Sony 32/37/40/46/52 W5500

Ares78

New member
starymada- w Europie jest już dostępny od stosunkowo dawna, teraz pierwsze sklepy mają już w Polsce. Z tymi cenami nie przesadzali, kurs dolara niestety zrobił swoje. Jeśli chodzi o matryce 8bitowe to jak były 10 to sporo osób mówiło, że niewiele daje, ja teraz mają być 8 to, że wielka strata ;) osobiście bardziej bym się interesował BE3.

senior45 nie mów, że nie widzisz różnicy między w4500 a Ztką? I nie mówię tu o wyglądzie, nie jestem pewien, ale w tej cenie(co w5500) lub niewiele drożej jeszcze byłbyś ją wstanie dostać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś przyjechał na testy model 40 W 5500. Spędziłem dobrych kilka godzin przy tym modelu, oglądając zawody w spotach zimowych , filmy sd i sygnał HD.
Więcej informacji jutro przy teście .
 

cyber78

Member
Bez reklam
Ares78 napisał:
starymada- w Europie jest już dostępny od stosunkowo dawna, teraz pierwsze sklepy mają już w Polsce. Z tymi cenami nie przesadzali, kurs dolara niestety zrobił swoje. Jeśli chodzi o matryce 8bitowe to jak były 10 to sporo osób mówiło, że niewiele daje, ja teraz mają być 8 to, że wielka strata ;) osobiście bardziej bym się interesował BE3.

senior45 nie mów, że nie widzisz różnicy między w4500 a Ztką? I nie mówię tu o wyglądzie, nie jestem pewien, ale w tej cenie(co w5500) lub niewiele drożej jeszcze byłbyś ją wstanie dostać.

A co daje BE3, nie wydaje ci się, że jest to ogólna nazwa technologii zastosowanej matrycy , podświetlania itd. - z uwagi na gorsze parametry nowej serii mam obawy, że BE3 jest gorsza od BE2. Wyższy numerek nie oznacza, że coś jest lepsze. Akurat ja uważam że wyższa bitowość matrycy i lepsza technologia podświetlania jest dużo ważniejsza niż enigmatyczna naklejka na obudowie: BraviaEngine3.
 

WojtR

Member
Bez reklam
cyber78 napisał:
A co daje BE3, nie wydaje ci się, że jest to ogólna nazwa technologii zastosowanej matrycy , podświetlania itd. - z uwagi na gorsze parametry nowej serii mam obawy, że BE3 jest gorsza od BE2. Wyższy numerek nie oznacza, że coś jest lepsze. Akurat ja uważam że wyższa bitowość matrycy i lepsza technologia podświetlania jest dużo ważniejsza niż enigmatyczna naklejka na obudowie: BraviaEngine3.

nie jestem specjalistą ale elektronika tylko steruje co i kiedy ma być załączone a nie jest odpowiedzialna za to jak to co włączy świeci

stąd obawy wg mnie co niektórych mogą być słuszne , upraszczając i porównując do samochodu to chyba jeden pies czym załączysz światła ale różnica jest czy zapalisz H4 czy ksenony , czekamy na testy :popcorn:
 

Sych

New member
No, w końcu tak oczekiwane, pierwsze w Polsce testy:D

Z tego co czytałem w jakimś brytyjskim serwisie BE3 to jest dużo bardziej ulepszona elektronika, pozwalająca uzyskać dużo lepsze parametry. "Wszystko" co było niedopracowane w BE2 tu jest dopieszczone:D Już niedługo przekonamy się jak to w rzeczywistości wyjdzie.
 

