Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja uwielbiam kombi, a szczególnie te od Audi. RS6 to oczywiście marzenie bo musiałbym naprawdę wygrać w totka sporą sumkę by wywalić na samochód pół miliona, niemniej jednak auto jest piękne. O ile się nie mylę to Ty masz Mesia GLA, bardzo ładne auto, ale nie dla mnie, troszkę za małe na wypady z bagażami w 4 osoby:D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Miałem, teraz mam GLC - zdecydowanie większy :) zupełnie inne auto.. GLA porównywałem do mazdy Żony bo oba to "crosowerki" - choć lepiej tych dwóch aut nie porównywać.. :) Tak jak i GLA do GLC to inna bajka.. i inne pieniądze.. ale coś za coś..
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Każdy byleby nie czarny, poprzednie auto miałem czarne i on po drodze z mycia zdążył się już ubrudzić Teraz mam białe, pokryte ceramiką i od kilku tygodni jest spokój ;)
Trochę mnie straszyli, że będzie dokładnie taka sama sytuacja jak z czarnym, ale na razie jestem zadowolony.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
To fakt, również mam czarne i momentalnie po myciu jest brudne:D
Następne moje autko będzie szare, białego się boję, szczególnie w zimie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mój kumpel ma C klasę w takim ala biały ( ja na ten kolor mówię perłowy) - to jest bardzo drogi lakier bo dopłata jest 5-6 tys zł. za ten lakier ale na pewno lepiej się sprawdza od czarnego czy tez od normalnego białego.. i oczywiście dużo lepiej się prezentuje..
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Ja wolałem dopłacić do ceramiki niż droższego lakieru ;)
Loluś, tak na marginesie, to swojemu też mógłbyś taką powłokę podarować, w takie dni jak ostatnio nawet nie muszę za często wycieraczek używać ;)
a.jpg

1.jpg
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Mi się udało przekonać kobietę do zakupu kombi w końcu, chociaż nie było łatwo. Jakiś czas temu pisałem, że jeździłem Cruzem w kombi, później troszkę Insignią, Astrą, ogólnie używkami maks do 60 tysi. Pomijając zamiłowanie do Audi, najwygodniej jeździło mi się pożyczonym od znajomego właśnie A4 B8 kombi 2.0 TDI 177 koni, pakiet Sline. Autko bardzo wygodne, fajnie trzyma się drogi. Oczywiście narzeczona chciałaby mazdę 6, ale nie ten budżet to raz, a dwa że ja prowadzę:D

Coś takiego będę szukał z końcem wakacji, biały bądź szary, sline i te felgi zacne.


Powiem Ci Henry, że te Fordy to ładne się w końcu zaczęły robić:D
 

Henry

Active member
Bez reklam
A jak się prowadzą i prowadziły ;)
Ten idzie jak po szynach, do tego jak na Forda jest cholernie cichy (w końcu).
Jak sprzedam opony, które były fabrycznie, to założę mu jeszcze 18'' koła.
Ford niestety wstawił tam bardzo nietypowy rozmiar 235/50R17, te opony chodzą po ok. 8 stów za sztukę, za takie 2 17-tki można mieć 4 niezłe 18-tki ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę ze to kwestia czasu i dizelkami do Krakowa tylko nowymi będzie można wjeżdżać.. zresztą nie tylko do Krakowa.. zobaczycie.. już kilka Stolic Europejskich podpisało takie dokumenty.. nie pamiętam od kiedy..ale tak będzie..nawet nie wiem czy tam nie będzie tak że tylko benzyna będzie mogła wjechać .. ale nie pamiętam więc nie będę siał strachu :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Teraz tak niby jest w nienczech:


Auta benzynowe
Zieloną plakietkę będą mogli kupić posiadacze samochodów osobowych z silnikami benzynowymi, zarejestrowanymi po 1 stycznia 1993 r. (lub spełniającymi normę czystości spalin EURO 1 i wyższą). Do centrum nie zostaną zaś wpuszczone samochody starsze, bez katalizatora.

Z silnikami diesla
Nie wjadą auta zarejestrowane przed 1997 r. (ciężarowe przed 1996 r.) lub nie spełniające normy EURO 1.
Czerwoną plakietkę zarezerwowano dla aut z normą EURO 2, zarejestrowanych między 1 stycznia 1997 a 31 grudnia 2000 r. Dla ciężarowych okres ten obejmuje od 1 stycznia 1996 r. do 30.09 2001 r.
Żółtą plakietkę otrzymają auta spełniające normę EURO 3, zarejestrowane między 1 stycznia 2001 r. a 31 grudnia 2005 r., a ciężarowe między 1 października 2001 r. a 30 września 2006 r. Zieloną plakietkę będą mogli kupić posiadacze aut osobowych zarejestrowanych po 1 stycznia 2006 lub ciężarowych po 1 października 2006, spełniających normę EURO 4.


To sa stare przepisy z 2008 roku wiec tylko kwestia gdy podniosa progi..


Henry gratulacje. Biala perla ostatnio bardzo mocno w modzie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Każdy byleby nie czarny, poprzednie auto miałem czarne i on po drodze z mycia zdążył się już ubrudzić Teraz mam białe, pokryte ceramiką i od kilku tygodni jest spokój ;)
Trochę mnie straszyli, że będzie dokładnie taka sama sytuacja jak z czarnym, ale na razie jestem zadowolony.

To fakt, również mam czarne i momentalnie po myciu jest brudne:D
Następne moje autko będzie szare, białego się boję, szczególnie w zimie.
Bo się szare kupuje :D
 
Do góry