Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

Cramer

New member
adamekg napisał:
Witam ponownie, w moim przypadku pomógł taki mail do tych oszustów:
"Dziękuję, że ktoś w końcu odpisał.
Nie będę czekał 5 dni, tylko żądam wykonania natychmiastowego przelewu na moje konto i wysłania na e-mail potwierdzenia.
Czytając opinie na temat Państwa sklepu, np:
tu link do tego wątku
tu link do innego forum

jakoś nie bardzo wierzę w uczciwość Państwa obietnic.

Na potwierdzenie przelewu czekam do godziny 14.00, 09.12.08"

O 11.00 miałem potwierdzenie przelewu, a po 14.00 kasę na koncie.

Przy okazji może komuś przydadzą się numery telefonów do tej oszukańczej firmy, bo jak pewnie wszyscy wiedzą na infolinię nie idzie się dodzwonić:
505114530
502106982
500240138
500240137 - prezes
519100969
500240139
519100996
500240136
502474784
Te numery to jakaś wajcha.
 

waldek69

Member
Pojawila sie informacja, ze konto firmy zostalo zablokowane przez prokurature. To chyba oznacza, ze ci ktorzy byli wczoraj odzyskali kase jako ostatni. Teraz wszystkim ktorzy przytaczli tutaj paragrafy i porady prawnikow pozostanie cierpliwie poczekac..... kilka lat niestety.
 

koswojtek

New member
waldek69 napisał:
Pojawila sie informacja, ze konto firmy zostalo zablokowane przez prokurature. To chyba oznacza, ze ci ktorzy byli wczoraj odzyskali kase jako ostatni. Teraz wszystkim ktorzy przytaczli tutaj paragrafy i porady prawnikow pozostanie cierpliwie poczekac..... kilka lat niestety.


Z kąd masz tą informację o blokadzie ich konta . Jeśli to prawda to jestem załamany , zostałem bez środków na święta.
koswojtek
 

jackboa

New member
No to jesli rzeczywiscie tak jest, to wyglada na to ze Ci "co niektorzy" stali sie posiadaczami najwyzej oprocentowanej lokaty na rynku :).
Witam w klubie pozostałych.
Dobrze jesli konto zostalo tak szybko zablokowane, mam tylko nadzieje ze cos na nim jeszcze zostało.

Pozdrawiam
 

coyot

New member
koswojtek napisał:
Z kąd masz tą informację o blokadzie ich konta . Jeśli to prawda to jestem załamany , zostałem bez środków na święta.
koswojtek
Konto jest zablokowane podobno przez prokuraturę. Informacja jest sprawdzona.
Były na koncie pieniądze.

Szanowny Panie,
informujemy, że konto bankowe Spółki zostało zablokowane przez
Prokuraturę, do wyjaśnienia sprawy przelewy nie będą realizowane.

Z poważaniem,

Zespół Obsługi Klienta Detalicznego "Oskarmedia"
Upward Financial Communications
Grupa I.F.G.
Spółka z o.o.
05-850 Ożarów Mazowiecki
ul. Poznańska 57 Jawczyce
tel. 0801 79 80 99
tel. 22 34 99 299
fax 022 722 31 22
Informacja z forum
testy.iq24*pl/default.asp?grupa=43747&temat=32683&nr_str=18
(zamień gwiazdkę przed pl na kropkę)
 

koswojtek

New member
jackboa napisał:
No to jesli rzeczywiscie tak jest, to wyglada na to ze Ci "co niektorzy" stali sie posiadaczami najwyzej oprocentowanej lokaty na rynku :).
Witam w klubie pozostałych.
Dobrze jesli konto zostalo tak szybko zablokowane, mam tylko nadzieje ze cos na nim jeszcze zostało.

Pozdrawiam

Może masz rację , tylko czy doczekamy się profitów z tej , jak piszesz , lokaty ( mam 55 lat)

koswojtek
 

waldek69

Member
jackboa napisał:
Dobrze jesli konto zostalo tak szybko zablokowane, mam tylko nadzieje ze cos na nim jeszcze zostało.

