Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

Gotrek

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

nie wiem w jaki sposób jesteś zwiazany z tematem, ale wygląda na to że tylko przylazłeś pieniaczyć...

nie wszyscy mają jeszcze załatwioną sprawę...
ja na przykład miałem wczoraj dostać pocztą list przewozowy na podstawie którego w dniu dzisiejszym mógłbym odebrać moje tv...
listu nie dostałem, nikt nie dzwonił z info dlaczego...
ale i tak pojadę...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Posen

New member
Ja też nie otrzymałem jeszcze pieniędzy i sprawę z Kancelarii nie wycofam. W piatek Kancelaria wysłała wezwania do zwrotu kasy..... i czekam.
 

s_czaja

New member
Słuchaj Gotrek, nie przyszedlem poniańczyć tylko chce śledzic dalej sprawę a ty jakbys błysnął to zauważyłbyś że byłem jednym z poszkodowanych. Zdziwiłem się tyko że forum ucichło jakby lista poszkodowanych się wyczerpała a na CENEO nagle pojawiły się komentarze jakoby OSKAR był cudownym sklepem profesjonalnie obsługującym klientów.

Pozdrowienia dla POSEN i życze rychłego zakończenia sprawy..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
A jak sądzisz, ile razy można pisać to samo? Że nie wspomnę już o czytaniu tego samego w kółko. Emocje są motorem napędowym. Wiadomo to nie od dziś. W tej chwili wszyscy czekają na kolejne wieści, a nie na wiadomości typu: przekazałem sprawę do prokuratury, podpisałem/nie podpisałem umowy cesji itd., itp. Dlatego nie bądź sarkastyczny. A pisanie, że wszystko wraca do normy jest chyba za wczesne. Jeśli o mnie chodzi, to sklep zyskałby na wiarygodności dokonując jednego tylko posunięcia: zmiany regulaminu i wykreślenia limitu 2000 zł, jako maksymalnej kwoty pobrania. Skoro nadal tego nie zrobili, to chyba nieprzypadkowo?

ArtS :)
 

dosiapiotrk

New member
Chciałbym poinformować zainteresowanych, że w dniu dzisiejszym nieoczekiwanie otrzymałem zwrot pieniędzy za niezrealizowane zamówienie z 1 września. Muszę przyznać, że odetchnąłem...
 

spuma

New member
ciąg dalszy?

dlatego proponuje by to forum posłużyło do ciągu dalszego - walki z nieuczciwością... wiadomo, że w ilości tkwi siła i warto byłoby wykorzystać wspólne doświadczenie , niniejsze forum do porozumienia - co dalej z tą sprawą zrobić... razem będzie raźniej i skuteczniej
 

klimczop

New member
Jestem ciekaw, czy jest tu jakaś osoba, którą zamówiła Towar kilka dni po owym przejęciu OSKARMEDIA przez UFC, i także ma podobne problemy z otrzymaniem towaru lub zwrotu piniędzy.
Jak narazie co widze, to to że wszelkie problemy dotyczą się zamówień w okresie wrześniowym, jeszcze nie widziałem żadnego z października :).
Jestem ciekaw jak to teraz jest z tym OSKARMEDIA pod patronem UFC.
Pozdrawiam :)
 

Gotrek

New member
s_czaja napisał:
Słuchaj Gotrek, nie przyszedlem poniańczyć tylko chce śledzic dalej sprawę a ty jakbys błysnął to zauważyłbyś że byłem jednym z poszkodowanych. Zdziwiłem się tyko że forum ucichło jakby lista poszkodowanych się wyczerpała a na CENEO nagle pojawiły się komentarze jakoby OSKAR był cudownym sklepem profesjonalnie obsługującym klientów.

Pozdrowienia dla POSEN i życze rychłego zakończenia sprawy..


słuchaj s_czaja, jakbyś przypadkiem chciał błysnać to przeczytałbyś iż chodzi mi o to że pieniaczysz a nie niańczysz...
a że nie błysnąłeś i tylko przylazłeś podniecać ogień to słusznie Cię mod zgasił...
następnym razem chwilkę się zastanów zanim odciśniesz paluchy na klawiaturze...
przepraszając za offtop, no nie mogłem się powstrzymać, jak by to oskarmedia nie starczyło by podnosić ciśnienie...

