Sony 32/37/40/46/52 W5500

raskuba

New member
Różni się jedynie z tego co widzę obramowaniem, że tak powiem 32w5500 jest szczuplejszy wymiarami od serii "e", choć z podstawą mniej waży 32e5500 niż bliźniaczek. Poczekam pół roku i mam nadzieję że cenowo dostanę ten model za 3 tysiące, bo teraz po prostu nie stać mnie na niego. Pozdrawiam :)
 

starymada

New member
A ja mam pytanie odnosnie modelu WE5W - czy jest to podobny LCD do W5500, tylko z dodanymi "ekologicznymi bajerami", czy jest to zupelnie co innego? Wg strony sony.pl wystepuje tam podswietlenie HCFL, zamiast CCFL - czy ktos jest w stanie napisac jak to swieci?
 

raskuba

New member
Jaką premierę? Na ceneo jest już dostępny, można go dostać za jedyne 6 tysięcy xD. A z ceną raczej nie sądzę żeby była korzystniejsza niż seria "w" ponieważ na pewno zbyt będzie mniejszy na ten model :p.
 

Sych

New member
Czemu tylko ;) mi bardzo brakowało białej obudowy jak kupowałem TV i paradoksalnie na 90% łatwiejsza w utrzymaniu w czystości niż fortepianowa czerń. Tak po cichu mam nadzieje, że będzie sporo tańszy od W5500 to wtedy zakupiłbym sobie do sypialni, ale niestety na premierę przyjdzie jeszcze trochę poczekać...

Czy się podoba kolor to zależy od gustu.. No i czy pasuje do mieszkania. Preferuje ciemniejsze kolory... Nie liczył był na to, że będzie "sporo tańszy". W końcu ma bardzo podobne parametry... Ludzie pewnie kupowali by tańszy i przemalowywali na inne kolory;)
 

Sych

New member
starymada napisał:
A ja mam pytanie odnosnie modelu WE5W - czy jest to podobny LCD do W5500, tylko z dodanymi "ekologicznymi bajerami", czy jest to zupelnie co innego? Wg strony sony.pl wystepuje tam podswietlenie HCFL, zamiast CCFL - czy ktos jest w stanie napisac jak to swieci?

Coś o podświetleniu HCFL:

Widać to szczególnie w dwóch modelach serii WE5 (40/46"), w których pojawił się inny niż zwykle typ podświetlenia. Zamiast świetlówek z szimną katodą (CCFL) zastosowano wydajniejsze lampy HCFL z gorącą katodą, które - jeśli wierzyć wytwórcy - obniżają zużycie energii aż o 50%.

Źródło- warto przeczytać, ciekawy artykuł:

http://www.av.com.pl/index.php?news=316

Z porównania wynika, że różnica między tymi modelami to wygląd i względy "ekologiczne"- mniejsze zużycie energii, czyli mniejsze opłaty. Niezły pomysł na tv. Według danych ze strony Sony pobór mocy WE5W to 88W, a W5500 to 131W. Więc jest ciekawie...

http://www.sony.pl/comparison/kdl40we5waep/kdl40w5500k
 

arcos

New member
Witam wszystkich (jako nowicjusz na tym forum),
Ja też chciałem już kupić 46W4500 za jakiś 1-2 miesiące, a tu okazuje się, że chyba by musiało to być 46W5500. No i trochę jestem zdegustowany nową ceną w stosunku do nowych "możliwości" (wnioskując je z Waszych postów).

