Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

zawiej

New member
Odnośnie promocyjnego tabletu, to mogę Wam potwierdzić, że je wysyłają gdyż dziś osobiście otrzymałem swój. Wymagane papiery wysłałem na początku tego miesiąca, była to ponoć dopiero jedna z pierwszych masowych wysyłek tego promocyjnego urządzenia, tak więc wydaje się, że jeszcze jest duża szansa na załapanie się do szczęśliwego tysiąca, osób o niego ubiegających się.

Potwierdzam, od wczoraj rozpracowuje swój egzemplarz tablet s. Zabawka do niczego nie potrzebna, ale dla gadżeciarzy takich jak ja w sam raz.
 

dune2

New member
Bez reklam
No coz nie bede sie rozpisywal bo od tego jest inny temat ale kupilem wczoraj ( czwartek ) hx720 za 5 tys w sony centrum i poza bardzo mila obsluga ( ekspresowe raty) to jestem bardzo niezadowolony z tv.
Odbior wyraznie gorszy niz w mojej ponad 2 letniej z5500 a katy to porazka.
Zastanawiam sie nad odstapieniem od umowy ale nie wiem co moznaby wziac zamiast bo hx820 to niemal to samo a hx920 to kwota na tyle duza ze jak w domu bedzie rozczarowanie to calkiem sie wnerwie.
Jednak ledy to porazka jesli chodzi o katy i w sony centrum odpowiednie podswietlenie ma kolosalne znaczenie bo w domu czar pryska.
 

Woszkowaty

New member
No coz nie bede sie rozpisywal bo od tego jest inny temat ale kupilem wczoraj ( czwartek ) hx720 za 5 tys w sony centrum i poza bardzo mila obsluga ( ekspresowe raty) to jestem bardzo niezadowolony z tv.
Odbior wyraznie gorszy niz w mojej ponad 2 letniej z5500 a katy to porazka.
Zastanawiam sie nad odstapieniem od umowy ale nie wiem co moznaby wziac zamiast bo hx820 to niemal to samo a hx920 to kwota na tyle duza ze jak w domu bedzie rozczarowanie to calkiem sie wnerwie.
Jednak ledy to porazka jesli chodzi o katy i w sony centrum odpowiednie podswietlenie ma kolosalne znaczenie bo w domu czar pryska.
Napisz na jakim obrazie - SD czy HD. Zmieniałeś ustawienia fabryczne? TV fabrycznie jest dosyć kiepsko ustawiony i w pierwszym momencie jak zobaczyłem SD to się przeraziłem. Po kilku nocach spędzonych z ustawieniami jest lepiej niż w CRT.
Zacznij od filtrów wszelkiej maści i ustawień rozdzielczości.
Powinno być tylko lepiej.
 
Ostatnia edycja:

multisync

New member
...to jestem bardzo niezadowolony z tv.
Odbior wyraznie gorszy niz w mojej ponad 2 letniej z5500 a katy to porazka.
...bo hx820 to niemal to samo...

No cóż tak też bywa. Ja kupując swojego hx820 wymieniłem CRT Loewe, który gdyby nie brak hdmi zostałby u nas jeszcze długo. Jednak w porównaniu jednego do drugiego jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu w Sony. Ponieważ tv stoi na szafce mogę obracać go w zależności gdzie zajmę miejsce do siedzenia. Sygnał mam analogowy i moim zdaniem obróbka takiego mizernego sygnału jest bardzo dobra.
 

dune2

New member
Bez reklam
Napisz na jakim obrazie - SD czy HD. Zmieniałeś ustawienia fabryczne? TV fabrycznie jest dosyć kiepsko ustawiony i w pierwszym momencie jak zobaczyłem SD to się przeraziłem. Po kilku nocach spędzonych z ustawieniami jest lepiej niż w CRT.
Zacznij od filtrów wszelkiej maści i ustawień rozdzielczości.
Powinno być tylko lepiej.
Jako ze kupilem go z mysla ze ma byc to drugi tv ( do gier i filmow 3d) to obecnie podlaczone sa do niego tylko laptop i blu ray.Sygnalu telewizyjnego jeszcze nie sprawdzalem ale sprawdze.
Ustawienia fabryczne odrazu zmienilem i jest nieco lepiej ale jak na tv za 5 tys to jestem bardzo rozczarowany.Za zetke dalem faktycznie wiecej ale nie sadzilem ze z biegiem lat producenci beda sie cofac.
Najgorzej jest na filmach gdzie jest duzo ciemnych scen czyli dominuje czern.Wtedy zeby czern byla wzglednie czarna trzeba siedziec bezposrednio przed a jak sie siadzie nieco z boku odrazu czern jest szara.

