Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig jestes Gosc :) lepiej nie mozna bylo tego opisac co napisalem wyzej :), choc powiem Ci szczerze ze ja wspolczuje takim kobietom co patrza na faceta przez pryzmat jego portfela ..
A jakbys juz kiedys mnie zobaczyl w samochodzie to chociaz zapukaj w okno to na jakies piwo pojdziem :)..
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Film stary ale ciagle niestety bardzo aktualny.. Znacie to powiedzenie? "Jesli szukasz kobiety to na poczatku postaraj sie o pieniadze a kobieta sama sie znajdzie"
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I chciałbyś taka kobietę co bardziej szanuje Twoja kasę niż Ciebie? Więc wg mnie to powiedzenie jest dla takich gości dla których ważniejsze jest posiadanie kobiety, niż to jak taka kobieta ma szacunek dla niego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
Lolek, Merc to jednak inna klasa, więc z Fordem ciężko porównać, ale jak pisałem Merc to nie mój target, używek raczej nie chcę, bo kupić to jedno, a utrzymać to co innego. Teraz w nowej generacji mają być trochę lepsze wykończenia i silniki juz są dosyć fajne, a powershift forda nie jest dużo gorszy od dsg czy innych dwusprzeglowych, ale jednak to nie automat ;) no i do aut premium trochę brakuje :)
Miłego użytkowania ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
I chciałbyś taka kobietę co bardziej szanuje Twoja kasę niż Ciebie? Więc wg mnie to powiedzenie jest dla takich gości dla których ważniejsze jest posiadanie kobiety, niż to jak taka kobieta ma szacunek dla niego.
Ale raczej takich co lecą na kasę jest 90% ;) i owszem, dla mnie taka jest kompletnie bezwartościowa. Z resztą, taka sama wlezie Ci do łóżka, ale o czym my tu.... To chyba oczywiste.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek, Merc to jednak inna klasa, więc z Fordem ciężko porównać, ale jak pisałem Merc to nie mój target, używek raczej nie chcę, bo kupić to jedno, a utrzymać to co innego. Teraz w nowej generacji mają być trochę lepsze wykończenia i silniki juz są dosyć fajne, a powershift forda nie jest dużo gorszy od dsg czy innych dwusprzeglowych, ale jednak to nie automat ;) no i do aut premium trochę brakuje :)
Miłego użytkowania ;)

Lubie ludzi rozsadnych, a Ty niewatpliwie do takich nalezysz patrzac na to co piszesz i powiem Ci osobiscie wole nowego Forda - smierdzacego nowoscia :) niz np 3 letnie audi np A 4.... a Ci co mowia Ford g.... wort i inne bzdury niech tak dalej mysla i niech im lzej bedzie... Prawda jest taka ze obecne Fordy to jest zupelnie co innego niz te sprzed 10 laty... zarowno pod wzgledem technicznym jak i awaryjnosci. Pamietam jak kupilem x lat temu nowa Xsare II 2.0 HDI - wszyscy mowili mi ze nie wyjade z warsztatu, a zawieszenie to bede co roku zmienial... Jak Bog swiadkiem samochod raptem popsul sie z 5 razy w tym dwa razy na gwarancji, a jesli chodzi o zawieszenie to jedynie co wymienilem to lacznik stabilizatora czy cos takiego za 100 zl - i to sa wlasnie historie ludzi ktorzy gdzies cos przeczytaja i potem bzdury pisza na forach. Choc najmniej awaryjnym moim samochodem to byla skoda felicja ani razu sie nie popsula przez niecale 4 lata ( poza instalacja gazowa z ktora byly problemy) - ale w Felci nie mialo co sie psuc. Obecne samochody czy chocby po niej kupiona Xsara to byla przepasc pod wzgledem technologicznym jak i pod wzgledem zastosowanej elektroniki.
Wazne jest to co napisales ze jedno to kupic, a utrzymac to drugie z czego wiele ludzi sobie nie zdaje sprawy szczegolnei przy zakupie 3-5 letnich samochodow wlasnie typu Merc, BMW itp...( nie wspomne o takich samochodach starszych np 7-8 letnich), a potem wlasnie reperuje sie taki samochod po jakis malych miasteczkach zeby bylo jak najtaniej, albo przerabia sie na gaz twierdzac ze to wszystko dla ochrony srodowiska..
Na przyszly tydzien Mercedes mnie zaprosil na nauke jazdy ich samochodem nie wiem o co chodzi ale pojade to zobacze :) ale niewatpliwie widac jest, ze to jest "inna" marka, nie wspominajac juz o tym ze przy tym zaproszeniu Pan wypytywal sie o moje refleksje z jazdy ( wady, zalety itp). I o dziwo mialem wrazenie ze bardziej o wady mu chodzilo :).
I na koniec jeszcze napisze ze nic nie zastapi tego zapachu jak sie kupuje nowy samochod i wsiada sie poraz pierwszy do takiego auta - to jest bezcenne :) Dlatego czekaj na nowe - smierdzace nowoscia Mondeo :)
A i zeby uzmyslowic wszystkim co znaczy kupic samochod pokroju gwiazdy i zeby nie zrobic z siebie durnia to napisze wam sytuacje moja: w tym samochodzie dywaniki sa welurowe caloroczne ktore badzmy szczerzy na zime czy jesien to srednio sie nadaja, wiec majac do tej pory inne marki samochodow spytalem sie o gumowe czy sa takie i ile kosztuja do tego modelu? Pan powiedzial ze sa kosztuja okolo 500 zl, ale Pan stwierdzil : " Po co Panu gumowe brzydkie dywaniki, nie po to Pan kupuje Mercedesa zeby jezdzic z gumowymi dywanikami, co jakis czas Pan je upierze,a po roku kupi Pan nowe welurowe" Chyba nie potrzeba tego komentowac...
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Dlatego czekaj na nowe - smierdzace nowoscia Mondeo :)
Nowe Mondeo, po fuzji Forda z Aston Martinem, zapowiada się hitem. Jeśli nie spierniczą design'u środka, to będzie seria westchnień na ten samochodzik :)
A tak w ogóle - gratuluję bardzo ładnej Gwiazdy, w ładnym kolorze. Niech się miło i bezawaryjnie jeździ :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
czyli nie jestem rozsądny bo mnie nie stać na nówkę z salonu heh:p. Dla mnie takie audi 8 letnie jest jak funkel nówka i nawet mnie na nie nie stać hehe :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie Kolego, ten rozsadek to chodzilo mi o to, ze kupujac auto jakie kolwiek, to musi byc czlowieka stac je utrzymac pod wzgledem serwisu jak i czesci zamiennych jak i na sama jazde... tylko to, takze spoko:). A to jaki kupuje sie samochod - nowy czy uzywany to juz inna bajka - kwestia zeby byc swiadomym wydatkow jakie trzeba poniesc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
mesio piękny:D. Oby tylko nie miał problemów z elektroniką :)

Jak ja to mowie pozyjemy zobaczymy, a ze jest jej "kupa" to roznie moze byc, ale trzeba poczekac.. Powiem szczerze, ja najbardziej jestem ciekaw ile wytrzyma rozrusznik i akumulator - bo system start-stop to jednak powoduje ze te elementy sa czesto uzywane tym bardziej ze duzo jest elektroniki i roznych podswietlen w kabinie samochodu. Choc ja jakos nie jestem zwolennikiem tego systemu start -stop wiec nie zawsze z tym jezdze. Choc na pewno zrobie test jezdzac przez miesiac tylko z tym systemem i na wylaczonym i zobacze jaka jest roznica w spalaniu..Zobacze ile w tym picu jest, a ile prawdy..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bez przesady to nei ma 400 Km "tylko "211" :) poza tym ja wybralem komfortowe fotele a nie sportowe- w tych mi lepiej sie siedzi. Mysle ze taka opcje to moze S klasa ma i te typowo sportowe Mesiki - nie wiem nawet powiem szczerze. Na wielu innych rzeczach bardziej mi zalezalo i je dokupowalem :)..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
klasa E wiem ze może mieć bo jechałem takim (prezes miał humor). Fotele nie były typowo sportowe a pompowały się. Na początku nie wiedziałem co się dzieje heh. Wiadomo samochód na firmę to i full opcje sobie sprawił heh
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiadomo ze co innego jak na firme sie kupuje auto, ale powiem uczciwie ze mnie to nawet nie interesuje, wolalbym szklany dach sobie sprawic :) ktory kosztuje prawie 6 tys niz te atrakcje z fotelami :), ale dokupilem prawie wszystko to co jest mozliwe jesli chodzi o bezpieczenstwo i komfort, a takie przygwizdy jak wlasnie szklany dach czy te fotele to juz sobie darowalem - jak zostane dyrektorem to wtedy pomsyle :) Choc szklany dach to fajny gadzet to cos jak ambilight w Philispie :) W Kudze mialem i podobalo mi sie to, ale ze gwiazda wiecej kasy kosztuje to zrezygnowalem z tego na rzecz innych rzeczy ktore wlasnie poprawiaja komfort czy tez bezpieczenstwo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie nie mam - nie potrzebne mi to jest Kolego, mam czujniki z przodu i z tylu i fantastycznie to dziala do tego stopnia ze pokazuje mi nawet osobno lewa i osobno prawa strone jak sie zblizam wiec kamera jak dla mnie jest zbedna. Ale to tez pewnie kwestia gustu, podobnie jak np oryginalna nawigacja ktora kosztuje okolo 4 tys i pozniej wgrywanie nowych map chyba okolo 1000 zl, wiec ja mam Garmina nawigacje za 1000 zl i mapy sobie sam wgrywam, malo tego jest lepsza wg mnie jak ta w oryginale,,,
Z czegos trzeba zrezygnowac na rzecz innych rzeczy ktore dla mnie sa wazniejsze, nie da sie miec wszystkiego tym bardziej ze tam za wszystko sie dodatkowo placi. Wiec wybieralem to co albo dla mnie podwyzsza mi bezpieczenstwo i komfort, lub cieszy oko typu roznego rodzaju podswietlenia klamek, progow itp .. Choc wiesz niewatpliwie jakbym nie mial co robic z kasa to pewnie bralbym wszystko:), a tak to jak w zyciu : cos za cos :). W tym modelu robia trzy rzeczy cene : silnik, skrzynia aut., naped 4x4 i samo to juz kosztuje kupe kasy w stosunku do modelu podstawowego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RAF1977

Banned
A ja preferuję auta 2-4 letnie z małym przebiegiem, po co przepłacać x 2.
I zamiast nowego mondeo, wolę e class amg sport 4 letnie (przed ostatnim liftingiem), lub bmw 3 m sport 2 letnie (najnowszy model f30).
I to jest plan zakupów na najbliższe miesiące.
Kupiłem 7 lat temu primerę 3 letnią i do tej pory zero problemów.

Wysłane z mojego GT-I9300
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I bardzo dobrze, kazdy ma swoj patent na zycie i na kupowanie np samochodow, gdyby wszyscy tak samo robili nudno byloby... Ja wole nowe auta, Ty uzywane i jest dobrze - wazne jest zebysmy obydwaj byli zadowoleni z wyboru. Obys tylko Kolego na gaz tych samochodow nie przerabial bo to profanacja przez duze PPPP :) - chyba ze pracujesz w organizacji ekologicznej :)
Ja natomiast patrzac na moich kolegow ktorzy od groma mieli problem z uzywanymi autami to powiem szczerze, ze boje sie kupic uzywane auto,a juz tym bardziej drogie uzywane auto. Bo dla mnie nikt nie sprzedaje np 2-3 letniego wypasionego BMW 5 czy mercedesa E klasy bez powodu, choc niewatpliwie na pewno takie przypadki sie tez zdarzaja.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RAF1977

Banned
W UK sprzedają :-D.
Faktycznie w Polsce, to loteria.
Ja miałem na myśli turbo diesel w powyżej wymienionych.
Mam też coupe w benzynie i tak zostanie. Gaz w UK nie jest popularny.

Ale oczywiście masz rację, każdy robi tak jak chce.

Wysłane z mojego GT-I9300
 
Ostatnia edycja:
Do góry