Sony 32/37/40/46/52 W5500

gmario

New member
Sklep internetowy w W-wie, odbiór osobisty bez możliwości podłączenia - ustaliłem już zwrot TV ... i chyba postawie na plazmę Panasa
 

Ares78

New member
MrFunfel napisał:
kupiles tv bez ogladniecia go:confused: albo napisz gdzie go kupiles..bo wyglada to nie za ciekawie ;/

W sklepie nie ma możliwości zauważyć takich rzeczy zbyt mocne oświetlenie, z drugiej strony warto pamiętać, że aparat ma tendencje do "wyciągania" takich rzeczy tzn. gorzej jest na zdjęciu niż w rzeczywistości. Ale faktycznie w tych modelach nie jest to zjawisko częste (w tym temacie to dosłownie kilka osób).
 

Siwy08

New member
40w5740

Szanowni,
mam zapytke: otoz tv jak w temacie, podlaczylem wczoraj po hdmi dekoder upc hd (wczesniej byl zwykly upc po eur) i uciekl mi z formatow ekranu tryb SMART. dzieki temu obraz z tvp i polsatu jest rozciagniety, ma pasy na gorze i dole a postaci wygladaja jak ruskie babuszki:D . a zona oglada seriale na publicznej i mowiac szczerze nie da sie na to patrzec.
z gory dzieki.
pzdr
 

Yacko

Member
Zamierzam wkrótce zakupić Sony 40W5500 jako monitor do komputera (szczególnie do gier) oraz do PS3. Nie mogę się doszperać jaki input lag posiada ten model. Może ktoś testował, albo zna tą wartość ?
 

Sych

New member
:spam:
senior45 napisał:
ja bym zrobil tak samo.Masa kasy i taki szmelc.
:spam:

Mówisz o w5500? Szmelc? Hehehe:-D
Pokaż mi telewizor w takiej cenie o podobnej charakterystyce... Ciężko znaleźć, nie? Jak ktoś kupuje w dziadoskich sklepach, byle taniej to niech się cieszy że mu przyjmą zwrot! W normalnych sklepach typu rtv euro agd promocja 40w5500 za 3190.

Co do zdjęć... Faktycznie nie powinno być tak jak jest pokazane. tylko z drugiej strony masz tak nastawione ustawienia, że biały pasek razi po oczach jak się na nie patrzę. Nie sądzę, że ktokolwiek dałby radę oglądać tak telewizję. Zmniejsz kolego podświetlenie, jasność, kontrast, bo matrycę w aparacie wypalisz;) Tak naprawdę, to na każdym telewizorze można wykonać zdjecie claudingu. Czy jest to Panasonic Meduzy, czy Sharp, czy jakikolwiek inny.
A koledze od zdjęć radzę zmniejszyć parametry o których wspomniałem, bo oczy sobie popsujesz, albo uszkodzisz matrycę w aparacie jak będziesz robił ponownie zdjecia:D
I jeszcze jedna sprawa, daj namiary na ten sklep. Lepiej wiedzieć na przyszłość...
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Yacko napisał:
Zamierzam wkrótce zakupić Sony 40W5500 jako monitor do komputera (szczególnie do gier) oraz do PS3. Nie mogę się doszperać jaki input lag posiada ten model. Może ktoś testował, albo zna tą wartość ?

Input lag w tym modelu jest pomiedzy 17-30ms. Zależy od ustawień. Polecane jest wyłączenie motionflow i wszelkich "ulepszaczy" obrazu, wtedy wartość jest najniższa.
 

Sych

New member
@Siwy08
Ustaw odpowiedni obraz w dekoderze. Jak dekoder odbiera sygnał z jednym formatem, formatuje go na swój, wysyła do telewizora który też formatuje po swojemu to wychodzą artefakty. Najlepiej w dekoderze na panoramiczny i w lcd na wide.
 

Siwy08

New member
Sych napisał:
@Siwy08
Ustaw odpowiedni obraz w dekoderze. Jak dekoder odbiera sygnał z jednym formatem, formatuje go na swój, wysyła do telewizora który też formatuje po swojemu to wychodzą artefakty. Najlepiej w dekoderze na panoramiczny i w lcd na wide.

Dzieki, ale juz probowalem. niezaleznie od formatu wybranego na dekoderze (16:9, 4:3, czy letterbox), nie ma zmiany na tv. masz racje - kiedys to pomoglo, ale byl dekoder zwykly i po euro
pozdro
 

Sych

New member
Dziwne bo zmieniając format w dekoderze, niezależnie od ustawień telewizora format powinien sie zmieniać. Jakiej firmy masz dekoder?
 

Marqe

New member
40w5500 AV1 i AV2

Witam
Mam pytanie do użytkowników 40w5500. Chodzi mi o złącza. Jak wybieram złącza to widać co jest podłączone a co nie prawda?? U mnie w złączach AV1 AV2 nic nie jest podłączone a widać jakby było coś podłączone(taki mały niebieski ekran ze strzałka). Proszę o odpowiedz.
Zaznaczam że jestem laikiem.
 

Ares78

New member
A w ustawieniach masz włączone ukrywanie nieużywanych wejść? Mogę się mylić, ale to pierwsza rzecz która przychodzi mi na myśl :) a zazwyczaj najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze.

Yacko generalnie wartość input lag jest do 30ms w trybie gra o ile dobrze pamiętam, dobrze jest też zrobić aktualizacje firmware.
 

Siwy08

New member
@Sych
witaj.
chyba sobie poradzilem. madry pan instalator ustawil na dekoderze (Cisco) rozdzielczosc 1080i. dopiero jak zmienlem na auto, to moge uzywac trybu smart w tv. i teraz jest juz do przyjecia :D . ale dalej nie moge zrobic na dekoderze vol+, vol-. jest albo mute albo dzwiek na stalym poziomie, niezaleznie od tego, ile "przejade" paskiem w prawo.

pzdr
 

gmario

New member
W normalnych sklepach typu rtv euro agd promocja 40w5500 za 3190.

Zmniejsz kolego podświetlenie, jasność, kontrast, bo matrycę w aparacie wypalisz;)
A koledze od zdjęć radzę zmniejszyć parametry o których wspomniałem, bo oczy sobie popsujesz, albo uszkodzisz matrycę w aparacie jak będziesz robił ponownie zdjecia:D



Niestety to nie było 40 cali

Tak więc wg ciebie na ile powinno być ustawione podświetlenie, kontrast i jasność?
 
Ostatnia edycja:

Marqe

New member
40w500 problem

Witam
ARES78 dzieki za odpowiedz ale chodzi mi o to że ja widze wszystkie wyjscia i wejscia sa widoczne tylko ze na AV1 i AV2 nic nie mam podłączone zadnych kabli a widnieją mi jabym miał podłączone(obow wejsc widnieje niebieski ekran ktory informuje nas o podłączeni, korzystaniu z danych wejsc).

Jeszcze jedna sprawa i to o wiele bardziej IRYTUJĄCA. Mam clouding. Mocno mi świeci prawy górny róg. Lewa strona może troszeczkę ale jest to prawie niezauważalne. I nie wiem czy mam wymieniać na inny egzemplarz czy coś innego kupować? Zaznaczam mam 40W5500 kupiłem 4 dni temu w rtveuroagd.
Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Tego podświetlenia w dzień nie widac. W nocy przy ciemnych scenach widac ze swieci ten róg.

Co byście zrobili na moim miejscu?
Czy sony wydał wadliwą serie?

Pozdrawiam
 

toms83qwe19

New member
Marqe napisał:
W nocy przy ciemnych scenach widac ze swieci ten róg.

Co byście zrobili na moim miejscu?
Czy sony wydał wadliwą serie?

Pozdrawiam

Jeśli Cię to drażni, to oczywiście wymieniaj. TV ma dawać radość a nie wkur....ć przy każdym spojżeniu. Ja mam też rogi ale bardzo minimalnie, pawie nie widoczne, trzeba się przyjżeć.
 

gmario

New member
Marqe - w 40W4000 miałem lekkie w jednym rogu, teraz w 46W5500 było już wg mnie trochę za duże (zdjęcia dwie strony wcześniej) - nie mogłem wymienić bo nie było już drugiej sztuki więc umówiłem się na zwrot. Tak jak wiele osób już pisało to jest przypadłość matryc lcd, efekt jest większy lub mniejszy. Trochę kwestia szczęścia (moich dwóch kumpli ma W5500 - mają tylko minimalne podświetlenie) lub tego czy nie przeszkadza ci to bo nie oglądasz tv w ciemnościach. Można też próbować niwelować efekt parametrami np jasnością, podświetlaniem - mi się nie udało niestety

Ja też bym próbował wymieniać, jeżeli uznajesz to za nieakceptowalne
Z ciekawości jaką miałeś datę produkcji i kraj?
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Siwy08 napisał:
@Sych
(...) ale dalej nie moge zrobic na dekoderze vol+, vol-. jest albo mute albo dzwiek na stalym poziomie, niezaleznie od tego, ile "przejade" paskiem w prawo.
pzdr

Bardzo możliwe, że masz w dekoderze ustawiony dźwięk na dolby, albo coś w tym rodzaju. Zmień na stereo, regulacja dźwięku powinna działać. Niestety tak czasami jest z hdmi i protokołem hdcp...
 

Sych

New member
gmario napisał:
Tak więc wg ciebie na ile powinno być ustawione podświetlenie, kontrast i jasność?

Zależy od warunków jakie masz w pokoju, no i od Twoich preferencji. Osobiście nie lubię jak obraz daje mi po oczach, uwielbiam raczej stonowaną konfiguracje. Dla mnie świetne warunki do oglądania filmów są przy ustawieniu jakie daje funkcja Theatre. Co do podświetlenia, spokojnie 3-4 wystarcza. Reszta zależy od Ciebie i proponuję pobawić się. W menu masz naprawdę mnóstwo możliwości. Funkcje które podałeś to podstawa, ale poza tym przecież są do wyboru różne tryby obrazu, temperatura barw, tryby filmu, ostrość... Pobaw się tym, zobaczysz ogromną różnicę i na pewno dobra konfiguracja zwiększy zadowolenie z obrazu.
 
Do góry