Sony Bravia 7

Dobra kolego. Weekend mija dziel się wrażeniami.
Aplikacje szybko działają?
To po krótkim rekonesansie mogę powiedzieć iż. Obraz z tv słaby.
Ale z 4k Uhd jest ok. Chociaż aby ta cudna jakość zobaczyć musi być to prawdziwy 4k z bitreid z 80 Mbit. Oczywiście tv nie wyrabia tyle przez LAN bo tylko 100 Mbit oraz przez wifi 250 Mbit i przycina film. Dlatego kupiłem przejściówkę z USB 3.0 na Rj45 no i mam te 450 Mbit i mogę takowy film obejrzeć. Ale jeszcze że 2 tyg będzie szedł mi minipc który podłącze do tv po HDMI 2.1 aby uzyskać te niby cudowne 4k120hz.
Tv ma gorszą lub żadna synchronizację z kinem domowym gdzie w poprzednim Sony automatycznie wyrywało kodek dźwięku i go uruchamiało na amplitunerze a tutaj muszę robić to sam.
Szybkość działania systemu jest lepsza niż na moim poprzednim. Więc do płynności nie mam zastrzeżeń.
Jak dotąd tyłka nie urywa. Tyle że większy. Czekam na te HDMI 2.1 bo nie wiem jaką jakość daje server emby po LAN.
 

luck76

Well-known member
To po krótkim rekonesansie mogę powiedzieć iż. Obraz z tv słaby.
Ale z 4k Uhd jest ok. Chociaż aby ta cudna jakość zobaczyć musi być to prawdziwy 4k z bitreid z 80 Mbit. Oczywiście tv nie wyrabia tyle przez LAN bo tylko 100 Mbit oraz przez wifi 250 Mbit i przycina film. Dlatego kupiłem przejściówkę z USB 3.0 na Rj45 no i mam te 450 Mbit i mogę takowy film obejrzeć.
Wg mnie ograniczenia szybkości etherntet 100 Mbps nie powinny wpływać na odtwarzanie- w końcu jest dobre WiFi od tego. U mnie Bravia Core (obecnie Sony Pictures Core) działa przez WiFi w max jakości bez zarzutu. Mam też gęste pliki wideo z aparatu (100Mbps) które po Plex z nasa gra bez problemu. Myślę że problemem jest u Ciebie słaby procek w serwerze/nas.
Tv ma gorszą lub żadna synchronizację z kinem domowym gdzie w poprzednim Sony automatycznie wyrywało kodek dźwięku i go uruchamiało na amplitunerze a tutaj muszę robić to sam.
Poustawiałeś wszystko dobrze?
U mnie kino gra to co wybiorę w odtwarzaczu. DA, DTHD, DTS. Tylko DTS MA i DTS-x nie bo belka nie wspiera.
Szybkość działania systemu jest lepsza niż na moim poprzednim. Więc do płynności nie mam zastrzeżeń.
Jak dotąd tyłka nie urywa. Tyle że większy. Czekam na te HDMI 2.1 bo nie wiem jaką jakość daje server emby po LAN.
 
Ostatnia edycja:
U mnie po LAN 100 mb nawet tv z megogo się tnie. Bo nie mam anteny tylko tv internetowa. Po wifi jest ok ale filmy 4k po LAN tną i nic z tym nie zrobisz. Procek nie słaby raczej bo Intel core i5 6600k Co do pytania o 4k120hz taki sygnał można puścić z pc przez HDMI bo miałem tak w poprzedniku.
Skalowanie słabe w porównaniu do Sony nie pamiętam modelu h9005 chyba co miałem. Przy rozdzielczości nie HD widać Pixele przy 1080dpi jest już ok. Ale przyglądając się to nie jest żyleta.
Co do kina domowego wszystko ustawione bo na przednim tv tak samo podłączone. Tyle że nie przełącza sam trybów dźwięku po przejściu źródła.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Bravia 7 w 85 calach jest jeszcze niedostępna. Stoją obok siebie 7 65 cali i 9 75 cali. Syn nie widzi żadnej różnicy 😁
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Skoro są narzekania na obraz słabej jakości na tv w rozmiarze 85 cali to da się w ogóle oglądać coś poza 4k na 98 czy 115 cali? Wychodzi na to, że obraz na kanałach z satelity to będzie tam dramat 😬
 
Ale jak to nagrać? W C+ chyba jakieś zabezpieczenie jest. Nagranie będzie tej samej jakości? Jakaś kompresja czy coś takiego nie zadziała?
Zawsze można nagrać - jak obraz idzie do TV po kablu HDMI to zawsze na końcu może nie być TV, a nagrywarka, miniPC czy nawet sam TV (niektóre oferują nagrywanie na dołączone nośniki). Jakość nagrania / kompresji i jej rodzaj na nagrywarkach i miniPC można ustawić. Zresztą nawet jakbyś nagrywał przez TV to o ile nie jest stosowany specyficzny format to możesz odtworzyć to na tym TV na którym nagrywałeś i zobaczyć czy jest różnica między nagraniem, a oryginalnym materiałem.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Na forum obok pojawił się test C855 i co dziwne pomimo prawie dwukrotnie większej szczytowej jasności średnio świeci o 200 nitów mniej niż Bravia 7.
 
Hmm.
Zaobserwowałem iż od 4 dni mam problem z włączeniem tv. Po włączeniu i po ilus minutach nie wiem ilu. Godzinę czy coś nie mogę włączyć tv. Jakby się uśpił na amen. Tylko wyciągnięcie wtyczki pomaga że po 30 sek zaświeci się dioda czuwania. Ktoś wie co to może być? Specjalnie go dziś resetowałem aby wykluczyć jakieś ustawienia i nic.
 
Hmm.
Zaobserwowałem iż od 4 dni mam problem z włączeniem tv. Po włączeniu i po ilus minutach nie wiem ilu. Godzinę czy coś nie mogę włączyć tv. Jakby się uśpił na amen. Tylko wyciągnięcie wtyczki pomaga że po 30 sek zaświeci się dioda czuwania. Ktoś wie co to może być? Specjalnie go dziś resetowałem aby wykluczyć jakieś ustawienia i nic.
Ty no weź, już decyzja zapadła, ale jeszcze kilka takich i podobnych informacji to TCL wciągnę.
 
Do góry