cyber78

Member
Bez reklam
WojtR napisał:
nie jestem specjalistą ale elektronika tylko steruje co i kiedy ma być załączone a nie jest odpowiedzialna za to jak to co włączy świeci

stąd obawy wg mnie co niektórych mogą być słuszne , upraszczając i porównując do samochodu to chyba jeden pies czym załączysz światła ale różnica jest czy zapalisz H4 czy ksenony , czekamy na testy :popcorn:
Porównywanie elektroniki do samochodów to nie jest najlepszy pomysł, akurat tutaj elektronika ma znaczenie, nie steruje tylko co i kiedy ma być załączone. W CRT obraz na końcu był wyświetlany analogowo, a tutaj od początku do końca jest obróbka cyfrowa. Procesor obrazu jest odpowiedzialny za przygotowanie każdej klatki obrazu, nałożenie odpowiednich filtrów, polepszaczy i tak dalej. Jeżeli dasz super nowoczesną matrycą, która będzie w stanie wyświetlić super obraz, ale dasz słabą elektronikę która się nie będzie wyrabiał to jak puścisz dynamiczne sceny to będziesz miał błędy na ekranie - klatkowanie itd.
Często pierwsze TV FullHD miały montowane nowe matryce, ale najtańsze modele miały elektronikę z HDReady kóra sobie nie radziła z większa iloście pikseli - efekt był taki, że obraż był gorszy od dobrego HDReady.
A inny przykład to technologia 100Hz, taki SONY W4000 jest tego pozbawiony ale ma dobrą elektronikę i często obraz ma stabilniejszy od innego TV w którym na siłę dołożono 100Hz ale procek się nie wyrabia i pojawiają się 'artefakty' przy dynamicznych scenach.

Twoje porównanie do żarówek można (z przymrużeniem oka) tak zobrazować:
W4500 - kseony (10bit panel, podświetlanie WCL-CCFL)
W5500 - H4 (8bit panel, podświetlanie CCFL)

EDIT:
Trzeba poczekać na profesjonalne testy, wykonanie tą samą metodą na obu TV, na klibratorach, wtedy będzie można coś powiedzieć.
Jak ktoś ma, lub zamierz kupić kamerkę FullHD z funkcją rozszerzonej palety barw to nowy TV tego nie obsłuży. SONY nazywa to x.v.Color i W5500 tego nie obsługuje.
Marketingowcy zawsze powiedzą że nowszy, z wyższym numerkiem jest lepszy.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Dalsze fotki 40W5500 . Mamy znowu rogi rozjasnione :( .
 

Attachments

  • W5500.jpg
    W5500.jpg
    28,1 KB · Wyś: 1047
  • SONU 1.jpg
    SONU 1.jpg
    68,8 KB · Wyś: 135
  • web.jpg
    web.jpg
    100,3 KB · Wyś: 96
  • XXX.jpg
    XXX.jpg
    99,7 KB · Wyś: 181
  • CLOUDING.jpg
    CLOUDING.jpg
    30,2 KB · Wyś: 1114
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Dalsze fotki 40W5500 . Mamy znowu CLOUDING :( .
czyli generalnie mówiąc syf :twisted:
i nowy model nic nie wniósł do poprawy czy kontroli jakości i dalej pewnie totalna loteria jaki egzemplarz się trafi i to za 6 klocków :blagam:

wczoraj z ciekawości sprawdzałem sypialniane shit , przed którym nie stawiam wymagań jakościowych i nie jest to najnowszy model z cyklu och ach czyli 32" regeze za jakieś mikro złotówki i cloudingu niet :D

EDIT: szkoda , że ta latara nie po prawej stronie to by logo TVN trochę zakrywało :hihi:
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Tak szybko to nie ma co skreslac . Zawsze bedą egzemp. ok i nie ok :D .

Ja jestem zadowolony kupiłem 52w4500 i miałem szczescie jest ok .

Pozdrawiam .
 

Sych

New member
Jak to się mówi, pierwsze śliwki robaczywki;)
Również osobiście nie spotkałem sie claudingiem... Mam nadzieje, że nie przytrafi mi się to... Jak myślicie, to może być wina podświetlenia zastosowanego w tych modelach? Może zminimalizowali ten defekt, a akurat trafił się taki model... Zobaczymy...
 

