Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

RobMa_

New member
4pac napisał:
Oscarmedia żyje (a właściwie jej właściciel) ewidentnie z odsetek.
Jeżeli zwrócą 5tys. po np 1 m-cu to ile % będą z tego mieli? A jak zrobią tak ze 100 wpłatami?
Pewnie nie ma paragrafu na takie s-syństwo.
zgadzam sie..i chyle czoła..Oskar Media to wielka ściema..właśnie sie dowiedziałem, że może dostane zwrot kasy...a może nie..zdaje sie ,że byłem naiwny..ale kieruje sprawe do prokuratury..niech ktoś zrobi porządek z tymi....moja rada.. : omijajcie ten sklep z daleka... jak zakupy w necie ..to tylko płacenie na miejscu..u gońca..pierwszy raz sie tak dałem nabrać...i ma nadzieje ostatni... Oskar Media jeszcze prawdopodobnie nic nikomu nie sprzedał..tylko obraca cudzymi pieniędzmi....
 

Adam-Kielce

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszedłem na ich stronę bo mają baaaaaardzo konkurencyjne ceny.
Poczytałem trochę ten temat i szczena mi lekko opadła.
Jest u nich (teoretycznie) możliwość kupna "Za pobraniem" - opłata 180 zł.
Ciekawe co by było jak..... by tak spróbować kupić "Za pobraniem"???
Czy też nie byłoby odzewu???
 

brzeszczot

New member
pobranie

Ja chciałem u nich kupić telewizor za pobraniem (kosztował poniżej 2000), niestety przetrzymywali mnie obietnicami, że będzie za tydzień, jutro, pojutrze, w nieskończoność. ten model co chciałem kupić panasonic już nie miał w magazynach, co potwierdziłem u źródła, jednak OM po moim nawiązaniu do tej informacji ciągle szli w zaparte, że będzie za tydzień, w środę itd. Zrezygnowałem i gdzie indziej kupiłem inny tv. Szkoda czasu, nerwów i nadziei :)
 

lovicz

New member
coś nie widzę już oscara na pierwszych miejscach w ceneo ale za to pojawiło się NANDO :) Jest to dosyć niebezpieczne bo nabili sobie bardzo duzo pozytywów i potencjalni klienci dadzą się łatwo złapać. Kilka miesięcy będzie się pewnie kręcić to nando aż zrobi się zbyt dużo szumu i pojawi się inna nazwa. Jeżeli już zakładać stronę z ostrzeżeniem to proponuję skupić się na nando.
 

Posen

New member
UWAGA: NANDO na CENEO

Proszę zwrócić uwagę na adres Nando.pl - to nadal są Jawczyce, ale ulica Przyparkowa 19. Wbiłem na zumi.pl i tam jest pusta parcela. Ponieważ byłem we wspaniałej formie Oskarmedia i wiem gdzie jest zlokalizowana, to zauważyłem, że są to tyły działki na której jest zlokalizowana Oskarmedia. Czyżby kolejny "słup"? Jeszcze w poprzednim tygodniu mieli identyczny adres jak Oskarmedia. Nowe ludki się złapią jak nic.
 

