Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

Witajcie,

w mojej sprawie dalej nic sie nie poruszylo, nadal nie mam pieniedzy , na maile nikt moje nie raczy odpowiedziec. Wychodzi na to ze firma nadal tak samo kantuje jak poprzedni wlasciciele. Jedyne co robia to graja na zwłoke. Ja swoje zamowienie mam w 'trakcie realizacji' od 11-08 czyli juz wiecej niz 2 miesiace temu!! (moje zamowienie 109412)

Dodzwonic sie do tej firmy zupelnie rowniez nie idzie, a jak sie dodzownisz nawet to dostajesz jakas standardowa odpowiedz z ktorej nic nie wynika (na pytanie np. dlaczego mam ta cesje podpisac - z jakiego paragrafu wynika ze nie moga oddac mi pieniedzy - dostalem odpowiedz ze nie wiedza i ze powinienem porozmawiac z 'kierownikiem' tylko ze go nie ma ...). Ogolnie - TRZYMAJCIE SIE OD TEGO SKLEPU Z DALEKA!! Nie wierzcie ze po przejeciu sklepu zaczeli dbac o klienta .

Ja juz przygotowalem papiery na policje, bo chyba bez tego to oni sie za bardzo nie ruszą.

Z mojej perspektywy sprawa jest prosta:
- zlozylem zamowienie
- przelalem pieniadze
- nie otrzymalem towaru, anulowalem zamowienie
- nie otrzymalem (mimo paru zapewnien) zwrotu pieniedzy - zostałem oszukany
- sprawe zgłaszam na policje

czy cos w moim rozumowaniu jest nie tak ?
 

alucard84

New member
ja na szczescie otrzymalem zwrot pieniedzy jakis czas temu..co za ulga i tyle stresu..zaplacilem za tv w innym sklepie 50zl wiecej i mialem go za 2 dni:)czlowiek pazerny na kazda zlotowke i pozniej sie wpada w takie g***o:/ powodzenia wszystkim innym!
 

dosiapiotrk

New member
oskarmedia

zamówienie 112011
data zamówienia 28.08.2008; otrzymali zapłatę 1.09.2008... minęło 10 dni... kolejne 10 dni.... następne 10 dni... oczywiście roboczych...i co i nic... ruch zrobił się jak zaczęli przysyłać e-maile z podpisaniem wierzytelności... jestem po konsultacji z prawnikiem, rzecznikiem konsumenta - anulowałem zamówienie, nie podpisałem wierzytelności i czekam 7 dni roboczych po czym zgłaszam oficjalnie sprawę na policję oraz do prokuratury, która już jest bardzo zainteresowana ww firmą
 
Cesja to zdaje sie kolejna opcja aby przetrzymac dluzej kase. Z postow tu wynika ze podpisanie cesji wcale nie oznacza zwrotu kasy - tylko teraz jest spiewka ze 'przelewy realizuja w kolejnosci wplywania poczta umow przelewu wierzytelnosci'.
 

s_czaja

New member
mój numer zamówienia: 112625
przelew zrealizowałem 01.09.2008
przelew zaksięgowano w OSCARMEDIA 04.09.2008
Cesje podpisałem w dobej wierze, do dziś pieniędzy nie otrzymałem choć praktycznie udało mi się raz dziennie dodzwonić do OSCARMEDIA lecz zawsze kończy sie to zapewnieniem typu: realizacja przelewu może ulec lekkiemu opóźnieniu z racji ilości przelewów do realizacji, dziś będzie pan miał pieniądze na koncie.
Do tej pory tj. 11.10.2008 godz. 13.00 pieniędzy nie otrzymałem.
A zatem:
W poniedziałek tj. 13.10.2008 udaję się do Rzecznika Praw Konsumenta przy starostwie we Wrocławiu. Rzecznik prawdopodobnie skieruje mnie do prokuratury, a dalej to juz niech się OSCARMEDIA martwi.

Kochani napiszcie czy to będzie precedens czy też już ktoś podobnie postąpił, jeśli tak jaka jest procedura, co mówi rzecznik i prokuratura ??

Mam znajomości w prokuraturach dwóch miast więc znajdę rzyczliwe mi osoby które temat pociagną na poważnie.

