Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

Caparzo

New member
Bez reklam
Ponoć to wiesz co jest, ufo na zbożu ;P
ludzie wygrywają i nie chwalą sie tym na lewo i prawo. Chyba że od razu mercedesy i inne wynalazki pod domem to i kasa idzie.
Mi by mln starczył na życie. kaska na lokate i jest git :)
 

werf

Active member
Bez reklam
A kto teraz zgadnie Black?
 

Attachments

  • zdjecie.jpg
    zdjecie.jpg
    113 KB · Wyś: 39

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A ja wlasnie odebralem swoj tez nowy nabytek na razie jest Ok :), niestety to nie jest Ferrari jak w wypadku Roberta, ale tez da sie jezdzic.. W wolnej chwili zrobie zdjecia. A teraz ide sie jeszcze przejechac i wybrobowac manetki w samochodzie :)...
Pochwal się, jak działają manetki ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do góry i na dół.;-)

Wysłane z mojego MI 3W

Nie do konca, bo manetka jest po jednej jak i drugiej stronie kierownicy wiec do siebie sie naciska, tylko w zaleznosci prawa lub lewa ( wyzszy lub nizszy bieg ). Na razie jestem zadowolony jest znacznie szybszy od poprzedniego auta ale to nie da sie bardzo porownac obu tych samochodow, jesli chodzi o osiagi, bo to zupelnie dwa inne auta. Odnosnie skrzyni biegow to jestem bardzo zadowolony dziala bardzo szybko i plynnie i w zaleznosci od trybu pracy skrzyni ( ekonomiczny, sportowy lub manualny ) to odpowiednio do tych trybow reaguje w zaleznosci wlasnie ktory rodzaj pracy skrzyni jest ustawiony. Ale co zauwazylem ze np przy ekonomie ma sie predkosc powiedzmy 90 km, obroty sa gdzies okolo 1700-1800 i automat jest wlaczony juz na najwyzszy bieg - siodmy, czyli generalnie potwierdza sie, ze tak dziala automat ( przynajmniej w mercu)zeby jezdzic jak na najwyzszym mozliwie biegu, zeby bylo spalanie jak najmniejsze, choc i tak swoje szczegolnie po miescie musi wypic :) Tylko ciagle jeszcze mam odruch wlaczania recznie skrzyni biegow... System start - stop tez dziala bardzo szybkio i prawie nie zauwazalnie , choc niewatpliwie jak ktos chce tego caly czas uzywac to musi jednak sie do tego przyzwyczaic - przynajmniej ja to tak oceniam.. I ta frajda jednak z mocy ze mozna przyspieszyc odpowiednio jest bezcenna tutaj jest skok niesamowity. W srodku jest tez ciszej i nie chodzi o to ze poprzedni to byl diesel, a ten benzyna tylko ogolnie jest ciszej w samochodzie ( mniej czuc wiatr itp).
Klimatronik tak jak pisal Armanig jest to mistrzostwo swiata i dziala bezblednie. Wykonanie wnetrza, ergonomia tez nie ma za bardzo sie do czego przyczepic, choc panel od sterowania klima dalbym ze 2-3 cm wyzej niz jest to obecnie.. I pokretlo od sterowania cala elektronika , ustawieniami, audio itp ktore znajduje sie tam gdzie w normalnym samochodzie jest drazek od zmiany biegow jest dosyc czule, wiec jesli choc troche sie dotknie go np kurtka to sie potrafi cos tam podswietlic na ekranie, oczywiscie nie za kazdym razem ale sie zdarza. Wiec blad jest taki ze nie chowa sie to pokretlo tak jak jest to w niektorych wysokich modelach aut, a w koncu jakos to specjalnie duzo by nie kosztowalo.
A i zapomnailbym ja mam takie audio nie najtansze ale i tez nie zadne jakies typu JBL czy cos w tym stylu , ale jak sie wlaczy cd, to naprawde jak niezla mini wieza gra, wiec ja sobie tylko moge wyobrzac jak taki system musi grac z odpowiednim systemem audio , skoro juz tutaj jest naprawde wysoki poziom..
Armanig jest duza szansa ze bede tak myslal o skrzyni automatyczje jak i Ty :). To tak na szybkiego tyle..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety tutaj Forda nikt nie pobije, chyba, ze ktos ma jeszcze taka szybke podgrzewana elektrycznie oprocz forda..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak obiecalem to i wstawiam zdjęcia nowej zabawki, a jest nia crossover :
Mercedes GLA 250 4MATIC (155kW/211 KM, 350 Nm z utomatyczna skrzynia biegów 7G-DCT )

http://zapodaj.net/63dfba60033bb.jpg.html

http://zapodaj.net/48e3f810e1b01.jpg.html

http://zapodaj.net/11ab091e29015.jpg.html

http://zapodaj.net/f3172989f65fd.jpg.html

Przepraszam za zdjęcia troche spłaszczyłem je ( chyba jakis tryb w aparacie był wlaczony, a nie zauważyłem przy robieniu zdjec) W rzeczywistsoci jest wiekszy jak tutaj na zdjęciach, oczywiście po tym jak się te zdjęcia zapisze na kompie.. a nie oglada w oryginale na stronie zapodaj.net..

Henry, a prawda wlasnie jest taka jak piszesz ze wszystko jest cos za cos przy kupieniu danego auta, chyba ze ma sie tyle kasy ze nie wie sie co z nia zrobic - to wtedy inna bajka. W przeciwnym wypadku zawsze trzeba bedzie z czegos zrezygnowac na rzecz czegos innego, kwestia co w danej chwili sie chce, lub jaka marka samochodu chce sie pojedzic.
Patrzac z punktu dojrzalego Pana do tego na stanowisku dyrektorskim za te pieniadze wolalby taki jegomosc kupic mazde 6 wypasiona na maxa, a inny kupilby typowo jakies dwu miejscowe auto sciagniete np z USA :)
To co jest chore w takich markach jak wlasnie Merc, BMW, volvo, itp to fakt ze za kazda pierdole trzeba placic i to duze pieniadze, ( juz nie wspominajac o czesciach i serwisie), a moim zdaniem jakby podeszli do tego tematu inaczej to sprzedaz takich samochodow moglaby byc wieksza... a tak to jest jak jest..i chyba to sie jakos szybko nie zmieni w takich krajach jak Polska.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gratuluje, fajny Mercuś. Teraz latwo Cie ustrzele na miescie, a raczej sie rzuca w oczy wiec nie bedzie problemu :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Lolek, coś za coś, to w tym przypadku pal licho tą ogrzewaną szybę ;)
Fajne autko, gratulacje. :)
Dokładnie jest tak jak napisałeś powyżej, ja póki co celuje w trochę niższą półkę, czekam na jesień/ wiosnę i nowego Mondziaka, pocieszające jest, ze w końcu wracają do 4 x4 i będzie "prawie" Aston Martin ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Gratuluje, fajny Mercuś. Teraz latwo Cie ustrzele na miescie, a raczej sie rzuca w oczy wiec nie bedzie problemu :)

Nie bede dziekowal zeby nie zapeszyc, ale powiem Ci ze ja do tej pory widzialem 2 takie samochody w Warszawie w tym jeden w identycznym kolorze , jakas kobitka :) prowadzila. A wiesz co najlepsze jest ( a wlasciwie nie zrozumiale), ze Kuga gabarytowo byla wieksza ( bo w srodku to tylko troszke jest wieksza od GLA i naczej ma tylne siedzenia rozwiazane w stosunku do Merca i stad troszke z tylu wiecej miejsca bylo) i wiesz bardziej wzbudzala takie bezpieczenstwo bo byla taka napompowana no i wyzsza, a jednak ludzie bardziej sie patrza na GLA i nie bardzo to osobiscie rozumie. Bo Kuga naprawde bardzo fajny i ladny samochodzik - oczywiscie jak dla mnie i zlego slowa o niej nie powiem.. Chocby przypadek z dnia wczorajszego jak jechalem i skrecalem z glownej drogi w boczna i musialem sie zatrzymac zeby ustapic pierwszenstwa ludziom na pasach i dziewczyna moze ze 25 lat, myslalem ze oczy zgubi przy tym tak sie usmiechnela ze moja zona powiedziala, ze zabierze mi ten samochod i bede jej samochodem jezdzil... jeszcze powiedziala ze mowila ze to zly pomysl kupienie tego typu marki samochodu...:) ale na mysli mam fakt, ze jest to zenada Kolego i nie daj Boze zeby wlasna corka kiedys taka sama byla - bo to bedzie porazka ojca.. patrz moja .. zreszta nikomu nie zycze kto ma corke, zeby taka byla jak teraz co niektore te mlode dziewczyny..

Henry ale powiem Ci szczerze ze naprawde zal mi tej szyby i mowie to naprawde powaznie. Bo mam w tym GLA niemalze wszystko co jest mozliwe jesli chodzi o komfort i bezpieczenstwo, a jednak tej szyby zal mi diabelnie. A Mondziak jest fajny, a jak bedzie 4x4 to wypas :)
Tylko nie wiem czy w Fordach jest mozliwosc skory czy polaczenia skory z materialem w kolorze jasnym i obicie w kolorze jasnym, w Kudze tego nie mozna bylo zamowic , a mi starsznie cos takiego odpowiada i teraz juz w koncu mam i starsznie mi sie to podoba :)
Choc chyba bardziej podoba mi sie moc - przyspieszenie i skrzynia automatyczna, ktora dziala rewelka i tu w porownaniu do skrzyni aut. z forda, bo kiedys jezdzilem to mega jest roznica, i inzynierowie z forda mogliby jeszcze troszke dopracowac ja...choc na tyle sa szczerzy, ze nie ukrywaja ze sa automaty w niektorych innych firmach gdzie lepiej sie sprawuja jak ich - wiec sa szczerzy. A podobno za duzo osob nie kupuje przynajmniej w Polsce Fordow ze skrzyn, aut.
I tu jest zupelnie inaczej w Mercu, gdyz w tym wypadku niemalze jedna na trzy - cztery osoby kupuje wlasnie autoamat, a ten jegomosc co mnie obslugiowal to nawet powiedzial ze nie pamieta kiedy ostani raz sprzedal samochod od klasy E w gore ze zwykla skrzynia. Mowa tutaj o samochodach osobowych..
 
Ostatnia edycja:
Do góry