Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

jackboa

New member
Oskar

Witam, mój schemat lekko się rózni od pozostałych. Zamówilem dwa identyczne tv za łączna kwotę 8100 zł. Pieniądze przelałem 29.10.08.
2 tygodnie, codziennie udawało mi sie dodzwonic i codziennie slyszalem ze juz za chwile jutr,pojutrze itp. Gośc przy telefonie, strasznie chaotyczny i na moj gust lekko uposledzony, nie potrafil zlożyć poprawnie ani jednego zdania.Wytresowany do odpowiedzi jutro,pojutrze, za 4 tygodnie.
Pewnego razu zadzwonilem i spytałem ze chcialbym zakupic tv ktory juz de facto zakupilem, i ile sie na taki tv czeka. Oskar mi na to ze 2-10 dni. Ja mu na to, hmm to ciekawe bo ja juz czekam 3 tyg. Wtedy kolega Oskar sie zwiesił po czym odpowiedzial ze jutro bede mial list przewozowy. I rzeczywiscie 1 tv przeslali , jednak po drugim slad zaginał, wystapilem o zwrot gotowki i czekam tak sobie juz kolejne 2 tyg.
Na koniec pytanko do poszkodowanych, tez dostajecie z automatu taki oto tekst ?.
Witam,
"Szanowny Panie bardzo przepraszamy za wydłużający się termin realizacji przelewu zwrotnego, ponownie przesyłam Pańskie dane do działu finansowego, dołożymy wszelkich starań aby pieniądze w jak najszybszym czasie znalazły się na Pańskim koncie, jeszcze raz bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności."

Na koniec apel.

Nie odpuszczajcie gnojom odsetek.
Ja sprawy nie odpuszcze poki nie otrzymam ustawowych odsetek co do zlotowki.
 

BreX

New member
Witajcie, niestety jestem kolejnym "frajerem" oszukanym przez tych pajaców. Nr zamówienia: 123023 z 16.11.2008r. Kwota na jaką mnie oszukali to 2048 zł za LCD Samsunga, którego oczywiście nigdy nie mieli. Prowadzę firmę, która zajmuje się m.i.n dystrybucją gazet na terenie woj lubelskiego(Dziennk Wschodni, MM itp.) Dzisiaj albo jutro będę w redakcji DW z fakturami, więc od razu pogadam z naczelnym co by mogli w tej sprawie zrobić. Dlatego też szukam osób, które tak ja nie złożyły jeszcze doniesienia a planują to w najbliższym czasie zrobić(żeby można było wszystko opisać, włącznie z reakcją odpowiednich służb na nasze pisma). Doniesienia na policję i prokuraturę mam już gotowe, więc mogę udostępnić jako wzór. podaję mail: brexlbn@gmail.com. Myślę, że jak sprawę nagłośnimy to dopiero te cwaniaki poczują, że grunt im się pali pod nogami i będę łaskawi oddać nasze ciężko zarobione pieniądze. Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych i oczywiście będę informował na bieżąco o postępie sprawy.
 

BreX

New member
Na pewno sporo. A do tego ile jeszcze będzie na nando.pl? Takie sprawy jak ta psują całą branżę, więc dziwi mnie, żę Ceneo ma to głeboko w d....
 

Cramer

New member
Oscar Media

Witam!
Moja sprawa jest typowa. 6-11-2008 złożyłem zamówienie ID 121676. 27-11-2008 poprosiłem o zwrot pieniędzy tj. 2184zł. Do dziś nie otrzymałem ani złotówki. Kontakt e-mail z tymi oszustami urwał się. Zawiadomiłem policje. Poinformowano mnie tam, że tego typu przestępstwa ściga się z ART. 286& 1kk. Brzmi on następująco: Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadza drugą osobę do nie korzystnego rozporządzania mieniem podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Mam nadzieje, ze winni zostaną ukarani.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie wiem, jak to może wyglądać od strony prawnej, ale z pewnością nie byłoby złym pomysłem, gdyby wyszukiwarki zaczęły tworzyć tzw. czarne listy. Samo zerwanie współpracy, to za mało. Wielu z nas właśnie na podstawie zamieszczonych tam opinii wyrabia sobie zdanie o sklepie i podejmuje decyzję o zakupie.

ArtS :)
 

pete2

New member
Coś pan szef tego koncernu przestał udzielać się na forum, może zajęty wypisywaniem przelewów zwrotnych? Jeśli faktycznie oddają kasę po miesiącu leżakowania na koncie to pół biedy. W prawdziwej dupie są Ci, którzy zamówili w lcd-agd.pl...
 

