Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

W

wtsz

Guest
Nie macie klasy .weźcie przyklad z niebieskiego forum-Gmeru .Tutaj napisze zdanie i mama ubaw przez dwa dni. A w rogach dalej swieci wielkie haaaaalo.:hihi:
 

Alcatraz

New member
Ile Ty masz lat kolego? 12? Nie tak dawno wrzeszczałeś na Gmeru i jego Forum, że manipuluje zdjęciami, jest tendencyjny i chodzi na pasku Sony. Wrzuciłeś jakieś jedno tragiczne zdjęcie, które wszyscy słusznie skrytykowali. Straszyłeś i obiecywałeś filmiki, więcej zdjęć itp. Sam nie wiesz co piszesz! Jesteś jakiś niestabilny emocjonalnie i nie powinieneś zajmować się telwizorami - to Cię za bardzo stresuje i zdecydowanie przerasta. Jeśli następnym razem przyjdzie ochota, żeby napisać coś na Forum... usiądź i cierpliwie poczekaj aż Ci przejdzie! Gwarantuję, że wiele osób będzie Tobie bardzo wdzięcznych. Czytając Twoje pseudo-posty doszedłem do jednego wniosku (myślę, że nie tylko ja) - WTSZ = IGNORE.
 

plejak

Banned
Uważasz że Sony też powinno powiedzieć pas? To już odpowiedni moment? Wszak straty zrobili rekordowe w branży RTV. 2 mld zielonych:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/74529-dramat-w-sony-kolejny-rok-ogromnych-strat.html
Nic zresztą dziwnego. Przy najdroższych produktach na rynku.
Prędzej Panasonic zrezygnuje z plazm niż Sony z lcd.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...lazm-i-ogranicza-produkcje-plazm-kosztem.html
5,5 mld dolarów straty Panasonica
Panasonic zapowiada gigantyczne straty | parkiet.com
Nic zresztą dziwnego - kto w 2 dekadzie 21 wieku stawia na plazmy?
Sony przy produktach Pioneera jest darmo.Telewizory mają być dla zwyklych ludzi, a nie tylko dla elity.To nie jest produkt luksusowy.
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
KDL-55HX920: A co sądzicie o podstawie pod tv SU-B551S? Czy warto inwestować? Proszę o opinie i porady. Z góry dziękuję.
Nie warto.Lepsze kino domowe, słaby soobwoofer.( koszt 500 zł) Sprawdza się tylko na bardzo niskim meblu.Zdecydowanie lepiej powiesić na ścianie ,bo podstawka fabryczna jest zbyt uboga.
 

Alcatraz

New member
Moim zdaniem warto - oczywiście nie jako kino domowe!!! To tylko podstawa i tak trzeba ją traktować:)) Te głośniki w niej to tylko drobny, miły dodatek. Podstawa jest bardzo estetyczna i pasuje do monolitycznego designu serii HX920 w przeciwieństwie do tej dołączonej "nóżki".

Wieszanie na ścianie jest często niemożliwe ze względu na ukłąd pokoju / mebli ale Plejak ma rację, że ta podstawa sprawdzi się tylko na niskim meblu! Trzeba pamiętać, że pochyla ona telewizor do tyłu o 6 stopni.
 
W

wtsz

Guest
No ,dobrze. Sony zrobilo bardzo dobry telewizor. Mozna przyczepić sie jeszcze do kilku drobnych rzeczy. Gmeru przeprosilem.
Dalem sobie spokoj ,bo w zasadzie nie mam zadnego interesu, żeby przekazywac swoje cenne uwagi.
Nątomiast po tym poście wgram zdjecia i filmik tez może puszcze. Potencjalin klienci zobacza na co zwrocic uwage przy kupnie
Jeżeli chodzi o emocje to posty, ktore piszecie to jeden wielki chaos bez zadnej logiki. Pojechaliscie po wszystkich firmach, a to nieladnie.
 

Alcatraz

New member
Jeszcze jedna uwaga do enak123 - podstawy od HX900 nie pasują do HX920. Piszę o tym, poniweważ niektórzy sprzedawcy twierdzą inaczej ale mozna sobie w ten sposób uszkodzić telewizor i/lub podstawę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mysle ze WTSZ to moze nie miec nawet 12 lat patrzac na to co pisze i jak zmienia zdanie na pewne tematy kolega przedmowca stwierdzil ze tematy z tv cie przersataja i ma racje malo tego wg mnie i pewnie nie tylko mnie powinienes sie leczyc tylko nie bardzo wiem na co czytajac to co piszesz po czym to zo zmieniasz to co wczesniej napisales :) i powiem ci teraz dosadnie przepraszam za wyrazenie w dupie ludzie maja twoje halo wez to zrozum w koncu w swojej glowie, bo ci co maja kupic to kupia i nie beda patrzec na halo tylko na calosc, to tak jak z plazmami ze ten co ma kupic nie patrzy na wady typowe dla tej technologii tylko kupuje bo taki a nie inny obraz mu pasuje. A kupujac taki tv z takim podswietleniem i nie wiedzac ze ten efekt bedzie to tez swiadczy jaki to jestes znawca a na ile chciales zaszpanowac telewizorem. Ale zeby to drugie zrobic to kup sobie loewe i wtedy pelny szpan , tylko wiedz jedno ze po wyjsciu ze sklepu ten sam czlowiek ktory zachwalal ten tv bedzie sie smial na calego ze znalaz kolejnego maniaka ktory kupuje tv dla napisu :). A jeszcze jedna jest dla ciebie rada kub kuro z komisu napewno gdzies znajdziesz skoro uwazasz ze to takie cudo na chwile obecna oczywiscie .
A administrator moglby wycinac posty WTSZ ktore nic nie daja a tylko powoduja ze pisze sie na tematy ktore tutaj nie powinny miec miejsca. I wtedy mysle ze wszyscy powiemy razem Dziekujemy.
Lolek
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moim zdaniem warto - oczywiście nie jako kino domowe!!! To tylko podstawa i tak trzeba ją traktować:)) Te głośniki w niej to tylko drobny, miły dodatek. Podstawa jest bardzo estetyczna i pasuje do monolitycznego designu serii HX920 w przeciwieństwie do tej dołączonej "nóżki".