Mozesz rozwinac "Zacznij od filtrów wszelkiej maści i ustawień rozdzielczości" ???
Jak dokladnie to ustawic by bylo lepiej niz w crt ?
Bo jak patrze na obraz z5500 to mam chec zwrocic hx720.
 

Woszkowaty

New member
Jako ze kupilem go z mysla ze ma byc to drugi tv ( do gier i filmow 3d) to obecnie podlaczone sa do niego tylko laptop i blu ray.Sygnalu telewizyjnego jeszcze nie sprawdzalem ale sprawdze.
Ustawienia fabryczne odrazu zmienilem i jest nieco lepiej ale jak na tv za 5 tys to jestem bardzo rozczarowany.Za zetke dalem faktycznie wiecej ale nie sadzilem ze z biegiem lat producenci beda sie cofac.
Najgorzej jest na filmach gdzie jest duzo ciemnych scen czyli dominuje czern.Wtedy zeby czern byla wzglednie czarna trzeba siedziec bezposrednio przed a jak sie siadzie nieco z boku odrazu czern jest szara.

Mozesz rozwinac "Zacznij od filtrów wszelkiej maści i ustawień rozdzielczości" ???
Jak dokladnie to ustawic by bylo lepiej niz w crt ?
Bo jak patrze na obraz z5500 to mam chec zwrocic hx720.
Ustaw rozdzielczość na minimum, filtry wyłącz, ewentualnie zostaw filtr MPEG na minimum - napisz jak to wygląda, aczkolwiek myślałem, że najbardziej rozczarował Cie obraz SD.
Co do czerni - zmniejsz podświetlenie i podnoś kontrast - napisz jaki efekt.
Ewentualnie jako bazę potraktuj te ustawienia:
Sony HX929 / HX920 review - FlatpanelsHD
Są to ustawienia dla serii HX920, dla 720 też się sprawdzą.




After calibrationPicture mode:Cinema/TheatreBacklight7Contrast84Brightness:50Colour:50Hue:0Sharpness:0Colour temperatureWarm2Noise reductionOffMpeg noise reductionOffDot Noise ReductionOffReality CreationOffSmooth GradationOffMotionflowClear PlusFilm-modeAuto 1/Auto 2Black correctorOffAdv. Contrast EnhancerOffGamma+1LED Dynamic ControlStandardAuto Light LimiterOffClear WhiteOffLive ColourOffDetail/Edge/ enha.OffR Gain-3G Gain-6B Gain0R Bias-2G Bias0B Bias+1
 

L_u_c_a_s

New member
Zastanawiam sie nad odstapieniem od umowy ale nie wiem co moznaby wziac zamiast bo hx820 to niemal to samo a hx920 to kwota na tyle duza ze jak w domu bedzie rozczarowanie to calkiem sie wnerwie.

Dune2, ale na jakiej podstawie i w jakim trybie planujesz to odstąpienie od umowy? Pytam, bo sam jestem przed zakupem i jak się rozczaruję, to będę miał taki sam problem, co Ty...
Tyle, że przymierzam się do HX920 46".
 

dune2

New member
Bez reklam
Dune2, ale na jakiej podstawie i w jakim trybie planujesz to odstąpienie od umowy? Pytam, bo sam jestem przed zakupem i jak się rozczaruję, to będę miał taki sam problem, co Ty...
Tyle, że przymierzam się do HX920 46".
Kupilem na raty i mam 7 dni na anulowanie umowy ratalnej.Tak mi powiedziano w sony centrum.
Ale jak poustawialem go troche to stwierdzilem ze raczej go zostawiam.
Do ceny hx920 nie uzykam lepszego odbioru i katow bo tak juz jest z edge led.
Poza tym mial byc do gier i filmow 3d a tym spisuje sie calkiem niezle a moja poczciwa z5500 pozostanie jako glowna i oby zyla jeszcze dlugo :)

Mysle ze na hx920 sie nie zawiedziesz bo to inna bajka ale ja nie dam 9 tys (to cena w centrum sony)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dune2, ale na jakiej podstawie i w jakim trybie planujesz to odstąpienie od umowy? Pytam, bo sam jestem przed zakupem i jak się rozczaruję, to będę miał taki sam problem, co Ty...
Tyle, że przymierzam się do HX920 46".