Kszekosz

New member
Krakauer napisał:
...
Skoro dziady jedne śledzą forum, policja działa jak działa, ciśnienie u szanownych forumowiczów rośnie, to może nie straszyć ich doniesieniami, pozwami, tylko odczekać "swoje" i wtedy, gdy OM liczą gotówkę, spokojnie zawiadomić policję? Wówczas, moim zdaniem, choć na prawie się prawie nie znam, sprawa dla policji będzie?

nie łapię logiki Twojego wywodu:
ostrzegasz, że policja działa jak działa, a następnie sugerujesz odczekać "swoje" i wtedy spokojnie zawiadomić policję.
nie przeczysz sam sobie? a poza tym czekajac na zwrot naleznosci zwiększasz ryzyko, ze nigdy jej nie odzyskasz. dlaczego? bo jak ogłoszą upadłość, to zaspokajane są w pierwszej kolejności urząd skarbowy, zus, pracownicy z tyt. wynagrodzeń itp. dopiero potem Twoje roszczenia. wiec co ma dać oczekiwanie? wg KRSu mają kapitalu 50200 pln, więc jakie masz gwarancje zwrotu pieniędzy przy takiej ilości oszukanych klientów? gdyby jeszcze dało sie zająć majątek firmy, to może, ale skoro stanowi go jakis barak, to szanse na zwrot są nikłe.
IMHO należy działać niezwłocznie.
dla tych, którzy nie odzyskali pieniedzy, jest nadzieja, ze kolejni klienci firmy upward financial communications grupa ifg (wpłatami za pośrednictwem sklepu nando.pl) będą w stanie zebrać odpowiedni kapitał na zaspokojenie roszczeń. ale kiedys ta karuzela bedzie musiala sie zatrzymac, a Ty mozesz okazać się tym, który nie zabezpieczył swoich praw. co do jednego jesteśmy zgodni - policja dziala opieszale. dlatego nalezy założyć sprawę. tryb uproszczony polega m.in. na tym, ze to sad wysyla wezwania, a po 2 nawet nieodebranych orzeka zaocznie. a dopiero jego wyrok jest dla Ciebie gwarancją, że albo zadba o odzyskanie długu komornik, albo że Twoje prawa nie beda pominiete w przypadku podzialu tego, co zostało po firmie. samo przyjęcie zgłoszenia przez policję, zbieranie dowodów, "podjęcie czynności" itd jaki przynosi efekt widac na tym forum. owszem zgłosic trzeba, i to niezwłocznie, ale sąd jest pewniejszy. wymądrzam się, bo właśnie taką drogę postępowania polecił mi prawnik.

Krakauer napisał:
Bo dla mnie też jest logiczne, że skoro zwracają pieniądze to sprawy nie ma. Cała rzecz w tym, że musi być corpus delicti. Nie ma zwłok - nie ma morderstwa. To dość powszechnie znana, starorzymska zasada. I na tym właśnie huśtają się dziady z OM. Tak mi się przynajmniej wydaje.

i masz rację, ale "moja racja jest mojsza niz Twojsza" ;-) bo:
1. sklep nie zwraca odsetek, czyli nadal jest dłużnikiem.
2. przyjmując, że średnio przez miesiąc obraca hipotetyczną kwotą 3000PLN x kilkudziesieciu oszukanych daje niezłą kwotę z np lokat over night. ciekawe czy nie cierpi na tym skarb panstwa. nalezaloby zapytac urzad skarbowy co mysli o takim nieopodatkowanym "darmowym kredycie". i dowiem sie jak i który urząd poinformować o zaistniałej sytuacji. bo o ile udało mi sie odzyskac wpłaconą kwotę, to nadal czekam na zwrot odsetek.

Krakauer napisał:
Ze swojej strony podrzucę pomysł. Jeżeli udajecie się do nich, do siedziby, to zastanwócie się, czy nie warto ze sobą wziąć od razu jakiegoś dziennikarza.

ja nie załuje rozmowy z prawnikiem i polecilbym jednak zrzutke na jednego. skoro prezes twierdzi ze nie moze zrobic wystarczającej ilosci przelewów w e-bankowosci, to niech przy prawniku wypisze weksel.
pozdrawiam
grzegorz
 

Kszekosz

New member
do waldek69

waldek69 napisał:
Pały beisbolowe i wpie.... wszystkim jak leci wlasciciel czy pracownik jednakowo umoczeni.
Waldek, wiekszosc osob, ktore sledza ten watek, wlasnie tego im zyczy, ale jak koles jest sprytny i zawistny, to mozesz miec problemy. bo to jest podrzeganie i na to sa tez paragrafy. mimo wszystkich emocji powinnismy wazyc słowa.

waldek69 napisał:
Zdajcie relacje czy jest do kogo wjechac. Moze ten adres to jakas szopa.

no prawie, sporo o osobistych wycieczkach do siedziby firmy (takze w kontekscie pał) na stronie:

testy*iq24*pl/default*asp?grupa=43747&temat=32683&nr_str=11

celem "odlinkowania" zastąpiłem kropkę gwiazdką
pozdrawiam
grzegorz
 

yojimbo

New member
Kolejny oszukany

Właśnie trafiłem na to forum, od godziny czytam posty!
Jestem kolejnym oszukanym: 122709
Oskarmedia jest mi winny 1984zł
 

ada_p

New member
j/n

Ja również przed chwilą trafiłam na to forum.
[FONT=&quot]Zamówienie nr: 122 225 złożone 11.11.2008, anulowane 27.11.2008; pierwsza obietnica zwrotu zapłaconej kwoty (2184,00 zl) 28.11.2008, kolejna 9.12.2008 (przy czym napisano, że zwrot nastąpi w najszybszym możliwym terminie). Wobec tak postawionej sprawy termin wyznaczyłam im sama – 12.12.2008. Jeśli do tego czasu nie otrzymam kasy powiadamiam policję i prokuraturę. Mam nadzieję, że podziała. Życzę sobie i wszystkim poszkodowanym cierpliwości.[/FONT]
 

leszek_w

New member
aż wstyd - kolejny jeleń

Zamówienie 123489 - 4184 złote. Jutro wybieram się z Elbląga do Ożarowa - wyperswadować oszustom, że nie należy oszukiwać. Jeżeli jest ktoś chętny żeby się zabrać - zapraszam.
 

dziadek2000

New member
OK! Są tacy jak ja ,którym udało się wyrwać zamówiony artykuł,mam pytanie czy otrzymali wiarygodną fakturę? Ja miałem kłopot,bo wogule nie chcieli wystawić faktury.Ponieważ jestem uparty,dostałem jakiś swistek w jednym egzemplarzu,nic im nie podpisywałem.Pieczątka była z firmy z KRAKOWA??
 

nysianin

New member
Drogi Dziadku!

Poproś odbiorcę przelewu o wyjaśnienia listem poleconym.Po 14 dniach zawiadom o wątpliwościach swój US,szczególnie,kiedy chcesz mieć fakturę "kosztową",no chyba że coś Ci wiarygodnie odpiszą.

"Skarbówka" to ostatnia instytucja,której jeszcze coś się chce robić w tym kraju.Na mój ogląd sprawy do tej "firmy" można wysłać kogokolwiek i nie będzie to kontrola bezwynikowa.Powodzenia.
 

antek_1

New member
A ja pisałem do ceneo podałem linki i proszę

A ja pisałem do ceneo podałem linki do forum i proszę

Ale nando zostawili. poprostu nabijają im klientów(odsłon) nandonaciągacze.
A to ta sama firma


Trzeba by nowy wątek o Nando stworzyć polinkować do tego wątku. Coby J..ancy nie mogli juz naciągać.
 

antek_1

New member
może trzeba pozwać nie konkretny sklep tylko spółkę

może trzeba pozwać nie konkretny sklep tylko spółkę która tym zarządza.

nie znam się na tym

Piszcie maile do ceneo, skąpca i innych porównywarek cen.

może wywalą też nando.
 

Krakauer

New member
Kszekoszu.

nie przeczę sam sobie.

po prostu. Skoro OM śledzi forum, wie, że zawiadamiacie policję, to robi Was po raz drugi w wała. Zwraca kasę tym, którzy się upominają i straszą paragrafami. Toteż dla policji w takiej sytuacji sprawy nie ma, bo nie ma trupa. Gdyby jednak odczekać nie ponaglając ich do zwrotu kasy, to może wówczas trup w szafie jest i policja musi sprawę zbadać. A z tego co widzę, to mają na zwrot 5 dni od momentu rezugnacji. Skoro tak, to już 2 tygodnie to zbrodnia, tym bardziej, że wszystkie kwoty przewyższają tzw "znikomą szkodliwość społeczną czynu".

tak tylko sobie gdybam, bo pewności nie mam.

był już ktoś w tej firmie?
można prosić o jakąś relację co dalej z szumowinami?
 
Do góry