Strzurek

New member
Witam wszystkich ( bo to mój pierwszy post)
Jestem na kupnie tv i dzięki Opatrzności przeczytałem cały ten obszerny temat zanim cokolwiek i gdziekolwiek kliknąłem. Obserwuję konkretny model (Panasonic TH-46PY85) i w dniu dzisiejszym (25.11)pojawiła się blisko topu CENEO nowa firma NANDO. Nie przesądzając niczego "z góry" również dostrzegłem zbieżności z tym wątkiem. :confused:
Ciekawe jest to, że od pewnego czasu Panasonic TH-46PY80 i 85 jest niedostępny w zasadzie nigdzie - wykonałem ok. 20 telefonów i maili do różnych dużych i mniejszych firm i zewsząd otrzymałem negatywne odpowiedzi. A tu nagle jak królik z kapelusza magika zjawia się na topie nowy dealer - to już budzi mój węch i uszy mi się stawiają do pionu !!
Inna sprawa (poruszana już na tym forum), że wiele firm traktuje Ceneo, Skąpca i Allegro jako swoją witrynę reklamową wystawiając towar, którego aktualnie nie posiada, a nawet wręcz nie wie kiedy będzie posiadać.
Zmusza to przezornego kupującego "skąpca" do czujności i czasochłonnego dowiadywania się czy jest to czego nie ma. Myślę, że powinien zostać stworzony (tylko przez kogo ?) mechanizm, który wykluczałby na ten czas z list Ceneo i.t.p stron sklepy, które aktualnie nie mają tego co oferują. Takim pseudomechanizmem są opinie o sklepie, ale to za słaby mechanizm. Może najlepiej funkcjonuje on na Allegro w postaci komentarzy, bo jak zauważyłem jeden "negatyw" na Allegro waży więcej, bo można go łatwo odfiltrować i poczytać ( a także często dość prostackie czy wręcz wulgarne riposty, które niejednokrotnie wg. mnie bardziej szkodzą Sprzedającemu niż sam negatywny komentarz).
Takie historie jak opisana tu, a związana z Oskar Media uczą wiele:
1. Żadnych przedpłat czy przelewów na konto przed otrzymaniem towaru. Jak Cię stać na parę tys. zł. za sprzęt - to dopłać jeszcze te kilkadziesiąt złotych za pobranie kurierowi i śpij spokojnie.
Sklepy, które żądają zapłaty z góry jako JEDYNY sposób dokonania transakcji skreślaj raz na zawsze z pamięci. (Oskar im to załatwił)
2. Możesz przelać z góry na konto za zakupiony towar jak jesteś w 100% pewny sklepu, w którym kupujesz. Mam kilka takich sklepów ( nie powiem które bo reklama) - są to sprawdzone osobiście giganty internetowe, bo "duży może więcej" i nie robi "wałków" na ludzikach.
3. Pamietaj, że na dynamicznie rozwijajacym się rynku zakupów internetowych panuje "wolna amerykanka" i często komfortowe kliknięcie jest bezskuteczne lub przynosi skutki ,ale negatywne, niekoniecznie finansowe, bo już samo oczekiwanie na to czego nie ma jest dyskomfortem.

Zatem narazie czuj duch i uszy strosz :rolleyes:.
 

j-23

New member
Oszut

Nie Kupujcie W Tym Sklepie .Ja sprawę udam na Policję..Zapłaciłem za telewizor ,który był dostępny od ręki w dniu 4.11.2008 do chwili obecnej go nie otrzymałem.Tydzień temu dostałem e-maila ze moje zamówienie nie może być zrealizowane.Proszono mnie o dane poinformowano ze kasa wróci na konto w ciągu 48 godzin. Proszę nie dzwonić straciłem do nich około 150 zł na telefon.
 

antek_1

New member
Czy nie można do ceneo jakoś się dobić? skontaktować się. Podać im link do tej strony. Przecież to oni pośrednio naciągają klientów.
Jak można im wierzyć?

Chyba chcą być wiarygodni i mają politykę w stosunku do oszustów.
 

lovicz

New member
napisałem do ceneo zapytanie dlaczego nie zamieścili mojego kolejnego komentarza prostującego kłamliwe i wyssane z palca odpowiedzi oszustów z oskara.
Dostałem taką odpowiedź:

"Witamy,
Każda osoba może wystawić tylko jedną opinię do przeprowadzonej transakcji w danym sklepie i tym samym, sklep ma możliwość do udzielenia tylko jednej odpowiedzi."

Pytanie tylko dlaczego nie zależy im na prostowaniu takich kanciarskich praktyk jakie uskutecznia nando i oscarmedia ?
 

mizgaj

New member
Tez sie dalem nabrac i co dalej?

Moja sprawa wygląda podobnie. W dniu 3.11.2008r zamówiłem Tv LCd za kwotę 1999 + koszty wysyłki 85 zl czyli razem 2084 ciężko zarobione zlote. Pieniądze zostaly przelane na konto w dniu 4.11 i dopiero 6.11 zlecenie zostało przyjęte do realizacji ( tak to zostało pokazane na linku przesłanym przez Oskar). Zostałem poinformowany e-mailem ze termin realizacji to 10 dni roboczych wic mowie spokojnie poczekam. Minęło 3 tyg i nic wiec biorę za tel i dzwonie a konsultant na to ze paczka będzie w czwartek. dzwonie w środę on na to ze paczka będzie w piątek. zadzwonilem w piątek a on ze paczka będzie w poniedziałek W końcu zirytowany ta sprawa dzwonie 24.11.2008 do nich ze rezygnuje z zamówienia. Konsultant podpowiedzial ze trzeba napisać maila i ze w ciągu 48 godzin pieniądze będę na moim koncie. Wiec zrobiłem tak jak mówi . mija 48 godzin dzwonie do oskar a konsultant wymyśla znowu ze przeprasza ale to 5 dni roboczych czeka się na zwrot pieniędzy. Dziś 28.11.2008 mija 5 dzien. roboczy dzwonie do oskar a konsultant wymysla znowu ze do 18 godziny potwierdzenie wysłania pieniedzy.teraz zbliza się 17 godzina i nic echo!! OSKARMEDIA to oszusci którzy zwodzą kłamią i kradną nasze ciezko zarobione pieniądze. W poniedziałek sprawę zgłaszam na policje !! nie odpuszczę tego będę pisał dzwonil i rozglasnial sprawę kłamców z oskar!! JEŻELI KTOS ZAINTERESOWANY SPRAWA NIECH PISZE RAZEM ZDZIALAMY WIECEJ GG 1464009
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

