Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

accu

New member
Bez reklam
Podobnie jest przy konfiguracji Obrazu:
1. Sklepowy.
2. Domowy.
Przyznam, że tego nie testowałem z braku czasu, ale podejrzewam, że obraz „sklepowy” jest bardziej podświetlony (ze względu na warunki oświetleniowe w sklepie) i bardziej energochłonny.[/QUOTE]

Witam.
Słusznie podejrzewasz. Oczywiste jest ,że jak oglądasz w domu to wybierasz opcję:dom.
Opcja ta jest" energooszczędna".

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Greku odnosnie dzwieku czy powiesisz czy bedzie on stal to wg . mnie nie bedzie to mialo znaczenia to poprostu jest za slabe zeby jakis mialo to wplyw aczkolwiek kto wie..... :) wydaje mi sie lepszym rozwiazaniem ta podstawa i wtedy ten dzwiek napewno jest znacznie lepszy od tego wbudowanego ktory bez wzgledu czy stoi czy bedzie na scianie to ta podstawa da lepszy efekt wyczuwa nawet sygnal DTS i sourand itp :) . Tak czy inaczej pod wzgledem dzwieku mile mnie zaskoczyl ten model bo bylem przekonany na 100% ze bedzie badziewie w tak cienkim tv a tu naprawde jest niezle, moze nie to co philips ale tak jak napisalem wczesniej jest on o wiele cienszy od philipsa. Pozdarwiam
Lolek
 

marekkurzyna

New member
Siemka. A co myślicie o tym: www sony ie/discussions/message/677949 Pzd. Z powodu zbyt małej liczby postów nie mogę dodawać linków, także zamiast spacji są kropki
 

khad

New member
Accu - wszystko pięknie, tylko przywoływana przez Ciebie Toshiba model 55ZL1 będzie kosztowała około 20.000 zł! A więc jeszcze raz tyle co Sony. Takie porównanie nie ma sensu - zaraz znajdę telewizor za 100.000, który będzie miał jeszcze więcej stref. Patrzmy raczej w klasie cenowej około 10 tys. Natomiast z tego co wiem Philips oficjalnie wycofał się z produkcji telewizorów, dlatego dla mnie ta firma już umarła na polu TV.

Czy ilość stref ma bezpośredni związek z wielkością ekranu? Tyle samo stref na mniejszej przekątnej da chyba lepszy efekt. Zapewne znajdą sie i tacy, którzy stwierdzą że tylko 1024 lub 2048 stref jest w stanie ich zadowolić:) A może robimy błąd porównując bezkrytycznie suche liczby - 156 stref do 224 i 512? Może to są inne technologie? Wystarczy przecież zastosować inne diody, w innej ilości i innej organizacji i dzięki temu całość może rządzić się innymi prawami. Wtedy takie bezpośrednie porównanie nie ma sensu.
Hej Alcatraz, nie jest do końca tak jak mówisz w kwestii cen, bo Toshiba 55ZL1 już (po miesiącu od wprowadzenia) kosztuje w sklepie internetowym 16500, a Sony 55HX920 13500. Ceny oczywiście przed negocjacjami.
A patrząc na szybkość z jaką tanieją telewizory "topowe" (przykładem niech będzie LG 55LX9500 wprowadzony w Media Markcie za 16000zł w kwietniu 2010, w październiku do kupienia w Saturnie za 8000zł)...

Matrycę PVA akurat obydwa telewizory mają tą samą. Wyższa cena Tosi bierze się pewnie z jej wyposażenia (dysk twardy 500GB, soundbar, sprzęt do autokalibracji,... i właśnie multum diod i stref więcej).

Też swego czasu kontaktowałem się z infolinią Sony i również uzyskałem informację o 156 strefach niezależnie od wielkości ekranu... To dość dziwne, bo inni producenci uzależniają ilość stref od wielkości matrycy.

Philips się nie wycofał z rynku TV. Przykładem niech będzie oczekiwany PFL9706. On tylko dokonał analizy ekonomicznej, z której wynikło, że lepiej będzie wejść w otwartą kooperację z Chińczykami.