Proszę również o kontakt osobę z wrocławia która boryka się z tym samym
tel. 665 99 00 21
Sebastian C.
 

topol

New member
oskar media

Mój numer zamówienia 113023. TV zamówiony 4.09, pieniądze wpłacone 6.09, odbiór za 10 dni....
potem podobnie jak u innych. Wczoraj mailowo, jutro pisemnie wysyłam im anulowanie zamówienia, a właściwie odstąpienie z powou niewywiązania się z umowy przez sprzedawcę, żądanie zwrotu pieniądzy. Jeżeli nie dostanę ich, składam doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.
Pozdrawiam
 
No dokladnie na to wychodzi. Cesja to kolejna sprawa aby przedluzyc czas zwrotu kasy... a zwodzenie ciagłe to typowe zagranie tego sklepu. Mi tez ze 100 razy juz obiecywali najpierw ze telewizor wysla - a po anulacji zamowienia ze kase 'jutro' zwroca.

s_czaja napisał:
Cesje podpisałem w dobej wierze, do dziś pieniędzy nie otrzymałem choć praktycznie udało mi się raz dziennie dodzwonić do OSCARMEDIA lecz zawsze kończy sie to zapewnieniem typu: realizacja przelewu może ulec lekkiemu opóźnieniu z racji ilości przelewów do realizacji, dziś będzie pan miał pieniądze na koncie.
Do tej pory tj. 11.10.2008 godz. 13.00 pieniędzy nie otrzymałem.
 

Artur'79

New member
Chyba jednak zniknęli z Ceneo... w każdym razie nie widzę telewizorów na Ceneo czy Skąpcu jako oferowanych przez ich sklep, a które są na ich domowej stronie : oskarmedia.abc24.pl
 

bocian50

New member
Wiele razy na tym forum pisałem: Nie podpisujcie żadnej umowy przelewu wierzytelności, bo sam Oskarmedia tu pisał, że firma która ich przejęła nie ma obowiązku zwracać ich długów, bo przejęła firmę w części. Piszą, że chcą oddać wszystkim pieniądze, tylko jak widać tego nie robią.
Ktoś tu nawet pisał, że właściciel Oskarmedia siedział w więzieniu, nikt tego później nie dementował.
Przeczytajcie uważnie forum, znajdziecie tam te wiadomości. Jeżeli podpiszecie cesję na rzecz firmy przejmującej, to możecie nigdy nie zobaczyć swoich pieniędzy, choć i tak nie wiadomo czy je dostaniecie.
Firma pisze, że przejęła kilka sklepów internetowych m.in. Oskarmedia, a moim zdaniem to jest wciąż ta sama firma, tylko pod innym szyldem. I robi się łańcuszek, jedni naiwni wpłacą pieniądze za wirtualny sprzęt, wtedy Oskarmedia zwraca tym, którzy się najwięcej awanturują.
Ja całą drogę już przeszedłem, rozmawiałem z policją, podałem tu na tym forum numer telefonu gdzie należy dzwonić, ale policja mnie skierowała bezpośrednio do prokuratury. Odpowiednią jest Prokuratura Okręgowa w Warszawie przy ulicy Chocimskiej 28. Urząd Ochrony Konsumenta może tylko starać się doprowadzić do polubownego rozwiązania problemu, ale wedłgu mnie sprawa nadaje się wyłącznie do prokuratury, bo jest to przekręt klasyczny pt. Łańcuszek, czyli jedni finansują drugich i tak się kręci interes.
 
Dokladnie, podpisywanie cesji to sciema! Pieniadze musza oddac niezaleznie od tego czy to podpiszecie czy nie.
Najlepiej jest wysylac wezwania do zaplaty (najpierw pierwsze, potem przedsadowe). Potem zglosic sprawe do prokuratury.

Jak ktos chcialby formatke jak takie wezwanie powinno wygladac >>>>>admin edit: jeśli chcesz pomóc to podaj odpowiedni formularz na forum, od tego ono jest, a nie pisz o kontakcie na PW<< moje zamowienie nr 109412 z poczatku sierpnia dalej jest w fazie 'realizacji' chociaz dawno temu juz je anulowalem i dalej nie mam zwrotu kasy.
 

Tudruk

New member
znów w siodle

firma znów sie pojawiła na Ceneo.pl ze swoimi rewelacyjnymi cenami.
Rewelacyjnego podejście do klienta nie bedę komentował bo szkoda słów.
pozdr.
 

Zoosiek

New member
Zwrot pieniędzy...

