Sony 32/37/40/46/52 W5500

kloncd

New member
Witam mam pytanko. Chce zakupić telewizor LCD (budżet około 3,5tyś) zastanawiałem się nad SONY KDL-40W5500 (odległość od telewizora około 3-3,5m, sygnał UPC przez tuner z HD podpięty za pomocą HDMI) i moje pytanie brzmi czy te 40" to nie za dużo do tak niedużej odległości która będzie mnie dzieliła (chodzi o to żeby wszystkie kanały wyglądały ładnie bez "pixeli" o ile to możliwe). Jeszcze jedno zapytanie chciałem ten telewizorek 40w5500 zamontować na stoliku Hubertus model Alladyn2 [ ww.hubertus-meble.pl/pub/Image/produkty/maxi/Alladyn_2.JPG ] (ma rozstaw otworów do mocowania w pionie max 47cm a w poziomie max 70cm). Czy ten rozstaw będzie pasował do tego soniacza?? Czy jest jakiś inny telewizor w tej cenie godny uwagi nie chce kupić lipy ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Hubertus ma znormalizowane rozstawy - więc powinno być ok.
Myślę wręcz że to za mało . Powinieneś zaczynać jednak od 42" .
Jeśli zostajesz przy 40" to Sony z pewnością nie "dosypie" Ci więcej szumów przy tej odległości.
moz-screenshot-1.png
moz-screenshot-2.png
 

kloncd

New member
Wiesz zależy mi żeby "zwykłe" kanały wyglądały super (bo tych w HD narazie jest niewiele) a już widziałem u niektórych ludzi telewizory LCD i obraz np z TVP1 który był tak fatalny że szok (same kwadraty). Czyli rozumiem że wybór TV jest dobry (jakość też powinna być niezła dla zwykłych kanałów?).
A czy ktoś montował LCD na takim stoliczku chodzi mi o SONY 40w5500 (czy nie było problemów) i jak mogę się upewnić że ten rozstaw jest odpowiedni (nigdy nie montowałem LCD na takim czymś dlatego nie bardzo wiem na co zwrócić uwagę).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kilkanaście osób z tego co wiem montowało na Hubertusie i nikt nie zgłaszał żadnych kłopotów - więc przyjmuję że zero kłopotów.
W klasie cenowej i wielkości - powinno być extra.
 

NIUNIA

New member
Witam
Jeżeli chodzi o odległość to jak najbardziej 40 jest O.K., ja właśnie z takiej odległości oglądam. Co ciekawe to przed zakupem 5500, zdecydowałem że musze zamówic u dostawcy kablówki MULTIMEDIA tuner cyfrowy i rozszeżyć pakiet. Ale jakie było moje ździwienie gdy podłączyłem ten TV zapomocą zwykłego kabla antenowego do sygnału z kablówki. Obraz rewelka, koledzy którzy mają tuner cyfrowy N-kę lub Cyfre dziwią się że mam taki świetny obraz, jedynie na TVP 2 jest troche gorszy, ale tyko ja to widzę, jestem poprostu bardzo wymagający. Cena jaka jest za ten TV, jest bardzo atrakcyjna, ja sam dałem ponad 5 kawałków i nie żałuję.
Wracając do wielkości też się zastanawiałem, prawdą jest że im większy TV tym lepiej ogląda się filmy, lepsze wrażenia. Ale proponuje zastosować zdrowy rozsądek, nie róbmy na siłe z pokoju kina, i nie czynnmy z telewizora najwiekszego mebla w pokoju. 40- ka w zupełnosci jest wystarczająca do "wszystkiego" no chyba że ktoś ma pokuj tylko kinowy, tu wielkość może być ograniczona tylko ścianami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w sprawie cen nie mam pojęcia - ale erozja cenowa jest - więc z pewnością będą tanieć, tylko kiedy ?
Raczej sięgałbym po model z matrycą aktywną i to na prezentacji w domu:
JVC 47DV1
Toshiba 47ZV635
Sharp 46LE 700
Sony 46W5500
 

jarmk

New member
NIUNIA napisał:
koledzy którzy mają tuner cyfrowy N-kę lub Cyfre dziwią się że mam taki świetny obraz, jedynie na TVP 2 jest troche gorszy, ale tyko ja to widzę, jestem poprostu bardzo wymagający.
Mam Multimedię i mam N-kę, także mam porównanie i zdziwił byś się jak byś też przeszedł z kablówki na N-kę...i nie mówię tu o 14 kanałach w HD jakie ma w tej chwili N-ka. ale i też zwykłe SD są o niebo lepsze od kablówki...no chyba, że akurat w Twoim mieście Multimedia nadaje taki super sygnał...:)
 

kloncd

New member
A co powiecie o jakości sygnału w UPC pakiet standard z dekoderem, nagrywarką i obsługą HD (podpinany przez HDMI) porównując np do "N-ki" lub cyfry

A jeszcze jedno pytanko "złotego pixela" w kategorii 42" dostał SHARP LC-RD2E jak on się ma do KDL-40w5500 (jeśli chodzi o jakość obrazu cyfrowego SD i HD)
 

jarmk

New member
trasat23 napisał:
Szukam kodów serwisowych, aby sprawdzić przebieg telewizora. Dzięki
Nie boisz się mieszać w TV...ja w swoim poprzednim LCD Samsungu też chciałem tylko "coś zobaczyć", a narobiłem sobie tylko kłopotów....:(
Jest o tym gdzieś tu na forum mój temat.
 

NIUNIA

New member
Po podłączeniu TV do sygnału SD W5500 pokazał na co go stać, zgadzam się że sygnał z platform cyfrowych i dekoderów cyfrowych jest super po prostu bajka, i nie mam zamiaru się z nikim sprzeczać. Jednak dobry sygnał SD w nowym bydynku gdzie Multimedia samo przygotowało instalację, daje bardzo dobry obraz i życzę wszystkim takiego sygnału. Często operatorzy podłaczają sygnał o takich parametrach aby zachęcić do zakupu dekoder za pare złotych miesięcznie.
 

marbab

New member
A czy moge podlaczyc lapka do lcd zwyklym kablem (vga od lapka do PCin w LCD?) Chodzi mi o to czy wtedy strace cos na obrazie? czy bedzie glos itd? Bo jesli nie bedzie z tym problemu to w sumie odpowiadaloby mi to rozwiazanie. Rozumiem ze sposob z PS3 jest wygodny o tyle, ze tv i komp nie musza byc obok siebie (np. w tym samym pokoju). U mnie akurat lapka od tv bedzie dzieliz zaledwie metr, ale jesli podlaczenie kablem z wejscia w lapku (mam gniazdo VGA) z TV nie bedzie stanowilo problemu to zdecyduje sie na te opcje.
Teraz mam tez inne pytanie z kolei, jesli przez kabel pojdzie glos i obraz, a ja jednak wolalbym slyszec glos w glosnikach ktore sa podpiete do kompa, to czy mam jakas mozliwosc ingerowania w to?
pozdrawiam
 

paczu

New member
możesz podłączyć wyjście vga do wejścia PCin w telewizorze tyle że sygnał będzie przekazywany analogowo nie cyfrowo, dźwięku tym przewodem nie prześlesz
 

marbab

New member
Dzieki wielkie paczu. A jaka bedzie roznica miedzy cyfrowym analogowym sygnalem? Znaczaca? Ares pisal w swoim ostatnim poscie, ze swietnie ponoc opisales polaczenie ps3. Czy polecalbys najbardziej takie wyjscie? (niestety nie posiadam hdmi w swoim laptopie).
Pozdrawiam
 
Do góry