Alien5, pw w skrzyneczce...
 

s_czaja

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego poprzednika. ArtS :)

Podniecać Gotrek to się możesz własną rączką w kibelku, myślisz że pisze to by takie typy jak ty mogły oceniać sens tego co piszę?. W d... ma to co o tym sądzisz. Jeszcze tydzień temu żyłem w przekonaniu że za moją kasę ktoś może nieźle się będzie bawił. Na szczęście tak nie jest, ale jest jeszcze wielu dla których ten koszmar jeszcze się nie skończył. Własciwie to ci się dziwie Gotrek, skoro Cię to nudzi po cholerę tu zaglądasz, masz nadzieję że ktoś nagle skomentuje wczorajsze mecz?.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dkowi

New member
Proszę nie cytować bez wyraźnej potrzeby. ArtS :)

W CENEO opinie pozytywne wystawiane są przez zainteresowaną firmę. Jak zauważył Detektyw, ok 10 pozytywnych opinii pojawiło się w bardzo krótkim czasie w środku pewnej nocy. Przypadek?

Zapewne teraz są bardziej czujni i tego samego błędu nie powtórzą. Jest to następny dowód, że Oskar Media nadal gra nieuczciwie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tudruk

New member
Moda na sukces.

Witam.
Ufff. przeczytałem wszystkie posty i wiecie co? To chyba najdłuższe przejmowanie firmy znane w historii, może sie to równać z długością serialu "Moda na sukces" przy czym właściciele firmy Oskarmedia (kimkolwiek teraz są ) nie nastawiaja się na tytułowy sukces.
Jestem ciekaw kiedy w końcu i czy wogóle firma będzie działać prawidłowo ale dla mnie ona może nie istnieć. Nigdy nie chciałbym mieć nic wspólnego z firmą działającą w ten sposób.
Od dłuższego czasu prowadzę firmę (zupełnie inna branża) i gdybym tylko część swoich klientów taktował tak samo jak Oskarmedia to teraz musiałbym co miesiąc chodzić po zasiłek lub w najlepszym przypadku zbierać ogórki za granicą.
Jeśli się uważnie przeczyta wszystkie wątki to widoczna jest tu odmiana "syndromu sztokholmskiego" kiedy to porwani ludzie zaczynają sympatyzowac z porywaczami a w tym przypadku klienci w/w firmy są wdzięczni za to że oddano im ich pieniądze pomimo strachu jaki sie najedli, nerwów i nie przespanych nocy.

Takie praktyki firmy handlowej sa niedopuszczalne zarówno przez prawo jak i przez etykę zawodową.

Pozdrawiam wszystkich (oprócz sklepu ... )
 
Ostatnia edycja:

maxus3000

New member
ja jak juz mowilem wczesniej swoje zakupy w tym sklepie zakonczylem szczesliwie ,(po miesiacu czekania !! ) . I nawet udalo mi sie wymusic wyslanie faktury . Podam taka ciekawostke ,ze faktura zostala wystawiona na firme Z KRAKOWA :O . Coraz ciekawiej sie robi :p
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Tudruk - dobrze napisane, ręce opadają jak widzę wdziewcznych za to że ktoś oddał im kilka tys. Na moje oko brak nam jeszcze zaparcia i "jaj" dlatego takie firmy jak oskarmedia mimo wałków dalej funkcjonują. Firma sama nie upadnie, trzeba ją zniszczyc. NIestety po części sami jesteśmy sobie winni że w naszym kraju dzieją się takie cyrki.

Fak ju OM :D
 

koprus

New member
Cała sprawa wg mnie wygląda tak:

Goście handlują sprzętem rtv - tylko, że z zamówień które przyjmują realizują tylko mały odsetek - i w taki sposób firma jakoś tam działa.

Natomiast podstawowym źródłem dochodu jest przetrzymywanie pieniedzy klientów.

Jak to wygląda?

Oskar kupuje 10 telewizorów z własnego źródła, natomiast przyjmuje od 100 ludzi zamówienie i kase na nie.

10 szczęśliwców otrzymuje telewizorki w super cenie, oskar jedzie prawie, że po kosztach - żeby nikt się nie doczepił, że dochodów nie ma.

A co z resztą klientów?

Pieniądze reszty klientów leżą sobie grzecznie na koncie "Oskarmedia" i codziennie wypłacane są od nich odsetki.
Ludzie zaczynają się niepokoić, dzwonić - no to oskar zaczyna kręcić, gra na zwłoke itp (kasa cały czas zarabia na siebie).
Kiedy oskar nazbiera nowych zamówień, lub klient zaczyna być upierdliwy - zwraca kase. Co robi klient? Całuje oskara po stopach że ten łaskawie zwrócił mu kase - w ramach frustracji bazgra pare komentów na róznych forach i na tym staje.
Ktoś powie, że jesli 90 oszukanych napisze te negatywne opinie to juz nikt nie kupi... otóż nie... bo do wszystkiego dochodzi jeszcze jeden czynnik - ludzka pazerność...