No nie wiem czy dobrze. Jeszcze wczoraj pseud prezes jezdzil 3 razy do banu, pobieral pieniadze i wyplacal wszystkim ktorzy przyjechali na miejsce. Wierzysz w cuda, ze pieniadze ktore wplacalismy lezakowaly na tym koncie. Sa zupelnie w innym miejscu i byly przelewane na to konto celem realizowania czesciowych wyplat. Za duzo szumu i zamieszania (policja, prokuratura). Gosc oddawal kase, pomalutku ale oddawal. Teraz ma wymowke, ze konto zablokowane. Pozdrawiam wszystkich wierzacych w wymiar sprawiedliwosci. Ja do tego grona nie naleze.
 

Joshu

New member
Wyjazd do Oskarmedia

Witam,
bardzo chętnie pojade do firmy Oskarmedia z Warszawy. Chciałbym jechac z Wrocławia w ktorys dzien w przyszlym tygodniu tj 15-19.12.2008. Jesli byliby chetni z jakichs miast po drodze to prosze o info najlepiej na maila joshu@wp.pl lub ew. Tel. 0668112031 - Kuba

Sam zostalem oszukany na 2184 PLN zam nr 123506.
 

maripon

New member
Th 42pv80

Ja tez utopilem ok.2100.Bylem tam w ich szopie 9,11,2008 i dostalem pismo prezia(gowniarza)ktory oswiadczyl,ze pieniadze beda wplacone 10,11,08.I ............nic!!!!,Sprawe zglosilem na policje.:mrgreen: Jesli ktos ma swieze informacje prosze dac znac. maripon@o2.pl lub.691 260 777.:(
Wy mieliscie szczescie ze byliscie po kase w srode(10,12),ja mialem pecha ze bylem tam (9,12)
 
Ostatnia edycja:

waldek69

Member
Teraz to juz chyba nie masz po co jechac. Dzisiaj "prezesa" nie bylo. Chyba nie ma juz skad kasy wyplacic. Dziwia mnie wpisy "jechac, nie jechac", "moze w ktorys dzien pojade", "jutro ide na policje". Sie jedzie w ciemno, a nawet nie jedzie tylko zap...... i odbiera. Wczoraj nad ranem podalem kontakt do siebie, kilka osob zadzwonilo, poinformowalem ich, ze kasa jest i wyplacja. Wsiedli w auta i przyjechali, odebrali kase ok 19.00 wszyscy.
 

coyot

New member
waldek69 napisał:
Teraz to juz chyba nie masz po co jechac. Dzisiaj "prezesa" nie bylo. Chyba nie ma juz skad kasy wyplacic. Dziwia mnie wpisy "jechac, nie jechac", "moze w ktorys dzien pojade", "jutro ide na policje". Sie jedzie w ciemno, a nawet nie jedzie tylko zap...... i odbiera. Wczoraj nad ranem podalem kontakt do siebie, kilka osob zadzwonilo, poinformowalem ich, ze kasa jest i wyplacja. Wsiedli w auta i przyjechali, odebrali kase ok 19.00 wszyscy.

Dobrze prawisz waldek. Tylko weź pod uwagę, że nie każdy ma takie możliwości, aby przyjechać.
400 km w jedną stronę i z powrotem za darmo nie przejedziesz. Nie każdy się ma auto, nie każdy może wziąć urlop, itd. itp.

Oczywiście ci co przyjechali to część z nich dostała pieniądze. Wiec się "opłaciło".
 

waldek69

Member
Nie czesc - tylko wszyscy dostali kase. Poniewaz bylo malo osob z tego forum, czekalem do samego konca, aby przekazywac nastepnym informacje. Po mnie byly 3 osoby i odebraly kase. Odczekalem pol godziny, prezesso sie zawinal i pojechal, ale reszta ekipy (panienka i 2 karki) zostali. Powiedzieli, ze czekaja do 18 i zadzwonia po prezesso gdyby ktos dojechal. Dzwonili ludzie, ze jada i pytali czy ktos jest w firmie. Przekazalem, ze sa osoby i czekaja. Wszyscy ktorzy dojechali po 16 otrzymali kase ok. godz 19.00. Wiem, ze niektorzy mieli kawalek drogi i z czasem kiepsko, ale mogl przyjechac ktokolwiek, babcia, ciocia, znajomy i odebrac kase. Ja dostalem podajac jedynie nr zamowienia i nikt nie sprawdzal czy ja to ja. Nie mialem zadnych dokumentow.
 

tommygray

New member
uwaga!!!

Wyrazy współczucia dla wszystkich co nie zdążyli odzyskać kasy:(
Uważajcie co piszecie i mówicie w emocji, bo inni też czytają to forum!!
 

coyot

New member
waldek69 napisał:
Nie czesc - tylko wszyscy dostali kase.
Ja mówiłem o osobach które były tam we wtorek 9.12. We wtorek gotówkę dostało tylko kilka osób. Około 20 osób które były od rana dostały potwierdzenia przelewów, wydrukowane na kartce screeny z koszyka. Przelewy te zostały anulowane i kasa nie doszła.
 

dziadek2000

New member
Napiszę jeszcze słówko na tym forum,wszyscy mamy nauczkę za naiwność ale tłumaczenie,że daleko,że pociągiem trzeba jechać,że tym to dobrze bo mają samochód itd.itd.A ludzie się skrzykiwali ,zabierali innych i dopilnowali swojej kasy,trudno wszyscy i tak nie odbiorą swojej kasy takich ludzi może być wiele bardzo wiele ale Ci którzy wiedzieli i czytali pierwsze posty jeszcze do tej pory kalkulują czy może by pojechać - takim współczuję żal mi ich ale sami nie potrafili podjąć szybko decyzji.A szkoda stracili dwa razy raz wysyłając pieniądze drugi raz nie odbierając ich w porę.Ja jak wielu wie na pierszej i drugiej stronie forum namawiałem do szybkiej reakcji.Tyle na ten temat.Teraz pozostaje droga prawna ale obawiam się ,że prowadzi donikąd.
 

Cramer

New member
Oskarmedia pozamiatane

Dzwoniłem do Ożarowa na komendę (tel.022-7221997) i powiedziano mi, że prokurator tam wkroczył. Sprawę ma dalej prowadzić też policja z Warszawy dzielnica Stare Babice tam podlega Ożarów. Co do odzyskania kasy to na razie nie wiadomo nic. Jutro trzeba dzwonić. Myślę, że odsetki lecą.
 

mnowako123

New member
Witam
Też jestem oszukany tyle że przez nando.pl ale okazuje się że to to samo. Potwierdzam informację od Cramer. Również dzwoniłem na komendę w Ożarowie. Niestety już raczej nie ma po co jechać. Chyba że chce się komuś gębę obić (oj chce się). Od dyżurnego uzyskałem informację o prokuratorze i zablokowanym kącie. Jedynym pocieszeniem jest to , że podobno na koncie coś było i jest jakaś nikła szansa na odzyskanie pieniędzy. Tylko kiedy. Trzeba składać koniecznie zawiadomienia na policję. Musza wiedzieć ilu jest pokrzywdzonych.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie, wierzę że uda nam się wszystkim coś odzyskać.
 

coyot

New member
Pozwolę sobie zacytować post p. Andrzeja (chyba nie ma pan nic przeciwko) z innego forum, być może nie wszyscy tam zaglądali.