barbun

New member
Oskarmedia - Oszuści!

Witam Wszystkich
Niestety jestem kolejną ofiarą oszustów z OSKARMEDIA! 13 listopada po uzyskaniu informacji telefonicznej i e-mail, że TV, który wybrałam jest dostępny przelałam na ich konto kwotę ponad 4300 PLN, którą zaksięgowano dopiero po 3 dniach na skutek mojej interwencji e-mailowej (już mamy zwłokę w czasie - czyżby pieniądze krążyły w wirtualu? NIE! były na ich koncie wcześniej!). Uzyskałam status OTRZYMANO ZAPŁATĘ, a nastĘpnie W TRAKCIE REALIZACJI. Termin realizacji 10 dni więc czekałam. W międzyczasie trafiłam na to forum i przysłowiowa "szczęka mi opadła", ale było już za późno. Wcześniejsza lektura ocen na CENEO nie była najgorsza i to mnie zwiodło. W środę 19 listopada zadzwoniła do mnie pracownica tej pseudo firmy i poinformowała, że moje zamówienie nie będzie zrealizowane, a na zwrot pieniądzy muszę poczekać 5 kolejnych dni (roboczych!). Jeśli pieniądze nie wrócą na moje konto oczywiście zgłoszę sprawę na policję. Nie mam zamiaru tam dzwonić, bo i tak nie powiedzą mi prawdy tylko dalej bedą zwodzić i poniosę jedynie dodatkowe koszty. Działania OSKARMEDIA są z góry zaplanowane (to jasno wynika z moje przypadku i wielu innych przedstawionych na tym formum) są OSZUSTAMI. A nowa firma na CENEO o nazwie NANDO TO ICH KOLEJNY KLON- nawet numer konta bankowego mają taki sam, a konsultanci korzystają z tych samych numerów telefonów.
 
Ostatnia edycja:

tim1212

New member
Kłamcy!!!

Ja już przestałem wydzwaniać do oskarmedia,wziełem sprawe w swoje ręce,sgłośiłem sprawe na policje,skontaktowałem sie z żecznikiem spraw kosumeta,kture wystosowło do Oskar.... odpowiednie pismo,teraz jestem na etapie opłacenia firmy widykacyjnej ,,KRUK" ktura ściągnie kase ztych obleśnych naćągaczy,mam jeszcze pare asów ale to pużniej,walcze tylko o swoje,zamówienie złorzone 29.10.2008 nr.zlecenia.120460.TO JEST JAKIŚ KOSZMAR !!!:confused:
 

s_czaja

New member
Dawno dawno tu nie zagladalem, wlasciwie z koncem sierpnia zamowilem u nich tv po czym walczylem o zwrot pieniedzy. Udalo sie na szczescie a dzis moj nowy TV ma sie dobrze tyle ze kupiony lekko drozej w uczciwym sklepie. Mam do was pytanie: wiekszosc pisze ze sprawe kieruje do prokuratury, na policje, do rzecznika ale czy tak wlasciwie sie jest ???? bo jesli tak to dlaczego nikt nie zreferuje postepu w sprawie, dlaczego oni dalej prowadza krety interes ?? czy prokuratura, policja , rzecznik itp nie zrobila nic skoro dziesiatki forumowiczow deklaruje ze sprawe skierowala wlasnie do tych instytucji?? wyjasnijscie to prosze..
pozdrawiam
 

nowacek007

New member
na oskar media trafilem jakies 2 tygodnie temu...poszukiwalem tv lcd :D
niby nic a cene mieli sporo tansza od konkurentow. Jako ze jestem przeczulony na tego typu promocje:roll: i zbytnio nie spieszylo mi sie z zakupem tv...temat zakupu zwlekalem, az do dzis gdzie trafilem na to wlasnie forum, a konkretnie ten watek...
i jestem wam wdzieczny...bardzo wdzieczny gdyz ten temat uchronil mnie od niepotrzebnych nerwow i stresow.



