Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

SeMMPoL

New member
Polska tojuż nie takie zadupie dla Sony

Co do tego co ktoś pisał, że Polska jest traktowana jak "kraj trzeciego świata" to proponowałbym trochę poczytać na temat tej firmy w naszym kraju.
Przede wszystkim już nie istnieje już coś takiego jak "Sony Poland" (czy jak kto woli Sony Polska).
Poza tym były "szef" byłego "Sony Poland" jest "v-ce szefem" Sony USA... taki awans z zadupia?

W większości dużych sklepów rtv-agd są duże białe standy 3d Sony z wygodną kanapą gdzie można sobie przetestować hx920...
 
panowie- jak opinie z uzytkowania tego telewizora ?
Bo ja walcze miedzy tym Soniaczem wlasnie,
D8000,
czy 9705 Phila- stary i sprawdzony tyle ze troche maly :)
 

greg555

New member
Już się odzywam.
Nie mam żadnych zastrzeżeń do tego TV. Jest Super! Philipsa nie oglądałem i oglądać nie chcę, bo i po co jak odpowiada mi Sony, a Philips wygląda okropnie- tyle blach.
A w Sonnym Tylko na całym ekranie Jednolita Tafla Szkła- Wygląda Naprawdę Super!
Mój 46Jest jednak za mały do salonu- Zabieram go do swojego pokoju.
Jutro jadę jednak kupić ten 55.
To co ma być czarne jest Naprawdę Czarne!
To podświetlanie LED jest nawet widoczne ale pod sporym kontem na napisach jak włącza się dekoder cyfry. Na wprost tego zupełnie już nie widać i Obraz jest Super, Przynajmniej Dla Mnie, Ja Lepszego nie potrzebuję!!!
 

accu

New member
Bez reklam
Już się odzywam.
Nie mam żadnych zastrzeżeń do tego TV. Jest Super! Philipsa nie oglądałem i oglądać nie chcę, bo i po co jak odpowiada mi Sony, a Philips wygląda okropnie- tyle blach.
A w Sonnym Tylko na całym ekranie Jednolita Tafla Szkła- Wygląda Naprawdę Super!
Mój 46Jest jednak za mały do salonu- Zabieram go do swojego pokoju.
Jutro jadę jednak kupić ten 55.
To co ma być czarne jest Naprawdę Czarne!
To podświetlanie LED jest nawet widoczne ale pod sporym kontem na napisach jak włącza się dekoder cyfry. Na wprost tego zupełnie już nie widać i Obraz jest Super, Przynajmniej Dla Mnie, Ja Lepszego nie potrzebuję!!!

Witam,
Napisz coś konkretnego na temat odbioru przez ten telewizor kanałów w SD i HD, szybkich scen w kinie akcji czy podczas programów sportowych(np. piłki nożnej ),a nie pisz ogólników że nie lubisz telewizora firmy Philips,
bo to nie ten wątek.

Pozdrawiam, :)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,
Napisz coś konkretnego na temat odbioru przez ten telewizor kanałów w SD i HD, szybkich scen w kinie akcji czy podczas programów sportowych(np. piłki nożnej ),a nie pisz ogólników że nie lubisz telewizora firmy Philips,
bo to nie ten wątek.

Pozdrawiam, :)
accu
:kom:

Witam podzielam opinie kolegi wiecej szczegulow odnosnie tego co wlasnei napisal Accu bo to jest istotne. Pozdrawiam i czekamy na posta :)
Lolek
ps serce sie cieszy jak ktos jest zadowolony z zakupu :) dlatego tak jak mowie kazdy kupi to na co go stac i to co bedzie uwazal ze jest w stanie zobaczyc za dana cene ....
 
Ostatnia edycja:

