Sony 32/37/40/46/52 W5500

Fantazyoosh

New member
Spoko wszystko opowiem. Na razie tylko tyle ze zapłaciłem......... (werble) 4870zł. Co wy na to?:p Prawie jak za 46''.

To wylicytowałeś ciut lepszą cenę niż ja ;) Ale byli też sporo lepsi :)

Też wczoraj dostałem 52W5500. Fajny. Lekkie poświaty w rogach, clouding ledwie zauważalny - nic, na co nie byłbym przygotowany.

Trochę zawiodłem się na input lagu. Jak dla mnie to wcale nie 30-70 ms, a ze 200. Dokładnie rejestruję opóźnienie pomiędzy wciśnięciem "fire" na padzie, a momentem, w którym postać oddaje strzał. Nie przeszkadza to, chociaż myślałem, że będzie lepiej.

Wszystko w Game Mode naturalnie, chociaż w innych trybach jest w zasadzie to samo. A może ktoś ma jakieś magiczne ustawienia pod gry? Co powyłączać?
 

cyber78

Member
Bez reklam
(...)
Wszystko w Game Mode naturalnie, chociaż w innych trybach jest w zasadzie to samo. A może ktoś ma jakieś magiczne ustawienia pod gry? Co powyłączać?

Zasada jest taka, powyłączać wszystko, czyli wszystkie "polepszacze" obrazu, ale przede wszystkim MotionFlow. Właśnie osławione 100Hz najbardziej wpływa na inputlag.
Ale ten TV w GameMode wyłącza 100Hz, zobacz w ustawieniach jeszcze polepszacze.
W testach ten TV W5500 nie zachwycał pod względem inptlaga, ale w game mode nie powinno być aż tak źle.
 

renik4

New member
Witam.
Ja dzisiaj kupiałam telewizor 52W5500, w mediaexpert za cenę 4,997, są teraz w promocji. Jak narazie, to telewizor próbnie podłączony, obraz taki sobie, ale pewnie to kwestia ustawień,mam pytanie jakim kablem najlepiej podłączyć do tunera cyfry +aby obraz był lepszy, pozdrawiam
 

Ares78

New member
Zasada jest taka, powyłączać wszystko, czyli wszystkie "polepszacze" obrazu, ale przede wszystkim MotionFlow. Właśnie osławione 100Hz najbardziej wpływa na inputlag.
Ale ten TV w GameMode wyłącza 100Hz, zobacz w ustawieniach jeszcze polepszacze.
W testach ten TV W5500 nie zachwycał pod względem inptlaga, ale w game mode nie powinno być aż tak źle.

Input lag w trybie gra jest na przyzwoitym poziomie, nie ma rewelacji jak to było przy z4500 (0-10ms), ale dla przeciętnego gracza spokojnie wystarczy. Co do ustawień powiedziane już praktycznie wszystko- powyłączać ulepszacze obrazu razem ze motionflow.

renik4 generalnie najlepiej korzystać z podłączania przewodami HDMI
 

trx

New member
Kupilem w tamtym tygodniu na allegro 52w5500 chyba od tego samego sprzedajacego o ktorym piszecie.. Dam znac jak przyjdzie czy wszystko jest ok :)

pozdro
 

Sych

New member
@Renik4
Zależy jaki masz dekoder. Najlepszą jakość masz przy podłączeniu HDMI oraz component. Co do porównania jakości tych dwóch połączeń, są różne opinie. Teoretycznie lepsze jest HDMI. Jednak sporo osób uważa, że obraz lepszy jest przez component. Ile ludzi, tyle opinii...
 

bestiaa

New member
dylemacik, a może coś innego?

