Sony 32/37/40/46/52 W5500

Dawidowski1000

New member
powtórka z rozrywki

Wiem że się powtarzam, ale moim zdaniem nowa seria Sony 5500 to krok w tył w porównaniu do serii 4500. Panel 8 bit, podświetlenie CCFL. ... Chcąc ukryć te "wady" upychają tam stosy nieporzebnych bajerów, z których w życiu codziennym i tak połowy nie używamy.

Edit* Dzięki jtd za ciekawy link.
Podświetlenie tej 8 bitowej matrycy jest żenujące.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Dawidowski1000 napisał:
Wiem że się powtarzam, ale moim zdaniem nowa seria Sony 5500 to krok w tył w porównaniu do serii 4500. Panel 8 bit, podświetlenie CCFL. ... Chcąc ukryć te "wady" upychają tam stosy nieporzebnych bajerów, z których w życiu codziennym i tak połowy nie używamy.

Edit* Dzięki jtd za ciekawy link.
Podświetlenie tej 8 bitowej matrycy jest żenujące.
Dokładnie, 4 porty HDMI zamiast 3, 2000 stron telegazety zamiast 1000.
Odtwarzanie filmów z USB i po sieci - już widzę te posty na tym forum, że wrzucili film w dvix albo w xvid z napisami i im nie widzi :confused:.
Sieć po kablu do TV - ciekawe kto w salonie ma kabel sieciowy pociągnięty do TV, Wi-Fi bo by było coś.
Brak wsparcia dla DVB-T2 już na wyspach wzbudza kontrowersje - zero rewolucji, to nawet nie stagnacja.
Zamian matrycy już poskutkowała brakiem wsparcia dla x.v.Colour, i żaden BE3 tego nie poprawi - a jak ktoś kupuje TV za taką kasę to ma lub kupi kamerkę FullHD (teraz pełno reklam SONY takich kamerek) i znowu będziw zdziwko, że TV za 7000 i coś nie działa.

PS. Ja też się powtarzam, może za często, ale jak widzę zachwyt niektórych osób, że nowy model, następca W4500, droższy o 2-3 tyś, i ma BE3 to musi być super, to myślę, że testy też niewiele zdziałają - będzie się sprzedawał w MM i podobnych.
 

WojtR

Member
Bez reklam
cyber78 napisał:
Dokładnie, 4 porty HDMI zamiast 3, 2000 stron telegazety zamiast 1000.
Odtwarzanie filmów z USB i po sieci - już widzę te posty na tym forum, że wrzucili film w dvix albo w xvid z napisami i im nie widzi :confused:.
Sieć po kablu do TV - ciekawe kto w salonie ma kabel sieciowy pociągnięty do TV, Wi-Fi bo by było coś..

co do filmów masz rację zawsze będzie brakować jakiegoś kodeka ;)

a co do sieci no cóż ja mam choć z WIFI byłoby fajniej samsungi B650 ponoć mają ale jak to powiedzieć "dizajn" :mrgreen: mi się nie podoba
co do sieci to w każdym pomieszczeniu po 2 skrętki mam :-D
na etapie budowy domu te 2-3 stówy na kabelek wiosny nie czyni a zawsze można gdzieś w szafie zostawić jakiś NAS i gigabit w domu szaleje :krol:
 

NIUNIA

New member
kiki napisał:
Dziś przyjechał na testy model 40 W 5500. Spędziłem dobrych kilka godzin przy tym modelu, oglądając zawody w spotach zimowych , filmy sd i sygnał HD.
Więcej informacji jutro przy teście .

I co mam sądzić o nowym modelu 40 W5500, poprawiony, sprawdzony, ASSSSSSSSS na rynku LCD, "KIKI" testuje go od wtorku, aż się boję jak się do niego odklei i napisze, matryca 8 BIT PANEL wymiata, BRAVIA ENGINE 3 rewelka (x.v.Colour przeżytek), DYNAMIC CONTRAST (zamiata), 4X HDMI, itd.....idt.........

P.S. A A.M. zdobył KRYSZTAŁOWA KULE W SKOKACH NARCIARSKICH.
 

Xisiek

New member
Co tu wiele dywagowac, na testach mozna polegac jezeli kilka pism branzowych i kilka serwisow internetowych (najlepiej nie pochodzacych z jednego kraju) opublikuje zbiezne oceny danego modelu. Wowczas rzeczywiscie mozna mowic o pewnej wiarygodnosci i obiektywizmie takowych osadow i spokojnie podejmowac decyzje o zakupie. Natomiast jesli taka mozliwosc sie nie pojawia nie ma w ogole sensu sie 'podniecac' tym co napisane i jedyne co nalezy zrobic to udac sie osobiscie do sklepu i przestowac organo-leptycznie wlasnymi oczetami.

Coz w sytuacji jesli test robi osoba, ktora zawodowo/zarobkowo zajmuje sie sprzedazy tego co testuje ? Wowczas mozna miec jedynie nadzieje, ze sprzedawca/tester jest niczym Temida z opaska na oczach, niczym krol Salomon i jest on w pelni obiektywny i opiera sie pokusie ... :twisted:

PS> A odnosnie nadzieji ... jest takie jedno przyslowie... :???:
 

jtd

New member
Bez reklam
Sony W5500 to obecnie najlepszy telewizor na Ziemi a moze i we wrzechswiecie, bo nie wiemy jakie maja telewizory na innych odleglych planetach... :D Moze tam juz jest seria W95000...
 

Sych

New member
Xisiek napisał:
Co tu wiele dywagowac, na testach mozna polegac jezeli kilka pism branzowych i kilka serwisow internetowych (najlepiej nie pochodzacych z jednego kraju) opublikuje zbiezne oceny danego modelu. (...)
Coz w sytuacji jesli test robi osoba, ktora zawodowo/zarobkowo zajmuje sie sprzedazy tego co testuje ? Wowczas mozna miec jedynie nadzieje, ze sprzedawca/tester jest niczym Temida z opaska na oczach, niczym krol Salomon i jest on w pelni obiektywny i opiera sie pokusie ... :twisted:

Dokładnie tak. To jest jak słuchanie się sprzedawcy w sklepie, który ma prowizję od sprzedanych produktów danej marki....

Co do testu, nie spodziewałem się tak dobrej recenzji. To już nie krok a skok do przodu;).
Czekam na kolejne testy...
 

ortax360

New member
Tak i napisy informacyjne z tyłu lcd przy złaczach nie są pisane farbą tylko tłoczone w plastiku :D ................ i listwa od głosników jest z plastiku .......iiiiii .

Pozdrawiam :)

Fotka 1 w4500
Fotka 2 w5500
 

Attachments

  • W4500.jpg
    W4500.jpg
    66,3 KB · Wyś: 949
  • W5500.jpg
    W5500.jpg
    90,5 KB · Wyś: 1282
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Z tymi napisami to przesadzili;)
Ciekawe jak bardzo poprawili skalowanie. Napisali, że bardzo dobrze sobie z tym radzi. Znając życie i tak ludzie będą się czepiali, jak zawsze... No i clouding, jak myślicie co mieli na myśli po kalibracji znikomy... Na zdjęciach nic złego nie widać...
 

ortax360

New member
To znaczy ,ze clouding jest praktycznie niewidoczny . Czyli jest ok .

Tak na powanie to W5500 bardzo ok LCD . Martwi mnie tylko wypychanie czerwieni . Tak było własnie w starych modelach Sony .
 
Do góry