greg555

New member
Ok. Mam tv naziemną (14 kanałów, a w tym Polsat HD) i cyfrę+. Z cyfrą mam trochę kłopotów bo antena trochę się przesunęła ale w piątek mi ją poprawili.
Obraz HD jest super ostry i czasem mam wrażenie że nawet aż za ostry, ale to też zależy od programu w jaki sposób był nagrywany. Oglądałem siatkówkę i SD to zupełna porażka względem HD. Na pewno tak samo jest z piłką nożna, ale tego nie oglądam.
Oglądałem tenis, gdzie piłka leci ponad 200km/h i żadnego smużenia nie ma. Ten model ma elektroniczne 800Hz odświeżania. Więc żadne kino akcji nie zaskoczy ten model. Przynamniej ja nie mam żadnych zastrzeżeń.
Irytujące jest natomiast przełączanie kanałów na TV naziemnej przez sam TV- jak dla mnie trwa to zdecydowanie za długo.
Do cyfry zakupiłem dekoder Opticum 9600 Prima, ale niestety na dziś nie mogę powiedzieć jak to szybko działa, bo na razie działa wolno ale w przyszłym tygodniu ma być poprawiny rozdział cyfry na pokoje, więc mam nadzieję, że będzie szybciej.
Dopiero się urządzam w nowym domu i Internet będę miał w przyszłym tygodniu 20MB. Więc wtedy będę mógł zobaczyć jak działają tak reklamowane funkcje internetowe w tym TV przez WIFI.
Ale znów reklamy dobrze nakręcone na SD wyglądają jak w HD.
A nowe filmy na SD też świetnie się ogląda.
Wszystko zależy też i głównie od jakości materiału jaki puszczą w eter- czyż nie tak.

Bardzo lubię Philipsa i przez 12 lat oglądałem w nim wszystko- to poczciwy kineskop 36cali- dałem za niego więcej niż za tego Nowego Sony. I oglądałem go nawet z 4-5metrów. Ale to zupełnie inny obraz. Pewnie dlatego dziś o wiele ostrzejszy obraz chciałbym oglądać już na wiele większym Formacie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ok. Mam tv naziemną (14 kanałów, a w tym Polsat HD) i cyfrę+. Z cyfrą mam trochę kłopotów bo antena trochę się przesunęła ale w piątek mi ją poprawili.
Obraz HD jest super ostry i czasem mam wrażenie że nawet aż za ostry, ale to też zależy od programu w jaki sposób był nagrywany. Oglądałem siatkówkę i SD to zupełna porażka względem HD. Na pewno tak samo jest z piłką nożna, ale tego nie oglądam.
Oglądałem tenis, gdzie piłka leci ponad 200km/h i żadnego smużenia nie ma. Ten model ma elektroniczne 800Hz odświeżania. Więc żadne kino akcji nie zaskoczy ten model. Przynamniej ja nie mam żadnych zastrzeżeń.
Irytujące jest natomiast przełączanie kanałów na TV naziemnej przez sam TV- jak dla mnie trwa to zdecydowanie za długo.
Do cyfry zakupiłem dekoder Opticum 9600 Prima, ale niestety na dziś nie mogę powiedzieć jak to szybko działa, bo na razie działa wolno ale w przyszłym tygodniu ma być poprawiny rozdział cyfry na pokoje, więc mam nadzieję, że będzie szybciej.
Dopiero się urządzam w nowym domu i Internet będę miał w przyszłym tygodniu 20MB. Więc wtedy będę mógł zobaczyć jak działają tak reklamowane funkcje internetowe w tym TV przez WIFI.
Ale znów reklamy dobrze nakręcone na SD wyglądają jak w HD.
A nowe filmy na SD też świetnie się ogląda.
Wszystko zależy też i głównie od jakości materiału jaki puszczą w eter- czyż nie tak.

Bardzo lubię Philipsa i przez 12 lat oglądałem w nim wszystko- to poczciwy kineskop 36cali- dałem za niego więcej niż za tego Nowego Sony. I oglądałem go nawet z 4-5metrów. Ale to zupełnie inny obraz. Pewnie dlatego dziś o wiele ostrzejszy obraz chciałbym oglądać już na wiele większym Formacie.

witam o to wlasnie chodzilo :-0 jeszce jak bedziesz mial necik i poogladasz na 3d to tez cosik napisz :) Pozdrawiam
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Czy możesz greg555 napisać jakie tryby pracy układu kompensacji ruchu Motion Flow ma ten telewizor
Sony i przy jakim według Ciebie ustawieniu tego trybu sceny dynamiczne odtwarzane są najlepiej? Jak
współpracują słuchawki podłączone do tego modelu telewizora firmy Sony?

Pozdrawiam , :)
accu
:kom:
 

greg555

New member
Witam,

Czy możesz greg555 napisać jakie tryby pracy układu kompensacji ruchu Motion Flow ma ten telewizor
Sony i przy jakim według Ciebie ustawieniu tego trybu sceny dynamiczne odtwarzane są najlepiej? Jak
współpracują słuchawki podłączone do tego modelu telewizora firmy Sony?