Teraz pytanie skąd ostatnie cyrki z przejmowaniem jednej firmy przez drugą?
Dodatkowy czynnik wywołujący ogólny nieład - zagrywka prawniczo-psychologiczna mająca skłonić "klientów-jeleni" do myślenia: "boże niech tylko oddadzą kase i chce o tym zapomnieć"

Panie OSKARMEDIA - mam nadzieje, że ten Pana żałosny garażowy interes polegający na niczym innym jak naciąganiu ludzi wkrótce upadnie a Pan poniesie konsekwencje. Najśmieszniejsze jest to, że przedstawia Pan swoją firme jako wielki międzynarodowy interes używając obcojęzycznych słów i oficjalnych słów - widać za duzo naoglądał się Pan Ferdynanda Kiepskiego głównego bohatera serialu "Świat według Kiepskich" - pomysły na interesy równie ambitne
 

cyberpooh

New member
akurat z tym oprocentowaniem to sobie raczej zle to wymysliles.
od 100 tys odsetki miesiecznie przy baaardzo optymistycznej wersji oprocentowania 8% to 660pln. Za milion odpowiednio 6tys/m-c
a musza jednak jakies koszty miec itd.
Wiec raczej inaczej cos kombinuja... predzej poprostu tej kasy wszystkim nie oddzadza i juz.
Tak czy inaczej najbardziej wkurzajace ze nadal handluja :???:
 

koprus

New member
słuchaj, ja dostałem oferte z bzwbk... 300 tys zl ktore mam na koncie biora codziennie po 16 do gry na giełdzie. Zwracają rano o 8. Zwrot z tej sumy to ok 70 zł dziennie. Bez żadnego ryzyka.

Podejżewam, że o wiele większe pieniądze wchodzą w gre w wypadku oskarmedia... (w koncu to elektronika) więc nie sądze żeby z tego nie dało sie wyżyć....

nie zapominajmy też, że nie mają raczej olbrzymich kosztów... w końcu to typowo rodzinny wytwór a nie korporacja...
 
Ostatnia edycja:

s_czaja

New member
A powiedzcie mi ludzie bo sam mieszkam na Dolnym Śląsku, czy ta wichura koło Ożarowa to coś dużego czy, pare domów, sklep, moze poczta i Kościół?. bo jeśli tak to czy ich społeczeństwo nie widzi że na podwórku dochodzi do takich rzeczy?. Sam pochodze z miejscowosci ktora liczy raptem 3,5 tys. ludzi i powiem szczerze ze jesli jakis sklep zaczalby podobnie wyludzac poieniadze to dlugoby nie poszalal bo zaraz by mieli rozne instytucje na karku.
W wiekszych miastach jest troche inaczej, tam czasami nie wi sie kto mieszka w klatce obok nie mowiac juz o dzialaniu firm.
Zainteresowana firma deklaruje ze jest z warszawy natomiast adres jest zupelnie inny. Stąd moje pytanie....
pozdrawiam
 

cyberpooh

New member
koprus:
70 dzien x 20 dni w miesiacu srednio(gieldy w weekedny brak) to 1400 pln...
nawet niech to bedzie razy 2, to i tak smieszne pieniadze.

czy to sa kwoty dla ktorych by tak dzialali ? szczerze wątpie.
 

AndZos

New member
Witam!
Kowjak pyta czy ktoś u nich kupił coś po 10.09.Ja zamówiłem telewizor 18.09,następnego dnia mieli pieniądze na koncie,od 7.10 status zamówienia jest jako wysłane lecz telewizora nie ma do dzisiaj.Przeciągają sprawę odpowiedziami typu opóźnienia z winy producenta,złe wpisanie numeru klienta,firma DPD przenosi siedzibę firmy i tak w nieskończoność.Piszą bzdury o wysłaniu zamówienia do logistyki i różne inne wymówki przez które trwa to tak długo.Firma ta która jest niby sklepem internetowym nie potrafi wysłać przesyłki ze sprzętem który jest dostępny przez miesiąc czasu.Nie widzę tu na forum wypowiedzi ludzi zadowolonych którzy odtrzymali przesyłki,ponieważ oni praktycznie nic nie wysyłają.A co do opinii na Ceneo.Porównajcie sobie z opiniami pozytywnymi jakiegokolwiek innego sklepu.To nie jest sklep tylko biorca gotówki.Zrezygnowałem z zamówienia i teraz już na 100% zgłaszam się na policję tak jak zrobiło to już conajmniej kilka osóbosób z tego forum .Dokonywałem wielu zakupów w sklepach internetowych i nigdy nie miałem podobych problemów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry