Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

Kszekosz

New member
Krakauer napisał:
1. tak tylko sobie gdybam, bo pewności nie mam.
2. był już ktoś w tej firmie?
można prosić o jakąś relację co dalej z szumowinami?

ad 1. w tym szaleństwie tkwi metoda ;-) tylko jest ryzyko, ze firma zniknie, a policja nie bedzie miala od kogo domagac sie zwrotu $. Poszkodowanym zamiast gotowki bedzie musiala wystarczyc satysfakcja, ze sad postanowil posadzic oszusta. bo majątku po sobie przeciez nie zostawi. :(

ad 2. na forum
testy*iq24*pl/default*asp?grupa=43747&temat=32683&nr_str=14
ludzie opisuja jak w siedzibie sklepu udało im sie (lub nie) odzyskac pieniądze.
* zastap kropkami, nie moge zamieszczac linkow

uzdrawiam
grzegorz
 
Ostatnia edycja:

JOKO25

New member
oskarmedia

Jestem kolejną osobą nabitą w butelkę przez oskarmedia na 2984zl nr zamowienia 125576. 01.12.08 wpłaciłem za samsung lcd. 03.12 wysłałem meila z zapytaniem kiedy będzie zrealizowane moje zamówienie. Odpisali ze z powodu braku towaru na magazynie (którego nie mają), muszę poczekać 4tygodnie. Więc anulowałem zamówienie tego samego dnia . potwierdzili ze zwrot nastąpi w ciągu 5 dni . Kiedy po pieciu dniach nie otrzymałem zwrotu napisałem meila- zero odzewu.Wczoraj byłem w siedzibie tej firmy.
Było tam kilkanaście osób,części zrobiono przelewy , 4-m wyplacono gotówkę, a reszcie prezesik wystawił pisemne oświadczenia w których gwarantowł cytuje:,, Ja niżej podpisany Michał Banaśkiewicz potwierdzam, że w dniu jutrzejszym zostanie wykonany przelew zwrotny za nr zamówienia 125576"do tego pieczątka firmy, prezesa, oraz podpis prezesa.Prezes zarzekał się że do 17 przyjdą potwierdzenia przelewów. Nic nie przyszło. Jutro wybieram się ponownie do oskarmedia.
To wyrafinowani oszuści nie mający żadnych skrupułów.
Sklep NANDO ta sama szajka. Sprawę zgłosiłem na policję i do prokuratury.
 

coyot

New member
antek_1 napisał:
A ja pisałem do ceneo podałem linki do forum i proszę
Ale nando zostawili. poprostu nabijają im klientów(odsłon) nandonaciągacze.
A to ta sama firma
Trzeba by nowy wątek o Nando stworzyć polinkować do tego wątku. Coby J..ancy nie mogli juz naciągać.
Zasady na ceneo to porażka. Pozytywną opinię może wpisać każdy w dowolnej ilości. Niestety negatywnych opinii nie puszczają w ogóle. Wprowadzili by ograniczenie (logowane ip, i adresy email) że można dodać np. 1 opinię na miesiąc i to po zalogowaniu.

Strona nando już nie działa. Teraz się zacznie kolejna lawina oszukany, którzy dopiero się zorientują jak wejdą na niedziałającą stronę.

Wątek o nando istnieje hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33352
 

Kszekosz

New member
antek_1 napisał:
może trzeba pozwać nie konkretny sklep tylko spółkę która tym zarządza.
nie znam się na tym
Piszcie maile do ceneo, skąpca i innych porównywarek cen.
może wywalą też nando.

pozywac nalezy firme, a w zasadzie podmiot, bo firma to nazwa pod ktora jest podmiot zarejestrowany:
Upward financial communications grupa ifg spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
jej KRS do przejrzenia chocby tu:
www*krs-online*com*pl/upward-financial-communications-spolka-z-krs-219988*html
[tradycyjnie . zamiast *]
nie zgodze sie ze nalezy usuwac opisy z forum!!! nalezy domagac sie ich autoryzacji. admin moglby tez podpiac link np do tego tematu na forum.
zauwaz, ze gdyby tak bylo z oskarem, kilka piszacych tu osob unikneloby klopotu, do czego sami sie przyznali. dlatego informowac, informowac, informowac! ;-)
 

Nina

New member
oskarmedia cd (niestety...)

Witam, dowiedzialam sie o tym forum od Kszekosza. Link do innego forum, ktory Kszekosz podaje, tez jest przydatny. Zamowienie z 3 grudnia, ID 125968, kwota 2184zł (taka sama jak Kamyka1104, podejrzewam ze zamowilismy tego samego Samsunga).W czwartek sklep zablokowano i pojawily sie te wszystkie negatywne opinie o oskarmedia. Mial byc fajny telewizor na gwiazdke a narazie jest, sorry, dupa, nerwy i juz drugi caly dzien przy kompie. W odpowiedzi na moja wiadomosc z zadaniem natychmiastowego zwrotu pieniedzy otrzymalam wczoraj o 23.28 (?) maila z prosba o dane teleadresowe do przelewu. Oczywiscie podalam je i czekam. Pewna osoba z forum podanego przez Kszekosza w w/w sytuacji swoje pieniadze otrzymala wiec moze i reszcie sie uda. Ale zaraz wysle im jeszcze jednego maila z pytaniem czy dokonali juz przelewu, a w tytule wpisze hdtv forum:) jesli ma to cos pomoc. Niech nie mysla ze ludzie sa glupi i mozna nimi manipulowac, bo ja tak tego nie zostawie!!!!!! :twisted:
 

adamekg

New member
kasa zwrócona

Witam ponownie, w moim przypadku pomógł taki mail do tych oszustów:
"Dziękuję, że ktoś w końcu odpisał.
Nie będę czekał 5 dni, tylko żądam wykonania natychmiastowego przelewu na moje konto i wysłania na e-mail potwierdzenia.
Czytając opinie na temat Państwa sklepu, np:
tu link do tego wątku
tu link do innego forum

jakoś nie bardzo wierzę w uczciwość Państwa obietnic.

Na potwierdzenie przelewu czekam do godziny 14.00, 09.12.08"

O 11.00 miałem potwierdzenie przelewu, a po 14.00 kasę na koncie.

Przy okazji może komuś przydadzą się numery telefonów do tej oszukańczej firmy, bo jak pewnie wszyscy wiedzą na infolinię nie idzie się dodzwonić:
505114530
502106982
500240138
500240137 - prezes
519100969
500240139
519100996
500240136
502474784
 

tomenty

New member
Jestem Z Wami!!!

Witajcie ponownie.Jak pisałem wcześniej,oddali mi kasę.Swoją drogą niedługo będziemy o sobie pisać jak na AA.Cześć,mam na imię Tomek, mój numer 121503 i jestem(byłem) naciągnięty przez OSZUSTÓW-OSKARMEDIA! itp. Mimo odzyskania kasy,obiecałem ze Was nie opuszczę.Jak zauważyłem jeden z szanownych forumowiczów czytał mojego posta i zacytował moje "wyliczenia" o ich zarobkach. Ludzie! uświadomcie sobie, że gościu zarabia ok.20-30tyś. dziennie!!!,bo interes kręci od kilku-kilkunastu miesięcy. Jeśli przez 2-3 dni wejdzie OSZUSTOM na konto od tysiąca klientów ok.3-4 baniek,za miesiąc mają 20-30tyś.odsetek, ale jutro,pojutrze itp.następne 3 bańki,od tej pory nowy miesiąc się liczy i tak dalej. Codziennie nowa kasa!!! Gdyby zabrał się za to prorok, najłagodniej- interes typu piramida,argentyna, jak kto woli, czyli zwykły oszust zagrożony 2 latami.Ale jak to wszystko przeanalizować, może dojść pranie kasy i udział w zorganizowanej grupie przest.!!! Wiem,że po wszystkim łatwo mówić, ale gdyby 10-15 osób zrezygnowało z pisania maili do OSZUSTÓW,wysłało im wezwanie do zwrotu, po odczekaniu terminu złożyło pozew zbiorowy w sądzie spółce, nie sklepowi, to wyszłaby afera na sto fajerek o której pisaliby w gazetach, i to by dopiero zakończyło ten proceder.Na odszkodowania gościu musiałby chawirę sprzedać,swoją drogą nieżle mieszka,a kobitka która jest udziałowcem(100%) to zwykły słup. Walczcie,tylko umówcie się na działania prawne, a nie grozby i ustawki do Ożarowa.Nie dziwi Was to,że OSZUŚCI-OSKARMEDIA czytając nasze posty,nie pozywają nas ,każdego z osobna do sądu o oszczerstwa i pomówienia???!!! jeśli sami są w porządku?! Mnie mogą pozwać,jestem gotowy! Pzdr.Tomasz.
 

rudagabi

New member
Nando.pl

Niestety jestem kolejną naiwną tylko że nabrałam się na ofertę nando.pl. Kupiłam telewizor LG za 2153 zł. Numer zamówienia 2030. Może to naiwne ale liczę chociaż na zwrot pieniędzy. Jesli nie pojawią się na koncie do końca tygodnia czeka mnie wycieczka na policje i do prokuratury bo ja im tego nie podaruję.
 

hanna k

New member
Ja również zostałam oszukana przez "sklep" Oskar Media. Nr zamówienia 122529. Działania jakie podjęłam (pomijając maile z żądaniem zwrotu wpłaconej kwoty) to:
1. Złożenie zawiadomienia na policji o popełnieniu przestępstwa z art.286 K.K., która następnie poinformuje prokuraturę o tymże przestępstwie
2. Wysłanie do US zawiadomienia o nie wykonywaniu obowiązków wynikających z ustaw o VAT i podatku o czynności cywilnoprawnych (nie będę opisywała dokładnie żeby nie popsuć niespodzianki dla Oskar Media)
3. Poinformowałam Oskar Media o w.w działaniach

Napiszę czy był jakiś odzew z ich strony

Jak nie będzie to kolejnym krokiem jest skierowanie sprawy do sądu powszechnego

Życzę wytrwałości wszystkim poszkodowanym.
 