Ilości diod i stref to teraz główny wyróżnik najnowocześniejszych telewizorów LED, stąd akurat uważam za zasadne zwracanie uwagi na ten parametr (a nie np. na kontrast, czy kąty patrzenia). Oczywiście mówimy o parametrach podawanych przez producentów. Subiektywne opinie oczywiście to odrębna sprawa i też czekam w tym wątku na więcej takich na temat 55HX920.
 

Alcatraz

New member
Toshiba 55ZL1 już (po miesiącu od wprowadzenia) kosztuje w sklepie internetowym 16500, a Sony 55HX920 13500

Witam,

Będzie bardziej wiarygodnie jeśli podasz źródło tych cen, ponieważ osobiście znalazłem na polskich stronach tylko jeden sklep (Euro RTV) oferujący LZ1 w cenie 17990 zł. Natomiast jeśli chodzi o 55HX920 to spokojnie można kupić go już za 11500 zł (źródło ceneo) a więc 2000 zł taniej niż pisałeś.

Jeśli chodzi o strefy i ich ilośc to poruszaliśmy już ten temat no i do końca nie wiadomo czy takie porównanie wprost ilości stref jest trafne. Są to jednak rózne firmy, różne rozwiązania techniczne i może się okazać, że czasami więcej wcale nie oznacza wprost - lepiej.

Pozdrowienia
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam nie do konca sie zgodze jesli chodzi np o to ze wszytskie firmy maja wiecej stref w tv jesli tv jest wiekszy.... przyklad philips z tego roku bedzie tak ze 9706 bedzie mial wiecej stref w 46 calach od 46 calowego modelu 9606 ubozsza wersja. Wiec widac ze nawet na takiej samej wielkosci matrycy firmy oszczedzaja. A poza tym tak jak Accu pisal ze podswietlenie hx 920 jemu naprawde sie podobalo pomimo ze ma philipsa 9705, zreszta ja tez uwazam ze fajnie swieci soniak i tak jak wczesniej pisalem bylem swiadkiem jak jeden z ogldajacych ze mna hx 920 przyznal ze jego philips 9705 gorzej sie sprawuje pomimo ze ma wiecej stref podswietlenia. Wydaje mi sie ze ilosc stref to naprawde nie jest wyznacznik o tym czy tv jest dobry czy bardzo dobry, to jest jeden z kilku elemntow ktore wplywaja na jakosc tv i jego obrazu. Pozdrawiam
Lolek
 

khad

New member
Hej Alcatraz,
np. w Komputroniku 55ZL1 kosztuje 16190zł. Rzeczywiście 55HX920 można kupić już za 11,5.
To tylko potwierdza moją wcześniejszą tezę o tym, że tego typu "super-tv" bardzo szybko tanieją.
Nadal jednak nie są to różnice w stylu 100% ceny, o których pisałeś tylko raczej oscylują w okolicach 40%, ale to i tak tylko kwestia czasu patrząc jak szybko te ceny topnieją...

Co do drugiej części Twojego postu: porównanie ilości stref i (i diod) jest tak samo zasadne jak porównanie mocy głośników w Watach- można jasno powiedzieć, który ma więcej stref (lub który ma mocniejsze głośniki).
Co wcale oczywiście nie oznacza, że telewizora, który ma nawet 10.000 diod i 1000 stref nie można schrzanić (albo, że tv z głośnikami 2 x 7W nie zagra lepiej niż z głośnikami 2 x 10W). Do porównania służą właśnie wyniki testów, ale również ważne są, przynajmniej dla mnie, subiektywne opinie użytkowników.
I na nie liczę w tym wątku...

Hej lolek126,
to co napisałeś w niczym nie koliduje w tym o czym ja pisałem. A raczej wręcz przeciwnie - potwierdza to:
nowszy Philips 46 cali ma więcej stref niż starszy Philips 46 cali. A więc: im nowszy tv (lub wyższy model) tym więcej diod/stref.
Co nadal nie oznacza, że duża liczba diod i stref gwarantuje, że tv będzie super (patrz wyżej).
To, że jest to jeden z elementów oceny to oczywista oczywistość.
Tak więc nie wiem w czym się nie do końca zgadzasz.

Chyba, że tylko "bronisz" (tak jak wcześniej) Alcatraza - patrząc na to jak sobie poczynacie razem w tym wątku i na koordynacje Waszych postów ;)
W ogóle niezły z Was chłopaki tandem ;)

Liczę tu teraz jednak bardziej na komentarze użytkowników HX920...
 

Alcatraz

New member
Chyba, że tylko "bronisz" (tak jak wcześniej) Alcatraza - patrząc na to jak sobie poczynacie razem w tym wątku i na koordynacje Waszych postów :wink:
W ogóle niezły z Was chłopaki tandem :wink:

Zupełnie nie wiem o co Tobie chodzi... myślę, że lolek126 również nie będzie wiedział ale... to już Twój problem. Kolego, patrząc na ilość postów jesteś tutaj bardzo początkujący więc staraj się nie sądzić... a nie będziesz sądzony. To tyle organizacyjnie.

W kwestii ilości stref... sam dotknąłeś istoty sprawy i wytknąłeś sobie błąd - nikt nie twierdzi, że nie można jasno stwierdzić, który tv ma więcej stref, chodzi tylko o to, że więcej nie znaczy lepiej. Kup 150 Watowe kolumny Tonsil i np. 80 Watowe Infinity lub JBL a będziesz więdział o czym piszę. 512 stref w Toshibie i 156 w Sony to może być zupełnie inna bajka - no chyba, że masz jakąś notę katalogową jednego i drugiego odbiornika, z której wynika jasno że obie firmy użyły identycznej technologii, identycznego sterowania i wtedy zgodzę się, że 512 jest lepsze od 156. Proste i klarowne.

Zauważ , że przy Toshibie w Komputroniku jest "chwilowy brak towaru" więc przykłąd niezbyt trafiony, bo cena raczej wirtualna. Nie twierdzę jednak, że cena Toshiby nie spada - spada i może to świadczyć o tym, że nie jest ona taka wyjątkowa jak sądzono. Rynek to oceni.

Na zakończenie... jeśli liczysz na subiektywne opinie posiadaczy i użytkowników HX920 to... daj sobie na wstrzymanie z pisaniem, czytaj Forum i czekaj na interesujące Cię posty.

Pozdrowienia
 
Ostatnia edycja:

khad

New member
Zupełnie nie wiem o co Tobie chodzi... myślę, że lolek126 również nie będzie wiedział ale... to już Twój problem. Kolego, patrząc na ilość postów jesteś tutaj bardzo początkujący więc staraj się nie sądzić... a nie będziesz sądzony. To tyle organizacyjnie.

W kwestii ilości stref... sam dotknąłeś istoty sprawy i wytknąłeś sobie błąd - nikt nie twierdzi, że nie można jasno stwierdzić, który tv ma więcej stref, chodzi tylko o to, że więcej nie znaczy lepiej. Kup 150 Watowe kolumny Tonsil i np. 80 Watowe Infinity lub JBL a będziesz więdział o czym piszę. 512 stref w Toshibie i 156 w Sony to może być zupełnie inna bajka - no chyba, że masz jakąś notę katalogową jednego i drugiego odbiornika, z której wynika jasno że obie firmy użyły identycznej technologii, identycznego sterowania i wtedy zgodzę się, że 512 jest lepsze od 156. Proste i klarowne.

Zauważ , że przy Toshibie w Komputroniku jest "chwilowy brak towaru" więc przykłąd niezbyt trafiony, bo cena raczej wirtualna. Nie twierdzę jednak, że cena Toshiby nie spada - spada i może to świadczyć o tym, że nie jest ona taka wyjątkowa jak sądzono. Rynek to oceni.

Na zakończenie... jeśli liczysz na subiektywne opinie posiadaczy i użytkowników HX920 to... daj sobie na wstrzymanie z pisaniem, czytaj Forum i czekaj na interesujące Cię posty.

Pozdrowienia
Ale widzisz właśnie o to chodzi Alcatraz, że ja nigdzie nie napisałem, że więcej znaczy lepiej. To Ty sobie tak założyłeś, że ja tak twierdzę.

Odnośnie "noty katalogowej": 55HX920 i 55ZL1 mają tą samą matrycę Samsunga PVA. Pierwszy ma mniej stref niż drugi. To są fakty - matematyka.

W Komputroniku, akurat byłem wczoraj (osobiście), stąd możesz przyjąć, że jest to potwierdzone, tym bardziej, że w podobnej cenie 55ZL1 ma już kilka sklepów w Polsce. A to pewnie dlatego, że w Niemczech jest on do kupienia już za 3800Euro, ale nie przez Internet.

A co do postów, to przynajmniej dla mnie, raczej liczy się jakość, a nie ilość. Nie uważam po prostu za zasadne zabieranie głosu bez sensu lub bez powodu.

Mój pierwszy post w tym wątku nie miał na celu wytykanie Ci czegoś co pisałeś w tym wątku, ale podzielenie się z Tobą (i innymi) moją (ograniczoną) wiedzą i spostrzeżeniami na te tematy.

Poza tym sorry, ale argument "jesteś tu od niedawna, bo tylko od 4 lat, a ja tu od 6, więc siedź cicho", przypomina mi szkołę podstawową. Po prostu myślałem, że jesteście kumplami i tyle.
 

Alcatraz

New member
Widzisz khad a ja myślałem, że w pewnym sensie wszyscy na Forum jesteśmy kumplami, no ale niektórzy chcą widać zaistnieć bardziej od innych - stąd problem.
To, że oba telewizory mają matrycę PVA Samsunga akurat niczego tutaj nie przesądza, bowiem daną matrycę można podświetlać na kilka róznych sposobów (zresztą nie tylko diodami ale to inny temat). Sony może stosować inną koncepcję podświetlenia stąd prosta matematyka może nie mieć tu zastosowania - i o tym właśnie myślałem pisząc o notach katalogowych. Nie twierdzisz "więcej, znaczy lepiej"? A to właśnie Ty napisałeś:

Ilości diod i stref to teraz główny wyróżnik najnowocześniejszych telewizorów LED, stąd akurat uważam za zasadne zwracanie uwagi na ten parametr

A więc co chciałeś przez to powiedzieć? Może to, że mniej stref znaczy lepiej?

Reasumując - męczy mnie już to tłumaczenie po kilka razy jednego zdania i pusta polemika.

Poza tym sorry, ale argument "jesteś tu od niedawna, bo tylko od 4 lat, a ja tu od 6, więc siedź cicho", przypomina mi szkołę podstawową.

Przykro mi, że masz jakieś traumatyczne przeżycia z podstawówki ale (gdybyś uważnie czytał) argument przez Ciebie przytoczony tutaj nie padł... To nadinterpretacja! Napisałem tylko, że patrząc na ilośc postów jesteś tutaj bardzo początkujący - to fakt i nic tego nie zmieni. Pisałeś bardzo malutko a ledwo co zacząłeś już zaczepiasz. To dobrze, że nie lubisz zabierać głosu bez sensu. Chcesz merytorycznej dyskusji? To zostaw już te personalne wycieczki i zajmij się telewizorami Sony. To tyle - jeśli chcesz mnie jeszcze trochę pozaczepiać, pisz wyłącznie na priv, bo teraz to juz jest śmiecenie na Forum a w tym wątku to proszę już TYLKO na temat HX920!
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Nie jestem taki pewien , czy mają tą samą matrycę , bo może firma Sony zastosowała matrycę swojego autorstwa z uwagi na zastosowaną przez siebie technologię podświetlenia matrycy.


Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja tylko powiem ze osobiscie nie znam nikogo tutaj na forum wiec nikomu nie pisze ze popieram to co napisal bo nie mam zadnego powodu by to robic. A druga sprawa to znowu musze sie zgodzic z kolega :) ze ja tez jestem tego zdania ze wszyscy tutaj jestesmy w jakims sensie kolegami jesli ktos inaczej mysli to powinien zmienic forum na jakies polirtyczne bo tam napewno nikt dla siebie nie bedzie kolega:). A teraz piszmy juz o tv hx 920:) pozdrawiam
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Sony KDL-55HX920 - Europejskim telewizorem LCD na rok 2011/2012.

Witam,

Najlepszym europejskim telewizorem LCD na rok 2011/2012 według EISA został telewizor firmy Sony KDL-55HX920.
Brawo!

Pozdrawiam,:)
accu
:kom::kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam mnie rowniez to zstanawia czemu tak zostalo to wybrane... mozna by powiedziec ze philips zostal wybrany najlepszym tv pod wzgledem 3d ( jesli wierzyc ze taki postep zrobili odnosnie 3d , bo 9705 to 3d bardziej w soniaku mi odpwiadal ) a soniak zostal wybrany najlepszym lcd pod wzgledem obrazu 2d .... Ale poczekamy zobaczymy pojawi sie philips i ceny jego i sie okaze ktory komu bardziej podpasuje :) Pozdrawiam
Lolek
ps. ceny na poczarku pewnie bed kosmiczne ale w miare uplywu czasu to widac ze soniak bardziej trzyma cene niz philips przynajmniej jesli chodzi o hx 900 a 9705 - ten drugi jest znacznei tanszy od soniaka.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam tak sie zastanawiam dlaczego tak jest ze odnosnie tv topowego soniaka malo ludzi sie wypowaida w stosunku np do innych firm jak philips czy samsung - rozumiem ze to jest tez kwestia ceny , ale moze ludzie posiadajacy te tv maja mneijsza chec wypowiadania sie na tematy zwiazane z tym modelem. szkoda bo im wiecej sie pisze to tym wiecejmozna sie dowiedziec i pomoc innym w dokonaniu zakupu czy tez w zmianie w ustawieniach swoejgo tv. W wy jak mysliscie skad to sie ma czy to tylko kwestia ceny ze malo ludzi poprostu kupuje topowe modele czy jest cos jeszcze innego ????? Pozdrawiam
Lolek
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam tak sie zastanawiam dlaczego tak jest ze odnosnie tv topowego soniaka malo ludzi sie wypowaida w stosunku np do innych firm jak philips czy samsung - rozumiem ze to jest tez kwestia ceny , ale moze ludzie posiadajacy te tv maja mneijsza chec wypowiadania sie na tematy zwiazane z tym modelem. szkoda bo im wiecej sie pisze to tym wiecejmozna sie dowiedziec i pomoc innym w dokonaniu zakupu czy tez w zmianie w ustawieniach swoejgo tv. W wy jak mysliscie skad to sie ma czy to tylko kwestia ceny ze malo ludzi poprostu kupuje topowe modele czy jest cos jeszcze innego ????? Pozdrawiam
Lolek

Chyba jednak kwestia ceny. Np topowa plazma VT30 ma mnóstwo użytkowników i spora grupa użytkowników wypowiada się na forach. Zauważyłem też ciekawą rzecz. Po pojawieniu się na rynku 55VT30 kosztował min. 8700zł. Po dwóch miesiącach czyli do dzisiaj cena się nie zmieniła.
Sony 55hx920 pojawił się z ceną 13500 i po niedługim czasie już go można nawet za 11500 kupić. To chyba też świadczy o tym że cena tego modelu nie znalazła dużego zrozumienia wśród klientów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam wiesz cena jest duza ale to zawsze jest tak ze ceny czy sonego czy philipka sa duze na pozcatku ale obraz 920 jest naprawde fajny i nei wspomne o nagrodzie eisa bo to ma mneijsze znaczenie dla mnie ale generaln ie obraz mi i nie tylkomi sie podoba niestety tylko jeszce ta cena ktora w porownaniu do plazm jednak jest wieksza. Pozdrawiam
Lolek
 
Do góry