WojtR

Member
Bez reklam
Sych napisał:
Jak to się mówi, pierwsze śliwki robaczywki;)
Również osobiście nie spotkałem sie claudingiem... Mam nadzieje, że nie przytrafi mi się to... Jak myślicie, to może być wina podświetlenia zastosowanego w tych modelach? Może zminimalizowali ten defekt, a akurat trafił się taki model... Zobaczymy...

no ale podświetlenie niby inna - tą zmianę tłumaczyłem sobie w ten sposób , że cofnięto z podświetleniem do sprawdzonej starszej technologii , żeby uniknąć problemów jakościowych a tu kupa

inna sprawa , że na ang języcznych forach klientom , którym się trafi taki egzemplarz proponuje się wymianę w W5500 w Polsce jak to zwykle bywa w 3 ściecie serwis olewka
 

WojtR

Member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Tak szybko to nie ma co skreslac . Zawsze bedą egzemp. ok i nie ok :D .

Ja jestem zadowolony kupiłem 52w4500 i miałem szczescie jest ok .

Pozdrawiam .

ja na dniach kupiłem 40W4710 i też jestem zadowolony tylko nie powinno być to kwestią szczęścia ...
 

Henryk55

New member
Czy ktoś mógłby porównać BE3 i BE PRO?
Zadziwia mnie kreatywność marketingowców Sony. BE zapewniać miał "obraz doskonały", BE2 "obraz jeszcze doskonalszy"...
Dokąd zajdziemy gdy stopniowanie przymiotników zaczynamy od słowa "doskonały"?
 

Sych

New member
Nie wiem, czy to jest tylko chwyt marketingowy. Jak wiadomo, jest to elektronika- sposób przepływu, obróbki, odbierania (itd.) informacji. Te procesy zawsze można optymalizować. Tak samo jak modyfikacje elektroniczne silników w samochodzie (chyba to się nazywa chip tuning), tak samo i tu... Więc nie jest to takie banalne... Widziałem gdzieś ładne porównanie BE2 do BE3, różnice były w głównych parametrach, jak poprawa kontrastu, kolorów itd. Procentowo dawało to spore zmiany, tylko jak to będzie odbierane przez ludzkie oko... Wiadomo, liczby a rzeczywistość...
 

Sych

New member
WojtR napisał:
no ale podświetlenie niby inna - tą zmianę tłumaczyłem sobie w ten sposób , że cofnięto z podświetleniem do sprawdzonej starszej technologii , żeby uniknąć problemów jakościowych a tu kupa

inna sprawa , że na ang języcznych forach klientom , którym się trafi taki egzemplarz proponuje się wymianę w W5500 w Polsce jak to zwykle bywa w 3 ściecie serwis olewka

Dokładnie tak samo myślałem.. Mam nadzieje, że przynajmniej zmniejszy to częstotliwość występowania wszelkich defektów... Co do wymiany tv, może u nas też wprowadzą takie standardy... Coś jest nie tak, wymieniają...
 

NIUNIA

New member
Witam, z dużym zainteresowaniem czekam na pierwszy profesjonalny test modelu 40 W 5500. Sądzę że takich jak ja, jest wiele osób. Kiki nie daj nam długo czekać.
 

KaMario

New member
Witam, przyłączam się do przedmówcy. Ja również z bardzo dużym zainteresowaniem czekam na test tego modelu serii W5500, tym bardziej, że już od dłuższego czasu planuję zakup nowwego telewizora lcd (mój poprzedni to 32 S2530).
Wcześniej rozważałem W4500 lub Z4500 (40 cali). Obecnie jednak poczekam na opinię o W5500.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Ja również czekam na testy, szczególnie interesujące byłoby porównanie testowe do W4500.
Na hdtvtest piszą, że XMB ma czytnik RSS i widgets - to może być niezły bajer żeby rano sprawdzić pogodę i news, ale na stronach SONY w specyfikacji tego niema , ciekawe czy tylko niedopisali. Mógłby mieć też WI-FI skoro ma obsługe sieci.
 
Do góry