Pozdrawiam , :)
accu
:kom:

Tego jeszcze nie sprawdzałem i tak w ogóle mało bawiłem się tymi funkcjami.
Co do słuchawek to nigdy nie używałem i pewnie używał nie będę, więc nie odpowiem.
OK. Dziś włączyłem piłkę nożną na HD- i jest podobnie jak z siatkówką czyli w dużych zbliżeniach obraz jest porównywalny z SD, ale oddalenia co jest przecież normą w tym sporcie to też zupełna przepaść między SD a HD.
Dziś oglądałem znów tenis na Polsat Sport tylko w SD i jakość była Bardzo Dobra- tylko niestety Kubot przegrał…
Mam natomiast zamiar kupić oddzielny dysk twardy i zobaczyć jak działa nagrywanie programów.
Sony jak to Sony nie ułatwia zadania (Prawa Autorskie), bo ten TV konfiguruje dysk pod siebie i to co się nagra można obejrzeć tylko i na tym TV- nigdzie więcej nic z tego dysku się ponoć nie odtworzy.
Można jeszcze podłączyć dysk do dekodera z funkcją nagrywania i wtedy da się to odtworzyć wszędzie i zgrać na płytę DVD.
MAM PYTANIE DO WSZYSTKICH, bo zupełnie nie mam doświadczenia z Odbiorem TV SATELITARNEJ.
Jak długo trwa przełączenie kanałów na Dekoderze??? 1, 2, 3 sekundy, bo u mnie na dziś chyba z 5sekund.
I co zrobić by trwało to jak najkrócej w czasie??? Czy zależy to tylko od dekodera??? Proszę o pomoc w tym temacie.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Dziękuję za odpowiedź.
W temacie odbioru programów satelitarnych nie czuję się prawidłowo odpowiedzieć , gdyż mój
tv nie ma tunera satelitarnego , lecz myślę że czas przełączania kanałów u Ciebie nie jest aż taki zły.


Pozdrawiam, :)
accu
:kom:
 

Alcatraz

New member
Dziś włączyłem piłkę nożną na HD- i jest podobnie jak z siatkówką czyli w dużych zbliżeniach obraz jest porównywalny z SD

To chyba nie jest zbyt normalne... HD nigdy nie powinno wyglądać jak SD a tym bardziej w zbliżeniach!
 

Alcatraz

New member
Nie, seria HX920 to podświetlenie typu Full LED. Podobnie było z serią HX900, tyle że w 920 mamy podświetlenie nowszej generacji. Edge występuje w niższych seriach (zdaje się od modelu HX820 a wcześniej od HX800).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
3d w hx 920

Witam dzisiaj ogladalem 3d w 46 hx 920 i mi sie podobalo wiec generalnei mysle ze jesli chodzi o 3d to sony jest nadal calkiem dobry. Zobaczymy co philips pokaze w serii 9000 jesli chodzi o 2d bedzie mozna porownac wtedy. {Pzdrawiam
Lolek
 

greg555

New member
To chyba nie jest zbyt normalne... HD nigdy nie powinno wyglądać jak SD a tym bardziej w zbliżeniach!

Napiszę Jeszcze RAZ WYRAŹNIE - Właśnie tylko w zbliżeniach SD może dorównywać HD. Widać to zupełnie wyraźnie w piłce nożnej jak i siatkówce. Odległe sceny to już ZUPEŁNA PORAŻKA SD.
Mam już Mój 55HX920. Kupiłem w tym samym Centrum Sony na JP2. Mam wrażenie, że odbiera lepiej niż 46cali, ale przecież o to mi chodziło. Ponownie dostałem lepszą cenę niż ta najtańsza w necie, ale widziałem, że panowie to sprawdzali on Line chyba na Ceneo- z Ceny sklepowej sugerowanej zeszli ponad 3000zł. Do tego też kolejny kabel HDMI i nowy film 3D i małe gadżety- wytargowany. Zaliczyli też dużą wpadkę, ale Naprawili ją i Przeprosili więc o tym nie napiszę. Cena jest i tak kosmiczna a gwarancja tylko 2lata- dokupiłem więc za ponad 1000zł taką na 5lat- potem najwyżej będę Oglądał nowości i kupię COŚ NOWEGO.
Na Dziś jak dla Mnie mam Super Obraz, który mnie Oczarowuje za każdą zmianą kanału- ciężko jest się do czegoś przyczepić. Moja druga połowa jest wręcz zachwycona jakością obrazu.
Co do pilota jest alternatywa- już wiem że dokupię taki uniwersalny z podświetlaniem- bardzo podobny do obecnego tylko niestety plastikowy, bo oryginał ma metalową oprawę , ale go nie mieli tylko pokazowy. To duża wygoda w nocy i taki miałem od ponad 10lat od Philipsa.
Szukam teraz projektora do kina domowego, który będzie wyświetlał obraz z 5-6m. Może mi ktoś podpowie czy szukać takiego u Sony czy lepiej u innego producenta???
 