No i teraz zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem nie za te 1-2 miesiące nie wybiorę jednak Samsunga UE46B7000. Jak się o nim czyta to technologicznie wydaje się to być zdecydowany krok do przody w stosunku do W5500 i na dodatek przy niższej cenie od Sony, ale oczywiście zobaczymy jak to wygląda w rzeczywistości.
Pewnie powiecie, że nie w tym wątku pytam, ale czy ktoś może ma podobne przemyślenie jak ja ? Czy jako użytkownicy Sony z założenia uważacie, że Samsung jest feeee... ? :)

Pozdrawiam,
Arcos

PS. Do tej pory też byłem zwolennikiem Sony (obecnie mam od 9 lat 29'' 100hz CRT Sony), ale jakoś ostatnio zmieniam zdanie na temat tej firmy...
 

starymada

New member
tak, wyglada na to ze Samsunga jeszcze kryzys nie dotknal, seria B moze narobic duzo zamieszania na rynku, trzeba poczekac na testy, jak w realu zachowuja sie Edge LED...
 

arcos

New member
Poczytałem trochę o tym w wątku
...../showthread.php?t=39022
Chłopaki zaczynają testować już te sprzęty i wygląda na to, że też mają do czynienia z cloudingiem.
Dzisiaj oglądałem Samsunga LE46A786 - też LED - i czerń była rewelacja.

Pozdrawiam,
A.
 

Sych

New member
arcos napisał:
Witam wszystkich (jako nowicjusz na tym forum),
Ja też chciałem już kupić 46W4500 za jakiś 1-2 miesiące, a tu okazuje się, że chyba by musiało to być 46W5500. No i trochę jestem zdegustowany nową ceną w stosunku do nowych "możliwości" (wnioskując je z Waszych postów).

No i teraz zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem nie za te 1-2 miesiące nie wybiorę jednak Samsunga UE46B7000. Jak się o nim czyta to technologicznie wydaje się to być zdecydowany krok do przody w stosunku do W5500 i na dodatek przy niższej cenie od Sony, ale oczywiście zobaczymy jak to wygląda w rzeczywistości.
Pewnie powiecie, że nie w tym wątku pytam, ale czy ktoś może ma podobne przemyślenie jak ja ? Czy jako użytkownicy Sony z założenia uważacie, że Samsung jest feeee... ? :)

Zdegustowany możliwościami wnioskując z postów? Jakich? Tym teście z brytyjskiego serwisu który wypadł rewelacyjnie, i razem z jakimś lcd właśnie samsunga jest uważany za najlepszy lcd? Czy z opinii wyciągniętych z analizy parametrów? Proponuje czytać uważniej i starać skupiać się na testach ( nie jednym, dwóm tylko kilku), a nie na "domniemaniach" ludzi, którzy korzystają ze starszych wersji (tak jak ja). Jak widać, parametry niby "gorsze" ale jednak tv daje sobie radę i jakością bije większość lcd na głowę (wnioski z testu)...
Pytasz czy Samsung feeee? Jak sie z czegoś nie korzysta to chyba nie wypada stawiać z góry krechę... Testy mówią, że taki feeee nie jest...
 

arcos

New member
Sych napisał:
Zdegustowany możliwościami wnioskując z postów? Jakich? Tym teście z brytyjskiego serwisu który wypadł rewelacyjnie, i razem z jakimś lcd właśnie samsunga jest uważany za najlepszy lcd? Czy z opinii wyciągniętych z analizy parametrów?

Zdegustowany raczej tym, że Sony podniosło znacząco cenę nie dając w zamian aż tak dużo. W salonie Sony sprzęt jest niemal o 30% droższy od poprzednika (przy wersji 46W...). Ja rozumiem, że Euro poszło jakiś czas temu w górę, ale nie wróżę firmie Sony sukcesów przy takiej polityce cenowej w Polsce. Ale fakt, że firma ma spore problemy finansowe więc tonący brzytwy się chwyta....

Z drugiej strony moje zaufanie do firmy Sony spadło na podstawie jakości ich kamer DV. Na trzy kamery Sony, które zakupiliśmy (ja, mój tata i moja siostra) w ciągu 2-3 lata zepsuły się wszystkie trzy, z czego w każdej co innego. No i moje zaufanie do tej firmy (do niedawna tylko tej firmy sprzętu używałem) zostało nadszarpnięte :-(

Pozdrawiam,
A.
 