Byliśmy tam wczoraj (11.12.200 ok. 30 osób od 10tej do 20tej. Działo się sporo. Ale po kolei. Pierwsza wiadomość od pracowników: prezes przyjedzie za godzinę. 2-ga wiadomość po 11tej: prezes przyjedzie za godzinę. 3cia wiadomość: prezes przyjedzie o 16tej i wszystko wytłumaczy. Zarządaliśmy kontaktu z prezesem i udało się - lalunia połączyła się z nim i na głośnomówiacym usłyszeliśmy od prezesa Michała Banaśkiewicza, że:konto bankowe zablokowała mu prokuratura (z powodu doniesień pokrzywdzonych), nie ma dostępu do kasy, jest w prokuraturze,żeby wyjaśnić sprawę więc nie może do nas przyjechać, ale będzie o 16tej. Reszta jego wypowiedzi to było ble ble ble i "uwierzcie mi".Po jakimś czasie mimo oporu pracowników udało nam się rozgościć w głównym biurze (jest tylko jedno i nazywa się salą operacyjną). Wcześniej 20 osób gnieździło się w przedsionku(ok10m2)Dzwoniąc do Prokuratury w Pruszkowie dowiedzieliśmy się, że sprawę znają, ale jeszcze sie nią nie zajęli i, że na pewno nie przebywa u nich prezes Banaśkiewicz. Uznaliśmy w tym momencie, że zablokowania konta nie dokonał prokurator.A więc kto?. Chwilę potem powiadomiłem o sprawie TVN UWAGA ale nas "olali". Znają sprawę ale "Nie wejdą w to" - chyba za mało medialne, a może za mała skala na razie?- to moja ocena. Punktualnie o 16tej zjawił sie Banaśkiewicz. Młodzienic ten (w gimnazjum mógłby uchodzić za przerośnietego o 1 rok)poinformował nas, że konto ma zablokowane i w zwiazku z tym wypłata kasy w dniu dzisiejszym jest niemozliwa. ALE NA PEWNO dostaniemy zwrot w środę. Dlaczego w środę? Bo WLASCICIELKA (tzn p.Renata Krystyna Świderska)dokona podwyższenia kapitału firmy i będą pieniądze na zaspokojenie naszych roszczeń. Większość zebranych śmiała sie z tych (kolejnych) zapewnień, inni rzucali słowami,które ksiądz mógłby uznać za obelżywe, ale tak na prawdę było mimo wszystko spokojnie.Kiedy prezes uznał, że nie ma nam nic wiecej do powiedzenia i chciał nas opuścić, uznaliśmy,że jest to niegrzecznie z jego strony i nie daliśmy mu dotknąc klamki. Wtedy on zadzwonił po Policję (ta- długo nie przyjeżdżała, więc mieliśmy dużo czasu na pogawędkę z prezesem). A on kłamał, kłamał, kłamał i zapewniał, że nie kłamie. Wreszcie przyjechała policja na czele z z-cą komendanta. Tłumaczono nam zawiłości prawa, z czego wynikało, że mamy czekać nie widomo na co. W końcu komendant stwierdził, że prezes zostanie zatrzymany a biuro (tzn komputery i dokumenty) zostaną zabezpieczone. W tym momencie zostaliśmy wyproszeni, aby Policja mogła czynić swoją powinność. Jakoś w tym czasie napatoczył się kierowca Mercedesa C220 pana prezesa i próbował wynieść 2szt sprzętu DVD. Prawie mu się to udało, ale jeden z naszych kolegów zatarasował mu wyjazd swoim autem (i poszedł sikać albo coś zjeść -nie wiem)Suma sumarum kierowva nie mógł odjechać, a po jakimś czasie zainteresowała sie nim i Mercedesem Policja. Po przeszukaniu fury i biura znalaziono jakąś kasę (podobno nie małą, ale nie starczyłoby na nasze roszczenia). Skutkiem tego nałożono kajdanki p. prezesowi,kierowcy i pozostałemu pracownikowi. Po niedługim czasie wszyscy rozeszliśmy się. Niektórzy spotkali sie jeszcze w Komendzie Policji w Ożarowie, gdzie złożyli doniesienia o popełnieniu przestępstwa. WAŻNE JEST, ABY WSZYSCY POSZKODOWANI ZŁOZYLI TAKIE DONIESIENIA. Można to zrobić również w miejscu swojego zamieszkania. Na zwrot kasy chyba to nie pomoże, ale każde doniesienie to kilka dodatkowych dni lub tygodni pierdla dla tej szajki. Jeśli coś pominąłem, to dodajcie Ci, co razem ze mną byli świadkami tego spektaklu
 

dziadek2000

New member
"Prezesa" mogą zatrzymać tylko na 24 godz./w porywach/Szajka napewno ma prawnika,który zadziała aby go zwolnili - zresztą na dłużej nie mogą dopóki sąd nie wyda postanowienia o zatrzymaniu.Tak więc kto ma blisko powinien śledzić sytuację na miejscu/To tylko moja sugestia/Ogólnie ciężka sprawa/
 
Do góry