Sony 32/37/40/46/52 W5500

gliderforester

New member
Jeszcze raz o filmach przez usb

Witam,
wiem, że temat był już omawiany, ale ja potrzebuję szczegółowych wyjaśnień bo niestety problematyka HD jest mi zupełnie obca, a terminologia używana przez fachowców na tym forum jeszcze mi niewiele mówi.

Kupiłem kdl-40V5500 i uparłem się na oglądanie filmów 1080p przez usb. Odtwarzacz Blue-Ray póki co jest dla mnie niedostępny (żonaci mogą się domyślać dlaczego :( ).
Zakupiłem szybkiego pendriva o odpowiedniej pojemności i mam dostęp do filmów mkv (7-10 GB). Telewizor jest podpięty chinchami do wieży hifi.
Ściągnąłem multiAVCHD i wrzuciłem na warsztat film "300". Ponieważ był to mój pierwszy kontakt z takim softem i większość opcji tam ustawianych niewiele mi mówiła, ustawiłem co mi się wydawało i po kilku godzinach otrzymałem wynik, który po wgraniu na pena uruchomiłem z usb mojego TV. Poszło bez problemu, napisy się wkleiły, ale obraz taki sobie bo jak się okazało plik miał zaledwie 800 MB.

Rozpocząłem kolejne próby, ale ustawienia, których dokonuję w multiAVCHD są raczej intuicyjne. Oczywiście są tutoriale do tego programu, ale cóż, dla kogoś zupełnie zielonego w tej materii chwilami naprawdę trudno się zorientować, gdzie jakiego "ptaszka" wstawić, żeby działało.
Być może, ktoś podejmował już podobne próby z telewizorem kdl-40V5500 i jest w stanie doradzić mi jakie ustawienia są optymalne żeby otrzymać plik avchd, który ruszy z usb, będzie dobrej jakości i jego konwersja nie będzie trwała 62 godziny.

A może użyć innego programu?
Przyznaję, po wielu próbach i "komputerogodzinach", mam już serdecznie dosyć. Oczywiście jak twierdzi moja druga połowa jest to tylko moja fanaberia, bo przecież to wszystko jedno czy HD czy nie.
Panowie pomóżcie!!!!!!
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Pojawiła się nowa seria LCD: xxWE5B

Na stronie SONY pojawiła się informacja o nowej serii LCD: WE5B (KDL-40WE5B i KDL-46WE5B).
Poza drobną zmianą wzornictwa w specyfikacji technicznej można znaleźć informacje o dużo mniejszym zużyciu prądu np w porównaniu do serii xxW5500 oraz co najciekawsze o zastosowaniu podświetlania typu HCFL (w serii xxW5500 było CCFL czyli krawędziowe).
Nowy model jest tylko o ok. 200 - 300 zł. droższy od xxW5500 więc wydaje się ciekawą propozycją.
Czy ktoś może się wypowiedzieć o tych zmianach i jakości obrazu nowego modelu?
Za miesiąc planowałem zakup 46W5500 ale teraz zastanawiam się nad nowym modelem.
 

kkasperc

New member
kola01 napisał:
Na stronie SONY pojawiła się informacja o nowej serii LCD: WE5B (KDL-40WE5B i KDL-46WE5B).
Poza drobną zmianą wzornictwa w specyfikacji technicznej można znaleźć informacje o dużo mniejszym zużyciu prądu np w porównaniu do serii xxW5500 oraz co najciekawsze o zastosowaniu podświetlania typu HCFL (w serii xxW5500 było CCFL czyli krawędziowe).
Nowy model jest tylko o ok. 200 - 300 zł. droższy od xxW5500 więc wydaje się ciekawą propozycją.
Czy ktoś może się wypowiedzieć o tych zmianach i jakości obrazu nowego modelu?
Za miesiąc planowałem zakup 46W5500 ale teraz zastanawiam się nad nowym modelem.
Dlaczego porównujesz serię WE do serii W:?: zwłaszcza w zużyciu prądu skoro seria WE to "Maksymalnie ekologiczna konstrukcja" - cyt. z Sony
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
kkasperc napisał:
Dlaczego porównujesz serię WE do serii W:?: zwłaszcza w zużyciu prądu skoro seria WE to "Maksymalnie ekologiczna konstrukcja" - cyt. z Sony