Wieszanie na ścianie jest często niemożliwe ze względu na ukłąd pokoju / mebli ale Plejak ma rację, że ta podstawa sprawdzi się tylko na niskim meblu! Trzeba pamiętać, że pochyla ona telewizor do tyłu o 6 stopni.

A ja w sklepie slyszalem ze pionowo tez sie da zamontowac tv w tej podstawie, ale racja jest w tym ze trzeba to bardziej traktowac jako podstawe ktora fajnie wyglada , bo na pewno nie moze to sluzyc jako kino domowe ale dzwiek jest na pewno lepszy jak w tv z tej podstawki. Pozdrawiam
Lolek
 
W

wtsz

Guest
To nie jest haaaaaaaaalo !!!
@lolek -to nie przypadkowo zakladałeś ten watek?
Dlatego tak sie pienisz .Zaczyna cie to doproawadzac do furii.
Chcesz czy nie niespodzianka bedzie.:hihi:
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Masz rację Lolek126, ja także w sklepie słyszałem, że można pionowo ale sprzedawca nie potrafił tego zademonstrować. Zadzwoniłem więc do Sony i tam otrzymałem info (nawet oddzwonili do mnie wtej sprawie:)), że podstawa przeznaczona do modeli HX920 pochyla telewizor o 6 stopni i ta wartość jest stała. Bardzo podobne podstawy od HX900 można było ustawiać w pionie a tutaj z tego zrezygnowali. Takie otrzymałem informacje, osobiście jeszcze nie sprawdzałem:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To dzieki za info wisdac nie wszyscy w sklepie sa tego swiadomi :) mysla ze tak jest jak bylo w poprzednim modelu .

A WTSZ = IGNORE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tak jak to moj poprzednik zrobil bo szkoda Panie słow na twoje wypociny, pisz sobie i tak kazdy to ma gleboko w d....................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To juz ostatni raz napisalem apropo WTSZ
Lolek
 

Dig Dug

New member
lolek126 - pisząc takim tonem potwierdzasz słuszność wyboru nicka.

Piszecie od kilku stron i w sumie to jak ktoś nie zna wątku, to nie wie o co biega.

WTSZ - pisał swoje, ma pretensje do Sony odnośnie HX920, czy słuszne to każdy musi sobie odpowiedzieć. Niemniej materiały reklamowe mówią jedno, a rzeczywistość nie jest tak różowa. Do tego dochodzi kosmiczna cena i renoma firmy, która zreszta jest mocno podszarpnięta ostatnimi czasy. Zresztą nie tylko SONY daje ciała. Panasonic też. Dawniej obie te firmy coś znaczyły w elektronice użytkowej, teraz dogoniły je inne firmy.

Czepiacie się kultu KURO. Jakby na to nie patrzył, to SONY nie ma takiego modelu swojego sprzętu, do którego wzdychają ludzie, który jest w sposób zasłużony lub nie wyznacznikiem jakości. Kiedyś mimo wad KURO było ponad całą resztą, teraz nie ma takiego produktu, który ewidentnie góruje nad resztą. A że to jest plazma, to może kogoś to boli.

Ja osobiście uważam, że TV SONY są przyzwoite. Mam model EX501 i jestem bardzo zadowolony, ale nie przez to, że ma jakąś nadzwyczajną jakość, tylko za nieduże pieniądze kupiłem TV, który ma nieduży clouding, ładny obraz, znośną czerń i kąty, a do tego jest matowy.

Teraz rozglądam się za kolejnym TV i powiem wam, że SONY przesadza z cenami HX i NX. Model HX920 nie warta tej ceny. Ma wady tańszych modeli, które tak ładnie wytłumaczyliście, a cenę jakby z innego pułapu jakościowego.
Byłem specjalnie oblookać Gorilla Glass i jestem rozczarowany. Wprawdzie był to model NX, ale pod kątem czarny był granatowy, a matryca nie jest tak znowu chroniona. Marketing i tyle. A w wyglądzie może konkurować SAMSUNG D6500 za mniejsze pieniądze.

Jedynie HX720 ma jakiś tam sens (ale na necie) bo ma X-Reality Pro, wysokie odświeżanie i półmat. I tu będę się kierował :D

Mnie HX920 rozczarowuje za tę cenę nawet z neta. I piszcie jeszcze o wadach i zaletach, bo może komuś się przyda, a nie obrażajcie się i jakieś IGNORE to dziecinada. Mi właśnie "tacy czepiacze" zwrócili uwagę na pewne wady innych TV i teraz wiem na co patrzeć. Wyluzujcie i pozdrawiam. :)
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
w końcu ktoś sensownego od paru stron napisał a nie pyskówki , masz rację SONY przesadza z cenami ale nie wiem czy sam koncern czy dystrybucja na UE - te modele jakby kosztowały 2-2,5 tyś PLN mniej ( czyli tyle co w USA ) to by się dobrze sprzedawały .... oczywiście nie wciskajcie zaraz , że ceny elektroniki inne bo ceny modeli 40 i 46 " praktycznie takie same ktoś uznał , że TV w UE > 46 to jakiś luksus na , którym można przyciąć i się przeliczyli stąd pewnie furorę zrobi Sharp 60LE 630 jest jest zwyczajnie wyceniony tyle ile jest wart

wracając do Sony kolego mam podobne przemyślenia , pierwotnie byłem zachwycony monolitem ale jakby na to nie patrzeć i jakie by filmy z tymi modelami nie oglądać to w tej szybie będzie się wszystko cholernie odbijać
 

plejak

Banned
SONY przesadza z cenami HX i NX. Model HX920 nie warta tej ceny

Dig Dug pokaż mi proszę choć jeden tv 55 calowy innej firmy z pełnym podświetleniem led poniżej ceny 10 700 za tyle można kupić na Allegro HX920.To że w Polsce ceny tv są na idiotycznym poziomie(wobec płacy średniej) to już inna sprawa ale dotyczy to raczej wszystkich tv a nie tylko tego.A KURO Pioneera jest tego najlepszym przykładem - dlatego znikł z rynku.

Kolego Wojtr:
pewnie furorę zrobi Sharp 60LE 630 jest jest zwyczajnie wyceniony tyle ile jest wart .Liczy się jakość .
Nie zrobi furory ,ma tylko wielkość i niską cenę.Bardzo smuży i na czarnym tle, co widać w teście wychodzą plamy zwiastujące bardzo nierównomiernie podświetlenie.
W tym wątku lepiej nie wskazywać tak marnych konkurentów.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

No jednak HX920 jeśli się trafi dobrze , to NX720 jest niżej o klasę co najmniej .
Dig Dug, wpierw trzeba te dwa modele telewizorów widzieć na żywo "w akcji" , aby móc
wydać miarodajną , choć oczywiście subiektywną opinię.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
lolek126 - pisząc takim tonem potwierdzasz słuszność wyboru nicka.

I właśnie to są pyskówki. A tak przy okazji to może nie tak ogólnie, bo akurat ja się Kuro nie czepiam. Nawet o nim nie wspomniałem. Lolek126 faktycznie trochę się wkurzył ale szczerze mówiąc nie dziwię się. Każdy głos w sprawie telewizora jest ważny ale głosprawdziwy i wypowiedziany wyraźnie, do końca. Nie będę już jednak do tego wracał, ponieważ (czy to się komuś podoba czy nie) "ignore" jest prawem każdego i oczywiście smutno jeśli musi z niego korzystać - ale chwała, że może!

Gorilla Glass i odbijanie się w szybie. A czego się spodziewałeś? Przeglądałe ponad 10 wysokich modeli różnych firm (led oraz plazma) i we wszystkich odbija się podobnie. A słynne Gorilla Glass ma służyć głównie ochronie panelu - czym Cię tak zawiódł?
matryca nie jest tak znowu chroniona.
A co pukałeś młotkiem? Skąd w ogóle takie wnioski? Z moich informacji wynika, że Gorilla jest naprawdę świetne - nie rysuje się a po przypadkowym średnio mocnym uderzeniu nie ma śladu. I to było sprawdzone empirycznie a nie "na węch" w sklepie.

Czarny granatowy pod kątem? Zapewniam Cię, ze to nie przez szkło a przez samą konstrukcję matrycy. Sony przesadza z cenami? Plejak ma rację, np. odpowiednik Toshiby kosztuje ponad 16 tys.
 

WojtR

Member
Bez reklam
Kolego Wojtr:
pewnie furorę zrobi Sharp 60LE 630 jest jest zwyczajnie wyceniony tyle ile jest wart .Liczy się jakość .
Nie zrobi furory ,ma tylko wielkość i niską cenę.Bardzo smuży i na czarnym tle, co widać w teście wychodzą plamy zwiastujące bardzo nierównomiernie podświetlenie.
W tym wątku lepiej nie wskazywać tak marnych konkurentów.

oglądałem dzisiaj w warunkach sklepowych to 60 LE i faktycznie smuży ... :blagam:
 
Do góry