Sych

New member
Co do kamer nie wypowiem się, bo kompletnie nie znam się na tym. Nigdy nie miałem kamerki, jakoś mnie do tego nie ciągnie...
Co do cen nowych modeli, zgodzę się, że są chore. Mimo, że to jest nowość. Powinny być niższe. Ale z drugiej strony sam sobie zaprzeczasz. Jeżeli piszesz, że Sony tonie, to w związku z tym ceny powinny spadać, żeby sprzedać jak najwięcej i tym samym jak najwięcej zarobić. Wszyscy byli by happy. Co z tego, że kosztują tak dużo, jeżeli przez to sprzedadzą dużo, dużo mniej. Tak raczej postępują firmy, którym powodzi się bardzo dobrze. Nie słyszałem, że firma tonąca podnosi ceny:D Kolejna sprawa, nie uważam, że w jakikolwiek sposób Sony może "utonąć". Zbyt duża korporacja, i ma zbyt dobrą renomę. W Stanach Sony jest uważane jak Porche wśród samochodów... A kryzys minie.

Zdegustowany raczej tym, że Sony podniosło znacząco cenę nie dając w zamian aż tak dużo.

Możesz sprecyzować? Aż tak dużo, czyli? Jak to się odnosi do jakości obrazu? Czytałeś tamten test (jak narazie jedyny napisany w normalnym języku, z obiektywnego serwisu http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W5500/)? Np. serwis hdtvtest rekomenduje ten tv i w review pisze:

(..)the Sony KDL40W5500 still delivers one of the best picture qualities we have seen this year, due to its superb black-level response, razor-sharp fine detail presentation, and mature 100Hz motion technology.

Owszem ma kilka defektów, ale i tak PODOBNO jest świetny. Jak już wcześniej pisałem, czekam na kolejne testy, które potwierdzą tą tezę.. Na razie nie ma co dyskutować.
 

arcos

New member
Oczywiście słowo "tonie" było swojego rodzju hiperbolą ich sytuacji, ale zgadzam się z Tobą, że firma, która ma swojego rodzju problemy finansowe powinna obniżać ceny, ale nie je podności - ale tak jak napisałem - ich polityka jest najwyraźniej inna i zobaczymy jak to się skończy.
To że maja problemy to jest tylko fakt z gazet. Zeszły rok to 1,1 mld USD straty (poniżej cytat artykułu z Onet - niestety nie mam jeszcze 5 postów więc nie mogę dać linka :) ). Oczywiście na dno Sony nie pójdzie - pewnie się otrząśnie z tego, ale pytanie jakim kosztem.

Co do wymienionego przez Ciebie testu (oczywiście czytałem go wcześniej) i nowej jakości - nie przekonało mnie to do 30% "podwyżki" ceny. Ja ich zachowanie widzę trochę inaczej:
- zrobić nowy model W5500
- obniżyć przy tym koszty produkcji w stosunku do W4500
- wydać trochę kasy na marketing (sponsorowane testy ??)
- dać wyższą cenę, która umotywuje przekonanie, że produkt jest lepszy
- poczekać i zobaczyć co będzie :)

Oczywiście może (a raczej na pewno) trochę przesadzam, ale postawienie kontrowersyjnych tez też czasem jest potrzebne... Oby robić to z umiarem i rozsądkiem.

Oczywiście Sony jest dla mnie nadal wzorem jeżeli chodzi o ergonomię użytkowania i chyba to najbardziej mnie zachęca jeszcze do ich produktów. Bo inne rzeczy już chyba trochę mniej...


Artykulik, o którym wspomniałem na początku mojego postu (źródło Onet.pl):

Ogromne straty finansowe Sony
(14-01-2009)
Niska sprzedaż oraz silny jen sprawiły, że Sony zanotuje ogromne straty finansowe, przekraczające miliard dolarów.
Niedawno informowaliśmy, że kryzys finansowy dotknął również największych gigantów rynku, w tym również japoński koncern Sony, który właśnie ogłosił, że spodziewa się niewyobrażalnych strat finansowych w wysokości 1.1mld dolarów. Są one wynikiem zarówno słabej sprzedaży produkowanego przez koncern sprzętu, jak również silniejszego jena. Według Reutersa Sony w zeszłym roku udało się zarobił 2.2mld USD, lecz w wyniku globalnego kryzysu, konsumenci nie chcą już już kupować tyle co wcześniej, a zwłaszcza drogich produktów i to właśnie odbije się na zyskach Sony.