Nie wiem o co Ci chodzi. Nie napisałem przecież, że "WE" jest następcą "W". A "WE" porównałem do "W" bo nowa seria wydała mi się najbardziej zbliżona parametrami i ceną właśnie do serii "W". Poza nieco innym podświetlaniem i przez to mniejszym poboru prądu obie serie wydają się identyczne jeśli chodzi o parametry techniczne. No, ma też trochę inny typ pilota.
 

kkasperc

New member
kola01 napisał:
Nie wiem o co Ci chodzi. Nie napisałem przecież, że "WE" jest następcą "W". A "WE" porównałem do "W" bo nowa seria wydała mi się najbardziej zbliżona parametrami i ceną właśnie do serii "W". Poza nieco innym podświetlaniem i przez to mniejszym poboru prądu obie serie wydają się identyczne jeśli chodzi o parametry techniczne. No, ma też trochę inny typ pilota.
WE jest ekologiczną wersją dlatego oczywistym jest że pobiera mniej energii.
Gdy kupowałem 40" W, WE było droższe o przeszło 800 zł. Co do jakości obrazu to się nie wypowiem, 800 zł było dla mnie za dużo do dopłaty.
 

zibid

New member
Panowie,

Troszkę odgrzeję temat testowych materiałów video pomocnych w prawidłowym ustawieniu (ktoś o tym pisał kilka stron wcześniej ale bez echa). Właśnie kupiłem 32W5500 i oczywiście chciałbym go odpowiednio skalibrować. Niestety trudno znaleźć jakieś optymalne ustawienia (znalazłem dwie propozycje) jednak nawet je mając i tak trzeba brać poprawkę na indywidualne warunki domowe. Czy ktoś może podrzucić jakieś linki skąd można pobrać filmiki czy plansze testowe?
Ewentualnie jakieś propozycje ustawień optymalizujących wyświetlanie sygnału SD z kablówki. (Telewizorek mnie nie zawiódł - obraz z analogowej kablówki jest nadspodziewanie dobry ale jednak chciałbym wycisnąć trochę więcej) :D .
 

mateuszgreloch

New member
Bawiłem się długo ustawieniami i ustawiłem tv głównie pod filmy HD ale na kablówce też daje radę:

Scena - Kinowy
Podświetlenie max
Kontrast 70
Jasność 45
Nasycenie 40
Temp. Barw - zimne
Ostrość min
Redukcja MPEG off
Motionflow off
Tryb filmu automat 1

Zaawansowane:
Korekcja czerni max
zaawansowane zw. kontrastu: max
gamma stantard
ograniczanie światła off
czystość bieli off
żywy kolor max
balans standard

Lubię "soczysty" obraz, ale ostatnio podczas oglądania ciemnych scen [Anioły i Demony np] bardzo mało widać, jednak kiedy pojawi się jakiekolwiek źródło światła [postać przybliży pochodnię lub coś w tym stylu] to wtedy obraz żyleta i kolorki niczego sobie. Czy to wina moich ustawień?
 

Ares78

New member
kkasperc napisał:
WE jest ekologiczną wersją dlatego oczywistym jest że pobiera mniej energii.
Gdy kupowałem 40" W, WE było droższe o przeszło 800 zł. Co do jakości obrazu to się nie wypowiem, 800 zł było dla mnie za dużo do dopłaty.

Wystarczy usiąść i sobie policzyć czy warto dopłacać do energooszczędnej wersji, jeśli kupuje się telewizor na dłuższy czas - 5-7 lat to praktycznie dylematu nie ma, bo przy wersjach 46 calowych różnica w zestawieniu z w5500 jest naprawdę duża. Zresztą należy brać poprawkę, na to, że białe telewizory były zazwyczaj droższe od bardziej standardowych czarnych (spojrzeć chociażby na e5500).
 

darqman

Member
mateuszgreloch [Lubię "soczysty" obraz, ale ostatnio podczas oglądania ciemnych scen [Anioły i Demony np] bardzo mało widać, jednak kiedy pojawi się jakiekolwiek źródło światła [postać przybliży pochodnię lub coś w tym stylu] to wtedy obraz żyleta i kolorki niczego sobie. Czy to wina moich ustawień?]

To wina tej technologii plazmy tego nie mają:)
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ares78 napisał:
Wystarczy usiąść i sobie policzyć czy warto dopłacać do energooszczędnej wersji, jeśli kupuje się telewizor na dłuższy czas - 5-7 lat to praktycznie dylematu nie ma, bo przy wersjach 46 calowych różnica w zestawieniu z w5500 jest naprawdę duża. Zresztą należy brać poprawkę, na to, że białe telewizory były zazwyczaj droższe od bardziej standardowych czarnych (spojrzeć chociażby na e5500).
Przy 46 calach różnica w cenie telewizora wynosi tak jak napisałem tylko 200 - 300 zł. Różnica ta na pewno się więc szybko zwróci ale nie o to mi chodziło. Bardziej mam na uwadze inny rodzaj podświetlania, który jest oszczędniejszy ale czy nie odbija się to kosztem jakości obrazu???
A modele z serii WE są zarówno w białej jak i czarnej obudowie (czarna ma tylko jasną listwę na dole).
 
Ostatnia edycja:

rasm

New member
Witajcie
Kupiłem aktualnie W5740 z DLNA- i mam problem z odtwarzaniem plików, a dokładnie to po wejściu na serwer w katalogach nie widzi w ogóle plików.
Wiem że mają to być MPEG2 - więc przekonwertowałem pierwszy lepszy film na mpeg2-ps i niestety nie widzi go.:(
Czy ktoś może bawił się i konwertował pliki aby ten TV je widział przez serwer DNLA - prosiłbym o dokładną instrukcję czym to zrobić i jakie ustawienia wprowadzić.
 

skarkop

New member
Kdl-46we5b

Sklep w ktorym zamowilem KDL-46W5500 ma pewne opoznienia w dostawie, wiec postanowilem zamowic w innym sklepie i znalazlem tam model KDL-46WE5B. Jest to taki sam tv co 46w5500, ale ma inne podswietlenie matrycy i w ten sposob mozna zaoszczedzic prawie polowe energii (pobor pradu ponizej 100W). Ma jeszcze czujnik ruchu, ktory przy braku poruszania sie widza wylacza ekran a nastepnie caly telewizor. Zamowilem ten egzemplarz i po powrocie z wczasow (jeszcze tydzien nad morzem) przetestuje go i podziele sie spostrzezeniami
 

kkasperc

New member
skarkop napisał:
Sklep w ktorym zamowilem KDL-46W5500 ma pewne opoznienia w dostawie, wiec postanowilem zamowic w innym sklepie i znalazlem tam model KDL-46WE5B. Jest to taki sam tv co 46w5500, ale ma inne podswietlenie matrycy i w ten sposob mozna zaoszczedzic prawie polowe energii (pobor pradu ponizej 100W). Ma jeszcze czujnik ruchu, ktory przy braku poruszania sie widza wylacza ekran a nastepnie caly telewizor. Zamowilem ten egzemplarz i po powrocie z wczasow (jeszcze tydzien nad morzem) przetestuje go i podziele sie spostrzezeniami
Ciekawe dlaczego przy 46" różnica jest ~250zł a przy 40" ~900 zł
 

Ares78

New member
skarkop no to się jeszcze załapałeś na całkiem fajną cenę bo przy tej drugiej to zastanawiałbym się powiedzmy czy nie wziąć jednak w5500.

kkasperc powody mogą być różne, nie pamiętam już jak były wprowadzane, ale pewnie były najpierw wersje 40 calowe potem doszły 46 calowe w praktyce mogli kupować po różnych kursach, większe modele po korzystniejszym (przecież złotówką konsekwentnie się umacnia). Nie zawsze też można znaleźć logikę np. trochę inny wygląd i też 200-300zł różnicy ( i płaci się za inny kolor listwy)...
 

rasm

New member
Już problem się rozwiązał, testowałem na kilku serwerach, ale ostatnia wersja PS3Mediaserwer - działa jak należy - pliki są widoczne i odtwarzane na TV :)
 

nales99

New member
w5500 jasność obrazu

Witam.

Ostatnio w sklepie widziałem obok siebie w4000 i w5500. Musze powiedzieć że jeśli chodzi o jasność obrazu o wiele bardziej przypadł mi do gustu w4000, po prostu jaśniej świeci. Podkręciłem w5500 na maksa (podświetlenie, jasność) i nadal obraz wydawał się tak jak by przydymiony. Czy to normalna cecha tego tv ??
 
Do góry