Alcatraz

New member
HTML:
Właśnie tylko w zbliżeniach SD może dorównywać HD

Nie będę tego komentował... Z lektury postów kolegi Greg555 niestety nic konkretnego nie wynika. Od kilku tygodni opisuje nam swoje ogromne wydatki na kolejne telewizory oraz to, że jego małżonka jest z tego powodu zachwycona. Przeplata jeszcze to wszystko wrażeniami z Salonu Sony. Z całym szacunkiem ale... w ogóle nie pisze na temat. Greg555 - wiemy już, że masz dwa strasznie drogie telewizory więc nie pisz prosze o tym bez przerwy - skup się już tylko na technicznych faktach. Tylko błagam - nie takich, że zbliżenia SD dorównują HD lub "wydaje mi się, że 55 cali gra lepiej ale o to chodziło", OK?
 

marian111

New member
Będzie nie długo nowy sony

Tego jeszcze nie sprawdzałem i tak w ogóle mało bawiłem się tymi funkcjami.
Co do słuchawek to nigdy nie używałem i pewnie używał nie będę, więc nie odpowiem.
OK. Dziś włączyłem piłkę nożną na HD- i jest podobnie jak z siatkówką czyli w dużych zbliżeniach obraz jest porównywalny z SD, ale oddalenia co jest przecież normą w tym sporcie to też zupełna przepaść między SD a HD.
Dziś oglądałem znów tenis na Polsat Sport tylko w SD i jakość była Bardzo Dobra- tylko niestety Kubot przegrał…
Mam natomiast zamiar kupić oddzielny dysk twardy i zobaczyć jak działa nagrywanie programów.
Sony jak to Sony nie ułatwia zadania (Prawa Autorskie), bo ten TV konfiguruje dysk pod siebie i to co się nagra można obejrzeć tylko i na tym TV- nigdzie więcej nic z tego dysku się ponoć nie odtworzy.
Można jeszcze podłączyć dysk do dekodera z funkcją nagrywania i wtedy da się to odtworzyć wszędzie i zgrać na płytę DVD.
MAM PYTANIE DO WSZYSTKICH, bo zupełnie nie mam doświadczenia z Odbiorem TV SATELITARNEJ.
Jak długo trwa przełączenie kanałów na Dekoderze??? 1, 2, 3 sekundy, bo u mnie na dziś chyba z 5sekund.
I co zrobić by trwało to jak najkrócej w czasie??? Czy zależy to tylko od dekodera??? Proszę o pomoc w tym temacie.

Obawiam się że napędzasz koniunkturę Soniakowi, ta 920 nie jest żadnym cudem techniki,nie długo będzie nowy model, Soniak ma swoje filtry (grzebienie) i można dobrać od swoich potrzeb podobnie jak to w Philipsie, ustaw fabryczne i porównaj z innym firmami tym samym wsadem(pł. Blu-Ray), jedynie co zauważyłem to dobrze się spisuje w grach 3D (nie ma opóźnień)
Co do pytania jak szybko powinien przełączyć tuner Sat to u mnie w sekundzie pod warunkiem iż uruchomiony jest tuner i wyświetla nr. kan.Problem jest w tym jaki masz tuner sat i czy jest kompatybilny z Soniakiem, podobnie jest i z wybrednym i pilnującym swego interesu Pasikonikiem. Pomimo iż dbają by wszystko było jednego producenta i za odpowiednią często zawyżoną cenę co do rynku. Może ich czekać to co z Philipsem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam kolega Greg nie napisal ze to jest cudo techniki ..... zaden tv nie jest jakims cudem techniki, wg mnie jemu poprostu obraz jaki oferuje hx 920 podoba sie i tyle. Fakt nie pisze na temat a bardziej o tym co mu dal salon ale z drugiej strony popatrzmy ze jakby nie napisal o tym to nikt by nie wiedzial ze tam daja dosyc fajne upusty prawda? A mysle ze faktycznie tak jak kolega zacytowal ze 55 cali gra lepiej jak 46 cali to ja tez nie wiem co mial na mysli kolega Greg, bo przeciez to nie ma znaczenia czy 46 czy 55 cali( a wd pewnie na 46 calach obra zjest ladniejszy niz na wiekszym bracie .... ) Jestem przekonany ze juz na spokojnie kolega napisze wszytskie swoje spozstrzezenia odnosnie sd, hd 3d , opinie z ogladnia meczy itp. Pozdrawiam.
Lolek
 
Do góry