Mysle ze spodoba ci sie na 100% jakby nie patrzec jest to jeden z najlepszych tv na rynku oprocz topowej Toshiby i philipsa 9706 czy tez ubozszej wersji 9606.
Lolek
 

dune2

New member
Bez reklam
Przemyslalem i mimo ze juz mam hx720 wezme jeszcze hx920.Znaczy hx720 przeniose do kuchni lub do innego pokoju a w tym gdzie mam centrum multimedialne stanie 920 (obok z5500).
Ale jak mam juz wydac te 8000-9000 to chce sie upewnic ze katy sa idealne.
Czyli czy hx920 ma tak dobre katy ze obojetnie z jakiego rogu bede patrzyl nie bedzie zmian kolorow ani kontrastu ?
Chce by bylo tak dobrze jak w z5500.
Prosze glownie o opinie posiadaczy bo w sklepie odpowiednio je ustawiaja i oswietlaja tak ze maskuje sie problem katow.Wiem cos o tym bo hx720 w centrum sony mial wydawaloby sie duzo lepsze katy niz okazalo sie w domu.
 

Alcatraz

New member
Zamów do domu prezentację i po sprawie. Jak chcesz wydać tyle kasy to parę groszy nie zrobi różnicy a będziesz przynajmniej mógł ocenić własnym okiem. Ktoś inny może odbierać to inaczej i znowu będziesz niezadowolony.
 

Alcatraz

New member
Jeśli MM czy Saturn to chyba faktycznie nie ma prezentacji. Wiem, że można zamówić i jednego z Kolegów na Forum, który prowadzi sklep, mam na myśli Kikiego. Robią prezentację wybranych modeli za drobną opłatą, zakup nie jest warunkiem. Jeśli się nie zdecydujesz zapłacisz także za przyjazd. Po szczegóły najlepiej napisz wprost do nich. Myślę, że przy takich kwotach za sprzęt to już ma sens ale oczywiście każdy musi kalkulować indywidualnie. Pozdrowienia.
 

dune2

New member
Bez reklam
Wlasnie tak duze kwoty musze wydac w pewnych miejscach by w razie potrzeby miec od kogo dochodzic swoich praw a sklepy internetowe sa dobre do kupienia drobiazgow jak np. kabel.
Oczywiscie kazdy ma swoja filozofie ja pozostane przy obejrzeniu tego tv w sklepach i poczekam na opnie uzytkownikow.
Szkoda tylko ze mi 5 lat gwarancji przepadlo no chyba ze Sony powtorzy ta akcje.
 

Alcatraz

New member
Tylko, że to jest sklep stacjonarny z opcją internetową i dostawą na cały kraj. Tak więc prezentację i ewentualny zakupu dokonujesz osobiście, nie przez internet. A praw możesz dochodzić wszędzie - bo widzę, że nastawiasz się raczej na walkę z sytemem niż na telewizor. Może to Twoja filozofia:)

Kąty w tym TV są niezłe ale to nadal LCD więc nie spodziewaj się, że będzie idealnie.
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Tylko, że to jest sklep stacjonarny z opcją internetową i dostawą na cały kraj. Tak więc prezentację i ewentualny zakupu dokonujesz osobiście, nie przez internet. A praw możesz dochodzić wszędzie - bo widzę, że nastawiasz się raczej na walkę z sytemem niż na telewizor. Może to Twoja filozofia:)

Kąty w tym TV są niezłe ale to nadal LCD więc nie spodziewaj się, że będzie idealnie.

Sklep stacjonarny to dla mnie np. euro,media czy saturn.Sklepy z opcja dostawy na caly kraj zazwyczaj maja siedzibe wielkosci malego pokoiku i za takie dziekuje.A moja filozofia polega na walce z systemem ktory w Polsce jest taki ze "wszedzie" patrza jak sprzedac tandete i oszukac.
Dlatego wole walczyc a mam odpowiednie srodki materialne i prawne z firmami ktore sa "namacalne" i dzialaja na wieksza skale.
Tak wiec walcz o klienta dla tego sklepu nie wlaczajac w to mojej osoby :)
A jesli chodzi o lcd to seria z5500 i x4500 sprzed 2-3 lat miala swietne katy i takie mi wystarcza ale stanowczo nie akceptuje tych w edge led.
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Kolego ale nie tym tonem proszę, ok? Ja staram się Tobie doradzić i pomóc a Ty mnie obrażasz i wmawiasz jakieś nonsensy!