tv jeszcze nie kupilem ale mam nadzieje ze w niedlugim czasie bede rozkoszowal sie nowym lcd:roll:
 

alucard84

New member
dawno tu nie bylem ale widze ze nic sie nie zmienilo:(ci oszusci dalej dzialaja i teraz jeszcze inny sklep otwarli hehe!pewnie by nabic kase by splacic choc czesc naciagnietych osob z poprzedniego sklepu..jestem jedna z tych osob ale odzyskalem swe pieniadze..na szczescie moja przygoda z oskarmedia dobiegla konca jakies 2 miesiace temu:)tv kupilem w innym sklepie doplacajac 50zl..niech jest to przestroga dla wszystkich..lepiej doplacic lecz spac spokojnie:)pracuje obecnie nad strona www w ktorej bede umieszczal i publikowal sklepi itd.ktore sa niewiarygodne:)wkrotce wiecej info dla zainteresowanych.
 

mizgaj

New member
oszusci!!

dzis bylem u rzecznika praw konsumetow.
Mila Pani siedzaca za biurkiem po wysluchaniu sprawy od razu do nich zadzwonila.co ciekawe polaczyla sie za pierwszym razem.
przedstawila sie ladnie panu klamcy z oskar i opisala cala sprawe.powiedzieli tradycyjnie juz ze pieniadze beda dzis na moim koncie.
Pani Rzecznik zaproponowala zebym napisal wezwanie do zaplaty wraz z danymi i terminem oddania kasy wraz z ustawowymi odsetkakmi od dnia mojego przelewu i wyslal za poleceniem odbioru.po tym terminie kierowac sprawe na policje lub pisemnie do prokuratury.
Tyle! czekam dzis do 17 i pisze wezwanie i wysylam.o dalszym przebiegu bede informowal. pytania pisac na moje gg zawartym w poprzednim poscie
 
Ostatnia edycja:

j-23

New member
Oszusci

Oszuści
Dis rozmawiałem z rzecznikiem praw konsumenta.
Miły Pan po wysłuchaniu sprawy .
Pan Rzecznik zaproponował żebym napisał wezwanie do zapłaty wraz z danymi i terminem oddania kasy wraz z ustawowymi odsetkami od dnia mojego przelewu i wysłał za poleceniem odbioru.Po 3 dniach mam się zgłosić do niego ponownie. Potem on weźmie moją sprawę do dalszego obiegu.....
 

Zoosiek

New member
Oskar media....

Dawno tu nie zaglądałam ale widzę że sklep w najlepsze prosperuje,ja czekałam miesiąc na zwrot pieniedzy we wrześniu, pieniądze odzyskałam i pisałam do federacji konsumentów ale jeszcze mi nie odpowiedzieli. Z tego co przeczytałam to pewnikiem niejedna osoba zgłaszała sprawę na pilicję lub do prokuratury i co?.....nic sklep dalej naciąga.Ostatnio była u Weissa w radio podobna sprawa tylko o innej firmie i okazuje sie że jeśli tacy delikwenci oddaja poszkodowanym pieniądze to jest wszystko oki, nie ma na nich paragrafu, jedynie naruszają interes konsumenta.Myślę że gdyby było inaczej to już by im się do tyłka dobrali, a dla wiadomości tych co mają jescze z nimi do czynienia to dzwońcie na nr faksu , tam zawsze ktoś odbiera bez tracenia kasy na tej lewej infolinii, która składa się z jednego telefonu którego nikt nie odbiera i jest celowo co chwila rozłączana żeby nie można było się dodzwonić.....pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wydymany roku

New member
tez dałem się zrobic

Moja historia jest bardzo podobna do wczesniej tu opisanych . Nie wiem jak to sie stało ze nie trafiłem tutaj wczesniej zanim złozyłem zamowienie w Oscar Media. Wpłaciłem kase. napisali ze po 10 dniach bedzie telewizor. Wysyłam maila (bo dodzwonienie się graniczy z cudem) po 10 dniach co jest grane . napisali ze sie skontaktują sie ze mna . i trafiłem na to forum .
Nie słucham ich wymówek juz poszedłem na policję . mam jescze pare innych pomysłow, zeby wyciagnac kase od nich.nie odpuszcze. a teraz jeszcze to nando . nóż w kieszeni się otwiera.
 
Do góry