Sony 32/37/40/46/52 W5500

Dawidowski1000

New member
Zwróćcię proszę uwagę na jakość plastików, ten W5500 jest znacznie gorszej jakości. Już widać cięcie kosztów... Co do reszty, to trzeba będzie zobaczyć osobiście.
 

mariusz1982

New member
no i nie wiem czy poczekac na samsunga b7000 slim/led
(wszystkie poprzednie modele to porazka, zawsze zgrzyt...)
czy kupic 40" w5500

ps h**p://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030218,49301639-1,00
jedna z pierwszych recenzji obok wzmianki na whathifi (trudno nazwac to recenczja...)
ps2 napisalem w dziale sony co by mi sie nie dostalo od fanow samsunga :)
 

Ares78

New member
Niestety tych recenzji jak na lekarstwo i takie dość mało rozbudowane, z lepszych informacji to ograniczenie cloudingu i sprawdzenie się nowego procesora obrazu BE3, mam nadzieje, że niedługo pojawią się jakieś testy z zestawienie z w4500.
temat obudów to już zupełnie inna bajka, ja sam nie jestem fanem błyszczącej czerni, ale taka jest moda, w laptopach to samo...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jakość bardzo dobra - test w obróbce :

055_P1160753.JPG

Z prawej Sony W 5500
027_P1160701.JPG


Dobre kąty boczne
036_P1160726.JPG
 

cyber78

Member
Bez reklam
ortax360 , z twoich fotek złączy z tyłu TV wynika, że 5500 nie ma wejścia minijack dla jednego z portów HDMI, jest tylko dla D-SUB, to oznacza, że posiadacze PC z kartą graficzną z wyjściem HDMI będą mieli problem z audio.

No chyba, że można użyć ten przy wejściu D-SUB ale wtedy trzeba będzie przekładać kabelki.
Stare TV miały te wejścia.
 

Sych

New member
Obraz wygląda ładnie. A będzie od razu jakieś porównanie z W4500? I jeszcze mam jedno pytanie, planujecie test E5500? Na stronie patrzyłem, ma całkiem niezłe parametry, cena też nie jest zła. Tylko biała obudowa... Też jestem ciekawy jak sobie radzi ten model...
 

ortax360

New member
Witam

Review - http://whathifi.com/Review/Sony-KDL-40W5500/

Review - http://whathifi.com/Review/Sony-KDL-40W4500/



Review - www.hdtvtest.co.uk Sony KDL-40W5500 vs. Sony W4500

For

Sharper standard-definition upscaling/ upconversion quality
Able to correctly process 3:2 and 2:2 pulldown for SD film mode deinterlacing
White balance and gamma controls now available in user menu
No undefeatable edge enhancement applied to 1080 source
One extra HDMI port.
Applicast, USB video playback and DLNA media streaming capabilities

Against

Primary chromaticities not as accurate
Higher input lag even in [Game Mode]

Both sets exhibit roughly the same amount of clouding and backlight bleed out of the box, which can be reduced to unobtrusive levels with the correct picture settings.




Sony KDL-40W5500 vs. Samsung B650


Advantages of the Sony KDL-40W5500
  • Cleaner 100Hz motion (less interpolation artefacts)
  • Colours more well-saturated
  • Shadow detail marginally more revealing
  • Slightly sharper SD upscaling
  • More competent 2:2 cadence detection for real-life material
  • Slightly wider viewing angles
Advantages of the Samsung B650
  • Less chance of clouding
  • 100Hz motion can be applied to movies without making them look like video
  • Superior SD video mode deinterlacing/ jaggies smoothening
  • More accurate colour hues
  • No red push
  • USB video file playback supports more format (including MKV)
  • “Internet@TV” is prettier and more practical than Sony’s Applicast
For all intensive purposes, black-level performance and input lag (with [Game Mode] engaged) are similar on both TV sets.


Conclusion

The Sony KDL-40W5500 :) and the Samsung B650 are the top two non-LED-backlit LCD TVs available on the market at the moment… you can’t go wrong with either, because both of them are capable of delivering top-notch picture quality. Your final choice should boil down to the importance you place on their respective pros and cons, brand preference, and of course your own budget.
 
Ostatnia edycja:

ravik74

New member
Input Lag LCD SONY

Witam. Byłem w wielu sklepach w Łodzi (Firmowych Sony, RtvEuroAgd, MM, itp.) i zadając pytanie czy wiedzą co to jest Input Lag. Ku mojemu zdziwieniu nikt z pracowników nie potrafił mi odpowiedzieć na to pytanie a co dopiero mówiąc o Input Lagach poszczególnych telewizoróew LCD. Ja zamierzam kupić TV LCD 46" głównie do gier FPS(po sieci) - Takie moje drobne zboczenie :) Z tego co wyczytałem w necie to Lcd Sony całkiem dobrze się prezentują pod tym względem (input lag od 0-10ms) ale nie jestem przekonany jak to jest w praktyce. Słyszałem że trzeba wyłączyć Motion Flow 100hz przy podłączeniu do PC ale przecież ta technologia ma niby eliminować smużenie(co prawda 100hz to zaledwie 2 klatki/s więcej więc raczej wiele nie daje) . I czy lepiej jest podłączyć przez wejście PC: D-SUB czy HDMI(game) Nie wiem czy są różnice w wyśwoetlanych rozdzielczościach i czy Input Lagi tych wejść się różnią. Dla nie obcykanych w temacie powiem że input lag to opóźnienie sygnału video od momentu wyjścia z PC, XBOX czy PS do momentu wyświetlenia obrazu na ekranie.(w niektórych TV LCD gry tną się jak na słabym pececie a grając w FPS po sieci - to już Cię zabili a Ty dowiadujesz się o tym po np. 240ms.)
Czy ktoś może wie coś na ten temat jaki TV LCD miałby ten problem minimalizować?
Dodam że INPUT LAG nie ma nic wsólnego z parametrem reakcji matrycy która to moż mieć wartość od 1ms do 8 ms.
 