Ja osobiście podpisałem umowę przelewu i mam juz pieniądze na koncie ,wprawdzie dzień po terminie ale zawsze ,moje zamówienie to 113130 z 4 września, a widzę że czekają jeszcze wcześniejsze numery zamówień,dlatego nie wiem czy ta umowa miała jednak jakiś wpływ na zwrot , może jednak tak, ja juz mam ten koszmar za sobą i życzę wytrwałości....DanielZ.
 

alucard84

New member
ja tez podpisalem i kase otrzymalem:)zamowienie 114783..niewiem czy to ta umowa czy cos innego ale na szczescie sie wszystko w moim przypadku "dobrze" skonczylo..mam nadzieje ze innym rowniez sie uda!
 

homuk19

New member
wreszcie zwrot pieniędzy

Dzisiaj otrzymałem zwrot pieniędzy wpłata z 29-sierpnia zamówienie 112160.Nie podpisywałem żadnej umowy przelewu wierzytelności i pozostałym też tak radzę , możecie już nie otrzymać swoich pieniędzy.
Życzę powodzenia i proponuję aby każdy w dowód "wdzięczności " zamieścił swoją opinię w necie, chociażby na Ceneo.
 

s_czaja

New member
zam. 112625.
Słuchajcie przelali kase, narazie widze po skanowanym przelewie ale wypisany prawidlowo. cesje podpisalem, czy dobrze zrobilem nie wiem. trzymam za was kciuki i licze ze każdy kto walczy o kase otrzyma i dzieki innym uczciwym bedzie cieszyl sie wymazonym sprzetem.
pozdro dla Pozen za słowa wsparcia
bede dalej pilotowal forum..
 

DarkAvenger

New member
Jeśli ktoś miałby podpisywać cesję to tylko z jednoczesnym otrzymaniem pieniędzy równocześnie do ręki, albo warunkiem wejścia cesji w życie powinna być zapłata. Natomiast Pan z OskarMedia warunkuje zapłatę od upływu tygodnia od skutecznego powiadomienia firmy jego żony o cesji. A co jeśli żona się "zaszyje" i nie będzie odbierała korespondencji? Wtedy ani wierzytelności, ani pieniędzy "nima". A Pan z OskarMedia może dalej komuś sprzedać przelaną wierzytelność i jeszcze ponownie zarobić na tej samej "transakcji".
 
Ostatnia edycja:

s_czaja

New member
Kochani, może zabrzmi to kuriozalnie ale mam info dla tych którzy w tej sprawie śledzą tylko to forum . Oscar owszem wrócił na ceneo ale to chyba dobry znak dla tych którzy bali sie o to ze ich hasa pojedzie gdzies z nowym wlascicielem. Malo tego od jakiegos czasu zaczely sie tam pojawiac pozytywne wpisy a wiec wyglada na to ze sklep zaczyna funkcjonowac i odbudowywac sie z wojennej batali. Mógłbym podejrzewac ze wpisy sa sfabrykowane i wpisane przez bliskie otoczenie oscar.... mam przeczucie ze jednak nie.. co za tym idzie jestem dobrej mysli.. co o tym myslicie ludziska ?
 

ttomek6

New member
jeszcze raz rada - co do cesji

ja odzyskałem pieniądze: Tym którzy są z daleka sugeruję CESJĘ z warunkami zawieszającymi ! czyli cesja następuje wyłącznie w momencie gdy pieniądze trafiają na wasze konto. 2 - ważne by wstawić termin graniczny cesji = płatności. 3. UFC to inna firma niż poprzednia - w prawie konieczne jest powiadomienie dłużnika o dokonywaniu / dokonaniu cesji.
cofnijcie się do moich postów tam jest wszystko : łącznie z konkretnymi paragrafami - oczywiście dotyczy tych którzy chcą iść taką drogą.
Wezwanie do zapłaty i cesja to dwa ruchy przeciwstawne. Więc albo wzywajcie do zapłaty i kierujcie dalej spr do sądu przeciw firmie, w której zamawialiście, albo układajcie mądrą cesję z UFC ../ powodzenia Tomek
 

s_czaja

New member
Witajcie, jak widze ciśnienie z was spadło jak z dziurawej dętki. Jak był problem to nie nadążałem z czytaniem tacy byliscie odważni i aktywni a teraz jak problem się rozwiązał cisza....
Nie oczekuję by w dalszym ciągu ganić i ganić za nieuczciwość. Myślę, że temat trzeba w jakis sposób dokończyć...
Jeśli nie to w sumie moje zdanie jest takie, że szkoda było czytać tych wszystkich postów i niepotrzebnie się denerwować tylko czekać cierpliwie..
nara...
 
Do góry