Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

koprus

New member
70 zł przy 300 tys. na koncie.

Sadzisz, ze firma ktora jest zawsze pierwsza na skapcu i ceneo nie bedzie miala wiekszych wplat miesiecznie? Ja uwazam ze w gre wchodza powazne pieniadze bo i cena jednostkowa towaru jest wysoka...

Jedno jest pewne ich zabiegi sluza celowemu wyludzeniu pieniedzy w zamian za obietnie sprzedazy towaru. Pozniej obracaja kasa w swoich szemranych celach i oddaja...
 

brzeszczot

New member
Doświadczenia z OM

Złożyłem zamówienie "za pobraniem" 16.09, ciągle nie zrealizowane, mimo zapewnień. Telewizor, który wybrałem jest niedostępny już u dystrybutora, jednak w OM mimo kilkudniowej nieobecności w ofercie jest nadal dostępny. Przez to pytałem, czy moje zamówienie zostanie zrealizowane. Mimo mojego przeświadczenia o odpowiedzi, że niestety, nie uda się, otrzymałem zapewnienie, że zostanie. Nie mam jakiegoś wielkiego parcia, bo tego telewizora nigdzie już nie ma, dlatego spokojnie (chociaż nie wiem do kiedy dam radę) czekam na rozwój sytuacji.

Może niektórych zaciekawi:

di.com.pl /news/22694,0,Ulubionypl_bankrutuje_-_zamowienia_NIE_zostana_zrealizowane.html

di.com.pl /news/22549,0,Ulubionypl_-_setki_zdezorientowanych_kupujacych_-_aktualizacja.html
 

timbot

New member
Bez reklam
cyberpooh napisał:
koprus:
70 dzien x 20 dni w miesiacu srednio(gieldy w weekedny brak) to 1400 pln...
nawet niech to bedzie razy 2, to i tak smieszne pieniadze.

czy to sa kwoty dla ktorych by tak dzialali ? szczerze wątpie.
niby suma nieduza, ale sa to pieniadze z "niczego", poza tym nie wiadomo jaka gotowka omawiana firma obraca i w jakich przedzialach terminowych je oddaje do banku
koledzy mówią o tzw. overnight (nie kusze sie o spolszczenie i odmianę) niejeden developer zobaczyl, ze jesli przetrzyma chwile pieniadze od klientow i wyplaci podwykonawcom pozniej, to zarabia konkretne pieniadze. skutkiem czego chwila rosla i rosla a pewnego dnia nieoplaceni podwykonawcy schodza z budowy i wchodza na droge sądową. Develeper bankrutuje - przyklady łatwo znaleźć. Także oskarzenia o przetrzymywanie funduszy docelowych na wyplaty sa bardzo popularne - im pozniej sie zapaci pracownikom, tym wiecej sie zarobi....
Taka sama pokusa moze spotkac inne podmioty obracajace gotówką ?Dobrze ze zaczeliscie sie organizowac, bo jedno zazalenie za przetrzymanie 5tysiecy niewiele znaczy, ale sami widzicie ilu jest was....
 
Ostatnia edycja:

pete2

New member
AndZos, jesteś chyba miłośnikiem sportów ekstremalnych bo po takiej lekturze wpłacić im na konto parę tys. zł bez towaru... Ja bym obawiał się zamówić coś nawet za pobraniem.
 

KakoS

New member
umowa z cesją nieważna ?

Zamówiłam telewizor 12-08-2008 . ( zam. 109572) . Do tej pory ani sprzętu, ani kasy . Zaproponowali mi cesję .Podpisałam ją z warunkiem zawieszającym - nieważność w przypadku braku przelewu w terminie 7 dni.
Odpisali mi :

"umowa już do nas dotarła. Niestety Prezes jej nie podpisze ze względu na zmienioną treść w paragrafie 7 - chodzi o warunek zawieszający."

Nie rozumię !!!
Przecież umowa nie wnosi nic nowego w przypadku realizacji w terminie.
Czy teraz jeszcze można mieć wątpliwości co do ich uczciwości ???
 

AdM

New member
KakoS

Witam,
też wysłałem umowę z warunkiem zawieszającym, poinformowano mnie, że umowy w tej werji nie podpiszą. Wysłałem ponownie, tydzień temu, umowę bez zmian. DZIS OTRZYMAŁEM ZWROT PIENIEDZY. Generalnie uważam, że OSKARMEDIA w wersji Artur Eckert + wysyłka kasy na Barbarę Eckert, to był jakiś przekręt podatkowy, ewentualnie potrzeba zgromadzenia kapitału na jakiś cel. Przejęcie przez Upward nie mogło w tej sytuacji odbyc się bez bałaganu z cesjami. Podejrzewam, że przy pierwszej lepszej kontroli z UKS cały domek z kart runie. Nigdy więcej zakupów bez "za pobraniem"
Poszkodowanym życzę jak najszybszego odzyskania pieniędzy.

Pozdrawiam
 

AndZos

New member
Dostawa

Witam!
Pete2,zgadza się popełniłem błąd wpłacając pieniądze na konto,ale sugerowałem się wtedy opiniami z ceneo które były w tym czasie w miarę przyzwoite.To forum znalazłem dopiero gdy zacząłem się trochę niepokoić.Jednak wczoraj dotarł do mnie telewizor.Trwało to ponad miesiąc i firma zaczęła robić jakieś ruchy odnośnie wysyłki dopiero po mojej informacji że sprawę zgłaszam na policję(co też zrobiłem we wtorek informując o tym konsultanta)Nie wiem czy akurat to było powodem że w końcu dostarczono mi sprzęt ale wysłano go we wtorek o 17.50.Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych i mam nadzieję że wszystkie sprawy zakończą się pozytywnie
 

topol

New member
Ja dostałem dzisiaj zwrot pieniędzy. Było to jednak dopiero po tym podałem im konkretny termin, po przekroczeniu którego składam doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Aha, skontaktowała się ze mną osoba, która mówiła, że firma odda, ale muszę podpisać cesją itd itp. Ja jasno powiedziałem, będzie kasa u mnie na koncie, wysyłam cesję.Tak więc mam pieniądze zanim dostali cesję.
 

zbyszko74

New member
No to jak sam Upward Financial Communications nie chce się podzielić kogo przejął to jest to:

- nando.pl - firma Active Press

PS. Jak ktoś chce sprawdzić jak to jest naprawdę w UFC to tu jest ogłoszenie o pracę:

http://www.praca.egospodarka.pl/ogl...i/Specjalista-ds-Obslugi-Klienta,5164450.html

PS.2. Coś tam się zmienia. Zgodnie z www.infoveriti.pl udziałowcy, którzy doprowadzili do statusu w likwidacji po przejęciu przez nowego właściciela Panią Renatę i Pana Michała zostali odwołani z zarządu spółki. Zdaje się iż Pani Renata pracowała w RADOBANK POLSKA SA.

PS.3. Nie cierpię firm, które kupują inne tylko po to by mieć historię - dla mnie takie firmy robią szemrane interesy, co być może potwierdza zakup OSKARMEDIA - po co było się ładować w coś co miało taką kiepską reputację, a nie chce mi się wierzyć, że nowi właściciele nie sprawdzili tego co kupują, chyba że lubią hazard :)

Pozdrawiam :)
 

Krzysiek666

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Witam wszystkich
Pisałem na Ceneo negatywa dla firmy Oskarmedia, ale się nie pojawił. Mam wrażenie, że Ceneo publikuje tylko część negatywnych opinii i stąd może się wydawać, że firma Oskarmedia zaczyna działać rzetelnie. Opinie pozytywne też nie muszą pochodzić od prawdziwych nabywców sprzętu.
Ja nie otrzymałem zwrotu pieniędzy od ponad dwóch miesięcy. Zwodzenie kruczki prawne i takie tam..... sami wiecie jak to się odbywa. Nie pisalem wcześniej, bo chcialem wyczerpać wszystkie możliwości polubownego załatwienia sprawy. Pozostalo mi już jedynie zgłoszenie do prokuratury, co niebawem uczynię i dalej oczywiście sprawa sądowa.
Cesji nie podpisalem (w obawie, że przeniesienie praw na Spółkę z o.o. w przypadku jej upadłości pozbawia mnie możliwości roszczeń) ale zadeklarowalem podpisanie cesji po przesłaniu pięniędzy na konto. Firma w bardzo grzecznej formie kazała mi spadać i pisać na podany e-mail do poprzednich właścicieli - oczywiście nikt nie odpowiedział. Tak więc nie podzielam optymistycznych wizji, a wrecz przeciwnie, uwazam że to mafijna korporacja. Pan Ecert był większościowym udziałowcem grupy IFG. To sugeruje, że cały dramat rozgrywa się w kręgu dobrze znających się i powiązanych ze sobą osob. IFG UFC przejęla sklep Ecerta i zrobili w konia tylu ludzi, a przecież tak naprawdę to wszystko kręci się w jednym kotle tylko kucharki zmieniają się co parę przekrętów. Ciekawe czy obecny Właściciel będzie w stanie udowodnić że działał w dobrej wierze przejmując firmę Oskar i nic nie wiedział o jej zobowiązaniach finansowych wobec klientow (Art. 55 KC). Zobaczymy.
PS. Jeśli ktoś prowadzi obecnie działania prawne przeciw Oskarmedia to proszę o nawiązanie ze mną kontaktu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dnia 15.X otrzymałem zwrot pieniedzy (po ponad 2 miesiacach bujania sie).

Cesji nie podpisywalem, jedyne co zrobilem to wyslalem poleconym za potwierdzeniem odbioru przedsądowe wezwania do zapłaty (zarowno do Ekerow jak i do nowych wlascicieli). To poskutkowalo.
Dziekuje tez wszystkim za udzielone mi rady.

Trzymam kciuki za posotalych oszukanych - dacie rade!
 

klimczop

New member
Samsung LE46A656

Moja historia z oskarmedia przedstawia się następująco.

Towar, który zamówiłem 15.10 (potwierdzenie zapłaty 16.10) jeszcze do przedwczoraj czyli dnia 28.10 firma Oskarmedia nie posiadała go na stanie, chodź gdy kupowałem dostałem informacje że owy model mają na stanie, trochę to dla mnie niejasne, jednak dostałem informacje iż jeszcze w tym tygodniu towar zostanie wysłany, i ku mojej radości dzisiaj o godzinie 10:18 zadzwonił do mnie kurier, który dostarczył mi nowiutkiego Samsunga LE-46A656.
Co do Oskarmedia, to firma powinna znacznie poprawić kontakt telefoniczny, rzetelność zamówienia a co za tym idzie informacje na stronie o aktualnych stanach magazynowych.
Osobiście w pewnym momencie myślałem, że owe pozytywne opinie na ceneo to ściema, jednak tak nie jest, po prostu niektórzy towar dostają błyskawicznie bo jest na magazynie, a niektórzy muszą czekać aż towar dojdzie do Oskarmedia :).
Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z tego, że za taką cenę udało mi się dostać telewizorek, jeżeli ktoś mi nie chce wierzyć to mój nr gg:6666660 zapraszam do rozmowy w której mogę zaproponować przesłanie wam na maila fotek mojego nowego telewizora.
Trochę zniesmaczony jestem tym, że Oskarmedia przyjmuje zamówienia mimo braku towaru na magazynie.
Ogólnie obawy przed stratą pieniędzy nie ma, bo jak nie dostaniecie towaru to na pewno dostaniecie zwrot pieniędzy, ogólnie z tego co zaobserwowałem to w większości przypadków prędzej czy później towar dochodzi do klienta.
Wybór należy do was :).
 

Posen

New member
"gg:6666660" - dobre..... Trochę więcej inwencji państwo z Oskarmedia we wpisach. Samo trzymanie klaiwsza już nie pomoże.
Ten numerek GG to chyba na Heloween: dwa razy po 666.
 

klimczop

New member
Widze, że niektórzy ludzie nawet nie chcą uwierzyć w to, że Oskarmedia może naprawde dotrzymać zamówienia :).
Przecież napisałem, zapraszam do rozmowy, nawet nie sprawdziłeś a już piszesz brednie.
Jestem taką samą osobą jak Ty, którą w ogóle nie jest powiązana z firmą Oskarmedia nie wliaczając zamówionego u nich towaru.
Pozdrawiam :)
 
Do góry