Po pierwsze każda firma posiadająca REGON i NIP jest "namacalna" i nie musi być wielkości stodoły. A po drugie, nie walczę o klientów dla żadnego sklepu, chciałem tylko doradzić Tobie możliwie najlepsze wyjście. No ale skoro posiadasz "środki materialne i prawne" to pewnie myślisz, że wolno Tobie wszystko. A jesteś w błędzie... Natomiast jeśli chodzi o kąty to akurat technologia podświetlenia (edge, full czy jeszcze inna) nie ma tutaj nic do rzeczy, bo kąty zależne są od typu matrycy a nie typu jej podświetlenia. Warto czasem uzupełniać swoją wiedzę a nie zadzierać głowę, walczyć i oskarżać cały świat!
 

Woszkowaty

New member
Przemyslalem i mimo ze juz mam hx720 wezme jeszcze hx920.Znaczy hx720 przeniose do kuchni lub do innego pokoju a w tym gdzie mam centrum multimedialne stanie 920 (obok z5500).
Ale jak mam juz wydac te 8000-9000 to chce sie upewnic ze katy sa idealne.
Czyli czy hx920 ma tak dobre katy ze obojetnie z jakiego rogu bede patrzyl nie bedzie zmian kolorow ani kontrastu ?
Chce by bylo tak dobrze jak w z5500.
Prosze glownie o opinie posiadaczy bo w sklepie odpowiednio je ustawiaja i oswietlaja tak ze maskuje sie problem katow.Wiem cos o tym bo hx720 w centrum sony mial wydawaloby sie duzo lepsze katy niz okazalo sie w domu.
Jeśli weźmiesz kąt prosty i wierzchołek tego kąta będzie opierał się na środku TV, a obie przyprostokątne będą symetrycznie biegły w kierunku widza, który siedzi naprzeciw TV - to w tym obszarze jest ideał.
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Kolego ale nie tym tonem proszę, ok? Ja staram się Tobie doradzić i pomóc a Ty mnie obrażasz i wmawiasz jakieś nonsensy!

Po pierwsze każda firma posiadająca REGON i NIP jest "namacalna" i nie musi być wielkości stodoły. A po drugie, nie walczę o klientów dla żadnego sklepu, chciałem tylko doradzić Tobie możliwie najlepsze wyjście. No ale skoro posiadasz "środki materialne i prawne" to pewnie myślisz, że wolno Tobie wszystko. A jesteś w błędzie... Natomiast jeśli chodzi o kąty to akurat technologia podświetlenia (edge, full czy jeszcze inna) nie ma tutaj nic do rzeczy, bo kąty zależne są od typu matrycy a nie typu jej podświetlenia. Warto czasem uzupełniać swoją wiedzę a nie zadzierać głowę, walczyć i oskarżać cały świat!

Ton jest normalny ale jak Ci moj ton nie odpowiada to nie pisz do mnie i po sprawie.
Przewrazliwiony sie znalazl i ja z pewnoscia Ciebie nie obrazam.
Piszesz mi bzdury i przekonujesz a ja nadmieniam ze nie interesuja mnie takie sklepy.
I niech Ci to wystarczy.
Dla mnie sklep ma miec wielkosc stodoly i to moja sprawa a nie Twoja.
i Ty zmien ton bo Twoje prawdy nie maja dla mnie znaczenia wiec glos je gdzie indziej.
Jestes posiadaczem hx920 ? to pisz jakie sa katy a porady gdzie mam kupowac sobie daruj bo o to nie prosilem.
A wolno mi wszystko na co pozwala prawo i miedzy innymi wybor sklepu.
A co do wiedzy technicznej nie twierdze ze sie znam ale wiem ze tv z serii z5500 i x4500 mialy swietne katy i nie obchodzi mnie od czego to zalezy i kupujac teraz hx920 licze na to samo.
I nikogo nie oskarzam ale pytalem o katy posiadaczy hx920 a Ty wtraciles sie nie pirwszy juz raz prawiac mi porady gdzie mam kupowac a tego nie chce i nie oczekuje.


Jeśli weźmiesz kąt prosty i wierzchołek tego kąta będzie opierał się na środku TV, a obie przyprostokątne będą symetrycznie biegły w kierunku widza, który siedzi naprzeciw TV - to w tym obszarze jest ideał.

Genialne i pewnie polecisz mi jakis konkretny sklep hehe

Dalej prosze niezaleznych ludzi o opinie o hx920.
 
Ostatnia edycja:
Do góry