Sony 32/37/40/46/52 W5500

rafalxp1

New member
Witam wszystkich.

Zamówiłem w Euro RTV AGD przed świętami kdl40w5500. Miał być do odbioru po świętach. Wczoraj dostałem informację, że modelu 40 w5500 nie ma już w sieci EURO RTV AGD i nie będzie. Dzisiaj otrzymałem od Euro dodatkową informacje, że Sony zaprzestało sprzedaży 40w5500.

Dziwne :/

Gratuluje tym co zdążyli.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Witam wszystkich.

Zamówiłem w Euro RTV AGD przed świętami kdl40w5500. Miał być do odbioru po świętach. Wczoraj dostałem informację, że modelu 40 w5500 nie ma już w sieci EURO RTV AGD i nie będzie. Dzisiaj otrzymałem od Euro dodatkową informacje, że Sony zaprzestało sprzedaży 40w5500.

Dziwne :/

Gratuluje tym co zdążyli.

Wątpię żeby zaprzestali sprzedaży przecież w niektórych sklepach stacjonarnych i internetowych jest jeszcze do nabycia i na pewno zalega jeszcze w magazynach.

Wydaje mi się bardziej prawdopodobna teza że zaprzestali produkcji tych modeli,gdyż pomału wchodzi do sklepów nowa seria W 5800 i jest już nawet dostępna w paru sklepach internetowych.

Myślę iż w tej kwestii się nie mylę?
 

Ares78

New member
Coś mi się nie chce wierzyć, że w5500 nie jest już produkowane, chociaż wszystko jest możliwe, w okolicach marca wejdą już zapewne nowe modele... Ale przecież oprócz Euro RTV AGD są też jeszcze inne sklepy, więc dramatu nie ma, wystarczy trochę poszukać. Co do w5800 to wydaje mi się, że to nie jest kontynuacja tylko bardziej równolegle produkowany model (bo zasadnicza różnica to tylko tuner satelitarny). Zresztą modele 5800 nie będą prawdopodobnie w Polsce dostępne...
 
Ostatnia edycja:

nimo13

New member
Witam, wczoraj zakupiłem 52w5500 za 4997zl w sklepie media expert . Jestem super zadowolony. Zero cloudingu, obraz rewelka, z 4,5 metra oglądam i jest ok.
 

sipap

New member
Jutro ide kupowac nowy telewizor.Bedzie to 40W5710.
Mam pytanie, czy wyjasniło się jaki dekoder jest w tym odbiorniku? Czy jest taki sam jak w 40W5500?
bo ktoś podawał,że może być mpeg2 a nie mpeg4 jak w W5500(przepraszam jeśli pomyliłem nazwy dekoderów,ale w każdym razie chodzi o to czy przypadkiem w W5710 nie ma tego gorszego).
Druga sprawa to czy w tym własnie modelu ,jest na pilocie przycisk "SCENE" ?
Cena 3200 ,ale to chyba żadna okazja bo te telewizory można juz dostać w tej cenie w kilku sklepach.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Kurde a ja jestem w kropce. Znowu spedziłem godzine w sklepie dumając czy 52 czy 46. Najgorsze jest to ze napaliłem sie na 52 ale jak dzis stałem w odległosci od niego 4 m czyli tyle ile mam w domu to widziałem wady obrazu mimo ze był puszczony filmik demo.Skoro tu widziałem niedociągnięcia to w N-ce pewnie jeszcze bardziej.Poza tym miałem wrażenie, ze nie obejmuję całego obrazu wzrokiem.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Kurde a ja jestem w kropce. Znowu spedziłem godzine w sklepie dumając czy 52 czy 46. Najgorsze jest to ze napaliłem sie na 52 ale jak dzis stałem w odległosci od niego 4 m czyli tyle ile mam w domu to widziałem wady obrazu mimo ze był puszczony filmik demo.Skoro tu widziałem niedociągnięcia to w N-ce pewnie jeszcze bardziej.Poza tym miałem wrażenie, ze nie obejmuję całego obrazu wzrokiem.

Już nie mam sił.....:razz:
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Kurcze sił to ja nie mam. :p Porównywałem 52 w5500 z 55B650 samsunga i przez to ze tam jest błyszcząca matryca to obraz z bliska wygąda dużo lepiej ale cena zabójcza a z kolei 50'' nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Zobaczymy.Promocja na 5 letnia gwarancje jest do końca stycznia. W sumie, w ciągu 3 lat to będzie mój 3 tv wiec idąc tą drogą, za jakieś 2 lata i tak go sprzedam i kupie cos innego. Pewnie wezmę 46 bo łatwiej go sprzedam a i powód będzie by zmienić tv, bo wtedy to juz ledy będą bardziej dopracowane i przy 52 '' bedzie mniej tych niedociągnięć co teraz widzę:).
 

sipap

New member
Pytałem się już o to w innym dziale,ale nikt nie odpowiedział.
Mianowicie chodzi o to,że zamierzam kupić Tv 40" i bedę z niego korzystał z odległości 1.5-2m.Czy to nie zablisko? Chodzi mi o kłopoty z oczami(nosze okulary).TV bedzie używany do BR i gier(bez telewizji).
Druga sprawa jak wyglada efekt tego "cloudingu"?
Czy w sklepie da się rozpoznac efekt złego podświetlenia matrycy(świecące rogi) i clouding? Włączyc jakiś obraz z ciemnym tłem, itp..?
Bardzo proszę o rady,bo musze szybko sie zdecydowac i fajnie by było ,żeby telewizor pozbawiony był denerwujących wad.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Co do odległosci to 1,5-2 dla br i gier to spoko mozesz brac. Na moim poprzednim 42'' oglądąłem dvd z 2 m i było ok. Co do cloudingu w sklepie to chyba jest za duzo swiatła zeby to wyłapać.
 
Do góry