witam stoje właśnie przed zakupem Tv jak tu chyba większość moich przedmówców i każdy się już na coś zdecydował. Ja już prawie też po przeczytaniu wszystkich informacji na temat 40W5500. Zastanawiam się tylko czy np "nie uparłem się na Sony" może mam się zastanowić nad inna marką ?
TV ma mi służyć do oglądania filmów, TV HD i oczywiście piłeczki. Zamiar mam też podłączyć TV do PC i od czasu do czasu może w coś zagrać. kwota do 3100 zł
Dzięki za pociągnięcie tematu
pozdro
 

ernet

Active member
Bez reklam
witam stoje właśnie przed zakupem Tv jak tu chyba większość moich przedmówców i każdy się już na coś zdecydował. Ja już prawie też po przeczytaniu wszystkich informacji na temat 40W5500. Zastanawiam się tylko czy np "nie uparłem się na Sony" może mam się zastanowić nad inna marką ?
TV ma mi służyć do oglądania filmów, TV HD i oczywiście piłeczki. Zamiar mam też podłączyć TV do PC i od czasu do czasu może w coś zagrać. kwota do 3100 zł
Dzięki za pociągnięcie tematu
pozdro
Ostrość obrazu=Sony. Pastele=Inne.
 

m_ila

New member
Sony zapowiada rewolucję w swoich modelach od 15.02.2010
Ja bym zaczekał.
http://gizmodo.com/5442019/sonys-br...r+lx900-and-xbr+hx900-go-3d-and-wi+fi-abounds
Zarówno wygląd jak i jakość zapowiada się imponująco w klasie cenowej - a to tylko miesiąc czasu

Mowę mi odebrało:razz:

Jak dotąd najładniejszy sprzęt, z jakim miałam do czynienia to mój Maczek, Applątko kochane, co oczy cieszy i dudki daje zarobić.

Ale to Sonisko... To nie dla mnie. Trzeba by przy nim trzymać formę, codziennie make up, siłownia, mąż do piwnicy.

kiki na co mi tu było zaglądać:( A tak się cieszyłam, że kupię sobie zaraz X4500
 

Ares78

New member
Faktycznie wygląda naprawdę imponująco, dawno żaden telewizor mi się tak nie podobał, możliwości też wyglądają bardzo dobrze, tylko pytanie jak będzie z ceną w Polsce? Bo to mnie najbardziej interesuje, coś czuję, że nie dotrwam w postanowieniu, że następny telewizor to jednak nie będzie OLED (coś mało ostatnio słychać na temat tej technologi)
 

Wilku

New member
Kurcze Kiki, zniszczyłeś mój światopogląd :razz: a miałem kupić w przyszłym tyg. 46W5500 lub 40W5500 ehhh a teraz mam dylemat, czy czekać bo rzeczywiście elegancko się prezentuje ta nowa seria, ale ciekawa jest też cena...
 

casanova07

New member
Powiedzcie mi czy 40W5500 ma ochronę HDCP czy nie?
Co chwile mam problemy z podłaczeniem dekodera MM przez hdmi, drugi dzień nic sobie oglądnąć nie moge :/
 

Mlodyasg

New member
Kurcze Kiki, zniszczyłeś mój światopogląd :razz: a miałem kupić w przyszłym tyg. 46W5500 lub 40W5500 ehhh a teraz mam dylemat, czy czekać bo rzeczywiście elegancko się prezentuje ta nowa seria, ale ciekawa jest też cena...

No przecież ceny są podane, pewnie do tego bez podatku stanowego, który nie obowiązuje we wszystkich stanach a wynosi 5%... wiec weźmy sobie taki przykład przyzwoitego modelu EX700 40 cali za 1700USD + 22% naszego VATu i powinno to dać mniej więcej obraz naszej polskiej ceny(5999zł)
 

littlefish

New member
Siema. Chciałbym się zapytać właściciela konkretnego modelu telewizora (32W5500), czy przy grze na ps3, występuje w nim aż taki straszny input lag, jak go tutaj opisują? Jestem już praktycznie przygotowany do kupna i tylko perspektywa denerwowania się o ten aspekt stoi mi na drodze.

PS Siema x2, bo jestem tu świeżak
 
Do góry