Koncern zamierza zmniejszyć nieco te straty, do 2010 zwalniając 8000 pracowników. Według analityków przyniesie to oszczędności w wysokości właśnie 1.1mld dolarów. Zdaniem analityka pracującego dla JPMorgan, Sony powinno zredukować ilość oferowanych produktów, a być może również rozważyć sprzedaż oddziału finansowego.
 

Ares78

New member
Podwyżka 30%, policz skok kursy waluty to możesz się zdziwić, nie wmawiam, że jest tanio etc. tylko jaka waluta jest każdy widzi. Mnie też nie stać na nowe modele, ale nic mnie już nie zdziwi nawigacje którą chciałem kupić w grudniu za 280zł teraz kosztuje 399zł... cała elektronika drożeje.
Widzisz w momencie kiedy firmy mają kłopoty pierwsze co się tnie to badania, smutne, ale prawdziwe i tak jest wszędzie, sporą część kwot przeznaczanych do tej pory na ten cel szło właśnie w minimalizacje kosztów produkcji (chociażby jak najmniejsza ilość odpadów). A problemy finansowe dotyczą WSZYSTKICH producentów, masowe zwolnienia (w dziale news masz trochę na ten temat), zapowiedziany koniec świetnych plazm Kuro...
 

Sych

New member
arcos napisał:
Co do wymienionego przez Ciebie testu (oczywiście czytałem go wcześniej) i nowej jakości - nie przekonało mnie to do 30% "podwyżki" ceny. Ja ich zachowanie widzę trochę inaczej:
- zrobić nowy model W5500
- obniżyć przy tym koszty produkcji w stosunku do W4500
- wydać trochę kasy na marketing (sponsorowane testy ??)
- dać wyższą cenę, która umotywuje przekonanie, że produkt jest lepszy
- poczekać i zobaczyć co będzie :)

Oczywiście może (a raczej na pewno) trochę przesadzam, ale postawienie kontrowersyjnych tez też czasem jest potrzebne... Oby robić to z umiarem i rozsądkiem.

Fajnie się z Tobą rozmawia, potrafisz merytorycznie przedstawić swoje zdanie, za co uznanie.
Pierwszego punktu nie komentuje, jasne. Z drugim zgadzam się. Widać to po obudowie. Tylko sztuką jest obniżyć koszty produkcji, przy czym polepszyć jakość obrazu i zmniejszyć ilość defektów w porównaniu do poprzednika. No i udało im się to. Czym? starsze podświetlenie (może w swojej prostocie lepsze?), panel 8 bit, ale za to ma BE3, czyli to co najważniejsze. Nowa elektronika, dużo wydajniejsza od BE2. W sponsorowane testy nie wierze, przynajmniej nie w tak renomowanym serwisie. Może w mniejszych, w krajach bardziej podatnych na korupcję;) Na pewno nie hdtvtest.co.uk... Po teście Panasonica G10, fani panasa też podejrzewali Kiekiego, o sfabrykowanie testów na niekorzyść i stronniczość do Sharpa.. Moim zdaniem nie powino podejrzewać się kogoś nie mając na to dowodów. Pewien kredyt zaufania trzeba mieć. Dlatego czeka się na parę testów z różnych krajów i dopiero wyciąga obiektywną opinnię.
Co do ceny, zobacz na ceneo.pl. 40W5500 można kupić za 5355zł! To jest o 1000zł więcej od schodzącego już W4500. A przecież jeszcze niedawno cena W4500 to 5k.

http://www.ceneo.pl/2213070

http://www.ceneo.pl/1735011


Również zgadzam się z Tobą, trzeba oczekać i zobaczyć.
 

Sych

New member
Ares78 napisał:
Widzisz w momencie kiedy firmy mają kłopoty pierwsze co się tnie to badania, smutne, ale prawdziwe i tak jest wszędzie, sporą część kwot przeznaczanych do tej pory na ten cel szło właśnie w minimalizacje kosztów produkcji (chociażby jak najmniejsza ilość odpadów).