Mariokaja

New member
Odebrałem kasę!

Witam wszystkich!

Byłem dzisiaj w siedzibie "firmy" od samego rana. Było nas ok. 25 osób. O 10.00 przyszła "Pani", otworzyła "biuro", po godzinie przyjechał "Pan Prezes" i bardzo uprzejmie zwrócił mi, po sprawdzeniu potwierdzenia przelewu, gotówkę. Żadne moje maile i wezwania nie działały, dlatego posłuchałem rady wszystkich, którzy pojechali tam wcześniej i otrzymali zwrot kasy. Dziekuję Im za dobrą radę. Życzę wszystkim równie szczęśliwego zakończenia tej nieprzyjemnej sprawy. Czas działa na niekorzyść!

Mariusz
 

JanGwidon

New member
witam wszystkich klientów sklepu OskarMedia, kupiłem telewizor 5 listopada, potwierdzili zaksiegowanie kasy 10 listopada, 26 listopada zrezygnowałem z zakupum do dzisiaj nie otrzymałem zwrotu pieniędzy,
ID zamówienia: 121578, proszę kogoś komu się udało odzyskać pieniądze o pomoc
 

radkow

New member
Mariokaja a gdzie pojechales?? Na Przyparkowa czy Poznanska?? I czy nie sciemniali, ze nie maja kasy?? Dlugo czekales na zwrot, czy po prostu pokazales kwit, a Pan oddal od reki
 

Krakauer

New member
Tomenty

To ja w takim razie przepraszam... musiałem przeoczyć.

20-30 tys. dziennie?

są różne oblicza ludzkiej podłości, ale przypadek OM ich arogancja, poczucie bezkarności, dobry humor i zwisające im prawo powinny nam wszystkim uświadomić, iż nie znamy dnia ani godziny, gdy ktoś i nas - jeszcze nieoszukanych - nabije w butelkę. Jestem przekonany, że jak padnie metoda oskarowa, to w jej miejsce jakiś inny dupek wymyśli coś nowego.

masakra.
 

koswojtek

New member
Następny oszukany ( nr. zamówienia 122627)

Jestem następny oszukany w tej całej armii ( Panasonic th-42py80 na sumę 3284 zł) . Wczoraj otrzymałem o nich :
Szanowni Państwo,
uprzejmie przepraszamy Państwa za opóźnienia w przekazywaniu wpłat dokonanych przez Państwa w sklepie Oskarmedia.Uprzejmie informujemy ,że rozliczenia są realizowane sukcesywnie o czym świadczą potwierdzenia naszych klientów,jednocześnie zapewniamy,że wszystkie wpłaty dokonane na rachunek spółki administrowanej przez wyżej wymieniony sklep zostaną zwrócone w pełnej wysokości. Przepraszamy

Oczywiście poprosiłem ich o podanie dokładnej daty przelewu i ..........cisza żadnej odpowiedzi. Uważam że to nastepny etap grania na zwłokę . W związku z powyższym sprawę zgłosiłem na policję.

 

waldek69

Member
Witam ponownie. Po wczorajszej wizycie (poznanska 57) udalo sie odzyskac kase z odsetkami. Wszyscy ktorzy byli tam wczoraj dostali pieniazki do reki. Osztatnia grupa ok. godz 19.00. Lacznie wyplacono kwote ok. 150.000 zl. Przed wyjazdem podalem kontakt do siebie. Niestety nie wszystkie telefony moglem odebrac. Dzwonila ponad setka ludzi. Jezeli ktos sie wybiera, potrzebuje info jak trafic (nie jest latwo), jezeli ktos nie moze jechac, a ma kogos w okolicah Ozarowa sluze pomoca - 509409909. Moim zadniem im wiekszy szum i zamiesznie, tym mniejsza szansa na odzyskanie pieniedzy.Pozdrawiam wszystkich, ktorzy po kontakie ze mna odzyskaly swoje pieniazki mimo, ze nie byly na miejscu. Zycze wszystkim odzyskania wplaconych kwot.
 

jackboa

New member
Ciekawe,
Sukcesywnie realizują zwroty, moje zamówienie 120352 jest z 29.10, z tego co widze raczej losowo realizują zwroty skoro są osoby z listopadowymi zamówieniami które odzyskały swoje pieniądze.
Moja kwota to 3984 plus odsetki.

ps. Nando.pl juz nie ma, pewnie wsrod wlascicieli IFG trwa polowanie na odkupienie kolejnego slabo przedzacego e-sklepu "z tradycjami".
W wyszukiwarkach jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne korzystne oferty. Nie bede wymienial tych sklepow zeby nie robic krypto-anty reklamy.
Sprobojcie wyszukac np 40W4500 w ceneo.pl. Wlasciciele dla tych sklepow to juz nie IFG, ale po tej męce juz tak latwo nie zaufam nikomu
 
Do góry