozostala.Ale uzywajac go jako monitor do pc i konsol jakos daje rade.
Jednak cos bede musial kupic jak nie teraz to jesienia/zima bo potrzebuje trzeciego tv ktory ma byc jako glowny w domu.
Czy jest szansa ze zapowiadany pod koniec roku Sony HX950 bedzie mial matryce dajaca lepsze katy niz np. hx920 ? Czy jednak nie ma co liczyc na to i wyczekac moment az hx920 stanieje maksymalnie i wtedy go brac?

Podkreslam ze katy widzeia to dla mnie priorytet ale plazmy nie chce.
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Czy jest szansa ze zapowiadany pod koniec roku Sony HX950 bedzie mial matryce dajaca lepsze katy niz np. hx920 ?
No Panie, z tym to raczej do wróżki:) Nikt nie wie, czy w ogóle będzie coś takiego jak HX950 (a jeśli tak, to czym będzie) a Ty pytasz czy będzie miał lepsze kąty...
 

dune2

New member
Bez reklam
W Sony centrum mowili mi ze bedzie jesienia.Tlumaczyli ze to ma byc cos pomiedzy LED a OLED.
Prawdopodobnie nie bedzie mniejszego niz 55 cali ale tego nie byli sami pewni.
A spytalem tutaj liczac na to ze sa jakies przecieki.
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Widzę, że w Centrum Sony zajmują się teraz bajkopisarstwem:) A tak poważnie to jedyną oficjalną informacją (z targów) była informacja o tym, że być może pod koniec roku pojawi się HX950 ale prawdopodobnie nie w Europie. Ostatnio czytałem kilka doniesień prasowych o tym, że mogą całkowicie skasować ten projekt. Na Crystal LED w tym roku to być nie liczył:)
 

dune2

New member
Bez reklam
Czyli pozostanie wziac hx920 jak skrajnie stanieje.Toshibe ZL1G skreslilem bo jednak cena jest przesadzona.Jak rozumiem nic innego z lepszymi katami od hx920 sie nie pojawilo ?
 

Alcatraz

New member
Ze swojej strony to raczej polecałbym HX850. Nowa seria na ten rok. Pod względem kątó (i wielu innych rzeczy) jest to ten sam telewizor co HX920 jednak poprawionym 3D i mniejszym efektem "halo" z powodu pionowego, krawędziowego podświetlenia i dużo mniejszej ilości stref. To ostatnie paradoksalnie przyczyniło się do zniwelowania efektu halo przy czerni praktycznie na tym samym poziomie. Czyli postęp tkwił w ulepszeniu Edge a nie powiększaniu ilości stref w Full ledzie. Kąty pozostały niestety na tym samym poziomie. Lepsze kąty ma HX750 ale reszta niestety jest słaba przy HX850/920.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Efekt halo jest bardziej widoczny przy większej ilości stref (np. 200) niż przy kilkunastu. Zmniejszenie halo poprzez zmniejszenie stref to faktycznie postęp, ale równocześnie degradacja w kontraście i szczegółowości cieniowania i czerni, i hx920 ma zdecydowanie większy kontrast i niższą jasność czerni.
 

Alcatraz

New member
równocześnie degradacja w kontraście i szczegółowości cieniowania i czerni
Bez przesady, jaka degradacja - raczej minialna zmiana.

hx920 ma zdecydowanie większy kontrast i niższą jasność czerni
W HX850 udaje się wyciągnąć kontrast na poziomie ponad 2700:1. Po kalibracji HX920 uzyskuje czerń 0.0 cd/m2 z włączonym lokalnym przyciemnianiem, natomiast HX850 uzyskuje 0.06 cd/m2. Jeśli jesteś w stanie zauważyć te 6 setnych to gratuluję:) Druga sprawa, że HX920 uzyskuje skalibrowaną jasność 103 cd/m2 a HX850 aż 122cd/m2 a więc tu lepiej wypada nawet HX850 co ma pozytywny wpływ właśnie na kontrast. Ostatnia rzecz - HX920 ze względu na trochę skuteczniejsze wygaszanie ma znacznie bardziej widoczny efekt "halo" i zarazem traci trochę więcej szczegółów w ciemnych scenach. Tak więc w stosunku do ubiegłorocznego flagowca udało się osiągnąć postęp w ogólnej jakości wyświetlania. Wszystkie dane za flatpanelshd.com
 
Ostatnia edycja:

Soryu

New member
Bez reklam
Jeśli skalibrowany hx850 ma czerń 0,06 a jasność 122 to kontrast ma 2033:1.
Skalibrowany hx920 przy czerni nawet 0,01 (flatpanels podają 0,00, ale to nam się do działań matematycznych nie przyda) i jasności 103 daje kontrast 10300:1! Jak widać mniejsza jasność (103 wystarczy) przy odpowiednim poziomie czerni da świetny kontrast.
O efekcie halo wspomniałem - wina większej ilości stref.
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
To tylko liczby i teorie, polecam zobaczyć na własne oczy. Co mi po większym kontraście skoro efekt halo mnie zabije przy oglądaniu po ciemku...
Druga sprawa, że na flatpanels uzyskali te wyniki przy podświetleniu (backlight) na poziomie 7. Na żywo widziałem, że już podświetlenie 2 w zupełności wystarcza a więc tu różnice w kontaście zaczną się zacierać, bo HX920 niżej z czernią już nie zejdzie a HX850 tak.
 
Ostatnia edycja:

Soryu

New member
Bez reklam
Oczywiście, to tylko liczby. Dodam, że jeśli w swoim tv wyłączę lokalne wygaszanie to kontrast i czerń robią się dość kiepskie, i to widać od razu. Za to halo prawie nie widać (nawet w Star Wars).
 

Alcatraz

New member
No jak wyłączysz lokalne wygaszanie to halo nie widać:)) ale już z włączonym to nie mów mi, że nie ma halo:)) Nawet na Toshibie ZL1 z 500 strefami jest jak byk i faktycznie chyba dopiero na HX850 opanowali ten problem. Jest ale na akceptowalnym poziomie. HX920 to tak trochę slepy zaułek ewolucji (jak wszytskie full ledy). Produkcja bardzo droga a efekt średni, bo w takim układzie to stref musiało by być chyba z 1500, żeby wszystko było jak trzeba.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Oczywiście chodziło mi o "halo" przy włączonym lokalnym wygaszaniu: patrząc na wprost to nie jest problem (z boku - jest). Może w kilku filmach na sto (i to w niektórych scenach) było to widoczne. Przynajmniej tak to jest w LG lx9500.
W hx850 nie ma halo, bo nie ma z czego mieć. Te kilka(naście?) stref nie zmienia faktu, że to krawędziówka.
 
Do góry