Co do badań nie mogę się z Tobą zgodzić. Rozwój technologii w każdych dziedzinach napędza konkurencja. Firmy ścigają się, aby mieć jak najlepsze produkty. Aby utrzymać swoją pozycję na runku, muszą wprowadzać nowe technologie. Dlatego w pierwszej kolejności idą zwolnienia, obcinanie kosztów, dopiero w bardzo złej sytuacji, badania- których obcięcie zatrzymuje rozwój. Jak już mówimy o W5500, to zobacz zmiany w stosunku do W4500. Niby w paru kwestiach "krok w tył". Ale to co najważniejsze, BE3- procesory i cała elektronika jest zoptymalizowana. Zoptymalizowana na plus, jakość obrazu jest lepsza, w stosunku do poprzednika. Tak właśnie działają badania.
 

Sych

New member
Jest kolejny test W5500.

http://www.digitalversus.com/article-364-4903-16.html

Telewizorek po raz kolejny został oceniony bardzo dobrze. Wysoki kontrast (3136:1, po kalibracji 2753:1), doskonała czerń na poziomie 0.07-0.06 cd/m kw, świetne menu, niskie zużycie energii (46"- 128W), ulepszone, płynne 100Hz. Clauding w tym teście dla osób siedzących na przeciwko ekranu jest nie widoczny. Jednak w tym teście piszą, że przy kątach czerń jaśnieje. W teście na hdtvtest.co.uk bardzo chwalili za bardzo dobre kąty... Tam był oceniany lcd 40", tu 46" -może stąd ta różnica..
Według testu telewizor, jakość obrazu jest dużo lepsza niż w W4500. Oceniony na 5 z 5ciu gwiazdek.
Czyli drugi test, w którym W5500 jest bardzo dobrze oceniona i polecana.
 

arcos

New member
Sych napisał:
W sponsorowane testy nie wierze, przynajmniej nie w tak renomowanym serwisie. Może w mniejszych, w krajach bardziej podatnych na korupcję;) Na pewno nie hdtvtest.co.uk... Po teście Panasonica G10, fani panasa też podejrzewali Kiekiego, o sfabrykowanie testów na niekorzyść i stronniczość do Sharpa.. Moim zdaniem nie powino podejrzewać się kogoś nie mając na to dowodów. Pewien kredyt zaufania trzeba mieć. Dlatego czeka się na parę testów z różnych krajów i dopiero wyciąga obiektywną opinnię.

Ja też mam nadzieję, że te testy nie były sponsorowane (dlatego napisałem, że pewnie przesadzam :) ). Ale prawdopodobieństwo jakieś zawsze jest. Np. w czasopismach samochodowych takie rzeczy są normą i nie jest to korupcja tylko subiektywna ocena towaru. Gdyby każdy towar (dotyczy to również telewizorów) można było jednoznacznie i obiektywnie ocenić to sprzedawałby się jeden model z każdej kategorii. :)
No i chyba najważniejsze, żeby z jednej strony czytać różne testy, a z drugiej strony porównywać testy przeprowadzane przez jedną "firmę" na towarach różnych marek.

Sych napisał:
Co do ceny, zobacz na ceneo.pl. 40W5500 można kupić za 5355zł! To jest o 1000zł więcej od schodzącego już W4500. A przecież jeszcze niedawno cena W4500 to 5k.

Jasne, że na ceneo.pl można znalźć taniej niż w salonie Sony i też raczej nie kupowałbym sprzętu w najdroższym salonie w mieście :)
Ale wydaje mi się, że jeżeli już mówimy o polityce cenowej danej marki w Polsce to może ją tylko wyznaczać salon firmowy danej marki, a nie prywatni importerzy. A tu liczby są brutalne:
- 46W4500 (jeszcze jak był dostępny) kosztował 6.500 zł
- 46W5500 kosztuje 8.200 zł
A to jest różnica ponad 26%.

Pozdrawiam,
Arcos
 
Do góry