Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

Henry

Active member
Bez reklam
Trzeba było ją na jazdę testową zabrać,
Moja jak się przesiadła ze swojej Toyoty do mojego, to stwierdziła, że też chce.
W Japońcach jednak te materiały wykończeniowe są strasznie twarde, też przymierzałem się do 6-tki Mazdy, bo wygląd zewn. ma rewelacyjny, jednak poziom hałasu i wykończenie wnętrza bez porównania lepsze w Fordzie.
Podobno w ostatnim lifcie coś poprawili, jak jeździłem przedliftem, to od 110-120 km/h szumy były już bardzo wyraźne.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
3-jka już odebrana powiem szczerze tak jak niektórzy sprzedawcy mówią że mazda to marka premium to są daleko od tego co prezentują marki premium bo ta 3-k jej odpowiednikiem jest np mercedes właśnie GLA (obydwa to crosowerki) - nie będę porównywał mocy bo to nie ma co ale komfort, wykończenie, jazda jednym i drugim to inna bajka.. mazda jest spoko i nie mówię, że to jest złe ale na pewno nie jest to premium..

Z wyglądu na pewno lepiej mi się podoba Mazda niż Ford czy to focus czy Mondeo - Mazdy fajniej się prezentują, ale dla mnie Fordem fajniej się jeździło.. ale to żony auto i to jej ma się podobać.. Z wyglądu bardziej ten nowy suv od Forda mi się podoba niż suvy od Mazdy..
 
Ostatnia edycja:

enocyl

Banned
Mazda premium? Pewnie tacy sami sprzedawcy co twierdzą, że TCL ma obraz lepszy od kilkukrotnie droższych TV :D

Nowe Mazdy prezentują się bardzo fajnie, szczególnie 6tka, ale bliżej Golfowi do premium niż Mazdzie 3. Bajerami Golf też odszedł o kilka lat względem konkurencji. Chociażby Full Linkiem czy ekranem zamiast zegarów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi bliżej do mazdy czy toyoty niż do VW... ale to nie zmienia faktu że dla mnie wszystkie 3 wymienione firmy do premium mają daleko..
 

Henry

Active member
Bez reklam
bliżej Golfowi do premium niż Mazdzie 3. Bajerami Golf też odszedł o kilka lat względem konkurencji. Chociażby Full Linkiem czy ekranem zamiast zegarów.

Żadne nowości, raczej zaczyna zbliżać się pod tym względem do konkurencji. ;)
A w Biedrze też są produkty Premium :D
 

Henry

Active member
Bez reklam
Żeby nie wchodzić w klasę premium...pierwszy lepszy przykład z brzegu Renault, Ford...
tzw. mirror link, który VW wprowadził dopiero w roku modelowym 2017, a system ten dział już wcześniej w Skodzie, bo to co było w VW można było do tej pory uznać za gadget.
btw. te całe mirror link jest zresztą od wielu lat dostępne w każdym radiu samochodowym opartym na androidzie ;)
 
Ostatnia edycja:

enocyl

Banned
Żeby nie wchodzić w klasę premium...pierwszy lepszy przykład z brzegu Renault, Ford...
tzw. mirror link, który VW wprowadził dopiero w roku modelowym 2017, a system ten dział już wcześniej w Skodzie, bo to co było w VW można było do tej pory uznać za gadget.
btw. te całe mirror link jest zresztą od wielu lat dostępne w każdym radiu samochodowym opartym na androidzie ;)
Bardziej chodziło mi o ekran zamiast zegarów, pozatym Skoda to nie konkurencja do VW.
 

Henry

Active member
Bez reklam
W Fordzie mam wyświetlacz zamiast zegarów- taki system funkcjonuje od roku modelowego 2014, , Renault ma podobnie, Opel do nowych aut od tego roku też wprowadza.
 

Henry

Active member
Bez reklam
W Megane tak, Focus czeka...jednak weź pod uwagę, że ten wyświetlacz w Golfie jest "przeszczepiony" też z klasy wyżej, o ile dobrze pamiętam najpierw pojawił się w Tiguanie.
Więc nie jest to element, który został przygotowany specjalnie pod Golfa.

Ford trochę opóźnił wprowadzenie Focusa ze względu na roszady w swoich fabrykach, gdyby nie to, już zapewne taki wyświetlacz montowany był w Focusie.
Zwróć jednak uwagę, że w przypadku Mondeo jest on stosowany od 2014 roku, a VW wprowadził od końcówki roku 2016.
Dlatego pisałem, że to żadne novum w stosunku do konkurencji, zresztą lampy full led u VW też sporo później się pojawiły.
(nie mówimy tu oczywiście o autach premium)
 

enocyl

Banned
Nawet nie wiedziałem, że Megane ma taki bajer :)
Co do świateł LED to mam takie w Leonie (też VAG) od ponad 2 lat. Chyba pierwszy kompakt, który wprowadził takie coś. Mimo wszystko gdybym mógł wybierać to padło by na Xenony.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja mam u siebie FullDynamicLed i jestem bardzo zadowolny, do biksenonów już bym nie wrócił ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pewnie nie prędko, to nie ta klasa ;)
Ostatnio widziałem lasery do Audi...kawał lampy, robi wrażenie.

Natomiast u mnie miłe zaskoczenie, fabryczne audi radzi sobie z flac'ami i do tego wyświetla jeszcze okładki, a dodatkow Spotify na pokładzie.
Kto wie czy w lecie nie zrobię małej modyfikacji fabrycznych głośników i nie szarpnę się na Focale, albo zaczekam kilka miesięcy na B&O... niedługo fabrycznie będą montować ;)
 

werf

Active member
Bez reklam
Pewnie nie prędko, to nie ta klasa ;)
Ostatnio widziałem lasery do Audi...kawał lampy, robi wrażenie.

Natomiast u mnie miłe zaskoczenie, fabryczne audi radzi sobie z flac'ami i do tego wyświetla jeszcze okładki, a dodatkow Spotify na pokładzie.
Kto wie czy w lecie nie zrobię małej modyfikacji fabrycznych głośników i nie szarpnę się na Focale, albo zaczekam kilka miesięcy na B&O... niedługo fabrycznie będą montować ;)

Okładki w niektórych i flac to już w 2009 roku szły w tych innych markach : )tyle że bluetooth niestety nikt jeszcze się chyba nie pokusił o Air Play .
B&O we Fordzie ? łał. Bmwe już zrezygnowało teraz jest B&W top audio
 

werf

Active member
Bez reklam
E tam Heniu usb to jest w schowku i służy do aktualizacji mapy albo do zgrania danych na dysk : )a nie do muzyki
 

Henry

Active member
Bez reklam
mam tam 2 USB, jedno do muzy, a drugie aktualizacji ;)

Ale serio, to auto jest całkiem całkiem, choć fabryczne audio do ..upy, nie wiem po kiego grzyba tyle lat trzymali z Sony, całe szczęście, że w końcu zmądrzeli i się zmieni.
 
Do góry