Ostatnia edycja:

ewasz57

New member
Mój syn gra w sieci w Killzone2 na Sony W4200 i nie narzeka na lagi.
Jeżeli występują sporadycznie to zawsze z winy sieci, a nie telewizora.
Bez 100Hz na tym TV nie ma smużeń w grach.
Obraz z PS3 żyleta.
 

Sych

New member
Jeżeli lagi są widoczne przy np. oglądaniu filmów z komputera to w W4500 przez HDMI nie są widoczne- nie ma ich. Nie grałem w żadne gry, więc co do gier nie wypowiem się.
 

mariusz1982

New member
dzis zakupilem kdl40w5710 z sony centre w UK (1125fun)
freeview ok
sky hd(1080i) piekny obraz
kompanie braci (dvd)poprostu dech zapiera....

Full HD narazie nie testowane, ale moze byc tylko lepiej:eek:k:
 

NIUNIA

New member
Różnica

mariusz1982 napisał:
dzis zakupilem kdl40w5710 z sony centre w UK (1125fun)
freeview ok
sky hd(1080i) piekny obraz
kompanie braci (dvd)poprostu dech zapiera....

Full HD narazie nie testowane, ale moze byc tylko lepiej:eek:k:

Napisz czym się różni model w5500 od 5710, bardzo to mnie interesuje, gdyż nie mam gdzie podejżeć.
 

qazar

Member
Bez reklam
ewasz57 napisał:
Mój syn gra w sieci w Killzone2 na Sony W4200 i nie narzeka na lagi.
Jeżeli występują sporadycznie to zawsze z winy sieci, a nie telewizora.
Bez 100Hz na tym TV nie ma smużeń w grach.
Obraz z PS3 żyleta.

Ale jak ma być widoczny imput lag w4200 skoro ma opóźnienie na poziomie 30ms...
 

Sych

New member
NIUNIA napisał:
Napisz czym się różni model w5500 od 5710, bardzo to mnie interesuje, gdyż nie mam gdzie podejżeć.

Patrząc na poprzednie serie, pewnie jedynymi różnicami będzie wygląd. Różnic technicznych nie będzie.
 

NIUNIA

New member
Dzięki ernet z link do podlgądu nowego "W" taka jak myślałem, zmiany kosmetyczne, ale to dobrze że sony daje taka opcje, zawsze można dopasować sobie szczegóły, które zmieniają ostateczny wygląd.
Od dwóch ponad tygodni prześcigamy się w opiniach na temat nowego modelu i sam z niecierpliwością czekałem na test KIKIEGO lub na możliwość osobistego sprawdzenia tego modelu. No i dziś z dużym zainteresowaniem pojechałem do Centrum Sony, w nadzieji że zobacze jak świeci nowy W5500. Niestety telewizor jest, nawet stoi, ale niestety nie podłączony, może jutro dadzą radę podłączyć kabelki. Ale to nie koniec, pojechałem do sklepu "nie dla idiotów" i jest, świeci, gra, i to jak gra, musze powiedzieć, że pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Białe jest białe, a czarne jest czarne, ale to nie koniec, świetnie wypadają kolory zwłaszcza czerwień jest bardzo naturalna, i tu bez obawy mogę napisać że jest bardzo zbliżona do X4500. Stojące obok inne modele sony, czerwień miały taką jakby wypłowiałą kto przyglądał się wie o co chodzi. Jeżeli chodzi o czas reakcji matrycy zdecydowanie dobrze,Motionflow działa, świetnie widoczne gdy na czarnym ekranie przesuwały sie białe napisy. Dodatkowo aby zobaczyć jak prezentuje się puściłem z "pendraiwa" ;) wybrane do testowania fotki, i tu podczas prezentacji slajdów również bardzo pozytywne wrażenia. Przełączyłem na obraz z SD i tu 1 TVP, nie za bardzo, ale na innych kanałach zdecydowanie lepiej, sadzę że duży wpływ ma tu jakość sygnału jaki idzie z anteny.C o do dzwięku to nic nie mogę powiedzieć, za głośno w sklepie, ale nie było źle. Meni bardzo proste, intuicyjne. Bardzo dużo możliwości ustawień. Ale za mało miałem czasu.
Na koniec cena w Centrum sony około 6480, a w MM 6300. Podsumowyując TV, wstawię tu wypowiedź "orax 360"
/Sprawa jasna podswietlenie CCFL bedzie OK. To samo jest stosowane w Samsungach . Czern , kolor bardzo OK . Więc nie bedzie mowy o kroku wstecz ./ Podzielam Twoje zdanie zapewniając że nie jest to krok wstecz.
Myślę żę skończę na tym poszukiwania drugiego TV, obecnie używam KLD 40 X3500 i mam co do niego kilka małych "ale", a jako drugi 40 W5500 myślę że spełni moje oczekiwania.:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry